Globus Marathon St. Wendel 2008 (D) - Hessen (Deutschland)

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr                Schnitt ¦ 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HM/M55       1. Bohr Werner                         1949 Frankfurt am Main           1:25.54,8       -----  (2141) Urkunde Foto      4.05 ¦ 
M/M30      DNF  Börkey Marc                         1975 Wiesbaden                   2:14.42,3 Niederlinxw   (404)         Foto      ---- ¦ 
HM/W20       4. Czarnowski Cecile                   1986 Mainz-Kastel                2:01.18,9     12.18,7  (2231) Urkunde Foto      5.46 ¦ 
M/M40       73. Deuchert Klaus                      1964 Bad Vilbel                  3:58.18,3   1:29.47,1    (62) Urkunde Foto      5.38 ¦ 
HM/M50      50. Eckhardt Klaus, Solms               1958 ohne                        1:42.38,9     22.25,1  (2298) Urkunde Foto      4.53 ¦ 
HM/W40      73. Gietz Kerstin, Kriftel              1965 Globus                      2:04.35,2     27.44,7  (2416) Urkunde Foto      5.55 ¦ 
HM/M45     203. Gietz Robert, Kriftel               1963 Globus                      2:02.21,2     43.08,4  (2432) Urkunde Foto      5.49 ¦ 
M/M30        5. Goldbach Johannes, Bad Soden-Salmün 1977 TV Salmünster               3:01.17,6     43.32,8   (109) Urkunde Foto      4.17 ¦ 
HM/W23      16. Goldbach Katharina, Bad Soden-Salmü 1980 TV Salmünster               1:58.31,5     30.53,3  (2427) Urkunde Foto      5.38 ¦ 
HM/M20      16. Klein Jonas                         1988 Limburg                     1:56.15,5     31.26,8  (4194) Urkunde Foto      5.32 ¦ 
HM/W30      38. Mangels Isabel                      1974 Frankfurt                   2:17.00,4     47.36,4  (3867) Urkunde Foto      6.31 ¦ 
M/W40       15. Möhle Marion                        1965 Darmstadt                   4:53.20,2   1:49.09,5   (537) Urkunde Foto      6.57 ¦ 
M/M45       36. Morian Edgar, Hanau                 1962 SportAmed                   3:49.50,6     48.41,6   (229) Urkunde Foto      5.26 ¦ 
M/M45       60. Nagel Hans, Büdingen                1963 TV Windecken                4:00.32,6     59.23,6   (242) Urkunde Foto      5.42 ¦ 
M/M50        9. Oelschläger Hubert                  1954 Bad Vilbel                  3:29.40,6     27.06,3   (250) Urkunde Foto      4.58 ¦ 
M/M40       92. Otto Christof                       1964 Niedernhausen               4:20.41,1   1:52.09,9   (446) Urkunde Foto      6.10 ¦ 
M/M45       14. Pappert Erwin, Bad Soden-Salmünster 1963 TV-Salmünster               3:26.35,0     25.26,0   (255) Urkunde Foto      4.53 ¦ 
M/W40        4. Pappert Sabine, Bad Soden-Salmünste 1964 TV-Salmünster               3:26.35,2     22.24,5   (256) Urkunde Foto      4.53 ¦ 
HM/W55       2. Renk Sabine                         1952 Kelkheim                    1:46.57,3      0.44,6  (3973) Urkunde Foto      5.05 ¦ 
HM/W40     111. Riefer Gabriele, Nidderau           1967 Sportfreunde Ostheim e.V.   2:13.18,0     36.27,5  (4046) Urkunde Foto      6.20 ¦ 
M/M40        2. Riefer Markus, Nidderau             1966 SSC Hanau-Rodenbach         2:42.44,7     14.13,5   (284) Urkunde Foto      3.51 ¦ 
HM/W45      38. Rossel Claudia                      1961 Wiesbaden                   2:00.26,4     28.18,7  (3154) Urkunde Foto      5.44 ¦ 
M/M40       25. Ruecker Roland, Eltville            1968 TV Hattenheim               3:25.53,2     57.22,0   (291) Urkunde Foto      4.52 ¦ 
HM/M40     233. Salewski Andreas                    1966 Bischofsheim                1:56.43,9     34.55,8  (3175) Urkunde Foto      5.33 ¦ 
HM/M30      10. Schaar Martin, Darmstadt            1974 LTF Mauschbach              1:29.18,2     11.19,3  (3184) Urkunde Foto      4.15 ¦ 
HM/M45      54. Schneider Stefan, Hofheim           1962 weinforum hofheim           1:39.09,5     19.56,7  (3290) Urkunde Foto      4.43 ¦ 
M/M55       14. Scholz Roland, Eltville             1949 ohne                        4:00.11,6   1:02.16,9   (327) Urkunde Foto      5.41 ¦ 
M/M40       74. Schubert Ralf K.                    1968 Frankfurt                   4:00.23,4   1:31.52,2   (333) Urkunde Foto      5.41 ¦ 
HM/M40      39. Siekmöller Thomas                   1968 Wiesbaden                   1:33.09,7     11.21,6  (3389) Urkunde Foto      4.26 ¦ 
M/M45       15. Terks Achim, Rüsselsheim            1959 LG Rüsselsheim              3:26.46,8     25.37,8   (357) Urkunde Foto      4.54 ¦ 
M/M40       90. Thieme Harald, Eltville             1965 TV Hattenheim               4:19.40,9   1:51.09,7   (427) Urkunde Foto      6.09 ¦ 
M/M50       20. Trzewik Bernd, Wiesbaden            1956 FeldWald&Wiesenläufer n.e   3:50.34,3     48.00,0   (364) Urkunde Foto      5.27 ¦ 
HM/M40     302. Wagner Wolfgang, Eltville           1964 TV Hattenheim               2:06.24,1     44.36,0  (3518) Urkunde Foto      6.01 ¦ 
HM/M40     239. Weber Mario, Wiesbaden              1966 Team Weber Baumanagement    1:56.55,7     35.07,6  (3540) Urkunde Foto      5.34 ¦ 
M/M40       33. Wehner Philipp, Neckarsteinach      1968 Neckarsteinach              3:28.54,3   1:00.23,1   (382) Urkunde Foto      4.57 ¦ 
M/W45        8. Wenzel Sabine, Nidderau             1960 TV Windecken                4:11.22,4     36.50,5   (386) Urkunde Foto      5.57 ¦ 
HM/M50     144. Werle Josef                         1955 Wiesbaden                   2:00.26,7     40.12,9  (3564) Urkunde Foto      5.44 ¦ 

Total 37



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.