Lenzburger Lauf 2008 - nach Ortschaft "W"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                        Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
WM50        31. Hofstetter Werner, Walchwil         1945 WSG Schwyz                       1:42.47,0     40.10,0  (1020)      6.40
SCF          7. Stöckli Alexandra, Waltenschwil     1999 Laufmüüs Jonen                      3.12,8      0.31,9   (304)      3.34
FAM         73. Stöckli Marcel, Waltenschwil        1968 Stöckli Waltenschwil                4.28,1      1.56,3  (1219)      0.47
M40         33. Stöckli Marcel                      1968 Waltenschwil                       53.04,9     11.54,8   (562)      4.16
FAM         72. Stöckli Marisa, Waltenschwil        2003 Stöckli Waltenschwil                4.27,5      1.55,7  (1220)      0.47
Piccolo      1. Ruchti Florian, Wangen an der Aare  2001 RLZ Solothurn                       3.17,5       -----   (207)      3.39
F40          8. Rutz-Kull Barbara                   1968 Wangen b. Dübendorf              1:02.20,8     14.38,7   (818)      5.01
FAM        108. Studer Niklas, Wangen b. Olten      2006 Fam. Studer                         6.41,3      4.09,5  (1278)      1.11
Piccola     11. Studer Noée                         2003 Wangen b. Olten                     5.09,3      2.18,0   (107)      5.43
FAM        109. Studer Palma, Wangen b. Olten       1975 Fam. Studer                         6.41,5      4.09,7  (1277)      1.11
M30         13. Studer Remo                         1975 Wangen b. Olten                    48.14,2      7.38,2   (595)      3.53
WM40         3. Zehnder Felix                       1960 Wängi                            1:01.49,6      3.06,5  (1046)      4.00
WM50        44. Nadler Albert                       1957 Weinfelden                       2:04.24,2   1:01.47,2  (1063)      8.04
WF40         6. Nadler Elisabeth                    1959 Weinfelden                       1:46.22,5     35.55,2  (1062)      6.54
M30         33. Achermann Remo                      1974 Wettingen                        1:10.29,3     29.53,3   (706)      5.41
M30         16. Hohermuth Andy                      1978 Wettingen                          50.57,4     10.21,4   (702)      4.06
JOGF         9. Keller Beata                        1958 Wettingen                          31.35,4      7.41,4   (873)      5.38
FAM         41. Rykart Oliver, Wettingen            2001 Sidler Rykart Wettingen             3.38,8      1.07,0  (1284)      0.39
FAM         92. Rykart Renate, Wettingen            1967 Sidler Rykart Wettingen             4.57,2      2.25,4  (1285)      0.53
FAM         91. Rykart Sascha, Wettingen            2004 Pantherteam                         4.47,4      2.15,6  (1286)      0.51
Walk       ---  Sardella Heidy                      ???? Wettingen                        1:54.08,4       -----    (13)      9.12
FAM         42. Siedler Roman, Wettingen            1968 Sidler Rykart Wettingen             3.41,0      1.09,2  (1283)      0.39
M20          2. Kesete Tsegaye                      1982 Widen                              37.54,9      0.43,0   (671)      3.03
WM40         2. Berger Emil, Wiedlisbach            1967 LG Niederbipp                    1:00.09,6      1.26,5  (1002)      3.54
WM50        25. Roth Hansruedi                      1948 Wigoltingen                      1:32.50,6     30.13,6  (1033)      6.01
WM50        23. Sumi Arthur                         1953 Wigoltingen                      1:30.26,0     27.49,0  (1039)      5.52
FAM         34. Köri Cristian, Wildegg              2000 Fam. Köri                           3.21,5      0.49,7  (1320)      0.35
FAM         35. Kövi Sandor                         1970 Wildegg                             3.23,8      0.52,0  (1319)      0.36
SCM          5. Müller Martin                       1999 Willisau                            2.52,2      0.19,5   (402)      3.11
WM20         2. Odermatt Markus, Willisau           1981 AV Willisau                      1:09.55,5      2.37,6  (1085)      4.32
M20          1. Berne Zeremariam                    1982 Winkel                             37.11,9       -----   (742)      2.59
F40          7. Baumeler Helen                      1959 Wohlen AG                        1:00.58,1     13.16,0   (897)      4.55
F40          4. Bucher Rita, Wohlen AG              1960 LR 5610 Wohlen                     52.43,4      5.01,3   (846)      4.15
M40         29. Büyükkaya Abuzer                    1968 Wohlen AG                          52.22,9     11.12,8   (581)      4.13
JOGF         6. Egger Lilo, Wohlen AG               1954 LR Wohlen                          27.10,3      3.16,3   (882)      4.51
M30          3. Fischer Martin, Wohlen AG           1976 LR-Wohlen                          42.55,6      2.19,6   (513)      3.27
M50         26. Schlach Urs                         1957 Wohlen AG                          59.47,1     15.23,3   (727)      4.49
M20         10. Schweiger Patrick, Wohlen AG        1988 LR-Wohlen                          52.49,8     15.37,9   (675)      4.15
M40         26. Simmen Urs, Wohlen AG               1959 LR Wohlen                          50.53,2      9.43,1   (700)      4.06
M40         57. Veghini Dario                       1965 Wohlen AG                          59.15,4     18.05,3   (708)      4.46
WM50        20. Blättler Othmar                     1951 Wolfenschiessen                  1:26.35,5     23.58,5  (1004)      5.37
FAM         44. Hindermann Janine, Wolfhausen       2001 Team Hindermann                     3.46,9      1.15,1  (1299)      0.40
FAM         45. Hindermann Jürg, Wolfhausen         1960 Team Hindermann                     3.48,4      1.16,6  (1300)      0.40
JOGF        11. Hindermann Kathrin                  1969 Wolfhausen                         32.20,2      8.26,2   (866)      5.46
Piccolo     13. Hindermann Nils                     2004 Wolfhausen                          7.04,3      3.46,8   (209)      7.51
Piccola      8. Hindermann Selina                   2003 Wolfhausen                          4.25,8      1.34,5   (100)      4.55
JOGM        23. Hintermann Jürg                     1960 Wolfhausen                         32.20,7     11.49,4   (611)      5.46
WM30         2. Dembowski Lutz                      1969 Wolfisberg                       1:06.01,6      0.50,8  (1070)      4.17
WM50        30. Wasem Hansuli                       1944 Worb                             1:36.26,8     33.49,8  (1058)      6.15
JOGM         3. Wehrli Bernhard                     1973 Würenlingen                        24.24,0      3.52,7   (569)      4.21
FAM         98. Längle Lucas, Würenlos              2001 Urfer - Längle                      5.25,9      2.54,1  (1210)      0.58

Total 51



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.