75ème course Morat-Fribourg - par lieu "U"

catégorie  rang nom/lieu                            an équipe/lieu                     temps      retard    doss   moyenne
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
C-M20     1509. Diekmann Roger                      1969 Ueberstorf                  1:36.40,8     38.05,3  (2922)      5.37
J-CF         2. Erni Helena                         1960 Ueberstorf                    38.24,9      0.33,1 (10406)      4.28
C-M20      423. Graber Fabian Nicolas               1983 Ueberstorf                  1:17.36,2     19.00,7  (1129)      4.31
C-M40      853. Liechti Hansjürg                    1967 Ueberstorf                  1:49.43,3     48.47,2  (7837)      6.23
C-M50      280. Peter Schaller                      1956 Ueberstorf                  1:30.41,9     29.50,7  (3270)      5.16
C-M20      155. Roux Damian                         1985 Ueberstorf                  1:11.06,8     12.31,3  (1699)      4.08
C-M45      109. Schmutz Roland                      1961 Ueberstorf                  1:15.55,1     14.12,0  (1731)      4.25
C-W45      229. Wymann Rita                         1962 Ueberstorf                  1:55.50,3     44.51,4  (7943)      6.44
C-M20     1268. Yannick Schaller                    1988 Ueberstorf                  1:30.41,2     32.05,7  (3386)      5.16
C-M20     1664. Brunner Rolf                        1970 Uebeschi                    1:42.22,6     43.47,1  (6027)      5.57
J-CM       117. Streit André-Robert                 1971 Uebeschi                      49.01,9     18.58,1 (10283)      ----
J-WC       ---  Wägeli Jolanda                      1969 Uesslingen                  1:13.22,5       ----- (10842)      8.31
C-M20      409. Kernen Christian                    1978 Uetendorf                   1:17.17,9     18.42,4   (402)      4.30
C-M45      595. Haenni Beat                         1960 Uettligen                   1:38.38,4     36.55,3  (2506)      5.44
C-M50      254. Tischer Juerg                       1954 Uhwiesen                    1:29.14,4     28.23,2  (3870)      5.11
C-M20      995. Herren Markus                       1972 Ulmiz                       1:26.27,8     27.52,3  (6529)      5.02
K-EFA       55. Meyer Bianca                        1995 Ulmiz                         13.30,0      3.58,0 (21422)      4.49
K-EMB       12. Meyer Fabian                        1997 Ulmiz                          7.41,4      1.03,2 (21239)      3.39
C-W50       57. Schlegel Kathrin                    1957 Ulmiz                       1:38.00,7     20.41,8  (5833)      5.42
C-W35      270. Ziegler Giovanna                    1972 Ulmiz                       3:05.00,8   1:54.06,2  (5917)     10.46
C-M55       57. Imoberdorf Emil                     1950 Ulrichen                    1:21.59,7     16.17,9  (2804)      4.46
C-M65       48. Rosenmund Christian                 1943 Unterägeri                  1:39.56,2     23.18,2  (6384)      5.49
C-M40      470. Glielmi Bruno                       1968 Unterengstringen            1:27.34,1     26.38,0  (4081)      5.06
C-M50       22. Blaser Roland                       1958 Unterseen                   1:12.57,0     12.05,8   (591)      4.14
C-M50      445. Kneubühl Roland                     1954 Unterseen                   1:42.16,6     41.25,4  (5662)      5.57
C-M60      194. Lüdin Werner                        1946 Unterseen                   1:47.44,4     36.33,1  (6334)      6.16
C-M50      174. Studer Manfred                      1958 Unterseen                   1:25.07,7     24.16,5  (2293)      4.57
C-W35       44. Urfer Fabienne                      1969 Unterseen                   1:28.02,8     17.08,2  (4399)      5.07
J-CM       109. Hitz Samuel                         1977 Untersiggenthal               47.55,5     17.51,7 (10138)      ----
C-M50      326. Dreyer Richard                      1954 Urdorf                      1:33.45,5     32.54,3   (647)      5.27
C-M55       88. Meisser Nikodemus                   1949 Urdorf                      1:25.29,5     19.47,7  (3713)      4.58
C-M55       95. Zaugg Ernst                         1952 Ursenbach                   1:26.22,1     20.40,3  (1322)      5.01
J-WC       ---  Pointet Christian                   1962 Ursins                      1:11.00,4       ----- (10764)      8.15
C-M50      182. Bourquenoud Jacques                 1958 Ursy                        1:25.42,2     24.51,0  (1047)      4.59
C-W40      251. Butty Jacqueline                    1965 Ursy                        1:52.53,3     39.38,6  (6251)      6.34
C-M60      243. Demierre Marcel                     1946 Ursy                        2:03.20,1     52.08,8  (7755)      7.10
C-M55      218. Perroud Albert                      1949 Ursy                        1:38.45,2     33.03,4  (4304)      5.45
C-M55      209. Bossart Martin                      1951 Urtenen-Schönbühl           1:37.43,6     32.01,8  (5461)      5.41
C-M45      649. Meyer Hanspeter                     1961 Urtenen-Schönbühl           1:43.15,3     41.32,2  (7433)      6.00
C-M40      763. Bleisch Kurt                        1965 Uster                       1:40.33,6     39.37,5  (5037)      5.51
C-W35       12. Brandes Nicole                      1971 Uster                       1:19.38,0      8.43,4  (2046)      4.38
C-M40      559. Habegger Andreas                    1968 Uster                       1:30.27,4     29.31,3  (3606)      5.16
C-M20       79. Kaufmann Roger                      1974 Uster                       1:07.50,1      9.14,6   (401)      3.57
C-W35       59. Müller Rahel                        1969 Uster                       1:30.04,4     19.09,8  (5965)      5.14
C-W20      295. Peng Céline                         1986 Uster                       1:43.59,8     30.19,5  (7864)      6.03
C-M55      282. Peng Pierre                         1949 Uster                       1:46.19,9     40.38,1  (7865)      6.11
C-W45      162. Spörri Bleisch Maya                 1963 Uster                       1:43.48,7     32.49,8  (5354)      6.02
C-M50      357. Zehnder Rolf                        1957 Uster                       1:35.39,6     34.48,4  (3918)      5.34
C-M20      813. Staudenmann Adrian                  1983 Uttigen                     1:23.48,7     25.13,2  (2726)      4.52
C-M40      721. Siegenthaler Thomas                 1968 Utzenstorf                  1:37.47,5     36.51,4  (3843)      5.41
C-M55      174. Kindler Heinz                       1951 Utzigen                     1:33.33,2     27.51,4  (2878)      5.26
J-WL       ---  Gillioz Stéphanie                   1993 Uvrier                      2:21.39,2       -----  (8172)      8.15
C-W60       14. Vetter Odette                       1948 Uvrier                      1:38.34,2     20.45,1  (3882)      5.44
J-CF        67. Keller Eveline                      1975 Uznach                        50.59,4     13.07,6 (10156)      5.55

total 54



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.