Stralugano, Lugano 2008 - Varese (Italia)

categoria posto Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                 T-Shirt       tempo     ritardo    pett             media ¦ 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
30-M20     115. Aguti Paolo                         1973 I-Caronno Pertusella (VA)                2:28.45,5     47.50,4   (259) diploma      4.57 ¦ 
10-M20      28. Amania Andrea, I-Maccagno (VA)      1981 Atl Verbano                                39.30,8      5.19,8  (2065) diploma      3.57 ¦ 
10-M20     154. Armeri Cristian                     1974 I-Clivio (VA)                              47.37,9     13.26,9  (1620) diploma      4.45 ¦ 
10-M40     188. Astori Roberto                      1968 I-Varese (VA)                              52.23,1     17.26,9  (1476) diploma      5.14 ¦ 
30-M20      78. Badanai Andrea, I-Varese (VA)       1978 ASD Runners Varese                       2:20.28,1     39.33,0   (128) diploma      4.40 ¦ 
30-M50      52. Baila Flavio                        1956 I-Besozzo (VA)                           2:34.06,8     35.42,1   (169) diploma      5.08 ¦ 
10-M40     248. Baldan Roberto                      1964 I-Venegono Inferiore (VA)                1:03.50,2     28.54,0  (1249) diploma      6.23 ¦ 
10-W35      64. Barassi Monica                      1968 I-Luino (VA)                               59.16,7     14.44,8  (1997) diploma      5.55 ¦ 
10-M20     197. Barozzi Massimiliano, I-Agra (VA)   1971 Polisportiva valdumentina                  49.42,1     15.31,1  (1702) diploma      4.58 ¦ 
10-M40     202. Beraldo Giuseppe, I-Laveno Monbello 1966 Atletica Verbano                           54.37,9     19.41,7  (1302) diploma      5.27 ¦ 
10-M40      82. Bergonzo Paolo, I-Castiglione Olona 1964 CAI Malnate                                46.03,7     11.07,5  (1483) diploma      4.36 ¦ 
10-U20M      7. Bergonzo Riccardo, I-Castiglione Ol 1996 atletica malnate                           42.38,7      5.34,6  (1698) diploma      4.15 ¦ 
10-M40     DNF  Bernarello Davide, I-Saronno (VA)   1966 Sail runners                               33.38,4     2° giro  (1303)              ---- ¦ 
10-M20     DNF  Bertoldo Alessio                    1974 I-Barasso (VA)                             47.27,9     2° giro  (1623)              ---- ¦ 
10-M50     DNF  Bisceglie Oreste, I-Luino (VA)      1957 Polisportiva valdumentina                  39.02,5     2° giro  (1713)              ---- ¦ 
30-M40     155. Bonapersona Michele                 1965 I-Varese (VA)                        0   2:39.30,5     52.50,5   (374) diploma      5.19 ¦ 
10-M20      22. Bonzani Daniele                     1973 I-Dumenza (VA)                             39.01,7      4.50,7  (2079) diploma      3.54 ¦ 
30-M20      51. Bordo Salvatore                     1974 I-Saronno (VA)                           2:12.14,0     31.18,9   (329) diploma      4.24 ¦ 
10-U20W      2. Borghi Anna                         1989 I-Saronno (VA)                             46.20,8      4.34,9  (2068) diploma      4.38 ¦ 
10-M50      17. Borghi Raffaello                    1958 I-Saronno (VA)                             46.21,8      7.53,8  (2067) diploma      4.38 ¦ 
10-M40     DNF  Bosco Roberto                       1967 I-Luino (VA)                               57.04,6     1° giro  (1996)              ---- ¦ 
30-M40      43. Bossi Giuseppe                      1963 I-Varese (VA)                            2:14.37,4     27.57,4   (242) diploma      4.29 ¦ 
10-M20     244. Bottazzini Alessandro               1979 I-Tradate (VA)                             53.37,4     19.26,4  (1747) diploma      5.21 ¦ 
10-M40     243. Braghini Fabio Marco                1965 I-Saronno (VA)                           1:01.04,0     26.07,8  (1366) diploma      6.06 ¦ 
30-M40     100. Bramati Maurizio                    1968 I-Besano (VA)                            2:25.37,4     38.57,4   (652) diploma      4.51 ¦ 
10-W45      39. Brambilla Viviana                   1957 I-Lavena Ponte Tresa (VA)                1:01.45,9     16.59,1  (1307) diploma      6.10 ¦ 
30-M40      73. Brazzale Davide                     1966 I-Daverio (VA)                           2:21.22,0     34.42,0   (351) diploma      4.42 ¦ 
10-M40      99. Brazzale Massimo, I-Bisuschio (VA)  1967 Atletica Arcisate                          46.47,4     11.51,2  (1488) diploma      4.40 ¦ 
10-M40     106. Brazzale Paolo, I-Bisuschio (VA)    1961 Atletica Arcisate                          47.13,0     12.16,8  (1489) diploma      4.43 ¦ 
10-M20     157. Brigatti Davide, I-Luino (VA)       1974 Polisportiva valdumentina                  47.46,9     13.35,9  (1704) diploma      4.46 ¦ 
30-W35      38. Brugnetti Marina, I-Busto Arsizio ( 1972 atletica s. marco busto a.               3:15.24,0   1:26.26,9   (132) diploma      6.30 ¦ 
30-M20     136. Bulgheroni Edoardo, I-Varese (VA)   1970 ASD Runner Varese                        2:37.22,8     56.27,7   (133) diploma      5.14 ¦ 
10-M50      19. Burattin Luciano                    1950 I-Sumirago (VA)                            46.56,4      8.28,4  (2069) diploma      4.41 ¦ 
10-M20     131. Burlotti Luca, I-Dumenza (VA)       1969 Polisportiva valdumentina                  46.49,1     12.38,1  (1716) diploma      4.40 ¦ 
30-M20     168. Buttarelli Marco, I-Varese (VA)     1969 ASD Runner Varese                        2:47.50,1   1:06.55,0   (126) diploma      5.35 ¦ 
30-M40      42. Cafaro Gianluca, I-Ternate (VA)     1967 G.A.M. WHIRLPOOL                         2:14.27,9     27.47,9    (95) diploma      4.28 ¦ 
10-M40       5. Caldogno Lucio, I-Bisuschio (VA)    1962 Atletica Arcisate                          37.58,5      3.02,3  (1041) diploma      3.47 ¦ 
10-M40      72. Calì Pasqualino, I-Origgio (VA)     1964 Running Saronno                            45.23,8     10.27,6  (1059) diploma      4.32 ¦ 
10-M40      55. Cantamesse Fabiano, I-Brusimpiano ( 1966 SC Cunardo                                 44.07,4      9.11,2  (1499) diploma      4.24 ¦ 
10-M20     243. Capalbo Pietro                      1979 I-Ternate (VA)                             53.33,6     19.22,6  (1748) diploma      5.21 ¦ 
10-M60      10. Capasso Antonio, I-Busto Arsizio (V 1943 Atletica San Marco B. Arsizio              51.00,2     10.49,8  (1794) diploma      5.06 ¦ 
30-M20      70. Caravati Roberto, I-Ispra (VA)      1970 GAM Whirlpool                            2:19.15,0     38.19,9   (528) diploma      4.38 ¦ 
10-M20      87. Carugati Alberto, I-Gerenzano (VA)  1976 Running Saronno                            44.06,7      9.55,7  (1052) diploma      4.24 ¦ 
30-M40      46. Caserio Paolo, I-Gerenzano (VA)     1965 RUNNING SARONNO                          2:15.12,9     28.32,9    (76) diploma      4.30 ¦ 
30-W45       5. Castelli Gabriella, I-Tradate (VA)  1962 Marathon Max                             2:30.16,0     22.30,1   (180) diploma      5.00 ¦ 
30-W45       6. Castelli Maria Grazia, I-Tradate (V 1957 Marathon Max                             2:33.43,4     25.57,5   (181) diploma      5.07 ¦ 
30-M50      87. Cecchin Gianluigi, I-San Macario (V 1955 Asd Amici dello Sport Podistic           3:01.57,4   1:03.32,7   (243) diploma      6.03 ¦ 
30-W35      12. Cecchin Maria Gabriella, I-San Maca 1965 Asd Amici dello Sport Podistic           2:33.10,7     44.13,6   (244) diploma      5.06 ¦ 
30-W35      26. Ceriani Roberta                     1970 I-Saronno (VA)                           2:58.55,9   1:09.58,8   (330) diploma      5.57 ¦ 
30-M40      17. Cervi Alessandro, I-Origgio (VA)    1964 RUNNING SARONNO                          2:03.04,9     16.24,9    (18) diploma      4.06 ¦ 
10-M40     238. Cesaro Massimo                      1967 I-Cuasso al Monte (VA)                     59.08,8     24.12,6  (1347) diploma      5.54 ¦ 
30-M20     107. Chiari Walter, I-Varese (VA)        1975 Atletica 3V                              2:27.35,8     46.40,7   (219) diploma      4.55 ¦ 
30-W35      15. Chiodi Simona, I-Samarate (VA)      1970 ASD Atletica San Marco Busto             2:37.12,6     48.15,5   (529) diploma      5.14 ¦ 
30-M40      98. Ciambelli Fabrizio, I-Samarate (VA) 1961 atl. san marco u.s. acli                 2:25.06,1     38.26,1   (167) diploma      4.50 ¦ 
30-M40     164. Cis Alessandro, I-Varese (VA)       1968 ASD Runner Varese                        2:41.34,1     54.54,1   (177) diploma      5.23 ¦ 
10-W20      18. Clerici Anna                        1980 I-Uboldo (VA)                              50.19,8      9.25,4  (1873) diploma      5.01 ¦ 
30-M50      27. Colli Angelo, I-Azzate (VA)         1952 Runners Valbossa                         2:21.24,2     22.59,5   (385) diploma      4.42 ¦ 
10-M40     229. Colombo Fabio                       1960 I-Varese (VA)                              57.58,8     23.02,6  (1777) diploma      5.47 ¦ 
30-M20     201. Colombo Federico                    1973 I-Saronno (VA)                           3:17.41,7   1:36.46,6   (386) diploma      6.35 ¦ 
10-W20      77. Colombo Laura, I-Agra (VA)          1980 Polisportiva valdumentina                1:11.54,4     31.00,0  (1706) diploma      7.11 ¦ 
10-M40      98. Colombo Masimo, I-Daverio (VA)      1962 Runners Valbossa                           46.46,6     11.50,4  (1692) diploma      4.40 ¦ 
30-M40     214. Coerezza Giuseppe                   1968 I-Osmate Lentate (VA)                    3:21.58,6   1:35.18,6   (384) diploma      6.43 ¦ 
10-W20      61. Cova Michela                        1976 I-Gavirate (VA)                          1:00.18,7     19.24,3  (1223) diploma      6.01 ¦ 
30-M20      25. Crespi Alessandro, I-Busto Arsizio  1972 U.S. Sangiorgese                         2:01.25,4     20.30,3    (73) diploma      4.02 ¦ 
10-M20      39. Crespi Daniele                      1973 I-Gavirate (VA)                            41.00,2      6.49,2  (1224) diploma      4.06 ¦ 
30-M40     130. Croce Gabriele, I-Varese (VA)       1964 ASD Runners Varese                       2:32.20,6     45.40,6   (136) diploma      5.04 ¦ 
30-M40      51. Crupi Francesco, I-Brebbia (VA)     1965 G.A.M WHIRLPOOL                          2:16.43,6     30.03,6   (112) diploma      4.33 ¦ 
30-M60       2. Curletto Roberto, I-Saltrio (VA)    1947 atl.arcisate miotti                      2:09.41,5      4.20,9    (77) diploma      4.19 ¦ 
30-M40     146. Currarini Luca, I-Olgiate Olona (VA 1965 ASD Atletica San Marco Busto             2:36.09,7     49.29,7   (550) diploma      5.12 ¦ 
30-M40     139. Dargenio Cosimo                     1965 I-Castelveccana (VA)                     2:33.58,4     47.18,4   (392) diploma      5.07 ¦ 
10-U20W     11. Dargenio Giorgia                    2000 I-Castelveccana (VA)                     1:08.47,5     27.01,6  (1510) diploma      6.52 ¦ 
10-M20     239. De Gaspari Maurizio                 1973 I-Varese (VA)                              53.03,6     18.52,6  (1039) diploma      5.18 ¦ 
10-M20     279. Dell'Aiera Angelo                   1984 I-Besano (VA)                              57.14,9     23.03,9  (2021) diploma      5.43 ¦ 
30-W35       5. Di Gregorio Elisabetta, I-Castelvec 1971 GP Runners Valbossa - Azzate             2:17.10,3     28.13,2   (570) diploma      4.34 ¦ 
30-M40     101. Di Gregorio Valerio, I-Azzate (VA)  1959 GP Runners Valbossa                      2:25.38,5     38.58,5    (97) diploma      4.51 ¦ 
30-M40     193. Di Martino Piero                    1968 I-Barasso (VA)                           2:53.10,2   1:06.30,2   (486) diploma      5.46 ¦ 
30-M40      72. Di Raimo Adriano                    1967 I-Cugliate Fabiasco (VA)                 2:21.06,9     34.26,9   (629) diploma      4.42 ¦ 
30-M40     DNF  Fatone Valter                       1964 I-Busto Arsizio (VA)                       21.04,7     1° giro   (393)              ---- ¦ 
10-M50      32. Fava Luca                           1958 I-Varese (VA)                              48.26,2      9.58,2  (1645) diploma      4.50 ¦ 
30-M40     109. Ferrario Stefano, I-Busto Arsizio ( 1963 ASD Atletica San Marco Busto             2:27.04,1     40.24,1   (594) diploma      4.54 ¦ 
30-M20     135. Fidanza Gianbattista                1977 I-Viggiù (VA)                            2:37.15,2     56.20,1   (398) diploma      5.14 ¦ 
10-M20     192. Fiocchetta Roberto, I-Agra (VA)     1972 Polisportiva valdumentina                  49.39,2     15.28,2  (1703) diploma      4.57 ¦ 
30-W        23. Fittipaldi Michela                  1974 I-Tradate (VA)                           2:51.19,6     49.37,7   (402) diploma      5.42 ¦ 
30-M40     163. Franceschet Luca                    1967 I-Varese (VA)                            2:40.50,9     54.10,9   (234) diploma      5.21 ¦ 
10-M40     DNF  Franzi Carlo                        1967 I-Arcisate (VA)                            30.39,9     2° giro  (1523)              ---- ¦ 
10-M20     220. Froio Vincenzo                      1979 I-Lavena Ponte Tresa (VA)                  51.37,0     17.26,0  (1325) diploma      5.09 ¦ 
10-M20     174. Frontini Massimiliano               1976 I-Busto Arsizio (VA)                       48.34,3     14.23,3  (1175) diploma      4.51 ¦ 
10-U20M    DNF  Furcas Tomas                        1992 I-Laveno Mombello (VA)                     40.30,7     2° giro  (1735)              ---- ¦ 
10-M40     140. Gandini Paolo, I-Cugliate Fabiasco  1964 Polisportiva valdumentina                  49.03,3     14.07,1  (1700) diploma      4.54 ¦ 
30-M40     141. Garavello Alessandro                1966 I-Gallarate (VA)                         2:34.49,3     48.09,3   (222) diploma      5.09 ¦ 
10-M20      53. Gervasoni Manuel, I-Castelveccana ( 1972 Podismo & Cazzeggio - Busto Ar             42.06,9      7.55,9  (1811) diploma      4.12 ¦ 
10-M40       1. Giordano Gioacchino                 1968 I-Varese (VA)                              34.56,2       -----  (2062) diploma      3.29 ¦ 
30-M50       9. Gramegna Luciano, I-Ponte Tresa (VA 1955 Marathon Max Castiglione Olona           2:08.55,6     10.30,9   (408) diploma      4.17 ¦ 
10-W35      19. Grisotto Monica                     1965 I-Daverio (VA)                             50.43,6      6.11,7  (1534) diploma      5.04 ¦ 
30-W45       2. Grisotto Rita                       1963 I-Azzate (VA)                            2:16.20,4      8.34,5   (411) diploma      4.32 ¦ 
10-M40     115. Groppelli Massimiliano, I-Besano (V 1968 S.C. Cunardo                               47.47,4     12.51,2  (1535) diploma      4.46 ¦ 
10-M20     171. Gullotti Natale                     1976 I-Clivio (VA)                              48.32,4     14.21,4  (1654) diploma      4.51 ¦ 
10-W35      83. Hasel Christine, I-Luino (VA)       1972 Cerbios-Pharma                           1:08.38,7     24.06,8  (1537) diploma      6.51 ¦ 
30-W35      32. Jachia Francesca, I-Varese (VA)     1965 asd runners varese                       3:07.53,4   1:18.56,3   (587) diploma      6.15 ¦ 
30-M20     125. Konitz Krzysztof                    1975 I-Angera (VA)                            2:33.24,4     52.29,3   (582) diploma      5.06 ¦ 
30-M20      94. Lacerenza Marco                     1975 I-Saronno (VA)                           2:24.50,5     43.55,4   (333) diploma      4.49 ¦ 
30-M60      13. Li Calzi Rocco                      1947 I-Samarate (VA)                          2:56.44,1     51.23,5   (335) diploma      5.53 ¦ 
10-M20     149. Lobba Alberto, I-Induno Olona (VA)  1983 San Giovanni Induno Olona                  47.29,3     13.18,3  (1815) diploma      4.44 ¦ 
30-M40     206. Lovato Sandro, I-Lonate Pozzolo (VA 1963 Asd Amici dello Sport Podistic           3:05.28,3   1:18.48,3   (249) diploma      6.10 ¦ 
10-W35      24. Maino Maura                         1973 I-Varese (VA)                              51.10,2      6.38,3  (1188) diploma      5.07 ¦ 
30-M40     186. Manca Marco                         1963 I-Tradate (VA)                           2:50.38,4   1:03.58,4   (555) diploma      5.41 ¦ 
30-W45      10. Mantovani Ornella, I-Azzate (VA)    1960 Runners Valbossa                         2:41.02,8     33.16,9   (420) diploma      5.22 ¦ 
30-M20     173. Marangoni Dario                     1977 I-Goria Maggiore (VA)                    2:48.10,8   1:07.15,7   (421) diploma      5.36 ¦ 
10-M40     208. Marcolli Massimo                    1959 I-Varese (VA)                              55.15,9     20.19,7  (1549) diploma      5.31 ¦ 
30-M20      28. Marella Domenico                    1976 I-Solbiate Olona (VA)                    2:02.58,9     22.03,8   (644) diploma      4.05 ¦ 
30-M40     188. Maretti Stefano, I-Travedona Monate 1968 G.A.M Whirlpool                          2:51.34,1   1:04.54,1   (103) diploma      5.43 ¦ 
10-M50      81. Mariani Alberto                     1954 I-Varese (VA)                            1:32.22,0     53.54,0  (1872) diploma      9.14 ¦ 
30-W         2. Marin Francesca                     1977 I-Varese (VA)                            2:08.38,2      6.56,3   (470) diploma      4.17 ¦ 
30-M20     163. Martinelli Stefano, I-Samarate (VA) 1972 ATL:CASORATE                             2:46.18,0   1:05.22,9    (83) diploma      5.32 ¦ 
10-M40     166. Marzoni Luciano, I-Cittiglio (VA)   1962 Atletica 3V                                50.56,8     16.00,6  (1194) diploma      5.05 ¦ 
30-M20     133. Messina Alessandro, I-Varese (VA)   1975 nessuna                                  2:35.34,1     54.39,0   (325) diploma      5.11 ¦ 
10-M20     204. Milani Vincenzo                     1972 I-Lavena Ponte Tresa (VA)                  50.04,2     15.53,2  (1559) diploma      5.00 ¦ 
10-W20      74. Milazzo Barbara                     1979 I-Sangiano (VA)                          1:07.48,9     26.54,5  (1376) diploma      6.46 ¦ 
10-M20     198. Minazzi Paolo, I-Induno Olona (VA)  1977 San Giovanni Induno Olona                  49.44,6     15.33,6  (1663) diploma      4.58 ¦ 
30-M40      82. Modesti Stefano, I-Varese (VA)      1968 Runners Valbossa - Azzate                2:23.00,3     36.20,3   (114) diploma      4.46 ¦ 
30-M40     145. Molinari Giuliano                   1961 I-Gavirate (VA)                          2:36.08,9     49.28,9   (424) diploma      5.12 ¦ 
30-M20     185. Mona Alessandro                     1976 I-Varese (VA)                            2:52.10,6   1:11.15,5   (618) diploma      5.44 ¦ 
10-M20     143. Mondello John                       1976 I-Arcisate (VA)                            47.13,7     13.02,7  (1562) diploma      4.43 ¦ 
10-M20     270. Mondello Riccardo                   1973 I-San Macario (VA)                         55.36,6     21.25,6  (1563) diploma      5.33 ¦ 
30-W        29. Montecchi Caterina, I-Busto Arsizio 1974 Runners Varese                           3:03.36,5   1:01.54,6   (278) diploma      6.07 ¦ 
30-M40      25. Montichiari Giuseppe, I-Marchirolo  1961 Marathon Max Castiglione Olona           2:07.16,0     20.36,0   (425) diploma      4.14 ¦ 
10-M20     102. Moraschinelli Paolo                 1971 I-Arcisate (VA)                            45.19,2     11.08,2  (1564) diploma      4.31 ¦ 
10-W45      31. Morosin Maria, I-Lonate Pozzolo (VA 1947 A.S.D. Amici dello Sport Podis             58.35,5     13.48,7  (1568) diploma      5.51 ¦ 
30-M40     191. Moscato Settimio                    1963 I-Saronno (VA)                           2:52.53,8   1:06.13,8   (341) diploma      5.45 ¦ 
10-M20       5. Muscia Mirko                        1977 I-Mesenzana (VA)                           36.07,0      1.56,0  (2064) diploma      3.36 ¦ 
10-M40     230. Nassi Luca                          1965 I-Castellanza (VA)                   4     58.07,0     23.10,8  (1445) diploma      5.48 ¦ 
10-M20      52. Negrato Ivan, I-Induno Olona (VA)   1978 Gym Tonic                                  42.05,4      7.54,4  (1084) diploma      4.12 ¦ 
30-M40      36. Niccoli Roberto, I-Varese (VA)      1966 ASD Runners Varese                       2:13.03,8     26.23,8    (53) diploma      4.26 ¦ 
10-W35       7. Nicora Cristina                     1967 I-Varese (VA)                              48.27,4      3.55,5  (1131) diploma      4.50 ¦ 
10-W35      28. Nicora Luisa                        1968 I-Varese (VA)                              51.52,6      7.20,7  (1619) diploma      5.11 ¦ 
10-W45      52. Notarangelo Carla                   1956 I-Besozzo (VA)                           1:07.57,3     23.10,5  (1425) diploma      6.47 ¦ 
30-M20     112. Oldani Ivano                        1970 I-Cadegliano (VA)                        2:28.13,6     47.18,5   (431) diploma      4.56 ¦ 
10-M20     238. Ossola Emanuele                     1970 I-Varese (VA)                              53.03,3     18.52,3  (1573) diploma      5.18 ¦ 
10-M40     DNF  Panighini Luca                      1967 I-Casalzuigno (VA)                         37.23,7     2° giro  (1209)              ---- ¦ 
10-W35      15. Paris Sabrina, I-Bisuschio (VA)     1968 gs miotti                                  50.09,2      5.37,3  (1114) diploma      5.00 ¦ 
10-M20     DNF  Parnigoni Mario                     1973 I-Cantello (VA)                            38.34,1     2° giro  (1666)              ---- ¦ 
10-M40      51. Parolin Ivano, I-Laveno Mombello (V 1964 Atletica 3V                                43.49,2      8.53,0  (1100) diploma      4.22 ¦ 
10-M20     119. Parolin Matteo                      1974 I-Morazzone (VA)                           46.15,7     12.04,7  (1817) diploma      4.37 ¦ 
30-M20     DNF  Partito Fabrizio, I-Busto Arsizio ( 1974 Podismo e Cazzeggio                        21.05,1     1° giro   (216)              ---- ¦ 
30-M40     103. Pasquini Lorenzo, I-Varese (VA)     1968 runners valbossa                         2:25.53,9     39.13,9   (147) diploma      4.51 ¦ 
30-W35       4. Passera Cinzia, I-Azzate (VA)       1973 Runners Valbossa                         2:11.36,6     22.39,5   (437) diploma      4.23 ¦ 
30-M20     101. Passeri Davide, I-Cocquio (VA)      1979 G.A.M. WHIRLPOOL                         2:26.10,5     45.15,4   (125) diploma      4.52 ¦ 
10-M50      18. Pegon Pierre, I-Varese (VA)         1957 JRC Gentle Joggers                         46.50,0      8.22,0  (1577) diploma      4.41 ¦ 
30-M40      23. Pegorin Renato                      1959 I-Cuvio (VA)                             2:06.55,6     20.15,6   (441) diploma      4.13 ¦ 
30-M50       7. Pezzini Roberto, I-Ponte Tresa (VA) 1951 Marathon Max Castiglione Olona           2:06.36,5      8.11,8   (445) diploma      4.13 ¦ 
30-M40     115. Piantanida Gianluca                 1967 I-Busto Arsizio (VA)                     2:28.50,6     42.10,6     (1) diploma      4.57 ¦ 
30-M20      27. Piantanida Maurizio, I-Busto Arsizi 1971 atletica s. marco busto a.               2:02.26,8     21.31,7     (3) diploma      4.04 ¦ 
10-M20     177. Piccardi Michele, I-Pino Lago Maggi 1972 Polisportiva Valdimentina                  48.49,4     14.38,4  (1927) diploma      4.52 ¦ 
30-M40      50. Pilotti Claudio, I-Mornago (VA)     1966 Runners Valbossa                         2:16.00,6     29.20,6   (447) diploma      4.32 ¦ 
30-M20      64. Pintus Patrizio, I-Gerenzano (VA)   1972 atletica rovellasca                      2:16.14,3     35.19,2   (115) diploma      4.32 ¦ 
10-M20      83. Piotti Lorenzo                      1985 I-Gazzada (VA)                             43.49,3      9.38,3  (1119) diploma      4.22 ¦ 
30-M40     192. Piuri Fabio                         1963 I-Saronno (VA)                           2:52.53,9   1:06.13,9   (339) diploma      5.45 ¦ 
10-W35       4. Poroli Raffaella                    1969 I-Varese (VA)                              46.22,6      1.50,7  (1147) diploma      4.38 ¦ 
10-M20     216. Portioli Cristiano                  1970 I-Lavena Ponte Tresa (VA)                  51.13,4     17.02,4  (1446) diploma      5.07 ¦ 
10-W35      27. Premazzi Monica                     1965 I-Varese (VA)                              51.46,0      7.14,1  (1582) diploma      5.10 ¦ 
10-M20     142. Premoli Fabbrizio                   1979 I-Baraggia (VA)                            47.12,9     13.01,9  (1447) diploma      4.43 ¦ 
10-M20     DNF  Rabaglio Stefano                    1976 I-Gallarate (VA)                           37.15,5     2° giro  (1894)              ---- ¦ 
30-M20      46. Rachelli Maurizio, I-Brinzo (VA)    1970 Atletica Arcisate                        2:09.48,9     28.53,8   (541) diploma      4.19 ¦ 
10-W20      78. Redaelli Chiara, I-Luino (VA)       1978 Polisportiva valdumentina                1:11.55,4     31.01,0  (1715) diploma      7.11 ¦ 
10-M50      50. Riboldi Romolo, I-Malnate (VA)      1950 CAI Malnate                                51.32,8     13.04,8  (1587) diploma      5.09 ¦ 
30-M20      91. Rizzi Gabriele, I-Travedona Monate  1970 Runners Valbossa                         2:24.24,2     43.29,1   (527) diploma      4.48 ¦ 
30-W35      37. Rizzo Raffaella, I-Busto Arsizio (V 1972 atletica s. marco busto a.               3:15.19,9   1:26.22,8   (148) diploma      6.30 ¦ 
30-M50       3. Romani Edoardo, I-Galliate Lombardo 1951 Runners Valbossa                         2:00.25,0      2.00,3   (452) diploma      4.00 ¦ 
10-M50     DNF  Romano Massimo                      1958 I-Venegono Inferiore (VA)                  46.19,6     2° giro   (619)              ---- ¦ 
30-M20     165. Ronzi Alessandro, I-Gallarate (VA)  1973 atletica casorate                        2:46.32,1   1:05.37,0   (340) diploma      5.33 ¦ 
10-M20     235. Rota Paolo                          1972 I-Luino (VA)                               52.58,1     18.47,1  (1591) diploma      5.17 ¦ 
30-M20      58. Salzillo Marco                      1976 I-Laveno Mombello (VA)                   2:14.54,2     33.59,1    (88) diploma      4.29 ¦ 
30-W35      30. Sangiorgi Alessandra, I-Busto Arsiz 1973 Runners Varese                           3:05.36,3   1:16.39,2   (290) diploma      6.11 ¦ 
10-W35      56. Scarenzi Laura                      1970 I-Caronno Varesino (VA)                    57.18,5     12.46,6  (1830) diploma      5.43 ¦ 
30-M20      69. Schellino Adriano, I-Gavirate (VA)  1970 ATLETICA VERBANO                         2:19.05,5     38.10,4   (227) diploma      4.38 ¦ 
30-M40     162. Schienato Giuseppe, I-Cardano al Ca 1966 Asd Amici dello Sport Podistic           2:40.49,2     54.09,2   (251) diploma      5.21 ¦ 
10-M40     150. Sciammacca Salvatore, I-Casalzuigno 1962 Atletica 3V                                49.56,2     15.00,0  (1144) diploma      4.59 ¦ 
10-M20     114. Sicari Marco                        1978 I-Casciago (VA)                            46.01,6     11.50,6  (1766) diploma      4.36 ¦ 
10-M20     201. Sicari Paolo                        1976 I-Casciago (VA)                            49.50,9     15.39,9  (1769) diploma      4.59 ¦ 
30-M50      41. Simonazzi Daniele, I-Busto Arsizio  1956 ASD Atletica San Marco Busto             2:26.58,6     28.33,9   (446) diploma      4.53 ¦ 
10-M40     165. Sinicco Scali Angelo                1964 I-Varese (VA)                              50.52,2     15.56,0  (1838) diploma      5.05 ¦ 
30-M20      54. Siracusa Francesco                  1975 I-Buguggiate (VA)                        2:13.32,8     32.37,7    (91) diploma      4.27 ¦ 
10-W45       1. Skejo Helle, I-Orino (VA)           1958 JRC Gentle Joggers                         44.46,8       -----  (1603) diploma      4.28 ¦ 
10-M20     252. Soprani Enrico                      1970 I-Cantello (VA)                            54.11,5     20.00,5  (1677) diploma      5.25 ¦ 
10-M40     211. Soprani Marcello                    1967 I-Cantello (VA)                            55.31,6     20.35,4  (1678) diploma      5.33 ¦ 
10-M40     144. Sozzi Paolo, I-Saronno (VA)         1965 Road Runners Club Milano                   49.30,5     14.34,3  (1149) diploma      4.57 ¦ 
30-M40      35. Spanedda Gavino Graziano, I-Brebbia 1968 G.A.M. WHIRLPOOL                         2:12.49,1     26.09,1   (108) diploma      4.25 ¦ 
30-M20     121. Spozio Maurizio                     1972 I-Brezzo di Bedero (VA)                  2:31.04,3     50.09,2   (669) diploma      5.02 ¦ 
30-W        13. Spreafico Mariella Raymi, I-Busto A 1977 atletica s. marco busto a.               2:34.16,5     32.34,6   (154) diploma      5.08 ¦ 
30-M20     195. Stellini Alessandro, I-Sumirago (VA 1976 Gruppo Podistico Castronno               3:00.59,1   1:20.04,0   (109) diploma      6.01 ¦ 
10-M20     262. Stocco Massimiliano                 1969 I-Voldomino (VA)                           55.03,0     20.52,0  (2050) diploma      5.30 ¦ 
10-M60     DNF  Tacchella Franco                    1928 I-Saronno (VA)                             57.27,0     2° giro  (1874)              ---- ¦ 
30-M40     166. Tenti Giovanni, I-Venegono Inferior 1966 Runner Varese                            2:42.07,9     55.27,9   (303) diploma      5.24 ¦ 
30-M40     178. Toletti Alberto, I-Ghirla (VA)      1962 g.s.marathon max                         2:46.18,1     59.38,1   (461) diploma      5.32 ¦ 
30-M40     140. Tomassini Giovanni                  1964 I-Varese (VA)                            2:34.10,0     47.30,0   (583) diploma      5.08 ¦ 
10-W35      18. Tomassini Patrizia                  1964 I-Azzate (VA)                              50.41,3      6.09,4  (1681) diploma      5.04 ¦ 
30-M40     108. Tonani Massimo, I-Buguggiate (VA)   1963 ADS Runner Varese                        2:26.31,5     39.51,5   (179) diploma      4.53 ¦ 
10-M40      20. Tonazzi Stefano, I-Cadegliano (VA)  1967 individuale                                41.10,7      6.14,5  (1834) diploma      4.07 ¦ 
30-M40      29. Tremea Flavio, I-Azzate (VA)        1962 Runners Valbossa                         2:10.41,7     24.01,7   (464) diploma      4.21 ¦ 
10-M40      91. Trotti Agostino                     1967 I-Cislago (VA)                             46.21,0     11.24,8  (1138) diploma      4.38 ¦ 
10-M40     156. Trotto Daniele, I-Bisuschio (VA)    1965 gs miotti                                  50.08,7     15.12,5  (1112) diploma      5.00 ¦ 
30-M20      90. Turetta Simone, I-Varese (VA)       1971 Atletica 3V                              2:24.24,1     43.29,0   (526) diploma      4.48 ¦ 
30-M40      99. Ulivi Alberto, I-Arcisate (VA)      1968 Runners Valbossa                         2:25.33,3     38.53,3   (517) diploma      4.51 ¦ 
10-W45      53. Utili Melania                       1961 I-Castelveccana (VA)                     1:08.48,2     24.01,4  (1610) diploma      6.52 ¦ 
30-M20     114. Vanola Stefano, I-Varese (VA)       1981 Atletica 3 V                             2:28.27,1     47.32,0   (661) diploma      4.56 ¦ 
30-M40     200. Vanzo Giancarlo                     1962 I-Gavirate (VA)                          2:58.37,4   1:11.57,4   (258) diploma      5.57 ¦ 
10-M40     226. Veronesi Gaetano                    1968 I-Saronno (VA)                             57.46,4     22.50,2  (1342) diploma      5.46 ¦ 
30-M40     184. Vicario Marco, I-Buguggiate (VA)    1967 runners val bossa                        2:49.56,0   1:03.16,0   (589) diploma      5.39 ¦ 
10-M50      64. Vignola Emilio, I-Crosio della Vall 1950 CAI Malnate                                54.42,0     16.14,0  (1615) diploma      5.28 ¦ 
10-M20      46. Vigolo Christian                    1974 I-Gemonio (VA)                             41.44,2      7.33,2  (1451) diploma      4.10 ¦ 
30-M60       8. Villa Ennio                         1948 I-Angera (VA)                            2:36.55,3     31.34,7   (467) diploma      5.13 ¦ 
10-M40     228. Villa Gabriele                      1967 I-Varese (VA)                              57.57,8     23.01,6  (1616) diploma      5.47 ¦ 
30-W35      33. Villani Elena, I-Viggiù (VA)        1971 runner varese                            3:08.20,8   1:19.23,7   (319) diploma      6.16 ¦ 
30-M20      44. Visintin Stefano, I-Saronno (VA)    1970 running saronno                          2:09.08,8     28.13,7    (55) diploma      4.18 ¦ 
30-W35      25. Zanin Alessia, I-Gavirate (VA)      1968 Varese Triathlon                         2:58.36,8   1:09.39,7   (254) diploma      5.57 ¦ 
10-M20     133. Zanon Fabio                         1974 I-Malnata (VA)                             46.57,2     12.46,2  (1768) diploma      4.41 ¦ 
30-M50      39. Zaro Patrizio, I-Varese (VA)        1954 Runner Varese                            2:26.22,9     27.58,2   (217) diploma      4.52 ¦ 
10-M40     194. Zeleznik Alessandro                 1968 I-Varese (VA)                              53.32,6     18.36,4  (1228) diploma      5.21 ¦ 
30-M20     DNF  Zocchi Alberto, I-Ponte Tresa (VA)  1972 ASD Runners Varese                       1:51.46,7       21 km   (160)              ---- ¦ 
30-M20     171. Zocchi Riccardo, I-San Macario (VA) 1971 Asd Amici dello Sport Podistic           2:48.02,9   1:07.07,8   (256) diploma      5.36 ¦ 

totale 220



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.