Stralugano, Lugano 2008 - Piemonte (Italia)

categoria posto Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                 T-Shirt       tempo     ritardo    pett             media ¦ 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10-M40     107. Alampi Bruno                        1966 I-Novara (NO)                              47.16,1     12.19,9  (1299) diploma      4.43 ¦ 
30-M40     161. Andreoli Federico, I-Vercelli (VC)  1964 INDIVIDUALE                              2:40.37,1     53.57,1   (557) diploma      5.21 ¦ 
30-M40     149. Bacchio Leonardo, I-Castellamonte ( 1962 GP Rivarolo 1977                         2:37.11,2     50.31,2   (168) diploma      5.14 ¦ 
30-M20     126. Bellini Cristiano, I-Caselle Torine 1973 Atletica Bellinzago                      2:34.06,4     53.11,3    (74) diploma      5.08 ¦ 
30-M50      58. Bergamaschi Valerio, I-Cannobio (VB 1951 Podistica Cannobio                       2:37.08,7     38.44,0   (572) diploma      5.14 ¦ 
30-M40      11. Boscarino Girolamo, I-Verbania (VB) 1962 SPORT SPORTIVI                           2:00.48,7     14.08,7    (61) diploma      4.01 ¦ 
10-W35      66. Busti Luciana, I-Cannobio (VB)      1973 Planet Running                           1:00.08,9     15.37,0  (1309) diploma      6.00 ¦ 
30-M40     159. Cabrino Ivo, I-Casale Monferrato (A 1968 Us Sanfront                              2:39.59,5     53.19,5   (663) diploma      5.19 ¦ 
30-M20     108. Carminati Roberto                   1970 I-Borgo Ticino (NO)                  3   2:27.37,1     46.42,0   (175) diploma      4.55 ¦ 
30-M50      12. Carmine Valerio, I-Cannero Riviera  1956 maratolandia                             2:13.08,7     14.44,0   (632) diploma      4.26 ¦ 
10-M50       1. Curacanova Alessandro, I-Varallo (V 1957 atletica valsesia                          38.28,0       -----  (1042) diploma      3.50 ¦ 
30-M20      29. De Nicola Angelo, I-Feriolo Baveno  1974 g.s gravellona                           2:03.07,0     22.11,9    (19) diploma      4.06 ¦ 
30-M40      26. Demarco Maurizio, I-Cannobio (VB)   1966 Podistica Cannobio                       2:08.22,9     21.42,9   (565) diploma      4.16 ¦ 
30-M40      88. Dirutigliano Diego, I-Torino (TO)   1963 FIDAL                                    2:23.26,3     36.46,3   (599) diploma      4.46 ¦ 
30-M40     106. Donini Paolo, I-Cannero Riviera (VB 1964 maratolandia                             2:26.07,4     39.27,4   (631) diploma      4.52 ¦ 
30-M20     177. Erbetta Matteo, I-Momo (NO)         1975 Atletica Bellinzago                      2:49.35,7   1:08.40,6   (137) diploma      5.39 ¦ 
30-M50      69. Gatti Pierangelo, I-Borgolavezzaro  1949 Gruppo Ospedale Vigevano                 2:45.10,4     46.45,7    (51) diploma      5.30 ¦ 
30-M40     114. Giovanna Massimo, I-Oleggio (NO)    1966 Atletica Bellinzago                      2:28.36,7     41.56,7   (141) diploma      4.57 ¦ 
30-M40       1. Grassano Giacinto                   1968 I-Ornavassa (VB)                         1:46.40,0       -----   (382) diploma      3.33 ¦ 
30-W         9. Harris Emma                         1977 I-Cannobio (VB)                          2:29.14,9     27.33,0   (625) diploma      4.58 ¦ 
30-M20      84. Marin Alberto                       1974 I-Suno (NO)                              2:23.43,1     42.48,0   (143) diploma      4.47 ¦ 
30-W35      19. Masoero Maria Carla                 1964 I-San Damiano d'Asti (AT)                2:49.16,9   1:00.19,8   (562) diploma      5.38 ¦ 
30-M20      17. Maestroni Diego, I-Cannobio (VB)    1974 Planet Running                           1:55.48,9     14.53,8    (70) diploma      3.51 ¦ 
30-M20      52. Mazzoni Cristiano, I-Oleggio (NO)   1970 Atletica Bellinzago                      2:12.45,6     31.50,5    (84) diploma      4.25 ¦ 
30-M20      66. Milani Giorgio, I-Cannobio (VB)     1971 Planet Running                           2:16.51,4     35.56,3   (568) diploma      4.33 ¦ 
30-W         5. Patrucco Elena, I-Casale Monferrato 1974 us sanfront atletica                     2:15.46,5     14.04,6   (439) diploma      4.31 ¦ 
30-M20     157. Pellegrino Cosimo, I-Gattinara (VC) 1979 Podistica Arona                          2:44.56,3   1:04.01,2   (359) diploma      5.29 ¦ 
30-M40      10. Peroni Flavio, I-Verbania           1968 marathon verbania                        2:00.23,7     13.43,7    (22) diploma      4.00 ¦ 
10-W20      75. Pisillo Lucia, I-Cannobio (VB)      1974 Planet Running                           1:08.39,3     27.44,9  (1380) diploma      6.51 ¦ 
10-M20     295. Pomidori Jochen                     1971 I-Cannobio (VB)                          1:00.08,8     25.57,8  (2076) diploma      6.00 ¦ 
30-M20       3. Rabattoni Dereje                    1983 I-Mergozzo (VB)                          1:41.32,0      0.36,9    (45) diploma      3.23 ¦ 
10-M40     161. Rauccio Davide                      1967 I-Novara (NO)                              50.29,6     15.33,4  (1937) diploma      5.02 ¦ 
30-M50      71. Rustico Marco, I-Casale Monferrato  1952 Junion Atletica                          2:48.56,7     50.32,0   (257) diploma      5.37 ¦ 
10-M20     290. Sabio Sebastiano                    1972 I-Novara (NO)                              59.05,2     24.54,2  (1337) diploma      5.54 ¦ 
30-M20      57. Sarti Stefano, I-Novara (NO)        1969 Atletica Bellinzago                      2:14.28,8     33.33,7    (89) diploma      4.28 ¦ 
30-M40       8. Sechi Maurizio, I-Gattinara (VC)    1964 GS Splendor Cossato                      1:59.16,7     12.36,7    (39) diploma      3.58 ¦ 
10-M20     299. Semeraro Dario                      1976 I-San Giorgio Monferrato (AL)            1:01.10,0     26.59,0  (1599) diploma      6.07 ¦ 
30-M40     105. Servetti Giuseppe, I-Orbassano (TO) 1966 sport city Torino                        2:26.06,0     39.26,0  (1944) diploma      4.52 ¦ 
10-M40     250. Silvestro Vincenzo                  1967 I-Novara (NO)                            1:04.46,0     29.49,8  (1340) diploma      6.28 ¦ 
30-M20      71. Sirchia Edoardo, I-Casale Monferrat 1970 junioratleticacasalemonferrato           2:19.19,3     38.24,2   (458) diploma      4.38 ¦ 
30-M20      82. Sonzini Gianpaolo, I-Oleggio (NO)   1972 atletica trecate                         2:22.46,4     41.51,3   (152) diploma      4.45 ¦ 
30-M20     146. Sonzini Stefano, I-Oleggio (NO)     1975 Atletica Bellinzago                      2:40.42,6     59.47,5   (153) diploma      5.21 ¦ 
30-W45       8. Tipaldi Roberta, I-Cannero Riviera  1956 Maratolandia                             2:39.38,8     31.52,9   (633) diploma      5.19 ¦ 
10-M20      99. Zonca Marco, I-Agrate Conturbia (NO 1969 atletica palzola                           45.07,7     10.56,7  (1088) diploma      4.30 ¦ 

totale 44



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.