11. Black Forest ULTRA Bike Marathon 2008, Kirchzarten (D) - nach Ortschaft "T"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr        ¦       Split 1 ¦      Split 2 ¦      Split 3 ¦      Split 4 ¦      Split 5 ¦      Split 6 ¦
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PMS1        37. Eger Claus                          1969 Tamm                        4:50.20,3   1:29.32,7  (3364) Foto   ¦     7.14   57.¦ 1:52.31   52.¦   33.16   39.¦   56.43   41.¦ 1:10.25   28.¦   10.08   50.¦
MMS1       DNF  Lautenschlager Brian                1974 Tauberbischofsheim          3:43.51,4    --> next  (5309) Foto   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
MMS1       525. Krüger Bernd                        1970 Taunusstein                 7:26.48,1   4:15.35,3  (5275) Foto   ¦  2:55.15  541.¦ 1:23.15  539.¦ 1:21.02  532.¦ 1:33.36  514.¦   13.38  504.¦    ----  ----¦
MMS2       215. Wissner Manfred, Tegernau           1964 Tus Kl.Wiesental            4:47.27,5   1:28.12,8  (5998) Foto   ¦  2:00.09  241.¦   48.58  187.¦   46.15  244.¦ 1:01.33  213.¦   10.29  245.¦    ----  ----¦
UMS2        66. Keller Johannes                     1962 Tengen                      5:58.12,3   1:09.11,1   (777) Foto   ¦  1:35.19   38.¦ 1:40.45   55.¦   30.20   65.¦   48.55   63.¦ 1:12.41  154.¦   10.10  198.¦
MMS1       101. Besser Kai, Teningen                1972 Speedzone.de                4:12.35,9   1:01.23,1  (4612) Foto   ¦  1:43.21   81.¦   45.21  127.¦   40.37  138.¦   54.10  120.¦    9.05   63.¦    ----  ----¦
SMS2        23. Enderle Michael, Teningen           1959 Radio Regenbogen            1:55.27,3     19.27,7  (9084) Foto   ¦     6.14   13.¦   43.01   23.¦   37.26   24.¦   28.45   31.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
MMS1       453. Gebhardt Andy, Teningen             1978 Bike and Fun                5:47.18,2   2:36.05,4  (6167) Foto   ¦  2:23.38  485.¦   55.57  420.¦   47.41  304.¦ 1:28.43  501.¦   11.17  412.¦    ----  ----¦
MMH         96. Huber Friedhelm                     1979 Teningen                    4:36.38,2   1:37.04,2  (5094) Foto   ¦  1:48.28   83.¦   48.43  105.¦   46.07  104.¦ 1:02.50  108.¦   10.28  106.¦    ----  ----¦
PMS2       DNF  Nutto Hansjoerg                     1959 Teningen                    5:27.08,9     Todtnau  (3544) Foto   ¦     7.44  113.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
MMS2       108. Rieder Andreas                      1967 Teningen                    4:21.56,3   1:02.41,6  (5577) Foto   ¦  1:51.58  143.¦   45.27   99.¦   39.32   88.¦   53.13   78.¦   11.44  412.¦    ----  ----¦
PMS1        25. Pollok Sascha, Tettnang             1975 SV Flockenbach              4:38.33,4   1:17.45,8  (3553) Foto   ¦     7.11   49.¦ 1:50.42   49.¦   32.48   36.¦   50.55   23.¦ 1:07.25   21.¦    9.30   21.¦
SMS2       216. Keller Ronald                       1965 Thaleischweiler-Fröschen    3:42.49,4   2:06.49,8  (8581) Foto   ¦     9.27  209.¦ 1:07.33  206.¦ 1:05.03  194.¦ 1:20.45  217.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
SFS2        64. Keller Sabine                       1967 Thaleischweiler-Fröschen    3:42.48,4   1:44.27,9  (8582) Foto   ¦     9.26   62.¦ 1:07.34   63.¦ 1:05.25   60.¦ 1:20.22   71.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
MMS2       120. Beha Thomas, Titisee-Neustadt       1967 FIS Weltcup Titisee-Neust   4:25.41,6   1:06.26,9  (4588) Foto   ¦  1:47.17   96.¦   48.21  173.¦   41.53  136.¦   58.18  152.¦    9.51  139.¦    ----  ----¦
SMS2        65. Benitz Joachim                      1965 Titisee-Neustadt            2:12.27,9     36.28,3  (8319) Foto   ¦     7.17   70.¦   49.22   80.¦   45.36   84.¦   30.11   44.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
MMS1       152. Benitz Jürgen, Titisee-Neustadt     1974 FIS Weltcup Titisee-Neust   4:26.26,3   1:15.13,5  (4591) Foto   ¦  1:47.16  115.¦   48.21  202.¦   43.47  211.¦   57.33  169.¦    9.28  113.¦    ----  ----¦
Kids/U13    12. Binder Josephine, Titisee-Neustadt  1996 Bergamont/RSVHochschw/Kle     21.01,9      3.34,0     (9) Foto   ¦    10.18   12.¦   10.43   12.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
SMH         18. Boi Raphael, Titisee-Neustadt       1983 Feuerwehr Feldberg          1:53.52,0     29.29,2  (8354) Foto   ¦     5.57   13.¦   41.37   15.¦   39.09   24.¦   27.07   17.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
MMS2       DNF  Dantino Toni                        1963 Titisee-Neustadt            2:55.32,5 Raimartihof  (4742) Foto   ¦  2:01.25  257.¦   54.07  357.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
MFS2        15. Dantino Ulrika                      1964 Titisee-Neustadt            5:11.59,1   1:04.33,1  (4743) Foto   ¦  2:05.49   13.¦   53.03   13.¦   47.14   14.¦ 1:13.43   24.¦   12.09   21.¦    ----  ----¦
MMS1        56. Daubner Tobias                      1976 Titisee-Neustadt            3:58.08,8     46.56,0  (4748) Foto   ¦  1:38.55   48.¦   42.12   60.¦   37.37   80.¦   49.44   61.¦    9.39  139.¦    ----  ----¦
SMS1       155. Dreher Thomas, Titisee-Neustadt     1970 RSV-Hochschwarzwald         2:52.21,4   1:24.58,3  (8415) Foto   ¦     7.21   72.¦ 1:04.44  168.¦ 1:01.51  161.¦   38.23  128.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
MMS2       204. Düben Haro, Titisee-Neustadt        1962 RSV Hochschwarzwald         4:45.15,5   1:26.00,8  (4794) Foto   ¦  1:57.44  215.¦   51.33  270.¦   45.27  219.¦   59.59  178.¦   10.31  249.¦    ----  ----¦
SFD          6. Fechti Tanja, Titisee-Neustadt      1983 SC Neustadt                 1:57.21,5     18.14,0  (8437) Foto   ¦     6.18    5.¦   44.01    6.¦   38.13    6.¦   28.47    7.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
PMS2       DNF  Fehrenbach Juergen                  1964 Titisee-Neustadt            3:44.40,3     Todtnau  (3379) Foto   ¦     7.30   95.¦ 2:13.56  129.¦ 1:23.12  165.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
Kids/U13     5. Figy Sarah, Titisee-Neustadt        1996 Bergamont/RSVHochschw/Kle     18.37,8      1.09,9    (32) Foto   ¦     9.08    4.¦    9.29    5.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
SMS3        43. Griesbaum Alfons                    1955 Titisee-Neustadt            2:33.52,4     44.01,2  (8478) Foto   ¦     8.10   43.¦   52.32   29.¦   51.37   41.¦   41.32   53.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
MMS1       391. Haeffner Mathias                    1977 Titisee-Neustadt            5:21.01,4   2:09.48,6  (4984) Foto   ¦  2:08.14  372.¦   57.14  444.¦   52.59  407.¦ 1:12.02  411.¦   10.30  303.¦    ----  ----¦
SMS1       180. Hegemann Juergen                    1971 Titisee-Neustadt            3:46.30,7   2:19.07,6  (8503) Foto   ¦     9.16  174.¦ 1:16.18  178.¦ 1:23.20  179.¦   57.35  176.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
SFS3         5. Heinis Renate                       1955 Titisee-Neustadt            2:39.18,3     19.45,5  (9130) Foto   ¦     9.26   11.¦   58.32    7.¦   49.50    4.¦   41.29    7.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
MMS4         3. Hendel Bernd                        1946 Titisee-Neustadt            4:20.53,9     20.12,0  (5029) Foto   ¦  1:48.25    3.¦   47.01    3.¦   40.29    3.¦   55.00    3.¦    9.57    3.¦    ----  ----¦
MMH        163. Hendel Peterhans                    1980 Titisee-Neustadt            6:15.26,9   3:15.52,9  (5030) Foto   ¦  2:21.00  151.¦ 1:04.19  166.¦ 1:01.55  155.¦ 1:35.46  165.¦   12.25  155.¦    ----  ----¦
MMS1       260. Hermann Hardy                       1970 Titisee-Neustadt            4:47.49,4   1:36.36,6  (5040) Foto   ¦  1:56.04  226.¦   50.56  298.¦   45.37  253.¦ 1:04.16  310.¦   10.54  361.¦    ----  ----¦
SMS1       107. Ketterer Martin                     1971 Titisee-Neustadt            2:28.59,5   1:01.36,4  (8587) Foto   ¦     8.06  120.¦   55.05  113.¦   49.32  105.¦   36.15  107.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
SMH          3. Ketterer Pascal, Titisee-Neustadt   1988 Bergamont Renn Team         1:25.42,4      1.19,6  (8034) Foto   ¦     5.31    1.¦   32.28    4.¦   26.07    3.¦   21.34    2.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
MFS1        30. Ketterer Tanja, Titisee-Neustadt    1974 RSV Hochschwarzwald         5:07.57,3   1:15.22,4  (5179) Foto   ¦  2:08.55   32.¦   54.04   30.¦   48.03   32.¦ 1:05.53   27.¦   11.00   29.¦    ----  ----¦
SMS2        44. Kirchherr Clemens                   1965 Titisee-Neustadt            2:04.16,1     28.16,5  (8594) Foto   ¦     6.22   18.¦   46.40   50.¦   41.03   45.¦   30.09   43.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
SMS4        19. Klemmer Norbert                     1945 Titisee-Neustadt            3:46.28,9   1:46.11,8  (8604) Foto   ¦     9.16   18.¦ 1:16.16   18.¦ 1:25.00   19.¦   55.55   20.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
SFS1        74. Klemmer Susanne                     1974 Titisee-Neustadt            3:46.29,8   1:57.20,5  (8605) Foto   ¦     9.16   66.¦ 1:16.01   73.¦ 1:25.16   76.¦   55.56   72.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
Kids/U11    20. König Corinna, Titisee-Neustadt     1999 SC Neustadt                   23.39,7     10.23,0    (66) Foto   ¦    11.25   20.¦   12.14   20.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
UMS2       178. Küchl Jürgen, Titisee-Neustadt      1964 FIS Weltcup Titisee-Neust   6:51.43,4   2:02.42,2   (827) Foto   ¦  1:49.12  166.¦ 1:57.52  199.¦   37.29  209.¦   58.52  173.¦ 1:16.35  211.¦   11.41  365.¦
UMS1       207. Löffelholz Markus, Titisee-Neustadt 1969 Der Weg ist das Ziel        7:31.24,0   2:59.38,8   (865) Foto   ¦  1:59.34  236.¦ 2:09.32  234.¦   44.43  238.¦ 1:03.06  166.¦ 1:22.58  217.¦   11.28  269.¦
SMS3         6. Löffler Manfred, Titisee-Neustadt   1957 SC Neustadt                 2:07.54,4     18.03,2  (8672) Foto   ¦     7.16   11.¦   47.23    9.¦   42.24    8.¦   30.49    7.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
SFS2        13. Molz Cracia, Titisee-Neustadt       1958 Skiclub Neustadt            2:25.15,5     26.55,0  (8719) Foto   ¦     7.43   13.¦   52.01    9.¦   46.56   13.¦   38.34   27.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
MMH          9. Pfaff Manuel, Titisee-Neustadt      1982 RSV Hochschwarzwald/Berga   3:22.35,6     23.01,6  (6251) Foto   ¦  1:26.17   12.¦   35.49    9.¦   29.58    9.¦   42.00    9.¦    8.30    7.¦    ----  ----¦
SMS1       129. Reiner Andreas                      1977 Titisee-Neustadt            2:37.53,7   1:10.30,6  (8778) Foto   ¦     7.33   87.¦   58.45  138.¦   54.13  132.¦   37.20  118.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
MMS3        30. Rombach Bruno, Titisee-Neustadt     1953 Fierobe Bicker Waldau       4:37.41,8   1:01.43,6  (5597) Foto   ¦  1:57.12   41.¦   49.30   41.¦   42.42   31.¦   58.33   28.¦    9.42   14.¦    ----  ----¦
MMS3        16. Schmitt Leonhard, Titisee-Neustadt  1949 SC Waldau                   4:21.11,9     45.13,7  (5689) Foto   ¦  1:49.45   19.¦   46.26   20.¦   39.37   16.¦   55.06   15.¦   10.16   40.¦    ----  ----¦
SMS1        77. Schönfeld Dejan, Titisee-Neustadt   1976 SC-Neustadt                 2:18.37,7     51.14,6  (8855) Foto   ¦     6.57   49.¦   51.48   89.¦   47.10   85.¦   32.41   76.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
SMJ          2. Stiebjahn Simon, Titisee-Neustadt   1990 Bergamont Renn Team         1:24.23,1      0.39,1  (8036) Foto   ¦     5.31    1.¦   32.28    3.¦   25.00    2.¦   21.22    2.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
SMS1        38. Tröscher Ralf                       1972 Titisee-Neustadt            2:04.09,9     36.46,8  (8939) Foto   ¦     6.43   28.¦   44.42   33.¦   41.29   40.¦   31.15   59.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
SMH         40. Vonderstraß Florian, Titisee-Neusta 1983 SC Hinterzarten             2:08.40,6     44.17,8  (8958) Foto   ¦     6.54   35.¦   49.51   52.¦   41.36   38.¦   30.19   35.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
MMS2       353. Wehrle Frank                        1966 Titisee-Neustadt            5:19.13,9   1:59.59,2  (5948) Foto   ¦  2:14.47  404.¦   56.20  393.¦   47.34  282.¦ 1:07.53  330.¦   12.38  478.¦    ----  ----¦
MMS1        46. Winterhalder Christian, Titisee-Neu 1970 MRSC Badenweiler            3:52.12,6     40.59,8  (4046) Foto   ¦  1:36.01   36.¦   42.32   67.¦   35.47   50.¦   48.47   51.¦    9.04   58.¦    ----  ----¦
MMS3       123. Kaiser Georg, Todtmoos              1955 Handwerkskammer Freiburg    5:59.49,2   2:23.51,0  (5149) Foto   ¦  2:17.04  108.¦ 1:05.17  136.¦ 1:00.39  127.¦ 1:24.42  134.¦   12.05  110.¦    ----  ----¦
PFS2         2. Beckert Barbara, Todtnau            1962 SC Todtnau                  4:29.50,6      6.18,7  (3743) Foto   ¦     6.37    1.¦ 1:44.07    2.¦   29.48    1.¦   50.08    2.¦ 1:09.28    2.¦    9.40    1.¦
SFWJ         4. Behringer Patricia                  1992 Todtnau                     1:59.17,9     12.10,6  (8318) Foto   ¦     6.31    3.¦   43.29    3.¦   38.14    4.¦   31.02    5.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
SMS2        18. Boehler Uwe, Todtnau                1958 todtnau                     1:51.45,4     15.45,8  (9066) Foto   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
UMS2       148. Born Andreas, Todtnau               1961 SC Todtnauberg              6:37.25,0   1:48.23,8   (484) Foto   ¦  1:46.10  137.¦ 1:53.01  151.¦   35.57  172.¦   56.26  148.¦ 1:14.52  179.¦   10.55  305.¦
PMH         20. Büche Thomas, Todtnau               1984 Feuerwehr Todtnau           4:26.46,9   1:13.48,9  (3342) Foto   ¦     7.04   28.¦ 1:45.34   25.¦   28.51   16.¦   48.10   16.¦ 1:07.14   20.¦    9.52   25.¦
PMS2        84. Eckert Roland, Todtnau              1959 Ski Club Todtnau            5:26.28,1   2:02.36,0  (3361) Foto   ¦     6.39   28.¦ 1:50.40   54.¦   34.57   62.¦ 1:11.55   96.¦ 1:32.20  115.¦    9.55   41.¦
Kids/U11    40. Findling Jimmy, Todtnau             1999 Lexware/SV Kirchzarten        16.45,8      4.26,1   (183) Foto   ¦     8.36   43.¦    8.09   37.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
PMH         45. Franz Achim, Todtnau                1984 Feuerwehr Todtnau           6:05.44,7   2:52.46,7  (3391) Foto   ¦     7.06   30.¦ 2:01.48   40.¦   37.46   39.¦ 1:23.12   44.¦ 1:43.58   49.¦   11.52   47.¦
SMH        DNF  Hillbrecht Jonas, Todtnau           1988 Pirate-Racing-Team             5.44,4     Titisee  (8008) Foto   ¦     5.44    8.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
UMS1        14. Kaiser Mike, Todtnau                1976 MRSC-Baden-Weiler           5:10.21,3     38.36,1    (80) Foto   ¦  1:24.29    6.¦ 1:30.02   16.¦   24.42   10.¦   41.42   19.¦ 1:00.56   31.¦    8.27   11.¦
UMS2        44. Kimmig Andreas, Todtnau             1967 Todtnau                     5:46.36,1     57.34,9   (788) Foto   ¦  1:39.41   69.¦ 1:39.32   44.¦   28.20   34.¦   46.37   44.¦ 1:03.08   41.¦    9.16   56.¦
Kids/U13    44. Kimmig Simon                        1996 Todtnau                       22.03,8      5.38,0  (1468) Foto   ¦    11.05   52.¦   10.58   42.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
SMS3         2. Maier Horst, Todtnau                1952 Radsport Gerspacher         1:51.22,6      1.31,4  (8683) Foto   ¦     6.41    2.¦   41.00    2.¦   35.44    1.¦   27.55    2.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
UMS2       202. Maier Klemens, Todtnau              1964 Hidden Power                6:59.12,8   2:10.11,6   (880) Foto   ¦  1:49.02  163.¦ 1:54.40  165.¦   32.54  114.¦ 1:23.08  372.¦ 1:10.04  115.¦    9.22   72.¦
Kids/U9W     7. Mühl Anna, Todtnau                  2000 Lexware/SV Kirchzarten         6.11,1      0.34,0   (149) Foto   ¦     3.12    8.¦    2.58   12.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
UMS2       315. Mühl Matthias, Todtnau              1967 Gmünder Ersatzkasse - GEK   7:50.03,2   3:01.02,0   (930) Foto   ¦  1:59.41  306.¦ 2:09.05  303.¦   45.35  346.¦ 1:17.24  330.¦ 1:27.01  326.¦   11.15  338.¦
PMS2        92. Muschelknautz Tom                   1963 Todtnau                     5:38.52,1   2:15.00,0  (3753) Foto   ¦     7.27   91.¦ 2:02.02   99.¦   38.34   93.¦ 1:12.21   98.¦ 1:27.09  103.¦   11.15  105.¦
PMH         34. Steinebrunner Andreas, Todtnau      1979 Feuerwehr Todtnau           5:07.07,4   1:54.09,4  (3625) Foto   ¦     7.04   29.¦ 1:49.23   32.¦   32.04   26.¦ 1:03.10   38.¦ 1:25.13   38.¦   10.10   31.¦
PFD          4. Stempfer Judith, Todtnau            1985 SC Todtnauberg/Die12Stund   4:20.49,0     24.42,4  (3210) Foto   ¦     6.36    4.¦ 1:42.21    4.¦   29.06    3.¦   45.55    3.¦ 1:06.41    4.¦   10.09    5.¦
SMS1       134. Straub Guido, Todtnau               1976 Schnegge Team               2:40.35,6   1:13.12,5  (8917) Foto   ¦     8.46  157.¦   59.18  141.¦   52.11  122.¦   40.19  142.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
UMH         52. Müller Christoph, Töging am Inn     1981 Holzlandbike                6:12.35,5   1:56.20,9   (932) Foto   ¦  1:42.22   53.¦ 1:49.45   57.¦   32.24   51.¦   52.28   53.¦ 1:06.16   43.¦    9.18   41.¦
Kids/U9M    51. Eißer Maximilian, Tönisvorst        2002 Staubwolke 09 Fischeln         7.18,6      2.26,2   (219) Foto   ¦     3.51   48.¦    3.26   52.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
UTand        1. Gerke Christian+Fuchs Barbara, Treb 1964 LosDos                      7:43.03,7       -----   (647) Foto   ¦  2:24.26    1.¦ 2:02.21    1.¦   38.42    1.¦ 1:07.54    1.¦ 1:20.16    1.¦    9.22    1.¦
MMS4         7. Kern Wolfgang                       1946 Triberg                     5:37.09,2   1:36.27,3  (6290) Foto   ¦  2:16.23   11.¦   57.48   10.¦   55.09   12.¦ 1:16.24   11.¦   11.23    7.¦    ----  ----¦
MMS2       506. Ott Franz-Josef, Trier              1967 TV Hermeskeil               6:20.19,4   3:01.04,7  (6298) Foto   ¦  2:31.00  531.¦ 1:05.22  528.¦ 1:01.48  491.¦ 1:26.15  493.¦   15.52  545.¦    ----  ----¦
MMH         26. Bender Florian, Tübingen            1979 Univega Pro Cycling Team    3:38.17,7     38.43,7  (6303) Foto   ¦  1:29.21   23.¦   39.06   31.¦   32.18   22.¦   47.18   34.¦   10.13   96.¦    ----  ----¦
MMH         35. Deuschle André, Tübingen            1979 L'Express Souplesse         3:47.00,5     47.26,5  (4763) Foto   ¦  1:29.48   26.¦   41.36   50.¦   36.24   50.¦   49.44   45.¦    9.27   68.¦    ----  ----¦
PMS2       146. Fischer Peter                       1960 Tübingen                    6:35.21,9   3:11.29,8  (3386) Foto   ¦     7.47  116.¦ 2:49.12  163.¦   46.09  126.¦ 1:13.29  101.¦ 1:28.45  107.¦    9.58   44.¦
UFS1        14. Hartmann Kristine                   1970 Tübingen                    7:30.51,0   2:02.54,4   (700) Foto   ¦  2:05.07   18.¦ 2:13.39   15.¦   38.51   14.¦ 1:04.03   13.¦ 1:18.14   11.¦   10.53   12.¦
UMH         62. Nerger Andreas, Tübingen            1979 RV Pfeil Tübingen           6:49.09,0   2:32.54,4    (43) Foto   ¦  1:40.44   51.¦ 1:51.29   62.¦   36.40   66.¦ 1:07.52   77.¦ 1:22.01   76.¦   10.21   75.¦
MMS1        13. Renz Michael, Tübingen              1972 L'Express Souplesse         3:31.58,3     20.45,5  (5557) Foto   ¦  1:29.46   14.¦   36.41   10.¦   32.28   18.¦   44.03   13.¦    8.58   44.¦    ----  ----¦
MMS2       562. Röhm Jürgen                         1962 Tübingen                    7:22.15,2   4:03.00,5  (5591) Foto   ¦  2:53.30  590.¦ 1:14.37  575.¦ 1:17.19  560.¦ 1:41.49  553.¦   14.58  533.¦    ----  ----¦
MMS1       147. Schaetzle Guenther                  1969 Tübingen                    4:25.11,0   1:13.58,2  (5634) Foto   ¦  1:47.50  121.¦   44.44  112.¦   42.16  175.¦ 1:01.02  237.¦    9.17   92.¦    ----  ----¦
MMS1       106. Schotte Oliver                      1968 Tübingen                    4:13.05,3   1:01.52,5  (6152) Foto   ¦  1:51.27  175.¦   43.49   96.¦   36.36   59.¦   51.02   78.¦   10.08  226.¦    ----  ----¦
MMS1        14. Staiger Tobias, Tübingen            1978 L'Express Souplesse         3:31.58,4     20.45,6  (5803) Foto   ¦  1:29.48   15.¦   36.38    9.¦   32.27   17.¦   44.04   14.¦    9.00   47.¦    ----  ----¦
SMS1        39. Tesch Stephan                       1976 Tübingen                    2:04.26,5     37.03,4  (8924) Foto   ¦     6.51   41.¦   46.46   41.¦   42.33   49.¦   28.15   26.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
UMS2       338. Weihing Jörg                        1966 Tübingen                    8:08.05,4   3:19.04,2  (1356) Foto   ¦  1:55.46  249.¦ 2:19.03  358.¦   44.47  331.¦ 1:19.30  347.¦ 1:38.12  385.¦   10.45  287.¦
MMH         20. Weingardt Michael, Tübingen         1988 L'Express Souplesse         3:31.59,2     32.25,2  (5956) Foto   ¦  1:29.48   25.¦   36.39   16.¦   32.30   24.¦   44.01   20.¦    8.59   37.¦    ----  ----¦
UMS2       DNF  Wolf Uwe                            1964 Tübingen                    2:05.07,2     Titisee  (1285) Foto   ¦  2:05.07  342.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
UMS2       403. Siegle Jürgen                       1961 Tuningen                   10:09.25,3   5:20.24,1  (1144) Foto   ¦  2:34.31  435.¦ 3:00.12  427.¦   56.31  409.¦ 1:37.44  405.¦ 1:48.25  403.¦   12.01  384.¦
SMS2        49. Jakobs Carlo                        1967 Tünsdorf                    2:06.50,5     30.50,9  (8559) Foto   ¦     7.39  104.¦   48.07   59.¦   40.41   39.¦   30.22   51.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
MFD         12. Deufel Christina, Tuttlingen        1979 Team Dangelmaier            4:50.11,1   1:05.04,7  (4762) Foto   ¦  2:03.32   14.¦   50.45   14.¦   44.28   15.¦ 1:01.01   12.¦   10.23   10.¦    ----  ----¦
MMH         71. Kohlbrenner Tobias                  1979 Tuttlingen                  4:17.32,0   1:17.58,0  (5226) Foto   ¦  1:48.25   82.¦   45.18   75.¦   40.44   78.¦   53.55   72.¦    9.07   47.¦    ----  ----¦
MMS2       370. Krämer Gerd                         1959 Tuttlingen                  5:24.39,5   2:05.24,8  (5265) Foto   ¦  2:12.44  381.¦   58.34  437.¦   56.02  431.¦ 1:06.18  311.¦   10.59  324.¦    ----  ----¦
UMH         64. Sailer Manuel, Tuttlingen           1979 Team Dangelmaier            6:54.40,3   2:38.25,7  (1058) Foto   ¦  1:56.42   78.¦ 2:03.17   80.¦   35.07   58.¦   54.22   59.¦ 1:15.09   66.¦   10.01   64.¦

Total 101



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.