Inferno Triathlon + Halbmarathon 2008 - nach Name "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦ 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Open        41. Bäbler Marcel, Mollis               1968 Löffler                     8:20.31,1   1:42.33,5   (597)   ¦ 

HKMTri      38. Bächler Andreas, Spiez              1975 Veloatelier Wimmis         12:09.29,4        Birg    (87)   ¦ 

Open       180. Bachmann Tom, Basel                 1975 Bibomato                    9:55.26,9   3:17.29,3   (509)   ¦ 

M3Tri        5. Backer Andy, D-Frankfurt            1966 Pia Gloria / Exile on Mai     55.39,8     21.37,0    (34)   ¦ 

HKHM        29. Bada Steven                         1970 Verscio                     2:48.34,6     42.30,9  (1302)   ¦ 

Open       140. Bader Bernhard, Thun                1974 Lady First                  9:29.54,3   2:51.56,7   (593)   ¦ 

AK1MTri    127. Bader Philipp, Seltisberg           1965 Tria Basilea               12:31.09,6        Birg    (89)   ¦ 

Open       221. Bähler Hubschmid Madeleine, Meikirc 1965 Die vier 60iger            11:35.02,5   4:57.04,9   (552)   ¦ 

Open       213. Balga Renate, Ostermundigen         1976 just in time               10:41.58,1   4:04.00,5   (712)   ¦ 

S2HM        18. Barheier Gerold, D-Todtnau          1955 Lauf-Team Oberes Wiesenta   3:01.27,0     36.32,8  (1017)   ¦ 

D2HM        41. Baeriswyl Jeannine                  1964 Lauterbrunnen               4:02.44,4   1:26.19,8  (1319)   ¦ 

S2HM         5. Bartel Bernd, D-Reutlingen          1955 Laufsport Hirning Tübinge   2:40.26,7     15.32,5  (1018)   ¦ 

S1HM         3. Bärtschi Ruedi, Adelboden           1964 SC Adelboden                2:19.27,6     12.44,4  (1301)   ¦ 

HKHM         4. Barz Michael, D-Durach              1973 TSV Durach                  2:09.58,2      3.54,5  (1003)   ¦ 

STGHM        1. Baschung Regina, Murzelen           1958 Last Tango                  2:44.43,7       -----  (1602)   ¦ 

HKHM         9. Basolo Andrea, I-Cuorgnè (TO)       1969 Atletica Gio 22 Rivera      2:26.45,1     20.41,4  (1019)   ¦ 

S1HM        18. Bauder Markus                       1959 Arch                        2:42.41,2     35.58,0  (1370)   ¦ 

AK1MTri     69. Baumer Rolf, Hittnau                1964 www.velolade-hittnau.ch    11:27.36,5        Birg    (92)   ¦ 

AK1MTri     66. Baumgartner Beat, Mirchel           1973 Thömus                     11:25.15,1        Birg    (10)   ¦ 

AK1FTri     11. Baumgartner Bettina                 1971 Zürich                     11:25.08,0      Mürren    (19)   ¦ 

JUHM         1. Baumgartner Jan                     1989 Brienz BE                   2:54.40,5       -----  (1381)   ¦ 

HKHM        50. Baumgartner Michael                 1978 Bellach                     3:08.00,4   1:01.56,7  (1020)   ¦ 

HKMTri       2. Baumgartner Reto, Stettlen          1974 Velocitta                   9:50.19,4     34.01,4    (93)   ¦ 

Open       191. Bebié Bruno, Fällanden              1957 4x4                        10:04.23,4   3:26.25,8   (506)   ¦ 

Open       123. Beck Kurt, Uetendorf                1961 shirthouse-team             9:21.43,5   2:43.45,9   (715)   ¦ 

S1HM        83. Becker Mattin, D-Arnsberg           1960 Troisdorfer LG M.U.T        3:30.28,3   1:23.45,1  (1022)   ¦ 

HKHM        64. Beeharee Keeran                     1986 GB-Brighton East Sussex     3:18.32,3   1:12.28,6  (1023)   ¦ 

AK1MTri     67. Benz Peter, D-Nagold                1969 TSV Calw                   11:25.46,5        Birg    (94)   ¦ 

D2HM        32. Berger Elisabeth                    1962 Bern                        3:38.25,0   1:02.00,4  (1024)   ¦ 

F1Tri        3. Berger Laura                        1996 Fribourg                      28.04,0      0.45,2     (1)   ¦ 

HKHM        23. Bertschi Patrick                    1979 Dürrenäsch                  2:44.49,2     38.45,5  (1025)   ¦ 

AK2FTri      2. Beusch Doris, Kilchberg ZH          1960 SSC Langanu                12:35.31,2        Birg    (20)   ¦ 

Open       203. Beutler Bobby, Muri b. Bern         1955 Insel 50+                  10:13.37,3   3:35.39,7   (586)   ¦ 

S1HM        95. Bex Jos, NL-VA Kerkrade             1962 STB Landgraaf               3:43.52,3   1:37.09,1  (1026)   ¦ 

Open        62. Beyeler Bettina, Heimberg           1978 Chilisocks                  8:39.28,9   2:01.31,3   (536)   ¦ 

Open       114. Bichsel Samuel, Engelberg           1982 Lauter-Emmental             9:19.44,6   2:41.47,0   (596)   ¦ 

Open        24. Bieri Marco, Steffisburg            1981 Die gestiefelten Muskelka   8:01.29,1   1:23.31,5   (550)   ¦ 

Open       192. Bigler Beat, Steffisburg            1969 X-Stream & Friends 2       10:06.20,7   3:28.23,1   (691)   ¦ 

Open        26. Bigler Markus, Oberdiessbach        1979 Triathlon Team Konolfinge   8:05.49,2   1:27.51,6   (667)   ¦ 

Open         4. Bigler Mathias, Köniz               1967 NMS Bern                    7:22.17,6     44.20,0   (612)   ¦ 

HKMTri      50. Bigot Eric                          1974 Ittigen                    11:36.40,2      Mürren    (95)   ¦ 

S2HM        30. Binder Walter                       1950 Zug                         3:17.42,1     52.47,9  (1324)   ¦ 

S2HM        24. Binoth Fritz, Unterseen             1951 GAUS="Grind ahi u seckle"   3:08.35,7     43.41,5  (1332)   ¦ 

S2HM        13. Bissig Hans, Cham                   1952 Schnelle Socke              2:53.25,0     28.30,8  (1027)   ¦ 

S1HM       104. Blackett Keith                      1965 Ostermundigen               3:56.41,0   1:49.57,8  (1028)   ¦ 

F3Tri        5. Blaser Marianne                     1963 Belp                          46.37,3     11.52,4    (23)   ¦ 

S2HM        14. Blaser Roland, Unterseen            1958 Eiger-Laufträff             2:54.40,2     29.46,0  (1029)   ¦ 

AK1MTri    120. Blatter Stefan, Kriechenwil         1973 TV Bösingen                12:19.05,9        Birg    (96)   ¦ 

AK2MTri     37. Blechschmidt Michael, D-Koblenz     1961 SRL Triathlon Koblenz      11:25.27,3      Mürren    (97)   ¦ 

AK2MTri     17. Blum Hugo                           1960 Luzern                     12:23.39,2        Birg    (98)   ¦ 

AK3MTri      5. Blumer Dieter                       1952 Seltisberg                 12:56.06,8        Birg    (99)   ¦ 

AK1MTri    124. Bock Michael, D-Gundelfingen        1965 Tri-Team Freiburg          12:29.35,2        Birg   (100)   ¦ 

D2HM        11. Böhler Theresia, D-Rheinfelden      1960 Trail-Runners               3:09.28,2     33.03,6  (1030)   ¦ 

AK1FTri      8. Bolfing Petra                       1970 Luzern                     12:26.26,0        Birg    (21)   ¦ 

Open       160. Bollian Simone, D-Rastatt           1972 Badische Rennschnecken      9:42.17,1   3:04.19,5   (520)   ¦ 

S2HM        27. Bolliger Fredy, Aarau               1950 Laufgruppe Aarau            3:13.58,2     49.04,0  (1031)   ¦ 

F1Tri        5. Bonacina Carlotta                   1999 I-Dolzago (LC)                34.56,6      7.37,8    (30)   ¦ 

M1Tri        3. Bonacina Michele                    1996 I-Dolzago (LC)                26.08,2      2.48,5    (31)   ¦ 

S1HM        23. Bonacina Paolo, I-Bolzago (LC)      1961 ATL Colombo Costr Lecco     2:48.34,7     41.51,5  (1307)   ¦ 

HKHM        66. Borer Paul                          1977 Zürich                      3:19.01,6   1:12.57,9  (1350)   ¦ 

Open       128. Bösiger Martin, Bern                1972 Crazy but fast              9:23.12,4   2:45.14,8   (539)   ¦ 

AK1MTri    108. Bosshard Michael, Stettfurt         1972 Tri SG                     12:04.14,0        Birg   (101)   ¦ 

HKHM        12. Bozonnet Nicolas                    1976 F-St Genis Pouilly          2:31.06,0     25.02,3  (1032)   ¦ 

HKFTri       2. Bracher Barbara, Thun               1980 Amstutz Sport              11:14.48,6   1:11.50,2    (22)   ¦ 

AK1MTri     65. Braun Reiner, D-Berlin              1967 SCC Berlin Triathlon       11:25.07,9        Birg   (102)   ¦ 

Open        79. Brechbühl René, Zollikofen          1969 Wieso? Released             8:53.03,1   2:15.05,5   (689)   ¦ 

S2HM         8. Brechbühl Robert                    1951 Oberdiessbach               2:47.20,8     22.26,6  (1295)   ¦ 

HKFTri       1. Brenn Nina                          1979 Zürich                     10:02.58,4       -----    (11)   ¦ 

HKHM         6. Brennwald Adrian, Adliswil          1975 Hammer Nutrition / Move O   2:17.23,0     11.19,3  (1315)   ¦ 

AK1MTri    112. Breuer Marc, Basel                  1967 Tria Basilea               12:14.07,3        Birg   (103)   ¦ 

JUHM         2. Britt Remo                          1991 Degersheim                  3:19.40,0     24.59,5  (1306)   ¦ 

S2HM        37. Britz Herbert                       1950 D-Karlsruhe                 3:29.46,4   1:04.52,2  (1333)   ¦ 

S1HM        37. Briw Beni                           1961 Brig                        2:53.48,6     47.05,4  (1033)   ¦ 

AK1MTri     15. Brügger Markus, Unterseen           1968 Eiger-Sport Running        10:26.52,5   1:33.34,9   (105)   ¦ 

AK1MTri     36. Brühlmann Dieter                    1964 Neunkirch                  11:10.13,8   2:16.56,2   (106)   ¦ 

AK1MTri    109. Brühwiler Rolf, Heimberg            1968 TV Oerlikon                12:04.39,4        Birg   (107)   ¦ 

HKMTri      23. Brülhart Harald, Brünisried         1976 Team Alpha Sport           11:10.42,8   1:54.24,8   (108)   ¦ 

HKMTri      20. Brüllmann Pascal, Rumisberg         1984 Uebelhardt Tri Team        10:45.22,0   1:29.04,0   (109)   ¦ 

Open        25. Brun Daniel, Spiez                  1963 Oberland Express            8:03.43,5   1:25.45,9   (614)   ¦ 

S2HM        51. Brunner Florian                     1949 D-Lörrach                   3:59.42,7   1:34.48,5  (1034)   ¦ 

Open       138. Brunner Jeannine, Wilderswil        1974 Wenger Reisen               9:29.23,8   2:51.26,2   (730)   ¦ 

Open         1. Brunner Jogi, Goldiwil (Thun)       1969 www.bikeholiday.net         6:37.57,6       -----   (727)   ¦ 

S1HM         1. Brunner Lorenz, Unterseen           1965 Eiger-Sport                 2:06.43,2       -----  (1002)   ¦ 

Open       182. Brunner Martin, Lauterbrunnen       1958 Ski-Club Lauterbrunnen      9:57.10,8   3:19.13,2   (728)   ¦ 

M2Tri        5. Brunner Matthias                    1994 Lauterbrunnen                 48.23,7     13.48,0    (45)   ¦ 

S1HM        80. Brunner Stefan                      1959 Wilderswil                  3:23.58,1   1:17.14,9  (1373)   ¦ 

D1HM         9. Brupbacher Joelle                   1978 Muri b. Bern                3:11.12,3     23.27,4  (1035)   ¦ 

S3HM        15. Bryner Rolf                         1945 Embrach                     4:10.34,1   1:29.28,6  (1036)   ¦ 

S1HM       116. Bucheli Roberto Willi, Luzern       1965 Seepferd                    4:21.28,7   2:14.45,5  (1037)   ¦ 

S1HM       112. Büchler Fredi                       1962 Brugg AG                    4:17.07,5   2:10.24,3  (1360)   ¦ 

Open        68. Buchli Rita, Zimmerwald             1976 Ziwa                        8:45.49,3   2:07.51,7   (699)   ¦ 

Open        48. Buchser Fabienne, Thun              1968 Rennteam Eggiwil            8:27.21,2   1:49.23,6   (627)   ¦ 

S1HM        25. Bühler Hansruedi                    1961 Steffisburg                 2:49.01,8     42.18,6  (1039)   ¦ 

HKFTri       3. Bühler Karin                        1976 Rüti ZH                    10:51.49,4        Birg    (15)   ¦ 

F3Tri        6. Bühlmann Christine                  1983 Heimberg                      49.11,7     14.26,8    (38)   ¦ 

S1HM       109. Bühlmann Daniel                     1964 Liestal                     4:02.57,6   1:56.14,4  (1040)   ¦ 

HKFTri       4. Bürger Alexandra, Spiegel b. Bern   1975 TV Länggasse Bern          11:06.23,3        Birg    (23)   ¦ 

S2HM        34. Bürgi Erhard                        1957 Schliern b. Köniz           3:24.24,5     59.30,3  (1338)   ¦ 

AK1MTri    141. Bürgisser Roman                     1967 Thun                       11:14.22,8      Mürren   (110)   ¦ 

Open        89. Burkhard Andres, Bigenthal          1969 unger 9 schtond             9:00.29,5   2:22.31,9   (718)   ¦ 

D2HM        22. Bürki Sabine, Bern                  1962 TV Länggasse                3:24.21,1     47.56,5  (1042)   ¦ 

HKHM        13. Bürmann Oliver, D-Müllheim          1971 Wolfis Bike Shop Heitersh   2:32.00,1     25.56,4  (1320)   ¦ 

Open       194. Burri Martin, Thun                  1970 u de glych!                10:07.44,8   3:29.47,2   (716)   ¦ 

Open       119. Bütler Daniel, Gwatt (Thun)         1972 Schönegg Garage AG Spiez    9:20.28,5   2:42.30,9   (633)   ¦ 

Open        76. Bütler Markus, Nesselnbach          1967 Team Hubschmid              8:51.01,4   2:13.03,8   (655)   ¦ 

HKMTri      15. Bützberger Alexander, Meilen        1983 LC Meilen-tri/Erdgas Züri  10:28.06,2   1:11.48,2   (111)   ¦ 


Total 106



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.