Inferno Triathlon + Halbmarathon 2008 - nach Ortschaft "L"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦ 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Open        67. Hofer Mark, Langenthal              1957 Mastery-Team                8:44.26,8   2:06.29,2   (604)   ¦ 

Open         7. Angelastri Sandro, Langnau am Albis 1958 MoveOn SSC                  7:31.48,9     53.51,3   (610)   ¦ 

AK1MTri    119. Rhyn Andy                           1969 Langnau am Albis           12:19.04,1        Birg   (266)   ¦ 

Open       OUT  Mosimann Daniel, Langnau im Emmenta 1977 BLACKEYE Adrena Team       10:59.43,4   aus.Konk.   (518)   ¦ 

D1HM         1. Schlatter Barbara, Langnau im Emmen 1982 OLG Skandia, Langnau        2:47.44,9       -----  (1222)   ¦ 

Open       157. Zaugg Fritz, Langnau im Emmental    1965 Team Sonderegger            9:42.00,2   3:04.02,6   (734)   ¦ 

Open       219. Nebiker Priska, Latterbach          1984 Lütschine Piranias         11:04.11,2   4:26.13,6   (601)   ¦ 

HKMTri      18. Melchior Sébastien                  1977 Lausanne                   10:31.10,7   1:14.52,7   (232)   ¦ 

S1HM       118. Leonard Jeff                        1959 Lausanne                    1:34.59,5      Mürren  (1153)   ¦ 

D2HM        41. Baeriswyl Jeannine                  1964 Lauterbrunnen               4:02.44,4   1:26.19,8  (1319)   ¦ 

Open       182. Brunner Martin, Lauterbrunnen       1958 Ski-Club Lauterbrunnen      9:57.10,8   3:19.13,2   (728)   ¦ 

M2Tri        5. Brunner Matthias                    1994 Lauterbrunnen                 48.23,7     13.48,0    (45)   ¦ 

STDHM        5. Schai Rahel, Lauterbrunnen          1990 Skittles                    3:54.07,1     53.48,3  (1608)   ¦ 

Open       137. Stoller Renato, Lauterbrunnen       1987 Just 4 Fun                  9:28.27,0   2:50.29,4   (726)   ¦ 

Open        36. von Allmen Marc, Lauterbrunnen      1985 EWL-Power-Team              8:19.29,6   1:41.32,0   (557)   ¦ 

F1Tri        1. Wyss Martina                        1995 Lauterbrunnen                 27.18,8       -----    (35)   ¦ 

AK2MTri     20. Reveillard Philippe, Le Mont-Pèleri 1963 Powerbar Vevey             12:28.38,1        Birg   (265)   ¦ 

S2HM        46. Hähni Andreas                       1954 Leissigen                   3:45.25,0   1:20.30,8  (1093)   ¦ 

Open       179. Ilg Thomas, Leissigen               1956 ILG Druckerei Wimmis        9:54.59,4   3:17.01,8   (581)   ¦ 

AK1MTri    123. Rothacher Jürg, Leissigen           1967 SC Spiezathlon             12:23.39,2        Birg   (280)   ¦ 

Open       133. Zingg Christian, Lengnau BE         1966 Die 4 vom Jurafuess         9:24.42,5   2:46.44,9   (544)   ¦ 

Open        23. Klopfenstein Dominik, Lenk im Simme 1979 Alpenflitzer                7:57.52,6   1:19.55,0   (511)   ¦ 

Open        27. Mösle Niklaus, Lenk im Simmental    1985 Länk dänk!                  8:08.31,8   1:30.34,2   (724)   ¦ 

HKMTri      53. Rieder Marco                        1974 Lenk im Simmental           6:04.27,2 Grindelwald   (270)   ¦ 

S2HM        28. Zürcher Arthur, Lenk im Simmental   1952 SC Lenk                     3:14.21,7     49.27,5  (1290)   ¦ 

AK1MTri     40. Reber Markus, Leutwil               1971 Triclub Aarau              11:17.33,2   2:24.15,6   (263)   ¦ 

Open        30. Lerch Alexandre, Leuzigen           1971 velo-art.ch Team 2          8:15.38,2   1:37.40,6   (719)   ¦ 

S1HM       109. Bühlmann Daniel                     1964 Liestal                     4:02.57,6   1:56.14,4  (1040)   ¦ 

AK1MTri     75. Kern Roger, Lindau                  1973 Finishers Winterthur       11:34.52,6        Birg   (192)   ¦ 

Open       156. Maurer Corinne, Lindau              1975 Strickhof Warmduscher       9:41.58,1   3:04.00,5   (647)   ¦ 

Open       OUT  Maurer Corinne, Lindau              1975 Strickhof Herausforderer   11:25.53,3   aus.Konk.   (646)   ¦ 

AK2MTri     11. Hess Christof                       1960 Lupsingen                  12:00.44,5        Birg   (164)   ¦ 

AK2MTri     13. Meier Charly                        1957 Lupsingen                  12:08.23,7        Birg   (228)   ¦ 

S1HM        10. Frutig Werner                       1959 Lützelflüh-Goldbach         2:35.27,0     28.43,8  (1322)   ¦ 

AK2MTri     17. Blum Hugo                           1960 Luzern                     12:23.39,2        Birg    (98)   ¦ 

AK1FTri      8. Bolfing Petra                       1970 Luzern                     12:26.26,0        Birg    (21)   ¦ 

S1HM       116. Bucheli Roberto Willi, Luzern       1965 Seepferd                    4:21.28,7   2:14.45,5  (1037)   ¦ 

Open       171. Engelberger Petra, Luzern           1968 Esch mer doch glich         9:47.29,5   3:09.31,9   (561)   ¦ 

Open       173. Hofer Christoph, Luzern             1969 Juflicheibe                 9:47.47,9   3:09.50,3   (589)   ¦ 

HKHM        82. Kaufmann Martin                     1973 Luzern                      3:50.04,7   1:44.01,0  (1132)   ¦ 

HKMTri      46. Studer Patrick                      1975 Luzern                     10:21.46,1      Mürren   (318)   ¦ 


Total 41



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.