Stralugano, Lugano 2008 - per nome "F"

categoria posto Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                 T-Shirt       tempo     ritardo    pett             media ¦ 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10-M40      19. Fabani Ivano, I-Morbegno (SO)       1964 CSI MORBEGNO                               41.06,5      6.10,3  (1812) diploma      4.06 ¦ 
10-M40      58. Facchetti Renato                    1964 Giubiasco                                  44.27,4      9.31,2  (2054) diploma      4.26 ¦ 
30-M20      36. Fanaro Emanuele                     1972 Bellinzona                               2:04.54,0     23.58,9   (488) diploma      4.09 ¦ 
30-M50      74. Faoro Luciano, Davos Dorf           1953 Track Davos                              2:51.27,9     53.03,2   (231) diploma      5.42 ¦ 
10-M20     268. Farella Davide Francesco, I-Milano  1978 Pigiama Team                               55.20,1     21.09,1  (1349) diploma      5.32 ¦ 
10-M40     204. Faricciotti Alessio                 1966 I-Milano (MI)                              54.56,6     20.00,4  (1728) diploma      5.29 ¦ 
10-M60      24. Fasola Giorgio                      1937 Villa Luganese                           1:52.22,4   1:12.12,0  (2071) diploma     11.14 ¦ 
10-W35      67. Fassi Simona                        1966 Pregassona                               1:00.35,8     16.03,9  (1514) diploma      6.03 ¦ 
30-M40     DNF  Fatone Valter                       1964 I-Busto Arsizio (VA)                       21.04,7     1° giro   (393)              ---- ¦ 
10-M50      32. Fava Luca                           1958 I-Varese (VA)                              48.26,2      9.58,2  (1645) diploma      4.50 ¦ 
10-W45       4. Favre Christine, Taverne            1963 Running Team Croce Verde                   48.19,1      3.32,3  (1141) diploma      4.49 ¦ 
10-M20      16. Fazan Alain, La Cure                1978 CNN Tri Nyon                               38.05,2      3.54,2  (1009) diploma      3.48 ¦ 
10-M20      71. Fazioli José                        1973 Bellinzona                                 43.17,5      9.06,5  (1441) diploma      4.19 ¦ 
30-M40     205. Fazzi Roberto, I-Garbagnate Monaste 1959 G.S.AVIS OGGIONO                         3:04.58,6   1:18.18,6   (394) diploma      6.09 ¦ 
10-W20      69. Fendel-Neu Nina                     1976 Pazzallo                                 1:04.59,1     24.04,7  (2019) diploma      6.29 ¦ 
10-M50      71. Fenini Sandro                       1957 Canobbio                                   59.29,8     21.01,8  (1516) diploma      5.56 ¦ 
10-M40     102. Ferla Fabrizio                      1962 Vevey                                      46.55,4     11.59,2  (1093) diploma      4.41 ¦ 
30-M40      95. Ferrandi Graziano, Losone           1959 SP Locarnese                             2:24.40,4     38.00,4   (197) diploma      4.49 ¦ 
30-M40      27. Ferrandi Roberto, Brione sopra Minu 1963 splocarnese                              2:08.55,4     22.15,4   (361) diploma      4.17 ¦ 
10-W45      30. Ferrandi Tiziana, Losone            1959 SP Locarnese                               58.25,2     13.38,4  (1321) diploma      5.50 ¦ 
10-M40     216. Ferrante Andrea                     1966 Montagnola                                 56.21,1     21.24,9  (1322) diploma      5.38 ¦ 
30-M50      17. Ferrante Marcello, I-Opera (MI)     1952 Podisti Milanesi                         2:16.24,6     17.59,9   (617) diploma      4.32 ¦ 
10-M20     232. Ferrara Salvatore                   1980 Chiasso                                    52.41,1     18.30,1  (1889) diploma      5.16 ¦ 
10-M20     206. Ferrari-Alfons Raffaele, Insone     1974 Raggianti                                  50.18,2     16.07,2  (1733) diploma      5.01 ¦ 
10-M40     DNF  Ferrari Antonio                     1968 Odogno                                     50.22,9     2° giro  (1415)              ---- ¦ 
10-M60      22. Ferrari Bruno                       1946 I-Staranzano (GO)                        1:07.33,0     27.22,6  (1517) diploma      6.45 ¦ 
30-W35      34. Ferrari Elena, I-Monza (MI)         1966 Marcia Caratesi                          3:09.12,5   1:20.15,4   (395) diploma      6.18 ¦ 
10-M40     149. Ferrari Giovanni, I-Gessate Milano  1968 Running Saronno                            49.54,9     14.58,7  (1712) diploma      4.59 ¦ 
10-M20      45. Ferrari Luca                        1971 Ponte Capriasca                            41.32,7      7.21,7  (1053) diploma      4.09 ¦ 
30-M20     118. Ferrari Massimo                     1976 Lugano                                   2:30.31,0     49.35,9   (396) diploma      5.01 ¦ 
10-M40      39. Ferrari Roberto, Pambio-Noranco     1962 rcb                                        42.51,5      7.55,3  (1646) diploma      4.17 ¦ 
10-M40     171. Ferrario Paolo                      1963 Carabbia                                   51.26,3     16.30,1  (1518) diploma      5.08 ¦ 
30-M40     109. Ferrario Stefano, I-Busto Arsizio ( 1963 ASD Atletica San Marco Busto             2:27.04,1     40.24,1   (594) diploma      4.54 ¦ 
30-M40      63. Ferraris Luca                       1963 I-Valmorea (CO)                          2:18.35,0     31.55,0   (397) diploma      4.37 ¦ 
10-W45     DNF  Ferraris Maria Rosa, I-Vigevano (PV 1957 Gruppo Ospedale Vigevano                   54.59,8     2° giro  (1396)              ---- ¦ 
10-M20     109. Ferretti Maurizio, Comano           1977 Amici dei Grotti                           45.41,0     11.30,0  (1519) diploma      4.34 ¦ 
10-M40     177. Ferri Marco, Coldrerio              1964 RUN RUN                                    51.42,7     16.46,5  (1520) diploma      5.10 ¦ 
30-W        14. Fibbioli Alessia, Roveredo GR       1978 Moesa Runners                            2:38.34,5     36.52,6   (539) diploma      5.17 ¦ 
10-M50      33. Ficocelli Giuseppe                  1956 Breganzona                                 48.30,7     10.02,7  (1174) diploma      4.51 ¦ 
30-M20     135. Fidanza Gianbattista                1977 I-Viggiù (VA)                            2:37.15,2     56.20,1   (398) diploma      5.14 ¦ 
30-M50      83. Filliger Gustavo, Bellinzona        1951 Runners Club Bellinzona                  2:58.19,7     59.55,0    (33) diploma      5.56 ¦ 
10-M20     192. Fiocchetta Roberto, I-Agra (VA)     1972 Polisportiva valdumentina                  49.39,2     15.28,2  (1703) diploma      4.57 ¦ 
10-M20     250. Fiora Massimo                       1971 I-Canttelo Varese                          54.09,7     19.58,7  (1647) diploma      5.24 ¦ 
30-M20      24. Fiorentini Marino, I-Valsolda (CO)  1970 G.P. Santi Nuova Olonio                  2:00.24,0     19.28,9   (400) diploma      4.00 ¦ 
30-M20     178. Fiorina Flavio                      1973 Claro                                    2:49.37,3   1:08.42,2   (401) diploma      5.39 ¦ 
30-W        23. Fittipaldi Michela                  1974 I-Tradate (VA)                           2:51.19,6     49.37,7   (402) diploma      5.42 ¦ 
10-W45     DNF  Fitz Loredana, Bioggio              1951 www.andypt.com                             28.47,6     1° giro  (1779)              ---- ¦ 
10-M50      10. Foletti Marco, Lugano               1953 Casinò Lugano                              45.00,3      6.32,3  (1686) diploma      4.30 ¦ 
10-W20      68. Fontana Elena                       1976 I-Como (CO)                              1:04.38,3     23.43,9  (1372) diploma      6.27 ¦ 
30-M60      16. Fontana Giorgio, I-Valsolda (CO)    1947 G.P. Santi Nuova Olonio                  3:11.04,2   1:05.43,6   (403) diploma      6.22 ¦ 
10-M40     168. Fontana Massimo, Genestrerio        1965 www.andypt.com                             50.59,1     16.02,9  (1710) diploma      5.05 ¦ 
30-M40     138. Fontana Romualdo                    1960 Riva S.Vitale                            2:33.52,5     47.12,5   (489) diploma      5.07 ¦ 
10-M50      28. Fonti Danilo, Lugano                1955 Casinò Lugano                              47.44,6      9.16,6  (1798) diploma      4.46 ¦ 
10-M40     113. Foresta Miguel Angel                1960 I-Valsolda (CO)                            47.38,5     12.42,3  (1864) diploma      4.45 ¦ 
30-M40      89. Formenti Roberto, I-Civate (LC)     1966 G.S.AVIS OGGIONO                         2:23.49,8     37.09,8   (404) diploma      4.47 ¦ 
10-W35       9. Forte Debora                        1970 I                                          48.46,2      4.14,3  (1724) diploma      4.52 ¦ 
30-M50      64. Forte Giuseppe, I-Bollate (MI)      1957 Polisportiva Novate                      2:40.32,8     42.08,1   (221) diploma      5.21 ¦ 
10-M40     162. Fossati Tiziano                     1964 I-Lissone (MI)                             50.33,3     15.37,1  (1648) diploma      5.03 ¦ 
30-M20      50. Foti Aurelio                        1976 I-Carugo (CO)                            2:11.40,0     30.44,9   (138) diploma      4.23 ¦ 
10-M20     307. Fragano Gianluca                    1970 I-Milano (MI)                            1:11.31,1     37.20,1  (1521) diploma      7.09 ¦ 
10-M20     308. Fragano Moreno                      1970 I-Milano (MI)                            1:14.55,9     40.44,9  (1522) diploma      7.29 ¦ 
30-M40     163. Franceschet Luca                    1967 I-Varese (VA)                            2:40.50,9     54.10,9   (234) diploma      5.21 ¦ 
10-W35      38. Franceschini Raffaella              1973 Bironico                                   54.11,4      9.39,5  (1906) diploma      5.25 ¦ 
30-M20      55. Franchi Rinaldo                     1971 Arbedo                                   2:13.54,8     32.59,7    (99) diploma      4.27 ¦ 
10-U20M    DNF  Franchini Daniele, I-Sannazzaro     1998 Gruppo Ospedale Vigevano                   48.08,3     1° giro  (1398)              ---- ¦ 
30-M40      67. Francia Roberto, I-Novellara (RE)   1968 zuccagialla                              2:19.20,1     32.40,1   (524) diploma      4.38 ¦ 
10-M40     214. Frangi Antonello                    1963 Mezzovico                                  56.10,0     21.13,8  (1292) diploma      5.37 ¦ 
10-W45      46. Frangi Jane                         1961 Mezzovico                                1:04.29,0     19.42,2  (1323) diploma      6.26 ¦ 
10-W35     DNF  Franza Annamaria, I-Cassolnovo PV   1965 Gruppo Ospedale Vigevano                   54.13,5     2° giro  (1324)              ---- ¦ 
10-M40     DNF  Franzi Carlo                        1967 I-Arcisate (VA)                            30.39,9     2° giro  (1523)              ---- ¦ 
30-M40      19. Fraquelli Giancarlo, I-Castiglio D' 1962 Athletic Team Lario                      2:03.41,4     17.01,4    (20) diploma      4.07 ¦ 
10-M40     163. Fraschina Domenico                  1959 Tesserete                                  50.34,6     15.38,4  (1231) diploma      5.03 ¦ 
30-M50      73. Fraschini Silvano, Vacallo          1952 runnersclubvacallo                       2:50.54,6     52.29,9   (247) diploma      5.41 ¦ 
10-M50      61. Frassinelli Silvano                 1952 I-Guanzate (CO)                            54.00,2     15.32,2  (1255) diploma      5.24 ¦ 
10-M60      16. Fratus Umberto, I-Olgiate Comasco ( 1946 tommy sport                                56.15,3     16.04,9  (1296) diploma      5.37 ¦ 
10-W20      39. Fredericksen Joanna                 1975 Montagnola                                 55.03,3     14.08,9  (1243) diploma      5.30 ¦ 
10-W35      46. Frediani Daniela                    1969 Lugano                                     55.16,0     10.44,1  (1934) diploma      5.31 ¦ 
30-W        20. Freiermuth Andrea, Aarau            1976 FIT For Life                             2:49.33,2     47.51,3   (472) diploma      5.39 ¦ 
10-W35      54. Frigerio Silvia                     1968 I-Como (CO)                                56.42,7     12.10,8  (1422) diploma      5.40 ¦ 
30-W        24. Fritzsche Sandra                    1979 Zürich                                   2:51.46,2     50.04,3   (405) diploma      5.43 ¦ 
10-M20     220. Froio Vincenzo                      1979 I-Lavena Ponte Tresa (VA)                  51.37,0     17.26,0  (1325) diploma      5.09 ¦ 
10-M20     174. Frontini Massimiliano               1976 I-Busto Arsizio (VA)                       48.34,3     14.23,3  (1175) diploma      4.51 ¦ 
30-M40     110. Fumagalli Antonio, I-Cesano Maderno 1967 ATLETICA CESANO MADERNO                  2:27.17,3     40.37,3   (600) diploma      4.54 ¦ 
10-M20     DNF  Fumagalli Maristella                1970 Lugano                                     45.41,7     2° giro  (1992)              ---- ¦ 
30-M20      63. Fumagalli Simone                    1974 I-Rescaldina (MI)                        2:16.11,0     35.15,9   (399) diploma      4.32 ¦ 
10-M20       8. Fumagalli Stefano, I-Lecco (LC)     1978 Atletica Lecco Colombo Costruz             36.48,7      2.37,7  (1035) diploma      3.40 ¦ 
10-U20M    DNF  Furcas Tomas                        1992 I-Laveno Mombello (VA)                     40.30,7     2° giro  (1735)              ---- ¦ 
10-M20     260. Fusca Piergiorgio, I-Milano (MI)    1977 Vibonese                                   54.53,0     20.42,0  (1650) diploma      5.29 ¦ 
30-W35      17. Fuschetto Manuela, Roveredo GR      1969 Moesa Runners                            2:43.40,6     54.43,5   (232) diploma      5.27 ¦ 

totale 89



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.