75ème course Morat-Fribourg - Soleure (Suisse)

catégorie  rang nom/lieu                            an équipe/lieu                     temps      retard    doss   moyenne
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
J-CF         9. Ackermann Karin                     1964 Mümliswil                     42.21,3      4.29,5 (10322)      4.55
C-JunH      40. Ackermann Michael                   1990 Mümliswil                   1:27.12,7     24.06,9  (1001)      5.04
J-CM        22. Ackermann Sandro                    1992 Mümliswil                     37.54,1      7.50,3 (10323)      ----
C-M20     1540. Althaus Hansruedi                   1970 Schnottwil                  1:37.25,1     38.49,6  (5985)      5.40
C-W40        7. Bachrouri Claudia                   1965 Olten                       1:18.31,7      5.17,0  (1815)      4.34
C-M20     1007. Bader Patrick                       1971 Rüttenen                    1:26.40,0     28.04,5  (2790)      5.02
C-W35      235. Berset Nicole                       1971 Niedergösgen                1:54.54,0     43.59,4  (7063)      6.41
C-Elite     15. Brodard Daniel                      1973 Zuchwil                       58.15,4      6.07,2    (12)      3.23
C-M60       77. Bugnard Denis                       1948 Lommiswil                   1:30.54,6     19.43,3  (4028)      5.17
C-M50      224. Bühler D.J. Wale                    1958 Dulliken                    1:28.01,3     27.10,1 (29056)      5.07
C-M20     1451. Bünder Marcel                       1969 Balsthal                    1:35.08,2     36.32,7  (5058)      5.32
C-M50      116. Bürckel Pierre                      1958 Solothurn                   1:21.53,7     21.02,5  (1059)      4.46
C-M40      320. Burkhard Roger                      1968 Oekingen                    1:22.10,3     21.14,2  (2059)      4.47
K-EFB       76. Christ Nina                         1997 Büsserach                      9.49,3      2.34,0 (21107)      4.40
C-M40      427. Fasnacht Markus                     1968 Kestenholz                  1:26.07,2     25.11,1  (3117)      5.00
C-M55       42. Fluri Toni                          1951 Oensingen                   1:19.02,4     13.20,6   (664)      4.36
C-M50      206. Frankhauser Kurt                    1958 Solothurn                   1:27.11,8     26.20,6  (5566)      5.04
C-M20     1690. Greber Patrick                      1977 Oberbuchsiten               1:43.23,2     44.47,7  (7284)      6.01
C-W20      191. Gribi Stefanie                      1985 Kappel SO                   1:36.12,1     22.31,8  (6079)      5.36
C-M60      149. Gysin Ernst                         1945 Oberdorf SO                 1:39.46,3     28.35,0  (6522)      5.48
C-M50      386. Heim Roland                         1955 Solothurn                   1:37.35,4     36.44,2  (3618)      5.41
C-M50      424. Hochstrasser Kurt                   1956 Oberbuchsiten               1:40.31,4     39.40,2  (2519)      5.51
C-JunH      10. Huber Raphael                       1989 Balsthal                    1:13.25,8     10.20,0  (1149)      4.16
C-M20      281. Hug Andreas                         1983 Olten                       1:14.38,9     16.03,4   (386)      4.20
C-M50       67. Hug Hermann                         1954 Wangen b. Olten             1:18.17,8     17.26,6  (4096)      4.33
C-M50      198. Jäggi Beat                          1955 Härkingen                   1:26.42,2     25.51,0  (2155)      5.02
C-M50      430. Jeker Urs                           1957 Breitenbach                 1:40.45,7     39.54,5  (7347)      5.52
C-M20     1623. Kalisky Samuel                      1980 Solothurn                   1:40.52,3     42.16,8  (5652)      5.52
C-M60       84. Käser Ueli                          1946 Grenchen                    1:32.15,3     21.04,0  (3652)      5.22
C-M45      492. Kilcher Max                         1960 Bättwil                     1:32.51,2     31.08,1  (5657)      5.24
C-W20      356. Krieg Sandra                        1974 Grenchen                    1:47.44,5     34.04,2  (7369)      6.16
C-W55       18. Kurt Mireille                       1951 Solothurn                   1:34.50,0     18.57,6  (3201)      5.31
C-W20       19. Ledergerber Anja                    1981 Bettlach                    1:18.54,3      5.14,0 (29013)      4.35
C-M20     1516. Leuenberger Marco                   1972 Oensingen                   1:36.48,5     38.13,0  (7389)      5.38
C-M40      136. Lichtsteiner Hans                   1966 Solothurn                   1:15.11,2     14.15,1 (29028)      4.22
C-W40       63. Locher Rita                         1966 Etziken                     1:31.12,0     17.57,3 (29040)      5.18
C-W40      198. Lohm Christine                      1967 Lohn-Ammannsegg             1:44.19,9     31.05,2  (5694)      6.04
J-WL       ---  Luethi Franziska                    1969 Biberist                    2:35.12,4       -----  (8247)      9.02
J-CF         7. Mägli Denise                        1982 Laupersdorf                   40.48,8      2.57,0 (10176)      4.44
C-M55       46. Marquis Jean-Pierre                 1949 Büsserach                   1:19.22,7     13.40,9  (1600)      4.37
C-W45      164. Marti Rosemarie                     1959 Bettlach                    1:43.57,3     32.58,4  (7851)      6.03
J-WC       ---  Maurer-Morgenthaler Tamara          1980 Grenchen                    1:32.46,1       ----- (10712)     10.47
C-M50      432. Meier Marcel                        1958 Brügglen                    1:41.01,3     40.10,1  (6132)      5.53
C-M65       23. Meier Oskar                         1939 Derendingen                 1:32.19,2     15.41,2  (5713)      5.22
C-M45      428. Meyer-Burkhard Thomas               1959 Mühledorf SO                1:30.10,6     28.27,5  (2991)      5.15
C-JunF       5. Meyer Franziska                     1990 Mühledorf SO                1:30.10,7     12.05,6  (2989)      5.15
C-M20      541. Mollet Martin                       1976 Lüsslingen                  1:19.46,7     21.11,2  (1211)      4.38
C-M20     1374. Müller Michael                      1980 Biberist                    1:32.50,5     34.15,0  (4144)      5.24
C-W20      154. Müller Tamara                       1976 Gretzenbach                 1:33.30,5     19.50,2  (6554)      5.26
C-M40      884. Nattivi Claudio                     1964 Olten                       1:57.16,0     56.19,9  (7857)      6.49
C-M50      436. Neuhaus Hans-Rudolf                 1954 Oensingen                   1:41.47,2     40.56,0  (5737)      5.55
C-M40      292. Nyfeler Ernst                       1964 Lommiswil                   1:21.06,7     20.10,6  (3254)      4.43
J-WL       ---  Pacini Helga                        1970 Solothurn                   2:34.47,3       -----  (8308)      9.00
C-M45      379. Palladino Vincenzo                  1960 Zuchwil                     1:28.25,3     26.42,2  (2625)      5.08
C-W45      240. Pfeiffer Erika                      1963 Lommiswil                   1:58.36,1     47.37,2  (1983)      6.54
C-M50      100. Pfeiffer Klaus                      1958 Lommiswil                   1:21.08,4     20.17,2  (1659)      4.43
C-W45        7. Pfluger Priska                      1959 Neuendorf                   1:17.35,4      6.36,5   (956)      4.31
C-W20       77. Probst Marianne                     1984 Kammersrohr                 1:28.08,9     14.28,6  (3971)      5.08
C-M20      203. Respinguet Damien                   1979 Biberist                    1:12.39,4     14.03,9   (484)      4.13
C-M20     1086. Rippstein Reto                      1975 Neuendorf                   1:27.35,2     28.59,7 (29088)      5.06
C-M45      194. Rousselot André                     1960 Niedergösgen                1:20.04,5     18.21,4  (1261)      4.39
C-M20     1452. Ruf Jörg                            1969 Balsthal                    1:35.08,4     36.32,9  (7557)      5.32
C-M20      222. Ruefer Michael                      1976 Biberist                    1:13.09,4     14.33,9   (497)      4.15
C-W20      321. Schär Clivia                        1975 Subingen                    1:45.46,7     32.06,4  (7901)      6.09
C-M60       53. Schär Peter                         1948 Grenchen                    1:27.34,2     16.22,9  (1722)      5.06
C-M40      531. Schluep Johannes                    1966 Lüterkofen                  1:29.33,1     28.37,0  (4391)      5.12
C-M45      190. Schmidlin Beat Claude               1959 Kappel SO                   1:19.54,6     18.11,5  (1279)      4.39
C-M45      336. Schmidlin Rainer                    1962 Kappel SO                   1:26.23,0     24.39,9  (2810)      5.01
C-W20      453. Schneider Petra                     1979 Lüsslingen                  2:10.00,2     56.19,9  (6190)      7.34
C-M20      433. Schneider Reto                      1978 Derendingen                 1:17.46,1     19.10,6  (1733)      4.31
C-M20     1555. Schori Patrick                      1980 Gerlafingen                 1:37.45,8     39.10,3  (5836)      5.41
J-WC       ---  Spycher Andrea                      1974 Günsberg                    1:26.03,9       ----- (10815)     10.00
C-M20      926. Spycher Christian                   1975 Günsberg                    1:25.34,4     26.58,9  (5853)      4.59
C-M60        8. Stocker Toni                        1948 Rickenbach SO               1:15.06,0      3.54,7   (855)      4.22
C-M40      614. Stöckli Philipp                     1967 Gunzgen                     1:32.20,6     31.24,5  (5356)      5.22
C-M20      462. Studer André                        1985 Neuendorf                   1:18.31,5     19.56,0  (2735)      4.34
C-M60      167. Studer Rene                         1945 Neuendorf                   1:42.42,5     31.31,2  (5862)      5.58
C-M20       62. Studer Rolf                         1970 Wangen b. Olten             1:07.04,3      8.28,8   (922)      3.54
J-WC       ---  Sumi Ginette                        1956 Grenchen                    1:32.46,4       ----- (10905)     10.47
C-M50       49. Trummer Manfred                     1956 Härkingen                   1:16.19,6     15.28,4   (879)      4.26
C-M40      442. von Burg Peter                      1968 Derendingen                 1:26.32,1     25.36,0  (3887)      5.02
C-M50      242. Walter Heinz                        1958 Gunzgen                     1:28.44,1     27.52,9  (2751)      5.10
C-M70        4. Wälti Heinz                         1937 Schönenwerd                 1:25.06,7      5.41,2  (2752)      4.57
C-M20      751. Wiesendanger Marcel                 1973 Solothurn                   1:22.51,7     24.16,2  (3380)      4.49
C-W20      216. Wyss-Beck Andrea                    1977 Gunzgen                     1:38.30,8     24.50,5  (5396)      5.44
C-M55       32. Wyss Martin                         1949 Oekingen                    1:17.31,5     11.49,7   (552)      4.30
C-M20       13. Wyss Patric                         1982 Olten                       1:03.16,5      4.41,0   (269)      3.41
C-M20      637. Wyss Patrick                        1979 Kammersrohr                 1:21.23,5     22.48,0   (968)      4.44
C-M50       13. Zeltner Martin                      1957 Härkingen                   1:11.03,7     10.12,5  (4365)      4.08
C-W20       68. Zibung Irene                        1983 Olten                       1:27.38,4     13.58,1  (2771)      5.06
C-M50       86. Zimmermann Rolf                     1957 Wangen bei Olten            1:19.42,1     18.50,9  (2817)      4.38

total 91



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.