9. LGT Alpin Marathon 2008, Liechtenstein - Land "A"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr          Schnitt ¦ Start - Vaduz ¦ Vaduz - Steg ¦Steg - Malbun ¦
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M30         14. Lochmann Erich                      1975 A-Altach                    3:52.14,9     55.47,8   (370) Diplom      5.30 ¦    40.44   16.¦ 1:32.34   17.¦ 1:38.56   12.¦
M60          9. Rödhammer Hubert                    1946 A-Bludenz                   5:03.40,5     41.24,0   (483) Diplom      7.11 ¦    54.55   13.¦ 1:56.09    9.¦ 2:12.36   11.¦
M30         72. Haueis Paul                         1970 A-Bregenz                   4:54.47,0   1:58.19,9   (249) Diplom      6.59 ¦    50.02   62.¦ 1:57.24   76.¦ 2:07.20   70.¦
HM-M18       8. Salomon Martin                      1982 A-Bürs                      3:01.58,3     43.21,2  (1093) Diplom      7.16 ¦  1:05.21   12.¦ 1:56.37    7.¦    ----  ----¦
M45         28. Fend Wolfgang                       1962 A-Dornbirn                  4:23.40,2     47.55,3   (166) Diplom      6.14 ¦    48.41   46.¦ 1:40.30   27.¦ 1:54.29   30.¦
M40        109. Höfle Werner                        1964 A-Dornbirn                  5:53.52,7   2:34.49,8   (275) Diplom      8.23 ¦    57.40  102.¦ 2:24.54  115.¦ 2:31.18  108.¦
M30         57. Netzer Jochen                       1970 A-Dornbirn                  4:38.57,8   1:42.30,7   (425) Diplom      6.36 ¦    51.48   74.¦ 1:47.31   53.¦ 1:59.37   52.¦
M45         79. Hofer Franz                         1960 A-Ernsthofen                5:05.52,1   1:30.07,2   (274) Diplom      7.14 ¦    54.26   77.¦ 1:59.04   76.¦ 2:12.21   77.¦
M45         38. Balter Werner                       1963 A-Feldkirch                 4:32.22,7     56.37,8    (41) Diplom      6.27 ¦    47.54   39.¦ 1:48.43   47.¦ 1:55.45   33.¦
HM-M30       8. Bernhart Robert                     1970 A-Feldkirch                 2:18.15,8     21.15,3  (1008) Diplom      5.31 ¦    46.13   14.¦ 1:32.02    5.¦    ----  ----¦
M65          2. Bettinazzi Jürgen                   1943 A-Feldkirch                 4:50.33,3      3.24,3    (68) Diplom      6.53 ¦    49.10    1.¦ 1:58.54    2.¦ 2:02.28    2.¦
M40         34. Kaufmann Rainer                     1967 A-Feldkirch                 4:17.12,1     58.09,2   (309) Diplom      6.05 ¦    46.39   39.¦ 1:37.13   29.¦ 1:53.19   39.¦
M18          3. Pol Frederic                        1980 A-Feldkirch                 4:01.48,9     59.19,0   (450) Diplom      5.43 ¦    46.30    4.¦ 1:35.34    3.¦ 1:39.43    3.¦
HM-M18       1. Längle Alexander                    1981 A-Feldkirch-Gisingen        2:18.37,1       -----  (1059) Diplom      5.32 ¦    46.14    2.¦ 1:32.22    1.¦    ----  ----¦
HM-M18      12. Yasar Sadik                         1985 A-Frastanz                    52.12,3      Vaduz   (1160)             ---- ¦    52.12    7.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
HM-M30       3. Kopriwa Ingo                        1978 A-Gaißau                    2:09.11,3     12.10,8  (1056) Diplom      5.10 ¦    41.35    5.¦ 1:27.36    3.¦    ----  ----¦
W30         11. Battisti Nina                       1972 A-Götzis                    5:02.06,6     50.05,7    (49) Diplom      7.09 ¦    52.41   15.¦ 1:57.07    9.¦ 2:12.18   13.¦
M55         49. Schranz Alfons                      1951 A-Innsbruck                 5:43.02,7   1:55.17,4   (533) Diplom      8.07 ¦    56.19   40.¦ 2:16.53   50.¦ 2:29.49   48.¦
HM-F30       9. Büsel Dunja                         1971 A-Klaus                     2:49.48,9     30.18,4  (1015) Diplom      6.47 ¦    54.46   14.¦ 1:55.02    7.¦    ----  ----¦
M40          5. Staudach Ralph                      1968 A-Klaus                     3:32.03,8     13.00,9     (8) Diplom      5.01 ¦    37.36    3.¦ 1:21.33    3.¦ 1:32.53    7.¦
HM-M30      18. Nenning Rainer                      1969 A-Klaus-Weiler              2:42.00,2     44.59,7  (1072) Diplom      6.28 ¦    46.05   13.¦ 1:55.55   19.¦    ----  ----¦
M50         44. Nöster Roman                        1954 A-Kronstorf                 4:55.38,7   1:11.19,8   (429) Diplom      7.00 ¦    50.55   43.¦ 1:55.59   44.¦ 2:08.43   52.¦
M30         47. Schmidt Holger                      1977 A-Lochau                    4:29.35,1   1:33.08,0   (518) Diplom      6.23 ¦    45.22   36.¦ 1:42.40   42.¦ 2:01.32   57.¦
Walk       ---  Steiner-Fasching Anita              1971 A-Ludesch                   1:43.17,7       -----  (1342) Diplom     10.35 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M40         20. Potzinger Thomas                    1968 A-Muntlix                   4:00.45,2     41.42,3   (452) Diplom      5.42 ¦    47.44   43.¦ 1:35.56   25.¦ 1:37.04   12.¦
M30        114. Mugg Peter                          1975 A-Nüziders                  3:22.01,9       Steg    (410)             ---- ¦    57.24   94.¦ 2:24.37  111.¦    ----  ----¦
Walk       ---  Kästle-Märk Karin                   1967 A-Rankweil                  1:28.57,1       -----  (1358) Diplom      9.07 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
Walk       ---  Kästle Markus                       1967 A-Rankweil                  1:28.58,7       -----  (1318) Diplom      9.07 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M40         21. Weizenegger-Waller Markus           1966 A-Rankweil                  4:01.26,9     42.24,0   (614) Diplom      5.43 ¦    47.43   42.¦ 1:35.57   26.¦ 1:37.46   15.¦
HM-M30      10. Bijlhouwer Erwin, A-Satteins        1970 Tri Team Bludenz            2:25.45,5     28.45,0  (1153) Diplom      5.49 ¦    48.12   16.¦ 1:37.32   10.¦    ----  ----¦
M50          7. Wild Alois                          1954 A-Schalchen, Oberösterrei   4:02.59,1     18.40,2   (623) Diplom      5.45 ¦    50.44   41.¦ 1:35.58    7.¦ 1:36.15    3.¦
M45         65. Mähr Werner                         1960 A-Schlins                   4:54.11,8   1:18.26,9   (748) Diplom      6.58 ¦    53.50   74.¦ 1:56.17   69.¦ 2:04.03   56.¦
M40         41. Weichselbraun Jürgen                1965 A-Schlins                   4:21.06,5   1:02.03,6   (610) Diplom      6.11 ¦    49.41   59.¦ 1:42.43   43.¦ 1:48.41   29.¦
M60          3. Hermann Josef                       1946 A-Seeboden                  4:27.01,8      4.45,3   (266) Diplom      6.19 ¦    47.33    4.¦ 1:42.54    2.¦ 1:56.34    4.¦
M18         15. Erhard Markus                       1984 A-Silbertal                 5:18.33,3   2:16.03,4   (157) Diplom      7.32 ¦    51.05   10.¦ 2:08.19   17.¦ 2:19.08   15.¦
HM-M50      14. Netzer Hans                         1957 A-Silbertal                 2:54.49,9     19.48,4  (1073) Diplom      6.59 ¦    53.48   14.¦ 2:01.01   14.¦    ----  ----¦
HM-M40      20. Säly Günter                         1967 A-Silbertal                 3:00.15,4     54.35,8  (1094) Diplom      7.12 ¦    51.48   19.¦ 2:08.26   22.¦    ----  ----¦
HM-M40      12. Schroeder Ralf                      1964 A-Silbertal                 2:30.27,8     24.48,2  (1104) Diplom      6.01 ¦    47.44   15.¦ 1:42.43    8.¦    ----  ----¦
M30         73. Pieber Hanspeter                    1974 A-Steyr                     4:55.48,0   1:59.20,9   (445) Diplom      7.00 ¦    59.55  104.¦ 1:55.17   71.¦ 2:00.35   55.¦
M40         73. Schloegelhofer Günter               1965 A-Steyr-Gleink              4:55.53,2   1:36.50,3   (515) Diplom      7.00 ¦    54.22   88.¦ 1:58.21   83.¦ 2:03.09   67.¦
HM-M40       5. Hatzer Harald                       1968 A-Sulz                      2:17.39,9     12.00,3  (1039) Diplom      5.30 ¦    44.15   10.¦ 1:33.24    4.¦    ----  ----¦
M45         55. Horvath Heinrich                    1959 A-Telfs                     4:47.10,7   1:11.25,8   (280) Diplom      6.48 ¦    51.02   59.¦ 1:54.23   64.¦ 2:01.44   47.¦
Walk       ---  Buchberger Brigitta                 1962 A-Wien                      1:25.16,9       -----  (1301) Diplom      8.44 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M50         25. Buchberger Thomas                   1956 A-Wien                      4:28.49,4     44.30,5   (108) Diplom      6.22 ¦    49.20   35.¦ 1:45.43   28.¦ 1:53.46   18.¦
M40         48. Geromin Mario                       1968 A-Wien                      4:29.30,6   1:10.27,7   (198) Diplom      6.23 ¦    49.21   55.¦ 1:44.56   52.¦ 1:55.12   41.¦
M50         81. Kumar K. Anil                       1955 A-Wien                      6:27.24,9   2:43.06,0   (348) Diplom      9.10 ¦  1:06.24   83.¦ 2:35.06   82.¦ 2:45.54   80.¦
M30         89. Stärker Lukas                       1969 A-Wien                      5:26.23,5   2:29.56,4   (737) Diplom      7.44 ¦    55.08   88.¦ 2:11.30  102.¦ 2:19.44   91.¦
M45         46. Kalb Wolfgang                       1961 A-Wolfurt                   4:38.42,3   1:02.57,4   (304) Diplom      6.36 ¦    51.00   58.¦ 1:48.46   49.¦ 1:58.55   42.¦
M45         63. Langegger Michael                   1963 A-Zell am See               4:52.23,5   1:16.38,6   (356) Diplom      6.55 ¦    49.55   52.¦ 1:51.40   54.¦ 2:10.47   73.¦

Total 49



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.