9. LGT Alpin Marathon 2008, Liechtenstein - nach Name "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr          Schnitt ¦ Start - Vaduz ¦ Vaduz - Steg ¦Steg - Malbun ¦
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M30         29. Sailer Michael                      1974 D-Neuburg                   4:10.23,5   1:13.56,4   (498) Diplom      5.56 ¦    36.24    3.¦ 1:30.58   15.¦ 2:03.01   60.¦
M45         26. Salau Joachim                       1959 CH-Binningen                4:20.52,4     45.07,5   (499) Diplom      6.10 ¦    50.44   55.¦ 1:42.10   30.¦ 1:47.57   22.¦
HM-M18       8. Salomon Martin                      1982 A-Bürs                      3:01.58,3     43.21,2  (1093) Diplom      7.16 ¦  1:05.21   12.¦ 1:56.37    7.¦    ----  ----¦
HM-M40      20. Säly Günter                         1967 A-Silbertal                 3:00.15,4     54.35,8  (1094) Diplom      7.12 ¦    51.48   19.¦ 2:08.26   22.¦    ----  ----¦
M55         45. Sandberg Curt                       1951 S-Upplands Väsby            5:33.50,2   1:46.04,9   (500) Diplom      7.54 ¦    54.58   28.¦ 2:11.26   46.¦ 2:27.25   46.¦
HM-M40      17. Sander Claus                        1964 D-Ehningen                  2:36.50,8     31.11,2  (1095) Diplom      6.16 ¦    45.04   12.¦ 1:51.46   17.¦    ----  ----¦
M50         32. Sander Uwe                          1956 D-Radevormwald              4:39.01,6     54.42,7   (501) Diplom      6.36 ¦    48.09   30.¦ 1:51.16   34.¦ 1:59.36   27.¦
W60          6. Sappl- Borer Edith                  1945 CH-St. Moritz               6:07.04,8   1:14.44,9   (502) Diplom      8.41 ¦  1:05.05    6.¦ 2:28.52    5.¦ 2:33.06    6.¦
M30         61. Sarvari Daniel                      1971 CH-Derendingen              4:43.28,9   1:47.01,8   (503) Diplom      6.43 ¦    45.27   37.¦ 1:50.38   60.¦ 2:07.22   71.¦
M40         27. Sauter Guido                        1964 CH-Abtwil SG                4:08.48,2     49.45,3   (504) Diplom      5.53 ¦    43.58   24.¦ 1:34.31   20.¦ 1:50.19   33.¦
HM-F30       2. Sawyer Karen                        1977 AUS-Clarence Gardens        2:28.38,3      9.07,8  (1096) Diplom      5.56 ¦    44.58    2.¦ 1:43.39    2.¦    ----  ----¦
M50          9. Schacher Christian                  1955 CH-Däniken SO               4:07.38,5     23.19,6   (505) Diplom      5.52 ¦    47.27   29.¦ 1:33.29    5.¦ 1:46.41   11.¦
Walk       ---  Schädler Jeannette                  1956 FL-Triesenberg              1:46.36,3       -----  (1335) Diplom     10.56 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
Walk       ---  Schädler Manuela, FL-Triesenberg    1979 Wildmandli Gugga            1:37.14,3       -----  (1363) Diplom      9.58 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
HM-M30      19. Schädler Roger                      1976 FL-Triesenberg              2:44.14,4     47.13,9  (1097) Diplom      6.34 ¦    52.54   20.¦ 1:51.20   18.¦    ----  ----¦
M45         80. Schädler Thomas                     1961 FL-Triesenberg              5:13.36,4   1:37.51,5   (506) Diplom      7.25 ¦    59.17  107.¦ 2:00.24   78.¦ 2:13.55   79.¦
M40         66. Schaefer Markus                     1965 D-Mammelzen                 4:50.16,6   1:31.13,7   (507) Diplom      6.52 ¦    52.38   81.¦ 1:51.56   68.¦ 2:05.42   73.¦
W45          4. Schäuble Marianne, D-Schönau        1962 Lauf-Team Oberes Wiesenta   4:32.23,8     50.43,5   (843) Diplom      6.27 ¦    48.54    4.¦ 1:47.30    4.¦ 1:55.58    5.¦
M55         22. Scheeff Günter, D-Beuren            1952 LT-Neuffener-Täle           4:55.51,4   1:08.06,1   (721) Diplom      7.00 ¦    50.45   17.¦ 1:58.34   23.¦ 2:06.30   20.¦
M45         13. Schelshorn Andreas                  1960 D-Schönau                   3:58.16,6     22.31,7   (708) Diplom      5.38 ¦    41.24    8.¦ 1:33.36   12.¦ 1:43.16   16.¦
M40          3. Schenk Felix                        1964 CH-Wigoltingen              3:30.32,1     11.29,2   (508) Diplom      4.59 ¦    36.29    1.¦ 1:22.56    4.¦ 1:31.06    5.¦
HM-F30       3. Schenker Andrea                     1977 CH-Wildhaus                 2:31.34,6     12.04,1  (1129) Diplom      6.03 ¦    47.51    3.¦ 1:43.43    3.¦    ----  ----¦
M50         21. Schenker Toni                       1956 CH-Däniken SO               4:24.18,9     40.00,0   (509) Diplom      6.15 ¦    44.29   14.¦ 1:44.45   23.¦ 1:55.04   19.¦
M55          3. Scheps Alfio                        1952 CH-Geroldswil               4:19.51,2     32.05,9   (746) Diplom      6.09 ¦    46.50    9.¦ 1:38.34    4.¦ 1:54.26    5.¦
HM-M40      26. Scherrer Bruno                      1967 CH-Gams                     3:24.30,3   1:18.50,7  (1098) Diplom      8.10 ¦    55.57   23.¦ 2:28.32   26.¦    ----  ----¦
HM-M30      12. Scherrer Roland                     1969 CH-Gams                     2:29.39,8     32.39,3  (1099) Diplom      5.59 ¦    44.27   10.¦ 1:45.12   13.¦    ----  ----¦
Walk       ---  Scherrer Silvia                     1972 CH-St. Gallen               1:19.21,2       -----  (1336) Diplom      8.08 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M30          3. Schiessl Hermut, D-Buchenberg       1972 BLT Saukel/Haglöfs          3:12.18,5     15.51,4   (738) Diplom      4.33 ¦    36.24    1.¦ 1:11.27    2.¦ 1:24.26    3.¦
M55         19. Schilling Hans                      1953 CH-Islikon                  4:54.34,5   1:06.49,2   (510) Diplom      6.58 ¦    47.28   10.¦ 1:53.17   17.¦ 2:13.48   31.¦
HM-M45      14. Schilling Markus                    1959 CH-Sennwald                 3:15.03,3   1:07.44,9  (1100) Diplom      7.48 ¦    58.38   16.¦ 2:16.24   13.¦    ----  ----¦
M18          4. Schilt Adrian                       1983 CH-Münsingen                4:16.43,3   1:14.13,4   (511) Diplom      6.05 ¦    49.30    6.¦ 1:39.05    5.¦ 1:48.07    5.¦
M55         12. Schindler Jacques                   1951 CH-La Sarraz                4:43.19,4     55.34,1   (512) Diplom      6.42 ¦    45.33    3.¦ 1:43.21    7.¦ 2:14.24   32.¦
HM-F18       1. Schindler Jasmine                   1981 CH-Haag (Rheintal)          2:41.27,0       -----  (1139) Diplom      6.27 ¦    54.55    1.¦ 1:46.32    1.¦    ----  ----¦
HM-F30      15. Schirgi Sabrina                     1969 CH-Steinach                 3:01.44,6     42.14,1  (1101) Diplom      7.16 ¦    54.49   15.¦ 2:06.55   14.¦    ----  ----¦
M40         51. Schlegel Andreas                    1967 FL-Mauren FL                4:31.56,7   1:12.53,8   (514) Diplom      6.26 ¦    50.30   66.¦ 1:43.21   45.¦ 1:58.04   49.¦
M50         31. Schlegel Ernst, CH-Eichberg         1958 Stieger Velos               4:35.33,3     51.14,4   (735) Diplom      6.31 ¦    46.21   21.¦ 1:42.16   18.¦ 2:06.55   44.¦
M40         73. Schloegelhofer Günter               1965 A-Steyr-Gleink              4:55.53,2   1:36.50,3   (515) Diplom      7.00 ¦    54.22   88.¦ 1:58.21   83.¦ 2:03.09   67.¦
M55         44. Schmid Gerhard                      1952 D-Miesbach                  5:32.04,8   1:44.19,5   (516) Diplom      7.52 ¦    57.43   49.¦ 2:10.17   44.¦ 2:24.03   42.¦
M60          1. Schmid Josef                        1948 CH-Romanshorn               4:22.16,5       -----   (517) Diplom      6.12 ¦    44.27    1.¦ 1:42.36    1.¦ 1:55.12    3.¦
M30         18. Schmid Philipp                      1972 CH-Langwiesen               3:59.26,6   1:02.59,5   (760) Diplom      5.40 ¦    42.32   23.¦ 1:34.28   23.¦ 1:42.26   16.¦
M45         51. Schmid Roger                        1963 CH-Zürich                   4:41.53,1   1:06.08,2   (718) Diplom      6.40 ¦    49.45   50.¦ 1:51.21   53.¦ 2:00.46   45.¦
Walk       ---  Schmidt Hilde                       ???? D-Leverkusen                1:32.01,6       -----  (1337) Diplom      9.26 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M30         47. Schmidt Holger                      1977 A-Lochau                    4:29.35,1   1:33.08,0   (518) Diplom      6.23 ¦    45.22   36.¦ 1:42.40   42.¦ 2:01.32   57.¦
M55         33. Schmidt Rudi                        1952 D-Leverkusen                5:11.22,7   1:23.37,4   (520) Diplom      7.22 ¦    52.59   26.¦ 2:01.47   29.¦ 2:16.35   33.¦
M40         69. Schmiedel Peter                     1968 D-Mannheim                  4:53.04,4   1:34.01,5   (522) Diplom      6.56 ¦    55.54   93.¦ 1:57.49   80.¦ 1:59.20   55.¦
M45         41. Schmutz Alain                       1963 CH-Sarnen                   4:34.16,3     58.31,4   (523) Diplom      6.29 ¦    48.11   42.¦ 1:42.31   31.¦ 2:03.33   54.¦
M40        105. Schnadt Henri                       1965 L-Dudelange                 5:32.26,4   2:13.23,5   (524) Diplom      7.52 ¦    51.45   71.¦ 2:09.52  101.¦ 2:30.48  107.¦
HM-M40      15. Schneeberger Klaus                  1965 FL-Schellenberg             2:33.57,3     28.17,7  (1103) Diplom      6.09 ¦    48.50   16.¦ 1:45.06   12.¦    ----  ----¦
M55         23. Schneider Martin                    1953 CH-Wetzikon ZH              4:57.04,6   1:09.19,3   (525) Diplom      7.02 ¦    51.03   19.¦ 2:01.35   28.¦ 2:04.25   17.¦
W45         20. Schneider-Naef Annegret             1963 CH-Basel                    5:36.50,0   1:55.09,7   (526) Diplom      7.58 ¦    53.42   12.¦ 2:14.56   20.¦ 2:28.10   20.¦
M45        111. Schober Gerhard                     1963 FL-Eschen                   3:22.43,7       Steg    (527)             ---- ¦    59.11  105.¦ 2:23.32  109.¦    ----  ----¦
M30        102. Schönauer Norbert                   1970 CH-Reute AR                 5:37.18,9   2:40.51,8   (528) Diplom      7.59 ¦  1:05.15  114.¦ 2:00.41   82.¦ 2:31.22  104.¦
HM-M45       8. Schönenberger Peter, CH-Salez       1959 LG LIE-Werdenberg           2:44.20,5     37.02,1  (1163) Diplom      6.34 ¦    50.10    7.¦ 1:54.09    7.¦    ----  ----¦
M30         17. Schönholzer Fabian                  1973 CH-Werdenberg               3:57.41,6   1:01.14,5   (764) Diplom      5.37 ¦    42.08   22.¦ 1:32.41   19.¦ 1:42.52   17.¦
M45         31. Schönig Thomas                      1960 D-Breitnau                  4:26.30,3     50.45,4   (530) Diplom      6.18 ¦    49.11   48.¦ 1:43.36   35.¦ 1:53.42   27.¦
M65          3. Schöpfer Josef                      1942 CH-Bühler                   4:58.25,1     11.16,1   (531) Diplom      7.04 ¦    50.42    3.¦ 1:59.08    3.¦ 2:08.34    3.¦
M40         75. Schraffenberger Robert              1967 D-Offenburg                 4:56.22,9   1:37.20,0   (725) Diplom      7.01 ¦    53.40   85.¦ 1:54.55   73.¦ 2:07.46   75.¦
M45         72. Schrägle Ulrich                     1963 D-Remshalden                4:58.54,8   1:23.09,9   (532) Diplom      7.04 ¦    57.08   96.¦ 1:55.45   68.¦ 2:06.01   59.¦
M55         49. Schranz Alfons                      1951 A-Innsbruck                 5:43.02,7   1:55.17,4   (533) Diplom      8.07 ¦    56.19   40.¦ 2:16.53   50.¦ 2:29.49   48.¦
M30         33. Schreiber Christian                 1976 CH-Bülach                   4:14.11,7   1:17.44,6   (534) Diplom      6.01 ¦    47.09   47.¦ 1:42.20   40.¦ 1:44.42   21.¦
M40         64. Schroeder Morten                    1966 DK-Roskilde                 4:44.34,2   1:25.31,3   (535) Diplom      6.44 ¦    50.00   62.¦ 1:43.59   47.¦ 2:10.33   82.¦
HM-M40      12. Schroeder Ralf                      1964 A-Silbertal                 2:30.27,8     24.48,2  (1104) Diplom      6.01 ¦    47.44   15.¦ 1:42.43    8.¦    ----  ----¦
W40          5. Schuhaj Antje, D-Wiggensbach        1968 TV Jahn Kempten             4:27.52,8     51.27,8   (849) Diplom      6.20 ¦    48.25    7.¦ 1:48.55    6.¦ 1:50.32    4.¦
HM-M45      12. Schühle Klaus, D-Zell               1961 per aspera ad adstra        2:57.35,5     50.17,1  (1170) Diplom      7.06 ¦    53.03   10.¦ 2:04.32   12.¦    ----  ----¦
W30          6. Schuler Barbara                     1972 D-Lindau                    4:35.09,3     23.08,4   (536) Diplom      6.31 ¦    50.52    7.¦ 1:45.08    3.¦ 1:59.08    7.¦
M40         18. Schuler Hans                        1964 CH-Bergün/Bravuogn          3:59.04,5     40.01,6   (750) Diplom      5.39 ¦    39.40    9.¦ 1:32.27   16.¦ 1:46.56   27.¦
M60         13. Schulz Dieter, D-Sinn               1948 LG-Dill                     5:18.24,9     56.08,4   (729) Diplom      7.32 ¦    59.29   17.¦ 2:09.10   13.¦ 2:09.45   10.¦
W40         11. Schulz Patricia                     1967 CH-Wald AR                  4:47.14,1   1:10.49,1   (537) Diplom      6.48 ¦    51.40   10.¦ 1:55.10   12.¦ 2:00.23   10.¦
M45         32. Schumann Gert                       1962 D-Michelbach                4:27.01,3     51.16,4   (538) Diplom      6.19 ¦    46.53   33.¦ 1:43.25   33.¦ 1:56.42   35.¦
Walk       ---  Schüpbach Fabienne                  1995 FL-Triesenberg              1:33.56,4       -----  (1338) Diplom      9.38 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
W50          7. Schurte Aurelia                     1957 FL-Triesen                  5:25.38,1     29.44,8   (539) Diplom      7.42 ¦    56.51   11.¦ 2:11.24    6.¦ 2:17.22    8.¦
Walk       ---  Schurte Ivan                        1972 FL-Eschen                   1:27.41,7       -----  (1339) Diplom      8.59 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M60         20. Schurte Paul                        1946 FL-Triesen                  3:12.15,7       Steg    (540)             ---- ¦    53.57   12.¦ 2:18.17   17.¦    ----  ----¦
M40         67. Schwarz Dr. Gerhard                 1967 CH-Aesch BL                 4:52.41,6   1:33.38,7   (541) Diplom      6.56 ¦    52.42   82.¦ 1:57.01   78.¦ 2:02.58   66.¦
Walk       ---  Schwarz Manuela                     ???? CH-Rickenbach b. Wil        1:22.12,3       -----  (1340) Diplom      8.25 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
W40         13. Schweizer Gabi                      1965 D-Singen                    5:02.28,8   1:26.03,8   (542) Diplom      7.10 ¦    52.35   12.¦ 2:01.56   14.¦ 2:07.56   14.¦
HM-F30      13. Scott Rose                          1972 CZ-Praha                    2:57.25,4     37.54,9  (1168) Diplom      7.05 ¦    49.37    5.¦ 2:07.47   15.¦    ----  ----¦
M45         92. Seerau Roland                       1961 D-Xanten                    5:31.28,8   1:55.43,9   (543) Diplom      7.51 ¦    55.00   82.¦ 2:02.43   83.¦ 2:33.45  104.¦
M45         15. Segmüller Roland                    1960 CH-Eichberg                 4:00.07,6     24.22,7   (544) Diplom      5.41 ¦    42.01   15.¦ 1:35.02   18.¦ 1:43.04   15.¦
M40        DSQ  Seidensticker Frank Dr.             1964 D-Homberg (Efze)                -----        disq   (545)             ---- ¦    55.58  ----¦ 2:14.18  ----¦ 2:19.10  ----¦
M40         19. Sele Adolf                          1964 FL-Triesenberg              4:00.02,0     40.59,1   (547) Diplom      5.41 ¦    44.56   29.¦ 1:35.31   24.¦ 1:39.33   18.¦
Walk       ---  Sele Anja                           1996 FL-Triesenberg              1:26.16,4       -----  (1341) Diplom      8.50 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
HM-M30      20. Seliner Peter                       1973 CH-Sargans                  2:51.32,5     54.32,0  (1105) Diplom      6.51 ¦    52.57   21.¦ 1:58.34   20.¦    ----  ----¦
M40        116. Semmelroth Gerno                    1968 D-Göttingen                 6:12.53,4   2:53.50,5   (548) Diplom      8.50 ¦  1:00.30  113.¦ 2:26.36  117.¦ 2:45.46  115.¦
M55         11. Seng Heinz, D-Brigachtal            1949 FC Unerkirnach              4:38.41,1     50.55,8   (736) Diplom      6.36 ¦    49.14   14.¦ 1:48.25   11.¦ 2:01.01   14.¦
M50         80. Senn Jürg                           1954 CH-Azmoos                   6:16.42,6   2:32.23,7   (550) Diplom      8.55 ¦  1:01.35   82.¦ 2:25.49   78.¦ 2:49.17   82.¦
M40         35. Senn Marcel                         1967 CH-Grabs                    4:17.12,7     58.09,8   (551) Diplom      6.05 ¦    45.21   34.¦ 1:35.02   21.¦ 1:56.49   46.¦
HM-F45       6. Senti Carmen                        1961 FL-Mauren FL                2:42.40,1     11.01,7  (1106) Diplom      6.30 ¦    52.16    8.¦ 1:50.24    6.¦    ----  ----¦
M18          1. Short Timothy                       1981 GB-Kent                     3:02.29,9       -----     (1) Diplom      4.19 ¦    36.24    1.¦ 1:11.59    1.¦ 1:14.06    1.¦
M60          4. Sicurelli Ernesto                   1948 CH-Davos Platz              4:32.27,9     10.11,4   (552) Diplom      6.27 ¦    49.00    6.¦ 1:50.43    7.¦ 1:52.43    1.¦
M45         56. Sieberath Peter                     1961 D-Meerbusch                 4:48.08,4   1:12.23,5   (553) Diplom      6.49 ¦    51.38   62.¦ 1:53.06   59.¦ 2:03.23   52.¦
M45          9. Signer Stefan                       1960 CH-Appenzell                3:53.48,3     18.03,4   (554) Diplom      5.32 ¦    41.25    9.¦ 1:31.43    9.¦ 1:40.39   10.¦
M50         62. Simmler Martin                      1955 CH-St. Gallen               5:19.04,4   1:34.45,5   (745) Diplom      7.33 ¦    52.20   51.¦ 1:58.20   53.¦ 2:28.24   73.¦
M50         36. Skorpil Milos                       1954 CZ-Prague                   4:44.46,1   1:00.27,2   (555) Diplom      6.44 ¦    45.30   17.¦ 1:53.10   41.¦ 2:06.05   41.¦
M40         91. Sobieroj Matthias                   1966 D-Köln                      5:10.25,3   1:51.22,4   (556) Diplom      7.21 ¦    51.29   69.¦ 1:58.05   82.¦ 2:20.50  102.¦
HM-F18       4. Sochin Martina                      1981 FL-Mauren FL                3:28.49,0     47.22,0  (1107) Diplom      8.21 ¦  1:05.20    3.¦ 2:23.28    4.¦    ----  ----¦
Walk       ---  Sommer Stefanie, CH-Buchs SG        1989 Löwenzähne                  1:57.58,1       -----  (1369) Diplom     12.05 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M40         79. Sonderegger Reto                    1968 CH-Speicher                 4:57.24,3   1:38.21,4   (558) Diplom      7.02 ¦    52.04   74.¦ 1:53.30   71.¦ 2:11.49   85.¦
W45         19. Spescha Silvana                     1961 CH-Igis                     5:31.35,9   1:49.55,6   (559) Diplom      7.51 ¦    56.17   17.¦ 2:12.24   19.¦ 2:22.53   19.¦
HM-M30      15. Sprecher Beat, CH-Vättis            1972 Skiclub Vaettis             2:36.13,9     39.13,4  (1156) Diplom      6.14 ¦    47.54   15.¦ 1:48.19   15.¦    ----  ----¦
M40        110. Sprecher Georg                      1965 CH-Malans GR                5:54.39,4   2:35.36,5   (560) Diplom      8.24 ¦  1:02.59  115.¦ 2:16.17  108.¦ 2:35.23  109.¦
HM-F30       4. Sprecher Nadine, CH-Vättis          1977 SC Vättis                   2:42.14,8     22.44,3  (1155) Diplom      6.29 ¦    47.56    4.¦ 1:54.18    6.¦    ----  ----¦
M45         49. Stähli Ueli                         1962 CH-Bönigen b. Interlaken    4:40.28,9   1:04.44,0   (561) Diplom      6.38 ¦    45.29   27.¦ 1:47.51   44.¦ 2:07.07   61.¦
M50         18. Staidl Gerhard, D-Bischoffen        1958 ASC Dillenburg              4:20.29,3     36.10,4   (728) Diplom      6.10 ¦    44.15   13.¦ 1:36.07    8.¦ 2:00.06   33.¦
HM-M50       5. Staiger Harald                      1954 D-Altbach                   2:40.41,3      5.39,8  (1108) Diplom      6.25 ¦    48.15    5.¦ 1:52.25    6.¦    ----  ----¦
M45         82. Stampfer Hartmann                   1960 I-Vols Am Schlern (BZ)      5:14.14,0   1:38.29,1   (562) Diplom      7.26 ¦    55.02   83.¦ 2:06.18   87.¦ 2:12.52   78.¦
M30         89. Stärker Lukas                       1969 A-Wien                      5:26.23,5   2:29.56,4   (737) Diplom      7.44 ¦    55.08   88.¦ 2:11.30  102.¦ 2:19.44   91.¦
M40          5. Staudach Ralph                      1968 A-Klaus                     3:32.03,8     13.00,9     (8) Diplom      5.01 ¦    37.36    3.¦ 1:21.33    3.¦ 1:32.53    7.¦
HM-M30      17. Stefani Oliver                      1970 CH-Wetzikon ZH              2:39.52,5     42.52,0  (1109) Diplom      6.23 ¦    52.43   19.¦ 1:47.08   14.¦    ----  ----¦
M45         21. Steigmeier Urs                      1961 CH-Brülisau                 4:11.05,0     35.20,1   (564) Diplom      5.56 ¦    42.07   17.¦ 1:34.49   16.¦ 1:54.08   29.¦
M40          4. Steinacher Helmuth                  1967 CH-Küttigen                 3:30.44,1     11.41,2   (565) Diplom      4.59 ¦    38.03    6.¦ 1:23.43    5.¦ 1:28.57    4.¦
M30         69. Steinebrunner Udo                   1973 D-Schönenberg               4:52.48,0   1:56.20,9   (709) Diplom      6.56 ¦    52.35   80.¦ 1:53.02   67.¦ 2:07.09   69.¦
Walk       ---  Steiner-Fasching Anita              1971 A-Ludesch                   1:43.17,7       -----  (1342) Diplom     10.35 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
W30          5. Steiner Marianne                    1974 CH-Lachen SZ                4:33.55,4     21.54,5   (566) Diplom      6.29 ¦    48.27    2.¦ 1:50.40    7.¦ 1:54.47    5.¦
W50         16. Stöhr Heidemarie                    1956 D-Freiburg                  6:38.57,6   1:43.04,3   (567) Diplom      9.27 ¦  1:02.41   19.¦ 2:43.33   19.¦ 2:52.42   16.¦
M40        107. Stoelers Peter, NL-Borne            1965 MPM Mengelo                 5:36.43,2   2:17.40,3   (726) Diplom      7.58 ¦    59.03  108.¦ 2:22.37  112.¦ 2:15.02   93.¦
M30         34. Strasser Christian                  1971 CH-Nürensdorf               4:18.03,9   1:21.36,8   (568) Diplom      6.06 ¦    48.38   54.¦ 1:37.55   33.¦ 1:51.29   34.¦
HM-F30       8. Strässle-Bernegger Gabi             1971 CH-Sax                      2:49.28,5     29.58,0  (1112) Diplom      6.46 ¦    54.21   13.¦ 1:55.06    8.¦    ----  ----¦
M40         82. Strässle Stefan, CH-Oberriet SG     1967 Fit+Fun Kobelwald           4:59.53,4   1:40.50,5   (733) Diplom      7.06 ¦    50.16   64.¦ 1:55.43   75.¦ 2:13.53   92.¦
M45         97. Strimer Marco                       1961 CH-Elgg                     5:37.40,0   2:01.55,1   (569) Diplom      8.00 ¦    59.33  108.¦ 2:14.26   99.¦ 2:23.39   91.¦
M45         29. Dr. Struß Norbert                   1963 D-Freiburg                  4:25.33,2     49.48,3   (570) Diplom      6.17 ¦    45.10   25.¦ 1:44.59   38.¦ 1:55.23   31.¦
M50         46. Stürzl Martin                       1958 D-Wermelskirchen            4:56.34,0   1:12.15,1   (571) Diplom      7.01 ¦    57.26   69.¦ 1:59.31   57.¦ 1:59.36   27.¦
HM-M55       5. Stüssi Peter, CH-Langnau am Albis   1950 SSL Langnau                 2:43.05,6     35.58,2  (1150) Diplom      6.31 ¦    49.25    4.¦ 1:53.40    5.¦    ----  ----¦
Walk       ---  Suter Christoph                     ???? CH-Wil SG                   1:21.51,3       -----  (1343) Diplom      8.23 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M45         66. Suter Kurt                          1960 CH-Goldau                   4:55.37,2   1:19.52,3   (572) Diplom      7.00 ¦    53.23   72.¦ 2:00.25   79.¦ 2:01.48   49.¦

Total 125



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.