Stralugano, Lugano 2008 - per nome "B"

categoria posto Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                 T-Shirt       tempo     ritardo    pett             media ¦ 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10-M40     DNF  Baccani Filippo                     1967 I-San Felice (MI)                          13.46,9     1° giro  (1058)              ---- ¦ 
30-M40     207. Bacchelli Marco                     1964 I-Merate (LC)                            3:07.07,1   1:20.27,1   (641) diploma      6.14 ¦ 
30-M40     149. Bacchio Leonardo, I-Castellamonte ( 1962 GP Rivarolo 1977                         2:37.11,2     50.31,2   (168) diploma      5.14 ¦ 
30-M20      78. Badanai Andrea, I-Varese (VA)       1978 ASD Runners Varese                       2:20.28,1     39.33,0   (128) diploma      4.40 ¦ 
30-M50      52. Baila Flavio                        1956 I-Besozzo (VA)                           2:34.06,8     35.42,1   (169) diploma      5.08 ¦ 
10-M40     248. Baldan Roberto                      1964 I-Venegono Inferiore (VA)                1:03.50,2     28.54,0  (1249) diploma      6.23 ¦ 
10-U20M     27. Balduzzi Fabio                      1989 I-Milano (MI)                              51.50,2     14.46,1  (1418) diploma      5.11 ¦ 
10-M40      84. Ballanti Dario                      1966 Savosa                                     46.06,6     11.10,4  (1089) diploma      4.36 ¦ 
30-M50      28. Ballerini Mauro, Camorino           1951 Ticino Running                           2:22.08,4     23.43,7   (117) diploma      4.44 ¦ 
10-U20M     12. Ballerini Pietro                    1993 I-Cantù (CO)                               46.02,0      8.57,9  (1477) diploma      4.36 ¦ 
10-M20     274. Ballinari Michele, Monte Carasso    1979 Tarta Running Team                         56.28,7     22.17,7  (1478) diploma      5.38 ¦ 
30-M20     169. Balmelli Jean-Marc                  1972 Lugano                                   2:47.59,7   1:07.04,6   (165) diploma      5.35 ¦ 
10-M40      52. Balmelli Mario                      1967 Carona                                     43.53,2      8.57,0  (1687) diploma      4.23 ¦ 
30-M40     131. Balmelli Raffaele                   1966 Breganzona                               2:32.28,0     45.48,0   (170) diploma      5.04 ¦ 
10-U20M     21. Balmelli Yannick                    1990 Breganzona                                 49.46,2     12.42,1  (1427) diploma      4.58 ¦ 
30-M20      83. Baltieri Domenico                   1973 Mendrisio                                2:23.28,1     42.33,0   (569) diploma      4.46 ¦ 
30-W45      19. Banfi Graziella                     1962 I-Lazzate (MI)                           3:20.13,3   1:12.27,4   (368) diploma      6.40 ¦ 
10-M40     227. Baer Armin                          1965 Barbengo                                   57.56,3     23.00,1  (1300) diploma      5.47 ¦ 
10-U20M     19. Baer Dario                          1993 Barbengo                                   49.11,8     12.07,7  (1220) diploma      4.55 ¦ 
30-M50      36. Barachetti Antonio, I-Bergamo (BG)  1954 runners bergamo                          2:25.42,6     27.17,9   (605) diploma      4.51 ¦ 
10-W20      72. Baranouskaya Vera, Lugano           1979 Belarus                                  1:06.11,1     25.16,7  (1414) diploma      6.37 ¦ 
10-W35      64. Barassi Monica                      1968 I-Luino (VA)                               59.16,7     14.44,8  (1997) diploma      5.55 ¦ 
10-M20     248. Baratta Gustavo                     1971 I-Monza (MI)                               54.04,9     19.53,9  (1301) diploma      5.24 ¦ 
30-W        17. Barbalace Maria Antonietta, I-Aosta 1984 ATLETICA CALVESI                         2:47.25,6     45.43,7   (305) diploma      5.34 ¦ 
10-M20     DNF  Barbier David                       1977 Saxon                                      41.28,1     2° giro  (2075)              ---- ¦ 
30-M20     198. Barbone Simone                      1977 Châtelaine                               3:11.20,6   1:30.25,5   (320) diploma      6.22 ¦ 
30-M50      47. Barcariol Arnaldo, I-Magenta (MI)   1958 Ondaverde Athletic Team                  2:30.47,6     32.22,9   (535) diploma      5.01 ¦ 
30-M40     177. Barni Luigi, I-Legnano (MI)         1963 Atletica Parabiago                       2:46.14,0     59.34,0   (262) diploma      5.32 ¦ 
30-M40     175. Barni Marco, I-Mesero (MI)          1966 U.S. SANGIORGESE                         2:45.48,3     59.08,3   (241) diploma      5.31 ¦ 
10-M20     213. Baron Stefano                       1976 I-Cantù (CO)                               50.55,0     16.44,0  (1479) diploma      5.05 ¦ 
30-M40     171. Barone Dante, I-Legnano (MI)        1965 us samgiorgese                           2:44.01,8     57.21,8   (369) diploma      5.28 ¦ 
30-M50      44. Baroni Franco, Bosco Luganese       1957 USC                                      2:28.09,0     29.44,3    (94) diploma      4.56 ¦ 
10-M20     197. Barozzi Massimiliano, I-Agra (VA)   1971 Polisportiva valdumentina                  49.42,1     15.31,1  (1702) diploma      4.58 ¦ 
10-M60       3. Barretta Vincenzo                   1946 I-Cavalese (TN)                            46.23,4      6.13,0  (1159) diploma      4.38 ¦ 
10-M40     146. Barsanti Massimiliano               1965 I-Piacenza (PC)                            49.41,1     14.44,9  (1836) diploma      4.58 ¦ 
30-W        16. Bassanelli Veronica                 1978 I-Torre Boldone (BG)                     2:47.10,5     45.28,6   (584) diploma      5.34 ¦ 
30-M50      10. Bassanesi Andrea, I-Cologno Monzese 1958 A.S.D.LA MICHETTA                    2   2:11.49,9     13.25,2    (72) diploma      4.23 ¦ 
10-M20     278. Bassi Daniele                       1969 Breganzona                                 56.58,8     22.47,8  (1294) diploma      5.41 ¦ 
30-M40     169. Battaglini Lorenzo                  1960 I-San Carlo (FE)                         2:43.03,7     56.23,7   (656) diploma      5.26 ¦ 
10-M40     131. Battistessa Fabio                   1968 I-Morbegno (SO)                            48.45,2     13.49,0  (1480) diploma      4.52 ¦ 
30-M20     170. Battistini Massimo, Lugano          1974 marbleman                                2:48.00,7   1:07.05,6   (540) diploma      5.36 ¦ 
10-M20     233. Baumgartner Mario                   1972 Chiasso                                    52.48,1     18.37,1  (1760) diploma      5.16 ¦ 
30-W        32. Bellagente Barbara                  1977 I-Magnago (MI)                           3:22.18,3   1:20.36,4   (347) diploma      6.44 ¦ 
30-M20      59. Belletti Davide, I-Cologno Monzese  1979 TURIN MARATHON                           2:15.01,3     34.06,2    (29) diploma      4.30 ¦ 
30-M20      61. Belli Gabriele, I-Milano (MI)       1974 MILANO CITY MARATHON                     2:15.40,5     34.45,4   (574) diploma      4.31 ¦ 
30-M20     126. Bellini Cristiano, I-Caselle Torine 1973 Atletica Bellinzago                      2:34.06,4     53.11,3    (74) diploma      5.08 ¦ 
30-M50      91. Bellini Severino, I-Castello di Bri 1953 G.S.AVIS OGGIONO                         3:03.50,9   1:05.26,2   (239) diploma      6.07 ¦ 
10-M40      70. Bello Matteo, I-Vigevano (PV)       1967 Gruppo Ospedale Vigevano                   45.17,6     10.21,4  (1115) diploma      4.31 ¦ 
10-W35      22. Belloli Dall'Acqua Niicole, Bellinz 1970 RCB                                        51.02,1      6.30,2  (1957) diploma      5.06 ¦ 
10-M20     305. Belloni Emanuele                    1969 I-San Fermo della Battaglia (C           1:06.32,9     32.21,9  (1853) diploma      6.39 ¦ 
30-M40     144. Belotti Andrea, I-Milano (MI)       1966 Atletica intesa                          2:36.05,3     49.25,3    (58) diploma      5.12 ¦ 
10-M20     193. Belotti Mirko, Cadro                1975 Amici dei Grotti                           49.39,5     15.28,5  (1481) diploma      4.57 ¦ 
30-M40     203. Belotti Renato                      1962 Tesserete                                3:01.21,1   1:14.41,1   (355) diploma      6.02 ¦ 
10-W20      12. Beltrami Elena                      1981 Breganzona                                 49.20,5      8.26,1  (2011) diploma      4.56 ¦ 
30-W45      20. Belvedere Fortunata, I-Bollate (MI) 1958 Polisportiva Novate                      3:23.02,5   1:15.16,6   (299) diploma      6.46 ¦ 
30-M20       2. Benazzouz Slimani                   1975 I-Padova (PD)                            1:40.56,0      0.00,9    (44) diploma      3.21 ¦ 
10-W45      57. Bendel Jennifer, Montagnola         1963 TASIS                                    1:15.27,3     30.40,5  (1387) diploma      7.32 ¦ 
30-M40     213. Bendel Thomas                       1964 Montagnola                               3:21.57,5   1:35.17,5   (349) diploma      6.43 ¦ 
30-M50      56. Bender Hans                         1954 Genf                                     2:36.57,0     38.32,3   (182) diploma      5.13 ¦ 
30-M60      12. Benini Giorgio, I-Porlezza (RI)     1944 G.P. Santi Nuova Olonio                  2:56.42,9     51.22,3   (370) diploma      5.53 ¦ 
10-M40     202. Beraldo Giuseppe, I-Laveno Monbello 1966 Atletica Verbano                           54.37,9     19.41,7  (1302) diploma      5.27 ¦ 
30-M20     123. Beretta Adriano, Arcegno            1970 SP Locarnese                             2:31.27,6     50.32,5   (474) diploma      5.02 ¦ 
30-M40      76. Bergamaschi Marco                   1962 I-Rovellasca (CO)                        2:22.17,8     35.37,8    (59) diploma      4.44 ¦ 
30-M50      58. Bergamaschi Valerio, I-Cannobio (VB 1951 Podistica Cannobio                       2:37.08,7     38.44,0   (572) diploma      5.14 ¦ 
10-M20      62. Berger Walo                         1972 Sessa                                      42.51,1      8.40,1  (1438) diploma      4.17 ¦ 
10-M40       2. Berghi Roberto, I-Milano (MI)       1965 g.s. Zeloforamagno                         34.58,4      0.02,2  (1033) diploma      3.29 ¦ 
10-M60      18. Bergomi Carlo, Coldrerio            1948 S.P.Locarnese                              57.20,8     17.10,4  (1238) diploma      5.44 ¦ 
10-M40      82. Bergonzo Paolo, I-Castiglione Olona 1964 CAI Malnate                                46.03,7     11.07,5  (1483) diploma      4.36 ¦ 
10-U20M      7. Bergonzo Riccardo, I-Castiglione Ol 1996 atletica malnate                           42.38,7      5.34,6  (1698) diploma      4.15 ¦ 
30-M50      37. Bernardi Graziano, I-Bergamo (BG)   1955 marathon bg                              2:25.42,8     27.18,1   (129) diploma      4.51 ¦ 
30-M40     156. Bernardoni Stefano, Vezia           1965 USC                                      2:39.31,8     52.51,8   (371) diploma      5.19 ¦ 
10-M40     DNF  Bernarello Davide, I-Saronno (VA)   1966 Sail runners                               33.38,4     2° giro  (1303)              ---- ¦ 
30-M20     197. Bernasconi Bruno                    1984 Chiasso                                  3:06.55,8   1:26.00,7   (372) diploma      6.13 ¦ 
10-W35      55. Bernasconi Claudia                  1968 I-Como (CO)                                56.43,0     12.11,1  (1250) diploma      5.40 ¦ 
10-M40     240. Bernasconi Matteo                   1964 I-Olgiate Comasco (CO)                     59.35,2     24.39,0  (1854) diploma      5.57 ¦ 
10-M50      59. Bernasconi Rino                     1949 Lugano                                     53.35,2     15.07,2  (1875) diploma      5.21 ¦ 
30-M50      60. Bernasconi Vittorio                 1953 Bellinzona                               2:37.22,5     38.57,8   (578) diploma      5.14 ¦ 
30-M40      80. Bertarelli Lorenzo, Lugano          1967 Lugano                                   2:22.44,8     36.04,8   (432) diploma      4.45 ¦ 
30-M40      15. Bertarelli Paolo, Lugano            1965 Senza Fondo                              2:01.42,3     15.02,3   (456) diploma      4.03 ¦ 
30-M20      39. Bertarini Andrea, I-Valsolda (CO)   1971 G.P. Santi Nuova Olonio                  2:06.35,6     25.40,5   (373) diploma      4.13 ¦ 
10-M40      37. Bertocchi Michel                    1965 Bellinzona                                 42.43,3      7.47,1  (1887) diploma      4.16 ¦ 
30-M50      38. Bertocchi Roberto, I-Erba (CO)      1955 Atl. Lago Segrino                        2:25.53,3     27.28,6   (356) diploma      4.51 ¦ 
10-M20     DNF  Bertoldo Alessio                    1974 I-Barasso (VA)                             47.27,9     2° giro  (1623)              ---- ¦ 
10-W35      65. Bertoletti Jasmine                  1970 Pazzallo                                 1:00.03,4     15.31,5  (1788) diploma      6.00 ¦ 
10-M40     109. Berveglieri Maurizio                1964 Stabio                                     47.21,1     12.24,9  (1304) diploma      4.44 ¦ 
30-M40      77. Besomi Matteo, Tesserete            1960 USC                                      2:22.22,0     35.42,0    (60) diploma      4.44 ¦ 
30-W35       7. Besomi Patrizia, Tesserete          1972 USC                                      2:22.03,6     33.06,5   (130) diploma      4.44 ¦ 
10-W35      35. Betteni Francesca, Pregassona       1971 www.andypt.com                             53.32,2      9.00,3  (1752) diploma      5.21 ¦ 
10-M40      61. Bettina Alessandro, I-Como (CO)     1968 G.P. Santi-Nuova Olonio                    44.44,4      9.48,2  (1030) diploma      4.28 ¦ 
10-M20     249. Bettoni Luigi, Balerna              1970 nessuna                                    54.06,5     19.55,5  (1484) diploma      5.24 ¦ 
10-W35      62. Bia Cristina                        1966 I-Pavia (PR)                               58.36,0     14.04,1  (1774) diploma      5.51 ¦ 
30-W45      21. Bianchi Maria Elena, I-Guanzate (CO 1957 individuale                          1   3:24.45,5   1:16.59,6    (75) diploma      6.49 ¦ 
10-M40      78. Bianchi Mauro, I-Como (CO)          1960 Marciatori Mozzatesi AVIS                  45.51,3     10.55,1  (1160) diploma      4.35 ¦ 
30-M50      67. Bianchini Diego                     1957 Magliaso                                 2:42.58,0     44.33,3   (623) diploma      5.25 ¦ 
10-W35      77. Biehler Helen                       1968 Carabbia                                 1:05.12,4     20.40,5  (2031) diploma      6.31 ¦ 
10-M40      44. Bifronte Bruno, I-Cologno Monzese ( 1959 La Michetta COD. MI271                     43.04,4      8.08,2  (1015) diploma      4.18 ¦ 
10-M20      17. Bigolin Fausto, Tenero              1971 ORA                                        38.13,3      4.02,3  (1040) diploma      3.49 ¦ 
30-W45       7. Bigolin Paula                       1963 Cugnasco                                 2:34.38,7     26.52,8   (118) diploma      5.09 ¦ 
10-M20     145. Binetti Fabio                       1976 Canobbio                                   47.23,8     13.12,8  (1461) diploma      4.44 ¦ 
10-M20      96. Binetti Nicolas                     1979 Agno                                       44.59,9     10.48,9  (1051) diploma      4.29 ¦ 
30-M20     183. Birk Jeremy                         1978 Montagnola                               2:51.25,8   1:10.30,7   (327) diploma      5.42 ¦ 
10-M50      54. Birth Gustavo                       1951 Taverne                                    52.47,6     14.19,6  (1215) diploma      5.16 ¦ 
10-M50     DNF  Bisceglie Oreste, I-Luino (VA)      1957 Polisportiva valdumentina                  39.02,5     2° giro  (1713)              ---- ¦ 
10-M40      80. Blättler Rene'                      1967 Luzern                                     45.53,9     10.57,7  (2039) diploma      4.35 ¦ 
10-M40     100. Bloch Attilio                       1964 Pura                                       46.48,8     11.52,6  (1486) diploma      4.40 ¦ 
30-W        31. Blum Jennifer, Montagnola           1981 TASIS                                    3:21.56,8   1:20.14,9   (309) diploma      6.43 ¦ 
10-W35      30. Boffa Mary                          1969 Lugano                                     52.17,9      7.46,0  (1948) diploma      5.13 ¦ 
10-M20      41. Boffi Manuel                        1986 Breganzona                                 41.12,9      7.01,9  (1814) diploma      4.07 ¦ 
10-M20       6. Boggini Ivan                        1980 Zürich                                     36.10,6      1.59,6  (2061) diploma      3.37 ¦ 
10-M50      43. Boggini Mario                       1950 Giubiasco                                  50.23,0     11.55,0  (1876) diploma      5.02 ¦ 
10-M20     107. Boldini Francesco                   1981 Breganzona                                 45.34,6     11.23,6  (1688) diploma      4.33 ¦ 
10-W20      32. Bolgiaghi Monia, I-Magenta (MI)     1979 Ondaverde Athletic Team                    54.06,1     13.11,7  (1738) diploma      5.24 ¦ 
10-M40      53. Bolognesi Tiziano                   1960 Viganello                                  43.55,9      8.59,7  (1943) diploma      4.23 ¦ 
10-M20      29. Bolzoni Alessandro                  1973 I-Milano (MI)                              39.31,0      5.20,0  (1005) diploma      3.57 ¦ 
10-M20     176. Bonacasa Roberto, I-Gambolò PV      1972 Gruppo Ospedale Vigevano                   48.49,1     14.38,1  (1239) diploma      4.52 ¦ 
30-M20      34. Bonalumi Matteo, Tenero             1981 Team Lola                                2:04.46,1     23.51,0    (30) diploma      4.09 ¦ 
30-M40     155. Bonapersona Michele                 1965 I-Varese (VA)                        0   2:39.30,5     52.50,5   (374) diploma      5.19 ¦ 
10-M20     306. Bonavetti Gianni, I-Malonno (BS)    1971 sim solutions                            1:09.35,0     35.24,0  (1419) diploma      6.57 ¦ 
10-M20     223. Bonelli Flavio, Pazzallo            1973 Casinò Lugano                              51.49,1     17.38,1  (1790) diploma      5.10 ¦ 
30-M50      33. Bonetti Raffaele                    1957 I-Erba (CO)                              2:25.19,6     26.54,9   (263) diploma      4.50 ¦ 
30-M40     174. Bonfanti Fulvio, I-Bareggio (MI)    1966 La Tigre                                 2:45.38,6     58.58,6   (375) diploma      5.31 ¦ 
10-W45       7. Bonini-Cacciabue Emanuela, Roveredo 1962 usc capriaschese                           50.25,3      5.38,5  (1240) diploma      5.02 ¦ 
10-M20     272. Bonomelli Guido, I-Malonno (BS)     1981 sim solutions                              56.18,1     22.07,1  (1248) diploma      5.37 ¦ 
30-M40      83. Bonsignore Ettore                   1962 Breganzona                               2:23.10,5     36.30,5   (131) diploma      4.46 ¦ 
10-M20      22. Bonzani Daniele                     1973 I-Dumenza (VA)                             39.01,7      4.50,7  (2079) diploma      3.54 ¦ 
30-M20      51. Bordo Salvatore                     1974 I-Saronno (VA)                           2:12.14,0     31.18,9   (329) diploma      4.24 ¦ 
10-U20W      2. Borghi Anna                         1989 I-Saronno (VA)                             46.20,8      4.34,9  (2068) diploma      4.38 ¦ 
10-M40      56. Borghi Cesare, I-Rovello Porro (CO) 1966 marciatori mozzatesi avis                  44.07,6      9.11,4  (1487) diploma      4.24 ¦ 
10-M50      17. Borghi Raffaello                    1958 I-Saronno (VA)                             46.21,8      7.53,8  (2067) diploma      4.38 ¦ 
10-M40     178. Borghi Stefano                      1961 Breganzona                                 51.43,3     16.47,1  (2055) diploma      5.10 ¦ 
10-U20M     11. Borgonovo Riccardo                  1993 I-Porlezza (CO)                            45.51,6      8.47,5  (1540) diploma      4.35 ¦ 
30-M50      31. Borla Marco, Camignolo              1954 società podistica                        2:24.00,8     25.36,1   (655) diploma      4.48 ¦ 
10-M50       9. Borradori Giorgio, Bellinzona       1955 Runner's B'zona                            44.23,4      5.55,4  (1086) diploma      4.26 ¦ 
10-M20     104. Borruat Nicolas                     1972 Caslano                                    45.25,6     11.14,6  (1143) diploma      4.32 ¦ 
10-W20      29. Borsari Valentina                   1982 Massagno                                   53.49,0     12.54,6  (1624) diploma      5.22 ¦ 
30-M40      11. Boscarino Girolamo, I-Verbania (VB) 1962 SPORT SPORTIVI                           2:00.48,7     14.08,7    (61) diploma      4.01 ¦ 
10-W45      36. Boschetti Rosanna, Cimo             1960 Running Team Croce Verde                   59.48,5     15.01,7  (1235) diploma      5.58 ¦ 
10-M40     DNF  Bosco Roberto                       1967 I-Luino (VA)                               57.04,6     1° giro  (1996)              ---- ¦ 
10-M20     187. Bosia Claudio, Taverne              1983 tiskifo                                    49.20,4     15.09,4  (1625) diploma      4.56 ¦ 
30-M40      31. Bosio Giacono, I-Bergamo (BG)       1962 runners bergamo                          2:11.49,5     25.09,5    (11) diploma      4.23 ¦ 
30-M40      43. Bossi Giuseppe                      1963 I-Varese (VA)                            2:14.37,4     27.57,4   (242) diploma      4.29 ¦ 
10-W20       6. Botta Isabella                      1979 Lugano                                     46.58,3      6.03,9  (1305) diploma      4.41 ¦ 
10-M20     244. Bottazzini Alessandro               1979 I-Tradate (VA)                             53.37,4     19.26,4  (1747) diploma      5.21 ¦ 
10-U20M     16. Bottinelli Andrea                   1989 I-Ronago (CO)                              46.49,1      9.45,0  (1951) diploma      4.40 ¦ 
10-M40      14. Bottinelli Fabio                    1961 I-Ronago (CO)                              40.22,6      5.26,4  (1949) diploma      4.02 ¦ 
10-M20      73. Bottini Luis, Lugano                1977 carbofer team                              43.21,5      9.10,5  (1649) diploma      4.20 ¦ 
10-W20      65. Bottos Chantal, I-Limbiate (MI)     1975 marathon club seveso                     1:02.15,6     21.21,2  (1365) diploma      6.13 ¦ 
10-W20      57. Bouvery Brenda, CH                  1975 www.andypt.com                             59.03,3     18.08,9  (1753) diploma      5.54 ¦ 
10-M20     130. Bowie Martin, Montagnola            1976 www.andypt.com                             46.48,3     12.37,3  (1685) diploma      4.40 ¦ 
30-M40      34. Bracchetti Guido, I-Milano (MI)     1965 Atletica Lambro                          2:12.33,1     25.53,1   (606) diploma      4.25 ¦ 
10-W35      34. Braga Nadia                         1968 I                                          53.15,1      8.43,2  (1722) diploma      5.19 ¦ 
10-M40     243. Braghini Fabio Marco                1965 I-Saronno (VA)                           1:01.04,0     26.07,8  (1366) diploma      6.06 ¦ 
30-M40     100. Bramati Maurizio                    1968 I-Besano (VA)                            2:25.37,4     38.57,4   (652) diploma      4.51 ¦ 
10-M40     118. Brambilla Mauro                     1968 Cadro                                      47.48,8     12.52,6  (1306) diploma      4.46 ¦ 
10-W45      39. Brambilla Viviana                   1957 I-Lavena Ponte Tresa (VA)                1:01.45,9     16.59,1  (1307) diploma      6.10 ¦ 
10-M40     152. Brandes Stefan                      1967 I-Milano (MI)                              50.00,8     15.04,6  (1791) diploma      5.00 ¦ 
30-M40      73. Brazzale Davide                     1966 I-Daverio (VA)                           2:21.22,0     34.42,0   (351) diploma      4.42 ¦ 
10-M40      99. Brazzale Massimo, I-Bisuschio (VA)  1967 Atletica Arcisate                          46.47,4     11.51,2  (1488) diploma      4.40 ¦ 
10-M40     106. Brazzale Paolo, I-Bisuschio (VA)    1961 Atletica Arcisate                          47.13,0     12.16,8  (1489) diploma      4.43 ¦ 
10-M20     169. Brenna Luca                         1980 I-Fino Mornasco (CO)                       48.31,0     14.20,0  (1122) diploma      4.51 ¦ 
10-M20      81. Brentegani Guido, Agno              1972 B&B                                        43.46,7      9.35,7  (1626) diploma      4.22 ¦ 
30-M40     173. Bricalli Daniele, I-Vimercate (MI)  1965 DI.PO. VIMERCATE                         2:44.23,8     57.43,8   (218) diploma      5.28 ¦ 
10-M20     288. Bricalli Mirco                      1972 Breganzona                                 58.53,9     24.42,9  (1935) diploma      5.53 ¦ 
10-M20     157. Brigatti Davide, I-Luino (VA)       1974 Polisportiva valdumentina                  47.46,9     13.35,9  (1704) diploma      4.46 ¦ 
10-M20     271. Broggi Federico                     1970 I-Como (CO)                                55.46,3     21.35,3  (1983) diploma      5.34 ¦ 
30-M20      98. Broggi Massimo, I-Luisago (CO)      1970 ATL Como                                 2:26.06,3     45.11,2   (178) diploma      4.52 ¦ 
30-M50      30. Broglio Carlo, Robecco S/N          1952 La Tigre                                 2:23.04,2     24.39,5   (376) diploma      4.46 ¦ 
10-M40      74. Brondolo Stefano                    1967 Lausanne                                   45.27,1     10.30,9  (1982) diploma      4.32 ¦ 
30-M40     154. Bronlet Xavier                      1968 Porza                                    2:39.21,3     52.41,3   (630) diploma      5.18 ¦ 
10-M20      95. Brücker Marco, Cadro                1969 Marco                                      44.53,4     10.42,4  (1123) diploma      4.29 ¦ 
30-W35      38. Brugnetti Marina, I-Busto Arsizio ( 1972 atletica s. marco busto a.               3:15.24,0   1:26.26,9   (132) diploma      6.30 ¦ 
10-W20      44. Brunati Sara                        1978 Luzern                                     56.09,4     15.15,0  (2038) diploma      5.36 ¦ 
10-W35      44. Bruno Donatella                     1964 I-Milano (MI)                              55.12,4     10.40,5  (1792) diploma      5.31 ¦ 
10-M40     179. Bruschetti Damiano                  1968 Mezzovico                                  51.45,6     16.49,4  (1490) diploma      5.10 ¦ 
10-M20      77. Bulgarini Christian                 1971 Massagno                                   43.32,9      9.21,9  (1090) diploma      4.21 ¦ 
30-M20     136. Bulgheroni Edoardo, I-Varese (VA)   1970 ASD Runner Varese                        2:37.22,8     56.27,7   (133) diploma      5.14 ¦ 
30-M50      55. Buono Paolo, I-Carlazzo (CO)        1958 G.P. Santi Nuova Olonio                  2:36.48,7     38.24,0   (377) diploma      5.13 ¦ 
10-W35      25. Buonvino Raffaella                  1971 I-Milano (MI)                              51.20,4      6.48,5  (1793) diploma      5.08 ¦ 
10-M50      19. Burattin Luciano                    1950 I-Sumirago (VA)                            46.56,4      8.28,4  (2069) diploma      4.41 ¦ 
10-M20     131. Burlotti Luca, I-Dumenza (VA)       1969 Polisportiva valdumentina                  46.49,1     12.38,1  (1716) diploma      4.40 ¦ 
30-M20      88. Burrello Livio                      1978 Viganello                                2:24.06,2     43.11,1   (310) diploma      4.48 ¦ 
10-M40     129. Buselli Walter                      1966 Castagnola                                 48.43,0     13.46,8  (2040) diploma      4.52 ¦ 
30-M20     184. Busti Guido                         1973 Cadro                                    2:52.02,2   1:11.07,1   (313) diploma      5.44 ¦ 
10-W35      66. Busti Luciana, I-Cannobio (VB)      1973 Planet Running                           1:00.08,9     15.37,0  (1309) diploma      6.00 ¦ 
30-M40     202. Bütler Hans-Jörg                    1967 Suhr                                     3:00.22,2   1:13.42,2   (306) diploma      6.00 ¦ 
30-M20     168. Buttarelli Marco, I-Varese (VA)     1969 ASD Runner Varese                        2:47.50,1   1:06.55,0   (126) diploma      5.35 ¦ 
10-M20     297. Butti Emiliano, Mendrisio           1974 Polisportiva VESUVIO                     1:00.28,7     26.17,7  (1491) diploma      6.02 ¦ 
30-W        18. Buttignol Nadia                     1977 I-Milano (MI)                            2:47.30,7     45.48,8   (563) diploma      5.35 ¦ 
10-U20M      5. Butzer Raphael                      1990 Gordola                                    40.46,3      3.42,2  (2082) diploma      4.04 ¦ 

totale 189



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.