Stralugano, Lugano 2008 - per nome "A"

categoria posto Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                 T-Shirt       tempo     ritardo    pett             media ¦ 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10-M40     151. Aamann Klaus                        1966 Gentilino                                  49.58,4     15.02,2  (1145) diploma      4.59 ¦ 
30-M40     210. Affaba Giovanni                     1964 I-Nerviano (MI)                          3:11.59,6   1:25.19,6   (240) diploma      6.23 ¦ 
10-M40     154. Agliati Carlo                       1961 Sorengo                                    50.04,8     15.08,6  (1925) diploma      5.00 ¦ 
10-W35      76. Agostinelli Diana                   1972 CH                                       1:04.54,7     20.22,8  (1363) diploma      6.29 ¦ 
10-W20      17. Agostini Daniela                    1977 Cagiallo                                   50.19,1      9.24,7  (1278) diploma      5.01 ¦ 
10-M20      37. Agostini Giacomo                    1979 Cagiallo                                   40.49,6      6.38,6  (1056) diploma      4.04 ¦ 
10-M20     217. Agostini Simone                     1974 Viganello                                  51.20,9     17.09,9  (2051) diploma      5.08 ¦ 
30-M20     115. Aguti Paolo                         1973 I-Caronno Pertusella (VA)                2:28.45,5     47.50,4   (259) diploma      4.57 ¦ 
10-W20      10. Aiani Natascia, Insone              1975 Raggianti                                  48.03,2      7.08,8  (1720) diploma      4.48 ¦ 
10-M40      57. Airoldi Giorgio                     1964 Minusio                                    44.12,8      9.16,6  (1963) diploma      4.25 ¦ 
10-M40     107. Alampi Bruno                        1966 I-Novara (NO)                              47.16,1     12.19,9  (1299) diploma      4.43 ¦ 
30-M60       4. Albergati Edo, Caslano              1943 ACB - Bellinzona                         2:26.28,7     21.08,1   (362) diploma      4.52 ¦ 
30-M20     130. Alberti Giovanni, I-Pontenure (PC)  1979 atletica piacenza                        2:34.48,2     53.53,1   (199) diploma      5.09 ¦ 
10-M20     190. Alberti Ivano                       1971 Taverne                                    49.28,4     15.17,4  (1069) diploma      4.56 ¦ 
10-M40     203. Albini Aldo                         1963 I-Garzeno (CO)                             54.51,1     19.54,9  (2057) diploma      5.29 ¦ 
10-M40      81. Albisetti Bruno                     1964 Morbio Inferiore                           45.57,1     11.00,9  (1466) diploma      4.35 ¦ 
10-M20      24. Almeida Christophe, Bedano          1973 Miro                                       39.23,4      5.12,4  (1467) diploma      3.56 ¦ 
10-W20     DNF  Aloisio Rosa, Lugano                1982 Carbofer Team                              37.15,0     2° giro  (1775)              ---- ¦ 
10-M20      28. Amania Andrea, I-Maccagno (VA)      1981 Atl Verbano                                39.30,8      5.19,8  (2065) diploma      3.57 ¦ 
30-W        15. Ambrosioni Lara, I-Filago (BG)      1975 runners bergamo                          2:44.05,9     42.24,0   (328) diploma      5.28 ¦ 
10-M20     134. Ammann Romano, Collina d Oro        1979 Amici dei Grotti                           46.58,7     12.47,7  (1468) diploma      4.41 ¦ 
10-M20     228. Ammirati Fabrizio                   1970 Lugano                                     52.04,2     17.53,2  (1469) diploma      5.12 ¦ 
10-M40     201. Amolaro Massimiliano, I-Vigevano (P 1964 Gruppo Ospedale Vigevano                   54.24,2     19.28,0  (1364) diploma      5.26 ¦ 
10-U20W      5. Amoroso Carlotta                    1990 I-Erba (CO)                                53.10,5     11.24,6  (1470) diploma      5.19 ¦ 
10-M40     137. Andereya Stefan                     1967 D-Aachen                                   48.56,0     13.59,8  (1926) diploma      4.53 ¦ 
10-W35      26. Andermatt Iris                      1966 Innerberg                                  51.22,2      6.50,3  (1236) diploma      5.08 ¦ 
30-M40     142. Andrei Roberto, Lugano              1962 marbleman                                2:35.14,4     48.34,4   (542) diploma      5.10 ¦ 
30-M40     161. Andreoli Federico, I-Vercelli (VC)  1964 INDIVIDUALE                              2:40.37,1     53.57,1   (557) diploma      5.21 ¦ 
30-M20     205. Anfuso Sandro, I-Milano (MI)        1970 Atletica Milano                          3:43.45,2   2:02.50,1   (363) diploma      7.27 ¦ 
30-M20     167. Anghileri Carlo, I-Malgrate (LC)    1973 avis oggiono                             2:47.31,5   1:06.36,4   (260) diploma      5.35 ¦ 
10-U20M      4. Anghileri Davide, Gravesano         1991 SAM MASSAGNO                               38.25,1      1.21,0  (1044) diploma      3.50 ¦ 
10-M20      14. Anghileri Maurizio, Gravesano       1988 Team ATLETI.EU                             37.34,3      3.23,3  (1045) diploma      3.45 ¦ 
10-M50      68. Anselmi Gioacchino                  1949 saltrio                                    56.22,2     17.54,2  (2010) diploma      5.38 ¦ 
10-W20      48. Anstey Blair, Montagnola            1980 TASIS                                      57.47,1     16.52,7  (1471) diploma      5.46 ¦ 
30-M50      43. Antonietti Bruno, Purasca           1952 SAM Massagno                             2:28.03,2     29.38,5   (113) diploma      4.56 ¦ 
10-W45      21. Antonietti Cornelia, Purasca        1954 SAM Massagno                               55.34,8     10.48,0  (1247) diploma      5.33 ¦ 
10-U20W      6. Antonietti Warsa                    1994 Purasca                                    54.48,4     13.02,5  (1237) diploma      5.28 ¦ 
30-M40      85. Antonini Alessio, Cimo              1965 Thömus                                   2:23.16,3     36.36,3   (561) diploma      4.46 ¦ 
10-M40     135. Antonini Giovanni                   1960 Manno                                      48.51,2     13.55,0  (1210) diploma      4.53 ¦ 
30-M40      92. Antonini Nicola, Lugaggia           1966 Stralugano Running Team                  2:24.06,3     37.26,3   (657) diploma      4.48 ¦ 
10-W45      50. Anzani Valentina                    1963 Montagnola                               1:05.46,8     21.00,0  (1995) diploma      6.34 ¦ 
30-M20     179. Apinti Alessandro, I-Dongo (CO)     1982 2002 Marathon club                       2:49.43,9   1:08.48,8   (536) diploma      5.39 ¦ 
30-W35      10. Appavou Daniela                     1964 Magliaso                                 2:30.59,5     42.02,4   (577) diploma      5.01 ¦ 
30-M40     194. Arata Danilo, I-Garbagnate Milanese 1960 Atletica Intesa                          2:55.08,3   1:08.28,3   (364) diploma      5.50 ¦ 
10-M50       5. Ardia Fiorenzo, Tesserete           1958 USC                                        41.47,4      3.19,4  (1057) diploma      4.10 ¦ 
30-M20     151. Aregger Raffael, Lugano             1979 CasaRasa                                 2:43.55,7   1:03.00,6   (365) diploma      5.27 ¦ 
30-W        27. Arienti Stefania, I-Seregno (MI)    ???? Avis - Seregno                           3:01.03,9     59.22,0   (304) diploma      6.02 ¦ 
30-M40      20. Arlati Giovanni, I-Mezzago (MI)     1965 DI.PO. VIMERCATE                         2:04.14,5     17.34,5    (56) diploma      4.08 ¦ 
10-M20     154. Armeri Cristian                     1974 I-Clivio (VA)                              47.37,9     13.26,9  (1620) diploma      4.45 ¦ 
10-M20     168. Arnold Christian                    1986 Porza                                      48.29,9     14.18,9  (1472) diploma      4.50 ¦ 
10-W45      19. Arnold Elisabetta                   1944 Porza                                      55.09,5     10.22,7  (1473) diploma      5.30 ¦ 
10-M20      34. Arnold Patrick                      1984 Porza                                      40.27,1      6.16,1  (1474) diploma      4.02 ¦ 
10-W20      34. Arnold Roberta                      1974 Porza                                      54.22,2     13.27,8  (1475) diploma      5.26 ¦ 
30-M40     185. Arnoldi Alessandro                  1967 I-Treviglio (BG)                         2:50.11,4   1:03.31,4   (366) diploma      5.40 ¦ 
30-M40     176. Arnoldi Giulio                      1966 I-Treviglio (BG)                         2:45.57,2     59.17,2   (367) diploma      5.31 ¦ 
30-M20     172. Arrigoni Matteo                     1981 I-Stezzano (BG)                          2:48.09,8   1:07.14,7   (261) diploma      5.36 ¦ 
10-M20     246. Ascolese Andrea                     1977 Gentilino                                  53.58,8     19.47,8  (1763) diploma      5.23 ¦ 
10-W20      66. Asen Kristina, Lugano               1980 Chupa Chupa                              1:03.01,3     22.06,9  (1621) diploma      6.18 ¦ 
10-W20      11. Asmus Shanti, Gordola               1979 Running Team Croce Verde                   48.44,0      7.49,6  (1234) diploma      4.52 ¦ 
10-M40     188. Astori Roberto                      1968 I-Varese (VA)                              52.23,1     17.26,9  (1476) diploma      5.14 ¦ 
10-M20      86. Astrelli Reto                       1975 Comano                                     44.01,7      9.50,7  (1108) diploma      4.24 ¦ 
10-M20     247. Auguadri Luca                       1975 Arzo                                       54.02,4     19.51,4  (1622) diploma      5.24 ¦ 
10-M20     292. Augustin Rainer                     1974 Vernate                                    59.26,0     25.15,0  (1860) diploma      5.56 ¦ 
10-W20      58. Augustin Ramona                     1980 Vernate                                    59.26,0     18.31,6  (1861) diploma      5.56 ¦ 
10-M40      62. Aus der Beek Oliver                 1963 Agno                                       44.53,8      9.57,6  (1826) diploma      4.29 ¦ 
10-M20      47. Avanzini Stefano                    1969 I-Varna                                    41.45,0      7.34,0  (2052) diploma      4.10 ¦ 

totale 66



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.