Stralugano, Lugano 2008 - per nome "O"

categoria posto Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                 T-Shirt       tempo     ritardo    pett             media ¦ 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10-M20      85. Oberlin Michel                      1973 Bellinzona                                 44.01,0      9.50,0  (1705) diploma      4.24 ¦ 
30-M50      59. Odermatt Umberto                    1958 Biasca                                   2:37.11,5     38.46,8   (429) diploma      5.14 ¦ 
10-M20     231. Oehen Fabian, Sessa                 1988 In Love                                    52.32,4     18.21,4  (1848) diploma      5.15 ¦ 
30-M40      32. Oehen Kandid, Cassina d'Agno        1959 Cerbios-Pharma                           2:11.55,6     25.15,6   (430) diploma      4.23 ¦ 
10-W20      55. Olafsen Lene, Montagnola            1979 Carbofer Team                              58.59,0     18.04,6  (1570) diploma      5.53 ¦ 
30-M20     112. Oldani Ivano                        1970 I-Cadegliano (VA)                        2:28.13,6     47.18,5   (431) diploma      4.56 ¦ 
30-M20     120. Oldani W. Lorenzo, I-Magenta (MI)   1976 Ondaverde Athletic Team                  2:30.47,7     49.52,6   (534) diploma      5.01 ¦ 
10-M20      23. Oliva Loris                         1975 Motto (Blenio)                             39.05,8      4.54,8  (1664) diploma      3.54 ¦ 
10-M40     116. Oliviero Ginevro                    1966 Camorino                                   47.47,7     12.51,5  (1571) diploma      4.46 ¦ 
30-M40     102. Ondei Stefano, I-Bergamo (BG)       1967 team sabbio-dalmine                      2:25.42,6     39.02,6   (645) diploma      4.51 ¦ 
10-M20     256. Orlando Elis, I-Ascona              1978 nessuna                                    54.26,2     20.15,2  (1572) diploma      5.26 ¦ 
30-M20     181. Orsega Roberto                      1970 Lumino                                   2:51.22,8   1:10.27,7   (284) diploma      5.42 ¦ 
10-M20     238. Ossola Emanuele                     1970 I-Varese (VA)                              53.03,3     18.52,3  (1573) diploma      5.18 ¦ 
10-M20      79. Ossola Marco                        1983 I-Rodero (CO)                              43.42,0      9.31,0  (1574) diploma      4.22 ¦ 
10-W45      38. Ostinelli Erica                     1952 Morbio Superiore                         1:01.27,2     16.40,4  (1575) diploma      6.08 ¦ 
10-M60     DNF  Ostinelli Giorgio, Morbio Superiore 1947 SVAM                                       46.47,9     2° giro  (2081)              ---- ¦ 
30-M20       9. Ostini Igor, Giubiasco              1973 VIRTUS / ATHLETICUM                      1:49.50,5      8.55,4    (31) diploma      3.39 ¦ 
10-M20      43. Ott Maurizio                        1976 Aldesago                                   41.17,9      7.06,9  (1132) diploma      4.07 ¦ 
10-W35      73. Ottani Michela, Lugano              1968 Chupa Chupa                              1:03.02,1     18.30,2  (1665) diploma      6.18 ¦ 

totale 19



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.