Inferno Triathlon + Halbmarathon 2008 - nach Name "M"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦ 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
D1HM        11. Machacek Martina                    1975 Champfèr                    3:28.03,1     40.18,2  (1165)   ¦ 

HKHM        61. Magewski Christian                  1970 Matten b. Interlaken        3:14.11,4   1:08.07,7  (1166)   ¦ 

AK1MTri    159. Maggitti Pier Francesco, Arni-Islis 1971 Parkett Art Studio          1:09.07,3   Oberhofen   (220)   ¦ 

Open       189. Maier Monika, Dübendorf             1970 Trivadis 1                 10:03.01,7   3:25.04,1   (669)   ¦ 

Open       183. Maier Monika, Dübendorf             1970 Trivadis 2                  9:57.18,6   3:19.21,0   (670)   ¦ 

AK2MTri     18. Maillard Joel, Winterthur           1961 Finishers Winterthur       12:24.49,0        Birg   (221)   ¦ 

AK2MTri     10. Malek-Madani Cyrus                  1957 Bern                       11:55.31,3        Birg   (222)   ¦ 

S2HM        11. Mandl Bernhard, D-Isny              1956 TV Isny                     2:52.18,7     27.24,5  (1167)   ¦ 

D2HM        34. Mandl Monika, D-Isny                1960 TV Isny                     3:39.27,7   1:03.03,1  (1168)   ¦ 

HKHM        39. Manetsch Ramon                      1987 Reutigen                    2:56.13,2     50.09,5  (1303)   ¦ 

Open        40. Mani Ueli, Därstetten               1964 Därstetten-Express          8:19.55,9   1:41.58,3   (541)   ¦ 

Open         8. Manser Roger, Adliswil              1961 Move On                     7:36.50,7     58.53,1   (609)   ¦ 

M1Tri        1. Marro Alexandre, Marly              1995 SC Schwarzsee                 23.19,7       -----    (11)   ¦ 

Open        15. Marti Marcel, Grindelwald           1983 Raiffeisenbank Lütschinen   7:43.20,2   1:05.22,6   (624)   ¦ 

AK1MTri      7. Marti Reto, Baar                    1972 Team Velo Nägeli/Tri Team   9:51.36,2     58.18,6     (3)   ¦ 

HKMTri      41. Marty Roland, Goldiwil (Thun)       1974 Tri Team Steffisburg       12:33.52,6        Birg   (224)   ¦ 

AK1MTri    114. Marugg Mathis                       1970 Magglingen/Macolin         12:15.47,3        Birg   (225)   ¦ 

HKHM        83. Mathez Boris                        1985 Courtelary                  3:54.21,7   1:48.18,0  (1313)   ¦ 

Open        97. Matti Philippe, Wabern              1980 Suuri Möcke                 9:05.12,0   2:27.14,4   (649)   ¦ 

Open       OUT  Mattmann Anton, Zweilütschinen      1965 EWL-POWER-OLDIES           11:56.46,7   aus.Konk.   (556)   ¦ 

Open       156. Maurer Corinne, Lindau              1975 Strickhof Warmduscher       9:41.58,1   3:04.00,5   (647)   ¦ 

Open       OUT  Maurer Corinne, Lindau              1975 Strickhof Herausforderer   11:25.53,3   aus.Konk.   (646)   ¦ 

AK2MTri     47. Maxted John, GB-OX1 5JR Boars Hill  1955 Trizo & Oxford Tri Club    10:27.02,3 Stechelberg   (226)   ¦ 

AK2MTri      6. Mayer René, Allschwil               1963 Tria VC Allschwil          11:21.24,1        Birg   (227)   ¦ 

S1HM       100. Mc Cormack Damian                   1962 IRL-Dublin                  3:52.52,0   1:46.08,8  (1391)   ¦ 

HKHM        77. Mc Evox Michael                     1986 GB-Buckinghamshire          3:40.06,5   1:34.02,8  (1311)   ¦ 

M3Tri        4. Mcnutt Alister                      1967 GB                            41.05,4      7.02,6    (25)   ¦ 

M1Tri       19. Mcnutt Josh                         1998 GB                            44.49,5     21.29,8    (26)   ¦ 

HKFTri      13. Meer Cécile, Thun                   1981 Thömus/Laufteam Bircher T  12:34.44,4        Birg    (37)   ¦ 

AK2MTri     13. Meier Charly                        1957 Lupsingen                  12:08.23,7        Birg   (228)   ¦ 

AK1MTri    122. Meier Daniel                        1973 Winterthur                 12:22.09,8        Birg   (229)   ¦ 

AK3MTri      1. Meier Gérard, Sihlwald              1952 TCZ/SSC Langnau            11:15.22,3        Birg   (230)   ¦ 

S2HM        39. Meier Harald                        1957 Bösingen                    3:31.45,8   1:06.51,6  (1169)   ¦ 

AK1MTri     84. Meili Reto T., Zürich               1964 www.in-team.ch             11:42.52,9        Birg   (231)   ¦ 

D2HM        28. Meister Karin                       1958 Fulenbach                   3:32.42,3     56.17,7  (1170)   ¦ 

HKMTri      18. Melchior Sébastien                  1977 Lausanne                   10:31.10,7   1:14.52,7   (232)   ¦ 

AK1MTri     85. Menzi Christian, Frutigen           1969 SG Spiezathlon             11:42.58,2        Birg   (233)   ¦ 

F1Tri        6. Menzi Nicole                        1998 Frutigen                      35.20,0      8.01,2    (42)   ¦ 

M1Tri        5. Menzi Pascal                        1996 Frutigen                      28.28,0      5.08,3    (43)   ¦ 

AK1FTri     12. Merkhofer Gaby, Edlibach            1968 www.eprox.ch               11:37.05,2      Mürren    (38)   ¦ 

S1HM       114. Merkle Thomas, Bellwald             1960 SMRUN                       4:20.16,7   2:13.33,5  (1171)   ¦ 

HKHM         2. Mersi Enzo, I-Pollone (BI)          1982 Atletica Monterosa Mauro    2:07.37,8      1.34,1  (1172)   ¦ 

Open       148. Messerli Christoph, Niederhünigen   1965 1 must be the best          9:34.30,8   2:56.33,2   (503)   ¦ 

S1HM        42. Messerli Jürg                       1965 Detligen                    2:57.57,1     51.13,9  (1173)   ¦ 

AK1MTri     21. Messerli Rolf, Oberstocken          1967 RC Steffisburg             10:43.14,8   1:49.57,2   (234)   ¦ 

D2HM        47. Messmer Irene                       1959 D-Wehr                      4:09.10,6   1:32.46,0  (1174)   ¦ 

AK3MTri      7. Meyer Alex                          1951 Seuzach                     9:41.12,8 Stechelberg   (235)   ¦ 

Open       166. Meyer Arndt, Basel                  1974 4 gewinnt - ankommen ist    9:45.30,8   3:07.33,2   (505)   ¦ 

HKMTri      36. Meyes Daniel                        1978 Hagendorn                  11:58.37,5        Birg   (236)   ¦ 

HKHM        20. Meys Guido, NL-Bocholtz             1971 STB Landgraaf NED           2:40.32,8     34.29,1  (1308)   ¦ 

HKMTri      34. Michel Mario                        1979 Hünibach                   11:51.37,0        Birg   (237)   ¦ 

D1HM         2. Mittelholzer Michèle                1980 Grindelwald                 2:47.48,7      0.03,8  (1369)   ¦ 

AK1MTri     57. Monti Di Sopra Fabrice, Thun        1971 Club 7a                    11:13.42,3        Birg   (238)   ¦ 

Open       220. Mörgeli Martin, Gross               1965 Die Langsame               11:08.18,4   4:30.20,8   (546)   ¦ 

M1Tri        8. Morris Paul                         1996 Mürren                        30.16,1      6.56,4    (27)   ¦ 

AK1MTri    136. Moser Alexander                     1969 Kloten                     12:57.40,7        Birg   (239)   ¦ 

Open       186. Mosimann Christine, Bern            1976 TichumeisterInne            9:59.45,1   3:21.47,5   (665)   ¦ 

Open       OUT  Mosimann Daniel, Langnau im Emmenta 1977 BLACKEYE Adrena Team       10:59.43,4   aus.Konk.   (518)   ¦ 

Open        27. Mösle Niklaus, Lenk im Simmental    1985 Länk dänk!                  8:08.31,8   1:30.34,2   (724)   ¦ 

S1HM        34. Mühlemann Gerhard, Thun             1961 LSV Uetendorf               2:52.57,8     46.14,6  (1176)   ¦ 

Open       223. Mühlematter Evelyne, Niederscherli  1969 no Limits                     49.31,4   Oberhofen   (713)   ¦ 

HKHM        11. Mühlematter Marco                   1982 Bönigen b. Interlaken       2:28.49,5     22.45,8  (1377)   ¦ 

AK1MTri    129. Müller Adrian, Wiesendangen         1965 Finishers Winterthur       12:37.36,6        Birg   (241)   ¦ 

HKFTri       5. Müller Angela                       1978 Gelterkinden               11:09.14,8        Birg    (40)   ¦ 

Open       110. Müller Beatrice, Bern               1975 Fansipan 3143               9:13.58,2   2:36.00,6   (563)   ¦ 

AK1MTri    143. Müller Beni                         1966 Oberrüti                   11:15.16,0      Mürren   (242)   ¦ 

S1HM        81. Müller Bruno                        1959 Rothenburg                  3:24.39,8   1:17.56,6  (1178)   ¦ 

Open       151. Müller Christof, Meiringen          1976 Wetterhorn Freeheelers      9:38.10,2   3:00.12,6   (687)   ¦ 

AK2MTri     35. Müller Christoph                    1960 Russikon                   11:17.39,4      Mürren   (243)   ¦ 

S1HM        52. Müller Heinz-Olaf, Zürich           1965 ASV Zürich                  3:04.27,3     57.44,1  (1179)   ¦ 

HKHM        43. Müller Ivo, Emmenbrücke             1976 Läuferriege TV Mauritius    3:01.16,5     55.12,8  (1180)   ¦ 

AK1MTri    152. Müller Jochem                       1964 D-Merkendorf               12:44.52,5      Mürren   (244)   ¦ 

AK2MTri     42. Müller Klaus, D-Riedstadt           1958 TSV 03 Wolfskehlen         11:34.39,9      Mürren   (245)   ¦ 

AK1MTri     17. Müller Michael                      1973 Dintikon                   10:34.23,7   1:41.06,1   (246)   ¦ 

S1HM        84. Müller Reinhold                     1961 Rheinfelden                 3:30.37,1   1:23.53,9  (1181)   ¦ 

AK2FTri      5. Müller Sabine                       1963 D-Merkendorf                1:20.27,8   Oberhofen    (41)   ¦ 

AK1MTri     88. Müller Stephan                      1973 Windlach                   11:47.51,8        Birg   (247)   ¦ 

S2HM        45. Müller Wolfgang, D-Bad Schwartau    1950 Lübecker SC                 3:42.40,6   1:17.46,4  (1183)   ¦ 

S2HM        44. Munz Thomas                         1957 Bern                        3:41.00,2   1:16.06,0  (1184)   ¦ 

AK1MTri     48. Murer Beat, Jona                    1965 jtri                       10:58.19,6        Birg   (248)   ¦ 


Total 80



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.