21. Schlosslauf Rapperswil-Jona 2008 - nach Name "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MK          45. Baas Guido                          1981 Männedorf                     25.36,3      8.17,6  (1601)  
TFr          1. Bäbler Sarah, Filzbach              1985 LAV Glarus                     7.43,3       -----  (1102)  
MK          31. Bächi Christoph, Würenlingen        1992 LSG Brugg                     23.31,8      6.13,1  (1658)  
M4          13. Bächli Othmar, Würenlingen          1951 Forst Team                    42.02,8      8.56,5  (2509)  
Knaben      12. Bachmann Joel                       2000 Uetliburg SG                   2.00,4      0.15,1   (201)  
mJ1         50. Bachmann Simon                      1998 Uetliburg SG                   4.54,9      1.16,8   (421)  
MK           1. Bächtiger Mario, Eschenbach SG      1988 STV Eschenbach                17.18,7       -----  (1602)  
F2           2. Bader Renate, Bremgarten AG         1970 LR Wohlen                     23.41,8      0.15,1  (1801)  
VL F       ---  Baldegger Barbara, Niederuzwil      1980 Lauftreff Uzwil               19.04,2       -----  (1402)  
EK A        59. Balz René+Balz René, Jona           2002 LT Rapperswil-Jona             8.10,3      3.56,0   (703)  
wJ2          2. Bareth Dominique                    1994 Grüningen                      6.01,1      0.12,2   (528)  
EK B         8. Barrett Martin+Barrett Stephen      1999 Stäfa                          4.22,5      0.27,9   (833)  
M2          17. Bartholdi Roger, Zürich             1969 UBS Tri Club                  39.44,8      9.02,4  (2824)  
M1           4. Baertsch Mauro                      1985 Wollerau                      31.28,5      2.17,1  (2826)  
M3          45. Bärtschinger Peter, Oberägeri       1959 HA - Stocker.com              38.56,5      8.52,0  (2401)  
Mädchen     19. Batista Elena Brigitta              2000 Freienbach                     2.15,0      0.22,0   (102)  
mJ2         28. Batista Flavio Manuel               1996 Freienbach                     6.48,2      1.26,0   (601)  
FL           7. Bättig Petra                        1961 Altendorf                     44.37,1      8.44,1  (2311)  
VL M       ---  Baumann Hubert                      1957 Bad Ragaz                     17.32,1       -----  (1521)  
wJ1          3. Baumann Lorena                      1997 Wattwil                        3.58,2      0.00,9   (356)  
mJ2         23. Baumann Mario, Wattwil              1995 SC Speer                       6.19,6      0.57,4   (623)  
mJ2         10. Baumann Remo, Wattwil               1994 FC Wattwil                     5.55,0      0.32,8   (622)  
M3          46. Baumann Thomas, Wattwil             1963 SC Speer                      39.54,0      9.49,5  (2431)  
EK B        13. Baumgartner Andrin                  1998 Uznach                         4.37,9      0.43,3   (824)  
MK          12. Baumgartner Martin, Engi            1992 RBT Glarnerland Oel Hause     21.04,4      3.45,7  (1624)  
mJ1         26. Baumgartner Valentin                1998 Engi                           4.12,2      0.34,1   (422)  
Knaben      52. Beck Luca                           2003 Frauenfeld                     2.42,1      0.56,8   (202)  
EK B        23. Beck Robin+Beck Felix               1999 Frauenfeld                     5.07,9      1.13,3   (802)  
FE           4. Belohlavkova Jitka                  1976 CZ-Tschechische Rebublik      19.41,9      1.52,3    (71)  
M4          16. Berger Joerg                        1957 Gommiswald                    43.24,9     10.18,6  (2517)  
mJ1         29. Berner Jan                          1999 Baar                           4.14,9      0.36,8   (402)  
mJ1         30. Berner Kay                          1997 Baar                           4.16,8      0.38,7   (403)  
Knaben      28. Berner Nic                          2001 Baar                           2.14,8      0.29,5   (203)  
Mädchen      9. Bernet Celia                        2000 Gommiswald                     2.02,8      0.09,8   (138)  
mJ2         16. Bernet Christian                    1995 Dietfurt                       6.09,3      0.47,1   (602)  
mJ2          9. Bernet Martin                       1994 Dietfurt                       5.52,8      0.30,6   (603)  
Knaben      48. Bernet Sven, CH                     2001 Jugi Gommiswald                2.33,3      0.48,0   (204)  
F1           8. Bernhardsgrütter Stefanie           1986 Rapperswil SG                 29.05,4      9.23,5  (1714)  
ME          11. Berni Marcel                        1988 Bern                          30.01,1      3.39,8     (1)  
F1           9. Betschart Nicole                    1985 Morschach                     29.20,7      9.38,8  (1711)  
Knaben      46. Bidoli Diego                        2002 Jona                           2.30,9      0.45,6   (237)  
wJ1         40. Bidoli Olivia, Jona                 1998 LC Rapperswil-Jona             4.50,8      0.53,5   (332)  
FL           6. Bieri Helen                         1970 Engelberg                     44.35,3      8.42,3  (2315)  
MK          34. Binder Peter, Zürich                1956 cityrunning.ch                24.00,9      6.42,2  (1603)  
MK          19. Binderszewsky Markus, Wädenswil     1978 jtri.ch                       21.50,8      4.32,1  (1604)  
Knaben      30. Birchler Joël                       2001 Willerzell                     2.15,8      0.30,5   (255)  
EK B        19. Birchler Raphael                    1999 Willerzell                     4.51,0      0.56,4   (821)  
Mädchen      4. Birrer Alina                        2001 Menznau                        1.57,5      0.04,5   (142)  
wJ1          4. Birrer Nadine, Menznau              1998 LR Gettnau                     4.01,7      0.04,4   (362)  
EK A        65. Bischof Anja+Benno                  2004 Uetliburg SG                   8.48,9      4.34,6   (727)  
EK A        20. Bischof Carmen+Bidoli Silvio        2001 Uetliburg SG                   5.24,1      1.09,8   (726)  
Knaben      32. Bischof Joël                        2002 Jona                           2.16,6      0.31,3   (248)  
Mädchen     40. Bischofberger Celine                2002 Eggersriet                     3.03,4      1.10,4   (103)  
VL M       ---  Bischofberger Christoph             ???? Eggersriet                    16.22,1       -----  (1524)  
wJ1         52. Bisig Alessia, Jona                 1999 Ferienpass LCRJ                5.08,1      1.10,8   (333)  
Knaben      39. Bisig Andrin                        2001 Jona                           2.21,7      0.36,4   (246)  
F2           6. Bless Daniela                       1976 Jona                          27.21,1      3.54,4  (1810)  
EK B        20. Bloechlinger Andrin                 1998 Eschenbach SG                  4.55,7      1.01,1   (836)  
M1           9. Blöchlinger Fabian                  1984 Goldingen                     33.59,8      4.48,4  (2707)  
M3          21. Blöchlinger Roland, Eschenbach SG   1966 SC-Diemberg                   36.11,1      6.06,6  (2463)  
M1           2. Bolt Daniel, Wald ZH                1979 LC Meilen                     30.38,4      1.27,0  (2714)  
wJ1         30. Bont Noa-Sara, A                    1999 Verein Raiffeisen TS-Gisi      4.40,4      0.43,1   (334)  
F1           3. Boos Hautmann Andrea, Kaltbrunn     1979 SC Diemberg                   25.00,4      5.18,5  (1701)  
EK A        62. Boos Sandro, Kaltbrunn              2004 SC Diemberg                    8.30,0      4.15,7   (767)  
mJ1         15. Boppart Noah                        1998 Oberuzwil                      4.01,9      0.23,8   (447)  
FL           9. Borsatti Luciana, Zürich            1959 Cityrunning                   48.09,0     12.16,0  (2310)  
mJ2          8. Brändle Joel                        1996 Jona                           5.47,4      0.25,2   (621)  
wJ1         19. Brändle Salome, Jona                1999 Jugi TV Rapperswil-Jona        4.30,0      0.32,7   (302)  
S+E         12. Brändli Nicole+Walter Brändli       1987 Uetliburg SG                  29.53,3      5.06,9  (2201)  
M2           9. Braune-Krickau Wolfgang, Rapperswil 1969 JTRI                          34.58,2      4.15,8  (2818)  
wJ1         27. Britschgi Astrid, Eschenbach SG     1999 TV Eschenbach                  4.38,7      0.41,4   (352)  
mJ2         14. Broch Cyrill, Steinen               1995 TSV Steinen                    6.03,6      0.41,4   (615)  
MK          41. Broennimann Andreas                 1973 Dübendorf                     25.05,9      7.47,2  (1645)  
VL F       ---  Brönnimann Janine                   1981 Jona                          18.26,9       -----  (1419)  
VL M       ---  Broennimann Rolf                    ???? Schwerzenbach                 19.21,0       -----  (1531)  
M2           7. Brotzer David, Reichenburg          1977 LLG Lachen                    33.59,5      3.17,1  (2820)  
EK B        37. Bruegger Fabienne                   2000 Siebnen                        6.10,3      2.15,7   (829)  
wJ1         22. Bruhin Alessia                      1997 Siebnen                        4.33,6      0.36,3   (363)  
EK B        14. Bruhin Shoelle                      1999 Siebnen                        4.38,9      0.44,3   (819)  
FL           8. Brun Franziska, Emmenbrücke         1986 VC Schötz                     45.45,5      9.52,5  (2309)  
VL M       ---  Brunner Albert                      1943 Jona                          20.24,3       -----  (1533)  
F4           8. Brunner Lia, Jona                   1947 LT Rapperswil-Jona            33.07,2     10.29,1  (2002)  
M1           6. Brunner Nico                        1982 Jona                          32.27,3      3.15,9  (2701)  
M2          21. Brunner Richard                     1976 St. Gallen                    41.53,3     11.10,9  (2801)  
VL F       ---  Brunner Susanne                     1987 Flawil                        18.29,2       -----  (1422)  
MK          48. Büchler Roland                      1951 Berg TG                       27.14,7      9.56,0  (1647)  
M2          23. Buchmann Remo                       1973 Stäfa                         43.49,4     13.07,0  (2802)  
M3           7. Bühler Marcel, Gommiswald           1966 smrun                         32.25,5      2.21,0  (2457)  
M5           2. Bührer Paul, Stäfa                  1942 LC Meilen / erdgas            37.54,8      0.24,2  (2608)  
EK B        27. Bürge Fabia+Bürge Daniel            1999 Uznach                         5.14,4      1.19,8   (832)  
M3          28. Burke John                          1964 Thalwil                       37.12,2      7.07,7  (2468)  
EK A        67. Bürki Cornelia+Maurice Rickenbach   2002 Wagen                          9.00,7      4.46,4   (704)  
M3          14. Bürki Walter                        1967 Uznach                        34.53,0      4.48,5  (2403)  
Jui          8. Burla Marvlyne                      1993 Mönchaltorf                    8.59,5      2.46,8  (1201)  
wJ1         39. Büsser Corina                       1997 Goldingen                      4.48,6      0.51,3   (303)  
mJ1         58. Büsser Matthias                     1997 Oberuzwil                     10.19,9      6.41,8   (404)  
EK A        11. Büsser Max+Büsser Max               2002 Amden                          4.51,7      0.37,4   (705)  

Total 97



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.