(3) weibliche Jugend 1

21. Schlosslauf Rapperswil-Jona 2008 - (3) weibliche Jugend 1

  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Tschirky Rahel, Grabs               1998 LG Lie-Werdenberg              3.57,3       -----   (328)  
    2. Schönenberger Andrea, Salez         1997 LG Lie-Werdenberg              3.58,0      0.00,7   (369)  
    3. Baumann Lorena                      1997 Wattwil                        3.58,2      0.00,9   (356)  
    4. Birrer Nadine, Menznau              1998 LR Gettnau                     4.01,7      0.04,4   (362)  
    5. Schadegg Eveline, Wald ZH           1998 SC Diemberg                    4.05,2      0.07,9   (358)  
    6. Kubli Jaqueline, Netstal            1999 Sc Diemberg                    4.08,9      0.11,6   (315)  
    7. Danuser Selina, Kaltbrunn           1997 LG Benken                      4.14,1      0.16,8   (305)  
    8. Reiser Jasmina                      1998 Eschenbach SG                  4.14,8      0.17,5   (348)  
    9. Egli Céline, Netstal                1998 LAV Glarus                     4.18,2      0.20,9   (366)  
   10. Hutter Ladina, Reichenburg          1998 TV Reichenburg                 4.20,2      0.22,9   (312)  
   11. Studler Seraina                     1999 Jona                           4.21,6      0.24,3   (346)  
   12. Kessler Irina                       1998 Braunwald                      4.23,6      0.26,3   (314)  
   13. Hefel Catrin, A                     1997 Verein Raiffeisen TS-Gisi      4.24,5      0.27,2   (340)  
   14. Hager Celyne, A                     1999 Raiffeisen TS- Gisingen        4.25,5      0.28,2   (339)  
   15. Alpiger Celine                      1997 Pfäffikon SZ                   4.27,0      0.29,7   (331)  
   16. Thoma Corinne, Gommiswald           1998 Jugi Gommiswald                4.27,7      0.30,4   (327)  
   17. Rickli Melissa                      1998 Kaltbrunn                      4.28,3      0.31,0   (324)  
   18. Gavoldi Livia                       1997 Dürnten                        4.29,0      0.31,7   (359)  
   19. Brändle Salome, Jona                1999 Jugi TV Rapperswil-Jona        4.30,0      0.32,7   (302)  
   20. Felder Julia, Netstal               1997 LAV Glarus                     4.30,8      0.33,5   (350)  
   21. Venz Jennifer, Reichenburg          1998 TV Reichenburg                 4.31,8      0.34,5   (330)  
   22. Bruhin Alessia                      1997 Siebnen                        4.33,6      0.36,3   (363)  
   23. Fritschi Tamara                     1997 Gommiswald                     4.34,7      0.37,4   (308)  
   24. Fleischmann Karin, Galgenen         1999 LG TSV Galgenen                4.36,4      0.39,1   (337)  
   25. Ulrich Alexandra                    1997 Goldingen                      4.37,3      0.40,0   (329)  
   26. Marti Laura                         1998 Schönenberg ZH                 4.38,2      0.40,9   (318)  
   27. Britschgi Astrid, Eschenbach SG     1999 TV Eschenbach                  4.38,7      0.41,4   (352)  
   28. Jonker Anouk                        1999 Rüti ZH                        4.39,5      0.42,2   (353)  
   29. Giger Michaela, Kaltbrunn           1997 LG Benken                      4.40,0      0.42,7   (311)  
   30. Bont Noa-Sara, A                    1999 Verein Raiffeisen TS-Gisi      4.40,4      0.43,1   (334)  
   31. Milano Tania                        1998 Jona                           4.41,0      0.43,7   (360)  
   32. Stuppia Lara, Lachen SZ             1998 TV Lachen                      4.41,8      0.44,5   (357)  
   33. Doppio Deborah                      1998 Rapperswil SG                  4.42,4      0.45,1   (306)  
   34. Oberlin Anja, Jona                  1998 FEPA                           4.43,3      0.46,0   (323)  
   35. Schmuki Andrina                     1998 Dürnten                        4.44,5      0.47,2   (344)  
   36. Felder Marian, Netstal              1999 Jugi Netstal                   4.45,6      0.48,3   (351)  
   37. Dettling Nadine, Steinen            1997 TSV Steinen                    4.46,2      0.48,9   (335)  
   38. Kluser Selina                       1997 Hinterforst                    4.47,1      0.49,8   (361)  
   39. Büsser Corina                       1997 Goldingen                      4.48,6      0.51,3   (303)  
   40. Bidoli Olivia, Jona                 1998 LC Rapperswil-Jona             4.50,8      0.53,5   (332)  
   41. Rickli Sarina                       1999 Kaltbrunn                      4.51,4      0.54,1   (325)  
   42. Hotz Belinda, Jona                  1998 Ferienpass LCRJ                4.52,2      0.54,9   (341)  
   43. Jonker Lara                         1997 Rüti ZH                        4.53,1      0.55,8   (354)  
   44. Jakopic Lara, Jona                  1997 Jugi Rappi-Jona                4.53,9      0.56,6   (313)  
   45. Oberlin Jacqueline, Galgenen        1999 LG TSV Galgenen                4.54,8      0.57,5   (343)  
   46. Arnold Larissa                      1999 Uznach                         4.55,9      0.58,6   (301)  
   47. Leonhardt Anik                      1998 Jona                           4.57,1      0.59,8   (317)  
   48. Eberhard Anja                       1998 Kaltbrunn                      5.00,2      1.02,9   (307)  
   49. Fritschti Laura, CH                 1999 Jugi Gommiswald                5.02,7      1.05,4   (310)  
   50. Kubli Rahel                         1997 Netstal                        5.06,7      1.09,4   (316)  
   51. Herger Leandra                      1998 Siebnen                        5.07,4      1.10,1   (367)  
   52. Bisig Alessia, Jona                 1999 Ferienpass LCRJ                5.08,1      1.10,8   (333)  
   53. Dal Vecchio Scarlette, Uetliburg SG 1998 Jugi Gommiswald                5.08,8      1.11,5   (304)  
   54. Marti Seline                        1999 Schönenberg ZH                 5.09,3      1.12,0   (319)  
   55. Mitter Melanie                      1999 Rebstein                       5.10,5      1.13,2   (320)  
   56. Christensen Emilie                  1998 Rapperswil SG                  5.11,3      1.14,0   (365)  
   57. Limacher Rahel, Engelberg           1999 Yachting Crew Marianne II      5.15,1      1.17,8   (355)  
   58. Müller Sarina, CH                   1999 Jugi Gommiswald                5.17,2      1.19,9   (322)  
   59. Laimbacher Lena, Ermenswil          1999 Tower Sports                   5.19,8      1.22,5   (364)  
   60. Fleischmann Angela, Galgenen        1999 LG TSV Galgenen                5.23,3      1.26,0   (336)  
   61. Fritschti Chiara, CH                1999 Jugi Gommiswald                5.29,9      1.32,6   (309)  
   62. Rohrer Sarah                        1999 Steinerberg                    5.30,5      1.33,2   (349)  
   63. Züst Talea                          1998 Hauptwil                       5.31,0      1.33,7   (347)  

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.