(51) Schüler A

Bremgarter Reusslauf 2008 - (51) Schüler A

  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Ganarin Gabriel                     1991 Wohlen AG                      7.59,8       -----  (1729)      3.19
    2. Kurth Michael, Worben               1991 Triathlon Club Seeland         8.00,5      0.00,7   (556)      3.20
    3. Zimmermann Hannes, Eich             1993 LR STV Sempach / Vollgas       8.03,2      0.03,4  (2025)      3.21
    4. Hunziker Roman, Riniken             1993 LSG Brugg                      8.04,8      0.05,0  (1561)      3.22
    5. Schanz Christian, Oberwil-Lieli     1991 Kreissekundarschule Mutsc      8.05,3      0.05,5  (1579)      3.22
    6. Müller Silas                        1993 Hermetschwil-Staffeln          8.12,6      0.12,8   (709)      3.25
    7. Innocenti Mattia, Oberrüti          1992 TV Wohlen                      8.29,0      0.29,2  (1933)      3.32
    8. Isleer Severin                      1991 Knonau                         8.30,8      0.31,0   (475)      3.32
    9. Gribi Simon                         1991 Oberrohrdorf                   8.32,7      0.32,9  (1936)      3.33
   10. Clematide Alessandro, Berikon       1992 Kreissekundarschule Mutsc      8.44,9      0.45,1  (1572)      3.38
   11. Bühler Benjamin, Bremgarten AG      1991 Team Reuss B                   8.49,2      0.49,4  (1244)      3.40
   12. Jordan Samuel                       1992 Ecublens VD                    8.52,4      0.52,6   (491)      3.41
   13. Hasler Bryan, Berikon               1992 Kreissekundarschule Mutsc      8.54,8      0.55,0  (1576)      3.42
   14. Grond Sergio                        1993 Hedingen                       8.55,4      0.55,6   (377)      3.43
   15. Baydikov Denys, Fischbach-Göslikon  1991 Team Reuss B                   8.55,9      0.56,1  (1242)      3.43
   16. Lepore Leonardo, Fischbach-Göslikon 1991 Team Reuss B                   8.56,7      0.56,9  (1249)      3.43
   17. Andermatt Philipp, Rottenschwil     1993 TV Wohlen                      9.00,4      1.00,6  (1960)      3.45
   18. Hügli Oliver, Berikon               1991 Kreissekundarschule Mutsc      9.04,0      1.04,2  (1584)      3.46
   19. Buga Leutrim, Jonen                 1992 Team Reuss B                   9.12,4      1.12,6  (1243)      3.50
   20. Novakovic Aleksander, Berikon       1992 Kreissekundarschule Mutsc      9.23,4      1.23,6  (1577)      3.54
   21. Nils Inauen, Zufikon                1993 Zufikon 1                      9.26,6      1.26,8  (1193)      3.56
   22. Esad Ukshini, Eggenwil              1991 Zufikon 3                      9.32,0      1.32,2  (1899)      3.58
   23. Gebhardt Simon, Arni AG             1992 Team Reuss B                   9.32,4      1.32,6  (1245)      3.58
   24. Nussbaumer Dominic, Jonen           1991 Team Reuss B                   9.34,1      1.34,3  (1252)      3.59
   25. Stettler Reto, Zufikon              1991 Zufikon 1                      9.34,5      1.34,7  (1196)      3.59
   26. Bendig Steven, Berikon              1991 Kreissekundarschule Mutsc      9.35,4      1.35,6  (1570)      3.59
   27. Zangger Maximilian, Widen           1992 Kreissekundarschule Mutsc      9.39,4      1.39,6  (1574)      4.01
   28. Huber Dai                           1993 Niederweningen                 9.39,8      1.40,0  (1949)      4.01
   29. Perretta Alex, Berikon              1993 Kreissekundarschule Mutsc      9.43,2      1.43,4  (1578)      4.03
   30. Schmid Dominic, Zufikon             1992 Zufikon 9                      9.44,7      1.44,9  (1234)      4.03
   31. Milosevic Bojan, Zufikon            1992 Zufikon 5                      9.46,1      1.46,3  (1213)      4.04
   32. Berger Florian, Berikon             1991 Kreissekundarschule Mutsc      9.47,6      1.47,8  (1571)      4.04
   33. Gut Marco, Bremgarten AG            1991 Team Reuss B                   9.47,7      1.47,9  (1246)      4.04
   34. Schmid Tiago, Bremgarten AG         1991 Team Reuss B                   9.47,8      1.48,0  (1255)      4.04
   35. Diethelm Nathanael, Zufikon         1993 Zufikon 2                      9.57,1      1.57,3  (1199)      4.08
   36. Boelhouwers Jeremias, Turgi         1993 LG Horn                       10.21,7      2.21,9  (1825)      4.19
   37. Coduri Fabian, Zufikon              1993 Zufikon 2                     10.28,9      2.29,1  (1197)      4.22
   38. Muhadri Sadik, Bremgarten AG        1991 Team Reuss B                  10.39,9      2.40,1  (1250)      4.26
   39. Pnishi Falk, Bremgarten AG          1991 Team Reuss B                  10.40,2      2.40,4  (1253)      4.26
   40. Rettich Marc, Arni-Islisberg        1991 Team Reuss B                  10.40,7      2.40,9  (1254)      4.26
   41. Huber Flavio, Unterlunkhofen        1992 Team Reuss B                  10.40,8      2.41,0  (1247)      4.27
   42. Berisha Hasan, Zufikon              1992 Zufikon 7                     11.45,7      3.45,9  (1220)      4.54
   43. Illi Simon, Oberlunkhofen           1991 Team Reuss B                  11.48,3      3.48,5  (1248)      4.55
   43. Villiger Tobias, Unterlunkhofen     1991 Team Reuss B                  11.48,3      3.48,5  (1256)      4.55
   45. Hemmer David, Zufikon               1992 Zufikon 10                    12.04,3      4.04,5  (1239)      5.01

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.