Stralugano, Lugano 2008 - per nome "D"

categoria posto Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                 T-Shirt       tempo     ritardo    pett             media ¦ 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10-W35     DNF  D'Agostino Giovanna                 1966 I-Abbiategrasso (MI)                       38.01,8     2° giro  (1741)              ---- ¦ 
10-M40      60. Da Silva Fernande Francisco         1967 Agno                                       44.35,5      9.39,3  (1920) diploma      4.27 ¦ 
10-M40      49. Dadò Luca, Locarno                  1966 Tipografia stazione                        43.28,8      8.32,6  (1806) diploma      4.20 ¦ 
30-M40      53. Daginnus Klaus                      1960 D-Hamburg                                2:16.53,8     30.13,8   (670) diploma      4.33 ¦ 
30-M50      53. Dal Pozzo Marco                     1951 Viganello                                2:34.16,5     35.51,8   (483) diploma      5.08 ¦ 
30-W35      36. Daldini Antonella, Lugano           1968 SAM Società Atletica Massagno            3:12.32,9   1:23.35,8   (298) diploma      6.25 ¦ 
30-M20     190. Daldini Lorenzo                     1986 Pregassona                               2:56.56,2   1:16.01,1   (484) diploma      5.53 ¦ 
30-M20      38. Dall Acqua Massimo, Cama            1969 RC Bellinzona                            2:05.57,5     25.02,4    (14) diploma      4.11 ¦ 
10-M40     160. Darbuti Alberto                     1966 Biasca                                     50.18,0     15.21,8  (1968) diploma      5.01 ¦ 
30-M40     139. Dargenio Cosimo                     1965 I-Castelveccana (VA)                     2:33.58,4     47.18,4   (392) diploma      5.07 ¦ 
10-U20W     11. Dargenio Giorgia                    2000 I-Castelveccana (VA)                     1:08.47,5     27.01,6  (1510) diploma      6.52 ¦ 
30-M40     123. Dasovic Nenad                       1964 Chiasso                                  2:30.33,1     43.53,1   (598) diploma      5.01 ¦ 
10-W45     DNF  Dattrino Gabriella, I-Gambolò (PV)  1961 Gruppo Ospedale Vigevano                   55.00,2     2° giro  (1393)              ---- ¦ 
10-W45       2. Dattrino Kordula, Gorduno           1959 RCB                                        46.08,9      1.22,1  (1636) diploma      4.36 ¦ 
10-M60       1. Dattrino Sergio, Gorduno            1947 RCB                                        40.10,4       -----  (1637) diploma      4.01 ¦ 
10-M40     187. Davico Giovanni                     1961 I-Valsolda (CO)                            52.20,0     17.23,8  (1221) diploma      5.14 ¦ 
10-M20      36. David Simone, Rivera                1972 SPC Camignolo                              40.46,4      6.35,4  (1022) diploma      4.04 ¦ 
10-M40     251. De Angeli Alessandro, I-Gambolò (PV 1963 Gruppo Ospedale Vigevano                 1:05.47,2     30.51,0  (1168) diploma      6.34 ¦ 
10-M40      71. De Angeli Massimo, I-Vigevano (PV)  1968 Gruppo Ospedale Vigevano                   45.21,9     10.25,7  (1070) diploma      4.32 ¦ 
10-U20M     34. De Angeli Riccardo, I-Gambolò (PV)  1996 Gruppo Ospedale Vigevano                 1:06.34,1     29.30,0  (1371) diploma      6.39 ¦ 
10-W35      53. De Angelis Letizia                  1972 Agno                                       56.16,8     11.44,9  (1511) diploma      5.37 ¦ 
10-W45      22. De Gady Maya, Bellinzona            1963 RCB                                        55.52,2     11.05,4  (1293) diploma      5.35 ¦ 
10-M20     239. De Gaspari Maurizio                 1973 I-Varese (VA)                              53.03,6     18.52,6  (1039) diploma      5.18 ¦ 
10-M60      17. De Lorenzi Fausto                   1947 I-Dongo (CO)                               56.51,8     16.41,4  (1986) diploma      5.41 ¦ 
10-M20     222. De Luca Vincenzo                    1969 Lugano                                     51.47,2     17.36,2  (1317) diploma      5.10 ¦ 
10-M20     152. De Matteis Massimiliano             1969 Gentilino                                  47.34,2     13.23,2  (1169) diploma      4.45 ¦ 
10-M40     245. De Matteo Walter                    1967 Bioggio                                  1:02.29,7     27.33,5  (1639) diploma      6.14 ¦ 
10-M20     111. De Mirca Roberto, Pregassona        1969 giulia                                     45.48,0     11.37,0  (1083) diploma      4.34 ¦ 
30-M20      29. De Nicola Angelo, I-Feriolo Baveno  1974 g.s gravellona                           2:03.07,0     22.11,9    (19) diploma      4.06 ¦ 
10-M40     DNF  De Rosa Carmine                     1964 I-Abbiategrasso (MI)                       39.23,7     2° giro  (1776)              ---- ¦ 
10-M50      47. De Santis Giuseppe, Lamone-Cadempin 1952 Running Team Croce Verde                   50.44,9     12.16,9  (1455) diploma      5.04 ¦ 
10-M20     207. De Santis Patrick                   1972 Aranno                                     50.20,9     16.09,9  (1967) diploma      5.02 ¦ 
30-M20     150. De Seta Gianluca, I-Lesmo (MI)      1972 DI.PO. VIMERCATE                         2:43.47,3   1:02.52,2   (201) diploma      5.27 ¦ 
30-W35      39. De Simone Paola                     1973 I-Milano (MI)                            3:24.08,6   1:35.11,5   (268) diploma      6.48 ¦ 
10-M20      26. De Souza Ronny, I-Lugano            1978 Gym Tonic                                  39.25,0      5.14,0  (1023) diploma      3.56 ¦ 
10-M40     167. Deambrosi Tambriz, S. Pietro        1964 GYM TONIC                                  50.58,0     16.01,8  (1721) diploma      5.05 ¦ 
10-W20      20. Deboysère France                    1980 Neuchâtel                                  51.22,4     10.28,0  (1695) diploma      5.08 ¦ 
10-W20      13. Dehouck Sofie                       1986 Lugano                                     49.32,3      8.37,9  (1980) diploma      4.57 ¦ 
10-M50      26. Del Co Mario, Breganzona            1956 usc capriaschese                           47.34,2      9.06,2  (1931) diploma      4.45 ¦ 
10-M40     191. Del Fante Luigi, I-Carlazzo (CO)    1968 Santi Nuova Olonio Sondrio                 52.47,4     17.51,2  (1170) diploma      5.16 ¦ 
10-M40      43. Del Monte Denis, Lugano             1963 SAM Massagno                               43.02,2      8.06,0  (1693) diploma      4.18 ¦ 
30-M20      80. Del Regno Marco, I-Monza (MI)       1969 Athletic Club Villasanta                 2:21.51,5     40.56,4   (485) diploma      4.43 ¦ 
10-M20     279. Dell'Aiera Angelo                   1984 I-Besano (VA)                              57.14,9     23.03,9  (2021) diploma      5.43 ¦ 
10-M40      28. Della Casa Paolo                    1968 Tremona                                    42.00,6      7.04,4  (1653) diploma      4.12 ¦ 
10-W35     DNF  Della Nave Lucilla, Lugano          1968 IBRC                                       37.55,0     2° giro  (1929)              ---- ¦ 
10-M20      11. Dellagnola Alessandro               1975 I-Milano (MI)                              37.09,7      2.58,7  (1061) diploma      3.42 ¦ 
30-M60      11. Dellera Silvano, I-Magnago (MI)     1946 ASD Atletica San Marco Busto             2:50.44,8     45.24,2   (547) diploma      5.41 ¦ 
10-M20      40. Dellorletta Domenico, I-Milano (MI) 1978 RRCM                                       41.08,8      6.57,8  (1482) diploma      4.06 ¦ 
10-M20     281. Delnevo Maurizio, Lugano            1974 Chupa Chupa                                57.43,4     23.32,4  (1641) diploma      5.46 ¦ 
30-M40      26. Demarco Maurizio, I-Cannobio (VB)   1966 Podistica Cannobio                       2:08.22,9     21.42,9   (565) diploma      4.16 ¦ 
10-M40     249. Demertzis Stefano                   1963 Agno                                     1:04.28,3     29.32,1  (1350) diploma      6.26 ¦ 
30-M20     174. Denova Dante, I-Seregno (MI)        1977 gscompa                                  2:48.41,5   1:07.46,4   (235) diploma      5.37 ¦ 
10-M60      21. Derighetti Rico                     1942 Motto (Blenio)                           1:05.47,5     25.37,1  (2086) diploma      6.34 ¦ 
10-M20      65. Dettamanti Devis                    1980 Bellinzona                                 43.00,3      8.49,3  (2029) diploma      4.18 ¦ 
10-M40      15. Devittori Fabio                     1964 Cademario                                  40.27,8      5.31,6  (1911) diploma      4.02 ¦ 
30-M50      86. Di Franco Giuseppe, I-Bollate (MI)  1951 Polisportiva Novate                      2:59.20,5   1:00.55,8   (269) diploma      5.58 ¦ 
10-U20M     23. Di Giuseppe Giuseppe                1990 Giornico                                   50.12,5     13.08,4  (1642) diploma      5.01 ¦ 
10-U20M     17. Di Giuseppe Teodoro                 1990 Giornico                                   48.12,5     11.08,4  (1643) diploma      4.49 ¦ 
30-W35       5. Di Gregorio Elisabetta, I-Castelvec 1971 GP Runners Valbossa - Azzate             2:17.10,3     28.13,2   (570) diploma      4.34 ¦ 
30-M40     101. Di Gregorio Valerio, I-Azzate (VA)  1959 GP Runners Valbossa                      2:25.38,5     38.58,5    (97) diploma      4.51 ¦ 
30-M40     193. Di Martino Piero                    1968 I-Barasso (VA)                           2:53.10,2   1:06.30,2   (486) diploma      5.46 ¦ 
10-M50      37. Di Petto Franco                     1956 Giubiasco                                  49.40,2     11.12,2  (2046) diploma      4.58 ¦ 
30-M40      72. Di Raimo Adriano                    1967 I-Cugliate Fabiasco (VA)                 2:21.06,9     34.26,9   (629) diploma      4.42 ¦ 
30-M60       9. Di Rubba Domenico                   1947 I-Desenzano del Garda (BS)               2:46.20,6     41.00,0   (296) diploma      5.32 ¦ 
10-M40     124. Di Simone Luciano                   1963 Paradiso                                   48.02,1     13.05,9  (1157) diploma      4.48 ¦ 
30-M40     127. Dibenedetto Fabrizio, I-Como (CO)   1966 Tommy Sport                              2:31.26,9     44.46,9   (554) diploma      5.02 ¦ 
30-M40      88. Dirutigliano Diego, I-Torino (TO)   1963 FIDAL                                    2:23.26,3     36.46,3   (599) diploma      4.46 ¦ 
30-M20      23. Divano Yuri, I-Lierna (LC)          1970 corno marco                              2:00.07,3     19.12,2   (487) diploma      4.00 ¦ 
30-M50      62. Domeniconi Claude, Breganzona       1958 Running Team Croce Verde                 2:39.42,9     41.18,2   (346) diploma      5.19 ¦ 
10-W45      60. Domeniconi Donatella                1958 Breganzona                               1:20.18,1     35.31,3  (1952) diploma      8.01 ¦ 
30-M20     204. Donadel Mauro                       1975 Lugano                                   3:43.38,2   2:02.43,1   (322) diploma      7.27 ¦ 
10-M60      14. Donati Gianni, Vaglio               1948 US Capriaschese                            53.48,5     13.38,1  (1318) diploma      5.22 ¦ 
10-W45      14. Doninelli-Andina Lilia              1962 Balerna                                    54.02,1      9.15,3  (1290) diploma      5.24 ¦ 
30-M40      65. Doninelli Sandro, Mairengo          1965 GP Leventina                             2:19.07,7     32.27,7    (78) diploma      4.38 ¦ 
30-M40     106. Donini Paolo, I-Cannero Riviera (VB 1964 maratolandia                             2:26.07,4     39.27,4   (631) diploma      4.52 ¦ 
10-M20     178. Donno Gabriele, Agno                1977 GYM TONIC - Lugano                         48.49,7     14.38,7  (1225) diploma      4.52 ¦ 
10-M20     253. Donno Nicola                        1982 Cademario                                  54.16,2     20.05,2  (1773) diploma      5.25 ¦ 
30-M20     155. Dorazi Matteo, I-Limbiate (MI)      1973 marathon club seveso                     2:44.27,2   1:03.32,1   (183) diploma      5.28 ¦ 
10-M20      84. Dova Mauro                          1977 Bellinzona                                 43.53,6      9.42,6  (1171) diploma      4.23 ¦ 
10-M20     162. Dova Mirko                          1986 Arbedo                                     47.59,2     13.48,2  (1172) diploma      4.47 ¦ 
10-M20      57. Dozzio Alessandro                   1970 I-Milano (MI)                              42.42,3      8.31,3  (1512) diploma      4.16 ¦ 
10-M40     207. Draghetti Berbardo, Lugano          1964 Chupa Chupa                                55.11,0     20.14,8  (1644) diploma      5.31 ¦ 
10-M40      75. Draoui Khaled                       1966 I-Montano lucino                           45.28,5     10.32,3  (1939) diploma      4.32 ¦ 
10-U20W      7. Dresen Katharina                    1989 NL-Landgraaaf                              56.09,6     14.23,7  (1999) diploma      5.36 ¦ 
10-W20      50. Druz Marina, Castagnola             1982 Belarus                              0     58.18,7     17.24,3  (1356) diploma      5.49 ¦ 
10-M20     219. Durham Omar                         1972 Magliaso                                   51.27,3     17.16,3  (1513) diploma      5.08 ¦ 
10-M40       7. Duerrenberger Marcel                1961 Anwil                                      38.27,9      3.31,7  (2036) diploma      3.50 ¦ 

totale 87



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.