7. Zermatt Marathon 2008 - nach Name "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr          Schnitt ¦ Start-Zermatt ¦ Zermatt-Ziel ¦
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M50         49. Bachler Erich                       1958 A-Feldkirchen in Kärnten    5:09.59,5   1:34.33,8   (129) Diplom      7.20 ¦  2:03.42   52.¦ 3:06.17   44.¦
STMi        47. Bächler Martin+Bächler Annette      ???? D-Sulzburg                  4:51.35,0   1:15.09,7  (2008) Diplom      6.54 ¦  1:47.02    9.¦ 3:04.32   79.¦
F45         49. Baechler-Preu Beate                 1962 D-Stuttgart                 7:03.12,5   2:36.35,6   (133) Diplom     10.01 ¦  2:51.23   49.¦ 4:11.48   48.¦
M40        127. Baechler Stefan                     1965 D-Stuttgart                 5:43.48,3   2:12.45,5   (132) Diplom      8.08 ¦  2:18.16  137.¦ 3:25.31  116.¦
M30        161. Bahrenberg Daniel                   1978 D-Bottrop                   6:22.06,0   3:10.43,6   (136) Diplom      9.03 ¦  2:24.49  163.¦ 3:57.16  160.¦
M30         25. Baier Andreas                       1969 D-Schopfheim                4:09.26,6     58.04,2   (137) Diplom      5.54 ¦  1:39.46   29.¦ 2:29.40   26.¦
F40         13. Baisch Martina                      1968 D-Waiblingen                5:31.43,6   1:33.42,4    (97) Diplom      7.51 ¦  2:18.14   20.¦ 3:13.29   14.¦
STMi         5. Balsiger Martina+Schuhmacher Erich  ???? Oberwangen b. Bern          3:47.43,0     11.17,7  (2236) Diplom      5.23 ¦  1:43.46    8.¦ 2:03.56    8.¦
M30        DNF  Balsiger Olivier                    1970 Oulens-sous-Echallens       2:10.06,5     Zermatt   (138)             ---- ¦  2:10.06  123.¦    ----  ----¦
M45         83. Balter Werner                       1963 A-Feldkirch                 5:05.35,4   1:27.17,4   (139) Diplom      7.14 ¦  1:57.26   55.¦ 3:08.09   91.¦
F45         24. Bannier Elsbeth                     1963 Aesch BL                    5:32.44,9   1:06.08,0   (141) Diplom      7.53 ¦  2:10.50   20.¦ 3:21.54   26.¦
F40        DNF  Baer Ursula                         1967 Trimbach                    2:14.11,2     Zermatt   (134)             ---- ¦  2:14.11   19.¦    ----  ----¦
STMä        64. Barbier Frederic+Reif Thomas, D-Reg 1969 LLC Marathon Regensburg     5:25.21,9   2:07.53,5  (2009) Diplom      7.42 ¦  2:24.35   67.¦ 3:00.46   59.¦
M50         16. Barheier Gerold, D-Todtnau          1955 Lauf-Team Oberes Wiesenta   4:31.02,3     55.36,6    (43) Diplom      6.25 ¦  1:47.29   12.¦ 2:43.32   16.¦
F40         12. Baringer Sabine                     1967 D-Freilassing               5:13.09,0   1:15.07,8   (142) Diplom      7.25 ¦  2:12.46   17.¦ 3:00.22   11.¦
M40         66. Barrett Nigel                       1964 GB-SICKLEHOLME              4:58.53,5   1:27.50,7   (143) Diplom      7.05 ¦  2:04.10   88.¦ 2:54.42   49.¦
M30        155. Barrow Stefan                       1976 GB-London E EG              6:07.14,3   2:55.51,9   (144) Diplom      8.42 ¦  2:25.13  164.¦ 3:42.01  154.¦
M50         33. Bartolini Gian Marco                1956 L-Hesperange                4:53.19,2   1:17.53,5   (145) Diplom      6.57 ¦  1:58.16   34.¦ 2:55.02   31.¦
F40         10. Bärtsch Helen                       1964 Azmoos                      5:02.36,9   1:04.35,7   (146) Diplom      7.10 ¦  1:58.54    9.¦ 3:03.42   12.¦
M40          1. Bärtschi Ruedi                      1964 Adelboden                   3:31.02,8       -----    (16) Diplom      5.00 ¦  1:28.35    2.¦ 2:02.27    1.¦
STMi         9. Baschung Regina+Kissling Swen       1978 Murzelen                    3:52.48,9     16.23,6  (2010) Diplom      5.31 ¦  1:56.06   26.¦ 1:56.42    5.¦
M65         17. Bassi Roger                         1943 Sion                        6:56.50,2   2:09.58,8  (1002) Diplom      9.52 ¦  2:36.01   13.¦ 4:20.49   18.¦
M40          6. Bättig Adrian                       1965 Goldau                      3:55.34,6     24.31,8     (2) Diplom      5.34 ¦  1:33.17    3.¦ 2:22.16    7.¦
F45         25. Baettig Petra                       1961 Stäfa                       5:38.53,0   1:12.16,1   (135) Diplom      8.01 ¦  2:19.40   32.¦ 3:19.12   24.¦
M45        143. Bauer Reinhold, D-Regensburg        1959 LLC Marathon Regensburg     5:52.11,7   2:13.53,7   (147) Diplom      8.20 ¦  2:14.09  131.¦ 3:38.02  151.¦
M50         93. Bauhaus Reinhard                    1955 D-Hamminkeln                5:51.21,4   2:15.55,7   (148) Diplom      8.19 ¦  2:22.10   98.¦ 3:29.10   90.¦
M30         99. Bauler Daniel                       1975 L-Soleuvre                  5:13.55,0   2:02.32,6   (149) Diplom      7.26 ¦  2:17.18  143.¦ 2:56.36   76.¦
M50         58. Baumer Peter                        1958 Ostermundigen               5:18.33,1   1:43.07,4   (150) Diplom      7.32 ¦  2:09.35   71.¦ 3:08.57   52.¦
F50         24. Baumgartner Monika                  1955 Cham                        6:19.35,1   1:39.28,7   (151) Diplom      8.59 ¦  2:32.39   27.¦ 3:46.55   22.¦
M40         69. Bäumle Bernd                        1968 D-Sigmaringen               5:00.15,7   1:29.12,9   (152) Diplom      7.06 ¦  1:57.52   59.¦ 3:02.23   76.¦
F60          3. Beck Katrin                         1948 Münchringen                 5:52.45,6     55.04,7  (1003) Diplom      8.21 ¦  2:29.37    6.¦ 3:23.08    2.¦
M40        104. Becker Matthias                     1966 D-Schuttertal               5:23.20,4   1:52.17,6   (153) Diplom      7.39 ¦  2:22.39  145.¦ 3:00.40   72.¦
M30        140. Bednarz Ludek                       1974 CZ-Ostrava                  5:48.16,7   2:36.54,3   (155) Diplom      8.15 ¦  2:18.46  146.¦ 3:29.30  137.¦
STMä         3. Begert Marc+Willisegger Bruno       1972 Aarburg                     3:26.41,9      9.13,5  (2201) Diplom      4.53 ¦  1:31.09    3.¦ 1:55.32    2.¦
M40        142. Bender Manfred                      1965 D-Heuchelheim               6:04.21,3   2:33.18,5   (157) Diplom      8.38 ¦  2:22.25  144.¦ 3:41.56  138.¦
M70          5. Benninger Eugen                     1935 D-Friedrichshafen           6:56.36,2   1:27.43,6  (1004) Diplom      9.52 ¦  2:33.19    4.¦ 4:23.16    5.¦
M45         71. Benz Markus                         1960 Buchs SG                    5:02.13,6   1:23.55,6   (158) Diplom      7.09 ¦  1:58.58   60.¦ 3:03.15   79.¦
M50          7. Berchtold Kurt                      1956 Visperterminen              4:19.27,1     44.01,4   (160) Diplom      6.08 ¦  1:40.20    5.¦ 2:39.07   12.¦
M45        163. Berger Stefan, D-Regensburg         1962 LLC Marathon Regensburg     6:10.00,9   2:31.42,9   (161) Diplom      8.46 ¦  2:23.20  162.¦ 3:46.40  164.¦
M50        108. Bergmann Klaus                      1958 D-Essen                     6:11.58,8   2:36.33,1   (162) Diplom      8.48 ¦  2:20.24   95.¦ 3:51.34  107.¦
M45        DNF  Bergmeister Franz, I-Vintl (BZ)     1963 Telmekom Team Südtirol      1:28.22,4     Zermatt   (972)             ---- ¦  1:28.22    1.¦    ----  ----¦
M70          3. Berland Jean                        1938 F-Plaisir                   5:44.12,4     15.19,8   (163) Diplom      8.09 ¦  2:10.15    1.¦ 3:33.56    3.¦
M40        132. Bernasconi Sergio                   1965 Lyss                        5:49.10,1   2:18.07,3   (164) Diplom      8.16 ¦  2:23.10  147.¦ 3:25.59  118.¦
M45         70. Berndt Matthias                     1959 Arisdorf                    5:02.08,3   1:23.50,3  (1005) Diplom      7.09 ¦  2:07.52  104.¦ 2:54.16   55.¦
M40         33. Bernet Heiri                        1968 Luzern                      4:38.48,3   1:07.45,5   (165) Diplom      6.36 ¦  1:51.05   33.¦ 2:47.43   40.¦
M45        182. Berthold Klaus, D-Mechernich        1959 LC Euskirchen               6:39.07,8   3:00.49,8  (1139) Diplom      9.27 ¦  2:40.34  193.¦ 3:58.33  175.¦
F45         29. Bethke Ricarda, Zuchwil             1963 Laufgruppe Derendingen      5:41.09,0   1:14.32,1   (166) Diplom      8.05 ¦  2:11.26   21.¦ 3:29.42   32.¦
STMä        13. Bétrisey Yvan+Déletroz Sébastien, B ???? Alpenmarathon 30.08.08      4:08.39,9     51.11,5  (2167) Diplom      5.53 ¦  1:50.30   15.¦ 2:18.09   15.¦
M55         30. Beyer Johannes, D-Schwieberdingen   1952 TF Feuerbach                5:21.33,4   1:27.09,0   (167) Diplom      7.37 ¦  2:08.09   29.¦ 3:13.24   28.¦
M30        DNF  Biehl Marcus                        1969 D-Bielefed                  1:21.13,4     Zermatt     (3)             ---- ¦  1:21.13    2.¦    ----  ----¦
M55         72. Dr. Biermayer Walter                1952 D-Herrenberg                6:32.51,5   2:38.27,1   (168) Diplom      9.18 ¦  2:30.52   74.¦ 4:01.58   71.¦
M20          6. Biever Paul                         1980 D-Freiburg                  4:34.02,7   1:22.11,1   (169) Diplom      6.29 ¦  1:59.23   12.¦ 2:34.39    4.¦
STMi        69. Binder Anette+Künkeler Axel         1968 D-Limburgerhof              5:16.21,8   1:39.56,5  (2012) Diplom      7.29 ¦  2:36.16   93.¦ 2:40.05   49.¦
M45          5. Binder Jürgen, D-Limburgerhof       1960 LG MuLi                     3:56.49,0     18.31,0   (170) Diplom      5.36 ¦  1:37.33    9.¦ 2:19.15    6.¦
M55         22. Binder Walter                       1950 Zug                         5:12.37,0   1:18.12,6  (1089) Diplom      7.24 ¦  1:53.55    9.¦ 3:18.41   36.¦
M50         39. Biner Armand, St. Niklaus VS        1956 TGR Sportteam               4:59.39,0   1:24.13,3   (171) Diplom      7.06 ¦  2:03.03   48.¦ 2:56.35   34.¦
STMi        53. Bischof Simone+Autenried Roger      ???? Wagen                       4:58.17,5   1:21.52,2  (2202) Diplom      7.04 ¦  2:24.44   74.¦ 2:33.32   42.¦
STMi        89. Bisig Ruth+Labhardt jurg            1950 Genève                      5:40.44,0   2:04.18,7  (2013) Diplom      8.04 ¦  2:41.51   97.¦ 2:58.53   72.¦
M40        148. Blackett Keith                      1965 Ostermundigen               6:11.48,2   2:40.45,4  (1092) Diplom      8.48 ¦  2:28.57  158.¦ 3:42.50  139.¦
M45        DNF  Blank Uli, Muri b. Bern             1963 TSV Beuren                  2:09.01,6     Zermatt  (1149)             ---- ¦  2:09.01  109.¦    ----  ----¦
M30        115. Blatter Jens                        1977 Visperterminen              5:26.08,0   2:14.45,6   (173) Diplom      7.43 ¦  1:48.58   44.¦ 3:37.09  149.¦
F20          4. Blättler Katja                      1988 Littau                      5:06.23,7     47.23,3   (174) Diplom      7.15 ¦  2:10.53    6.¦ 2:55.30    3.¦
M40         81. Blobner Andreas                     1965 D-Taunusstein               5:09.14,7   1:38.11,9   (175) Diplom      7.19 ¦  1:57.54   60.¦ 3:11.20   94.¦
STMä        35. Blumenthal Marco+Daniel Blumenthal  1967 Baden                       4:42.19,8   1:24.51,4  (2014) Diplom      6.41 ¦  1:57.49   27.¦ 2:44.30   42.¦
M45         32. Bober Bernhard                      1961 D-Iffezheim                 4:37.28,5     59.10,5   (176) Diplom      6.34 ¦  1:48.31   31.¦ 2:48.57   41.¦
STMi        55. Bodenmüller Valérie+Willisch Marco, ???? Sancho & Pancho             4:59.21,4   1:22.56,1  (2234) Diplom      7.05 ¦  2:07.53   43.¦ 2:51.27   62.¦
F45         17. Boehler Theresia                    1960 D-Rheinfelden               5:19.15,1     52.38,2  (1122) Diplom      7.33 ¦  2:12.17   23.¦ 3:06.57   15.¦
M50         15. Böhm Urs                            1955 Frauenfeld                  4:29.37,4     54.11,7  (1006) Diplom      6.23 ¦  1:48.28   14.¦ 2:41.09   14.¦
M45         44. Böhne Dietmar                       1962 D-Castrop-Rauxel            4:45.49,4   1:07.31,4   (177) Diplom      6.46 ¦  1:49.47   38.¦ 2:56.01   58.¦
F45         11. Boillat Kireev Véronique            1962 St-Sulpice VD               5:05.34,5     38.57,6    (44) Diplom      7.14 ¦  2:04.45   12.¦ 3:00.49   11.¦
F30          8. Bolfing Petra                       1970 Luzern                      4:35.15,0     49.55,4   (178) Diplom      6.31 ¦  1:49.02    5.¦ 2:46.12    9.¦
STMä        72. Boller Juerg+Wuillemin Roland       1954 Chêne-Bougeries             5:41.06,0   2:23.37,6  (2015) Diplom      8.05 ¦  2:52.58   76.¦ 2:48.07   44.¦
M60         17. Borer Claudius                      1946 Cham                        5:58.39,5   1:22.01,7  (1094) Diplom      8.30 ¦  2:25.31   19.¦ 3:33.08   15.¦
STMä         4. Borer Iwan+Borer Rolf, Breitenbach  1967 Speedys                     3:40.11,0     22.42,6  (2203) Diplom      5.13 ¦  1:37.50    5.¦ 2:02.20    5.¦
STMä        18. Borioli Luca+Häfner Olivier         ???? Dübendorf                   4:18.07,6   1:00.39,2  (2016) Diplom      6.07 ¦  1:56.30   23.¦ 2:21.37   17.¦
M45         95. Börner Volkmar                      1960 D-München                   5:14.25,5   1:36.07,5   (182) Diplom      7.27 ¦  1:54.08   45.¦ 3:20.16  112.¦
M45         21. Börngen Thomas                      1962 D-Mörlenbach                4:24.14,0     45.56,0   (183) Diplom      6.15 ¦  1:54.34   46.¦ 2:29.39   13.¦
M30        165. Borst Sander                        1973 NL-Hellevoetsluis           6:37.18,6   3:25.56,2   (184) Diplom      9.24 ¦  2:31.54  173.¦ 4:05.24  164.¦
M45        135. Botz Otto                           1960 Root Längenbold             5:49.28,2   2:11.10,2   (185) Diplom      8.16 ¦  2:20.43  152.¦ 3:28.45  130.¦
M45        138. Botz Rainer                         1962 D-Königsbach-Stein          5:50.25,1   2:12.07,1   (186) Diplom      8.18 ¦  2:20.42  151.¦ 3:29.42  132.¦
M45         68. Boulou Jean-Claude                  1959 F-Altenstadt                5:01.00,3   1:22.42,3   (187) Diplom      7.08 ¦  1:59.26   62.¦ 3:01.33   74.¦
STMä        26. Bourquin Philippe+Chavaillaz Christ 1958 Matran                      4:32.03,3   1:14.34,9  (2250) Diplom      6.26 ¦  1:54.52   20.¦ 2:37.10   34.¦
M40        159. Bouzo Basem                         1966 D-München                   6:30.41,6   2:59.38,8   (188) Diplom      9.15 ¦  2:38.02  170.¦ 3:52.39  150.¦
M30         92. Brands John                         1969 NL-Rotterdam  CK            5:09.50,3   1:58.27,9   (189) Diplom      7.20 ¦  2:09.53  122.¦ 2:59.56   86.¦
F40         21. Brantschen Barbara                  1966 Baltschieder                5:50.48,9   1:52.47,7  (1101) Diplom      8.18 ¦  2:22.24   24.¦ 3:28.24   20.¦
M30         49. Brantschen Lukas                    1976 Randa                       4:39.54,7   1:28.32,3   (190) Diplom      6.38 ¦  1:54.00   61.¦ 2:45.54   55.¦
M30         34. Brantschen Max                      1970 Eyholz                      4:23.41,4   1:12.19,0   (191) Diplom      6.14 ¦  1:53.57   60.¦ 2:29.43   27.¦
M45         50. Brantschen Urban                    1963 Randa                       4:52.01,5   1:13.43,5   (192) Diplom      6.55 ¦  1:54.00   44.¦ 2:58.01   63.¦
M40         97. Braun Leo                           1964 D-Konstanz                  5:15.52,1   1:44.49,3   (193) Diplom      7.29 ¦  1:59.33   67.¦ 3:16.19  102.¦
STMi        18. Bravenboer Rob+Dooyenburg Maria     1970 NL-Vught  PL                4:15.44,9     39.19,6  (2018) Diplom      6.03 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
M45          6. Brawand Ulrich                      1963 Grindelwald                 3:59.48,6     21.30,6    (90) Diplom      5.41 ¦  1:34.58    5.¦ 2:24.50    9.¦
STMi        17. Brecht Silke+Drescher Christoph     ???? D-Freiburg                  4:14.30,9     38.05,6  (2235) Diplom      6.01 ¦  1:55.27   22.¦ 2:19.03   18.¦
M45        175. Brede Peter                         1959 D-Fritzlar                  6:25.49,7   2:47.31,7   (208) Diplom      9.08 ¦  2:22.26  158.¦ 4:03.23  179.¦
M30        169. Bregenzer Michael                   1972 D-München                   6:51.46,1   3:40.23,7   (194) Diplom      9.45 ¦  2:39.52  174.¦ 4:11.53  166.¦
M55         10. Breitenmoser Roland                 1951 Reinach BL                  4:53.00,8     58.36,4   (195) Diplom      6.56 ¦  2:04.05   24.¦ 2:48.55    7.¦
M50        116. Breuer Norbert                      1958 D-Köln                      6:37.08,9   3:01.43,2   (197) Diplom      9.24 ¦  2:35.10  119.¦ 4:01.58  113.¦
M50         84. Brezger Traugott                    1954 D-Leonberg                  5:39.12,3   2:03.46,6   (198) Diplom      8.02 ¦  2:22.52  102.¦ 3:16.19   65.¦
M45         36. Briw Beni                           1961 Brig                        4:39.31,9   1:01.13,9   (199) Diplom      6.37 ¦  1:46.23   25.¦ 2:53.08   54.¦
STMi        39. Brodard Yves+Brodard Monique        1955 Rossens FR                  4:43.45,8   1:07.20,5  (2231) Diplom      6.43 ¦  1:55.19   20.¦ 2:48.26   57.¦
M60         14. Brodi Verardo                       1947 I-Città di Castello (PG)    5:56.30,9   1:19.53,1  (1084) Diplom      8.26 ¦  2:15.52   10.¦ 3:40.38   18.¦
STMi        21. Bronner Claudia+Bronner Wolfgang    1958 D-Sulzburg                  4:26.36,0     50.10,7  (2019) Diplom      6.19 ¦  2:16.16   57.¦ 2:10.19   11.¦
M60         12. Brown Chris                         1946 GB-Yorkshire yo pn          5:41.26,9   1:04.49,1   (200) Diplom      8.05 ¦  2:09.25    7.¦ 3:32.01   14.¦
M40        103. Brown Michael                       1964 GB-Sutton Coldfield B BL    5:22.31,8   1:51.29,0   (953) Diplom      7.38 ¦  2:05.44   96.¦ 3:16.47  105.¦
STMi        88. Brulhart Sylviane+Brulhart Yann     1974 Charmey (Gruyère)           5:40.08,3   2:03.43,0  (2168) Diplom      8.03 ¦  2:33.53   91.¦ 3:06.15   81.¦
M50         38. Brümmer Vinzenz                     1956 D-Emsdetten                 4:59.32,5   1:24.06,8   (201) Diplom      7.05 ¦  2:01.28   41.¦ 2:58.03   37.¦
M40         64. Brune Christoph                     1966 D-Angelbachtal              4:57.53,1   1:26.50,3   (202) Diplom      7.03 ¦  2:01.49   78.¦ 2:56.03   57.¦
STMä       DNF  Bruneel Frans+Vanderhaeghen Luc, B- 1945 Gruppe Moreels              2:38.56,6     Zermatt  (2020)             ---- ¦  2:38.56   72.¦    ----  ----¦
F30         33. Brüngger Silvia                     1973 Zürich                      6:03.22,3   2:18.02,7  (1008) Diplom      8.36 ¦  2:25.47   32.¦ 3:37.34   32.¦
M55         29. Brunner Florian                     1949 D-Lörrach                   5:21.26,9   1:27.02,5   (203) Diplom      7.37 ¦  2:16.55   50.¦ 3:04.31   18.¦
M40         30. Brunner Stefan                      1964 Brig                        4:37.17,5   1:06.14,7   (204) Diplom      6.34 ¦  1:52.23   38.¦ 2:44.54   30.¦
STFr        12. Bubendorf Irene+Deola Brigitte      1969 Dornach                     5:36.09,5   1:01.41,6  (2021) Diplom      7.58 ¦  2:28.23   16.¦ 3:07.45   11.¦
M40        145. Bucci Giuseppe                      1964 I-Marina di Massa (MS)      6:06.41,2   2:35.38,4   (206) Diplom      8.41 ¦  2:11.32  122.¦ 3:55.08  155.¦
M40        DNF  Bucheli Roberto Willi               1965 Luzern                      3:08.37,4     Zermatt   (207)             ---- ¦  3:08.37  177.¦    ----  ----¦
M45         61. Buck Ewald                          1959 D-Bad Schussenried          4:57.18,2   1:19.00,2   (209) Diplom      7.02 ¦  2:07.03  102.¦ 2:50.14   47.¦
M65          6. Bücken Franz-Josef, D-Regenstauf    1941 LLC Marathon Regensburg     6:02.11,8   1:15.20,4   (210) Diplom      8.35 ¦  2:19.55    5.¦ 3:42.16    7.¦
M50        115. Buecklein Edgar                     1957 D-Tiefenthal                6:35.22,2   2:59.56,5   (212) Diplom      9.22 ¦  2:28.01  112.¦ 4:07.20  116.¦
M45        151. Budzisz Piotr                       1961 PL-Krupski Mlyn -           5:56.22,9   2:18.04,9   (211) Diplom      8.26 ¦  2:26.20  176.¦ 3:30.02  133.¦
M55         44. Bühler Helmut                       1953 D-Winterlingen              5:36.13,8   1:41.49,4   (213) Diplom      7.58 ¦  2:10.04   33.¦ 3:26.09   47.¦
F30          5. Bukovanova Eva                      1977 D-Frankfurt                 4:29.44,0     44.24,4   (214) Diplom      6.23 ¦  1:52.23    8.¦ 2:37.20    5.¦
STMi         1. Bulliard Mikaela+Maillefer Joël, La 1979 François Sports             3:36.25,3       -----  (2204) Diplom      5.07 ¦  1:42.53    7.¦ 1:53.32    2.¦
M45         75. Bur Markus                          1961 Lommiswil                   5:03.02,1   1:24.44,1  (1009) Diplom      7.10 ¦  2:03.04   80.¦ 2:59.57   67.¦
M30        167. Burchardt Erik                      1975 D-Stuttgart                 6:41.20,9   3:29.58,5   (216) Diplom      9.30 ¦  2:21.00  153.¦ 4:20.20  169.¦
STMä        55. Burgener Charly+Bächler Bruno, St.  1951 TGR Sportteam               5:01.20,6   1:43.52,2  (2022) Diplom      7.08 ¦  1:58.48   28.¦ 3:02.32   60.¦
F30          3. Bürger Alexandra                    1975 Spiegel b. Bern             3:59.29,2     14.09,6   (217) Diplom      5.40 ¦  1:40.53    3.¦ 2:18.35    3.¦
F30          7. Burger Stefanie, D-Regensburg       1973 LLC Marathon Regensburg     4:34.42,4     49.22,8   (218) Diplom      6.30 ¦  1:51.28    7.¦ 2:43.13    7.¦
STFr         4. Bürgler Helen+Regula Sigg           1952 Winterthur                  4:43.44,7      9.16,8  (2023) Diplom      6.43 ¦  1:58.00    3.¦ 2:45.43    5.¦
STMi        12. Bürgler Simone+Jonas Bürgler        1981 Davos Platz                 4:00.33,7     24.08,4  (2205) Diplom      5.42 ¦  2:00.16   33.¦ 2:00.17    7.¦
F45         36. Bürki Sabine                        1962 Bern                        6:02.24,1   1:35.47,2   (221) Diplom      8.35 ¦  2:19.05   31.¦ 3:43.18   39.¦
STMä        11. Burnier Claude+Grégory Sutter       1971 Boussens                    4:01.32,4     44.04,0  (2206) Diplom      5.43 ¦  1:53.16   19.¦ 2:08.15    7.¦
STMä        32. Burri  Martin+Jost Jürg             1957 Zollbrück                   4:38.35,6   1:21.07,2  (2024) Diplom      6.36 ¦  2:00.08   29.¦ 2:38.27   38.¦
M30         56. Burrin Pierre                       1972 La Rippe                    4:43.43,3   1:32.20,9   (222) Diplom      6.43 ¦  1:59.01   80.¦ 2:44.42   50.¦
M50        110. Busch Harald                        1958 D-Heilbad Heiligenstadt     6:22.46,6   2:47.20,9   (223) Diplom      9.04 ¦  2:13.12   84.¦ 4:09.34  117.¦
F55        DNF  Buse Sieglinde                      1949 D-Hockenheim                2:47.28,5     Zermatt   (224)             ---- ¦  2:47.28   11.¦    ----  ----¦
STMä        30. Bussmann Werner+Hilfinger Edgar     ???? D-Ballrechten-Dottingen     4:38.19,2   1:20.50,8  (2025) Diplom      6.35 ¦  2:00.25   30.¦ 2:37.54   37.¦
M55         46. Bustin Alain                        1950 B-Namur Bouge               5:40.25,0   1:46.00,6   (225) Diplom      8.04 ¦  2:18.25   51.¦ 3:21.59   44.¦
STMä        25. Butz Maximilian+Butz Andreas, D-Eus 1965 Team Laufcampus             4:31.03,1   1:13.34,7  (2026) Diplom      6.25 ¦  2:02.59   35.¦ 2:28.03   25.¦
M20          2. Bützberger Alexander                1983 Meilen                      3:47.24,6     35.33,0   (227) Diplom      5.23 ¦  1:32.46    3.¦ 2:14.38    2.¦
M40        105. Buyse Luk, B-Menen Lauwe            1964 Gruppe Moreels              5:23.55,4   1:52.52,6   (228) Diplom      7.40 ¦  2:10.31  121.¦ 3:13.24   97.¦

Total 138



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.