Lenzburger Lauf 2008 - nach Ortschaft "R"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                        Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M40         40. Eichenberger Roman                  1963 Reconvilier                        54.38,9     13.28,8   (622)      4.24
Walk       ---  Odermatt Wendel                     1957 Reichenbach im Kandertal         1:23.32,4       -----    (12)      6.44
M40         61. Gritti Daniel                       1960 Reinach AG                       1:00.22,7     19.12,6   (519)      4.52
SAM          1. Hüsler Roman, Reinach AG            1995 LG Homberg                          7.41,4       -----   (616)      2.50
WM40        18. Peter Kurt, Reinach AG              1963 WSG Schwyz                       1:17.49,2     19.06,1  (1031)      5.03
JMA          3. Schärer Tim Oliver, Reinach AG      1992 Schneesportclub Lenzburg           10.50,1      1.22,1   (601)      4.00
M40         46. Wenk Georges                        1964 Reinach AG                         56.15,9     15.05,8   (660)      4.32
M40         44. Zuber Bernhard                      1964 Reinach AG                         55.25,7     14.15,6   (651)      4.28
F30          6. Zuber Ruth                          1969 Reinach AG                         58.20,5     12.21,3   (887)      4.42
M40         28. Scarcella Giovanni                  1963 Reussbühl                          52.14,3     11.04,2   (546)      4.12
WM50        11. Vogel Urs, Rheinfelden              1953 MGK Fricktal                     1:17.49,7     15.12,7  (1050)      5.03
JOGF         5. Weingarten Estelle, Rheinfelden     1972 MKG Fricktal                       26.14,2      2.20,2   (828)      4.41
M60          1. Frey Peter                          1940 Rickenbach LU                      53.46,4       -----   (684)      4.20
SAM         10. Schmid Roy                          1996 Rickenbach LU                       9.22,0      1.40,6   (553)      3.28
JFB          7. Schmid Sarina                       1994 Rickenbach LU                      14.34,5      3.22,7   (820)      5.23
M30         26. Jacomet Roman                       1971 Riehen                           1:00.00,5     19.24,5   (679)      4.50
WM50         8. Roth Walter                         1948 Rifferswil                       1:16.35,7     13.58,7  (1049)      4.58
M60          8. Grieder Alfred                      1944 Rodersdorf                       1:00.27,7      6.41,3   (685)      4.52
M30         11. Seiler Robin                        1971 Rohr AG                            47.53,9      7.17,9   (556)      3.51
SBF         12. Sennrich Astrid                     1998 Rombach                            11.43,3      3.47,6   (852)      4.20
SAM          9. Sennrich Philipp                    1996 Rombach                             9.19,7      1.38,3   (591)      3.27
M30         25. Felder Roland                       1973 Rothenburg                         59.13,6     18.37,6   (650)      4.46
M30         18. Gast Fritz                          1971 Rothrist                           52.39,9     12.03,9   (695)      4.14
JOGM         8. Plüss Fritz                         1965 Rothrist                           26.10,4      5.39,1   (735)      4.40
M40         23. Rüegg Herbert                       1961 Rothrist                           50.36,5      9.26,4   (724)      4.04
M40         65. Urben Andreas                       1961 Rothrist                         1:02.34,2     21.24,1   (624)      5.02
JMB          1. Buehler Kevin                       1994 Rüfenach AG                         9.43,7       -----   (632)      3.36
JOGF        15. Schmaus Nicole Suzanne              1988 Rümlang                            33.24,6      9.30,6   (819)      5.57
Ober       181. Baumann Shaila, Rupperswil          1993 Klasse 3D                          19.30,5      8.36,0  (1420)      7.13
Ober         3. Brudermann Dominic, Rupperswil      1994 Klasse 2B                          11.24,4      0.29,9  (1433)      4.13
Ober       169. Campi Chiara, Rupperswil            1993 Klasse 3C                          18.51,7      7.57,2  (1443)      6.59
Ober       124. De Montmollin Romaine, Rupperswil   1992 Klasse 3D                          16.58,7      6.04,2  (1453)      6.17
Ober       234. Fäs Simona, Rupperswil              1994 Klasse 2C                          25.43,4     14.48,9  (1470)      9.31
Ober       205. Fernandes Deny, Rupperswil          1991 Klasse 3B                          21.07,3     10.12,8  (1472)      7.49
Ober       220. Flückiger Klarissa, Rupperswil      1995 Klasse 2C                          23.12,7     12.18,2  (1480)      8.35
Walk       ---  Giger Doris                         1964 Rupperswil                       1:39.47,8       -----    (34)      8.02
Ober        78. Guillaume Philipp, Rupperswil       1992 Klasse 3D                          15.14,3      4.19,8  (1495)      5.38
Ober       104. Hediger Bettina, Rupperswil         1995 Klasse 1B                          16.31,3      5.36,8  (1510)      6.07
Ober       204. Hochstrasse Leonie, Rupperswil      1995 Klasse 2A                          20.38,3      9.43,8  (1516)      7.38
Ober         8. Hodel Carmen, Rupperswil            1993 Klasse 3C                          11.41,5      0.47,0  (1517)      4.19
Ober       171. Kamber Michelle, Rupperswil         1995 Klasse 1B                          18.52,6      7.58,1  (1537)      6.59
Ober       103. Kamber Severin, Rupperswil          1993 Klasse 3B                          16.28,0      5.33,5  (1538)      6.05
Ober       111. Kaufmann Tanja, Rupperswil          1995 Klasse 1B                          16.43,2      5.48,7  (1541)      6.11
Ober        39. Kaufmann Tobias, Rupperswil         1993 Klasse 3C                          13.34,5      2.40,0  (1542)      5.01
Ober       229. Kellermüller Christian, Rupperswil  1994 Klasse 3C                          25.02,1     14.07,6  (1544)      9.16
Ober       180. Klaus Melina, Rupperswil            1994 Klasse 3D                          19.29,6      8.35,1  (1547)      7.13
Ober        88. Krummenacher Marco, Rupperswil      1996 Klasse 1C                          15.48,7      4.54,2  (1558)      5.51
Ober       208. Kunz Anja, Rupperswil               1994 Klasse 3C                          21.18,4     10.23,9  (1559)      7.53
Ober       105. Matter Tim, Rupperswil              1995 Klasse 1C                          16.34,7      5.40,2  (1572)      6.08
SCM         24. Müller Kai                          2000 Rupperswil                          3.35,1      1.02,4   (416)      3.59
SCM         19. Müller Kim                          1999 Rupperswil                          3.26,2      0.53,5   (415)      3.49
JOGF        19. Mueller Nadine                      1972 Rupperswil                         34.57,3     11.03,3   (857)      6.14
Ober       152. Nauli Laura, Rupperswil             1992 Klasse 3D                          18.05,5      7.11,0  (1584)      6.42
Ober       172. Nestico Celeste, Rupperswil         1995 Klasse 1B                          18.52,9      7.58,4  (1586)      6.59
Ober       101. Piovanelli Mauro, Rupperswil        1995 Klasse 1C                          16.27,0      5.32,5  (1597)      6.05
Ober       203. Rauber Sabrina, Rupperswil          1993 Klasse 2C                          20.27,5      9.33,0  (1603)      7.34
Ober       235. Reich Yanick, Rupperswil            1996 Klasse 1C                          26.58,1     16.03,6  (1607)      9.59
Ober       182. Setz Nathania, Rupperswil           1992 Klasse 3D                          19.30,8      8.36,3  (1643)      7.13
Ober        86. Siegrist Philipp, Rupperswil        1994 Klasse 2B                          15.36,9      4.42,4  (1650)      5.47
Ober       144. Spano Chantal, Rupperswil           1994 Klasse 2C                          17.55,2      7.00,7  (1656)      6.38
Ober       226. Strässle Christoph, Rupperswil      ???? Klasse 4A                          24.56,1     14.01,6  (1664)      9.14
Walk       ---  Sulser Yolanda                      1964 Rupperswil                       1:40.03,6       -----    (35)      8.04
Ober       230. Trachsel Christian, Rupperswil      1993 Klasse 3D                          25.02,6     14.08,1  (1677)      9.16
Ober        85. Vogt Marc, Rupperswil               1996 Klasse 1C                          15.34,3      4.39,8  (1689)      5.46
JOGM         9. Vontobel Hansjörg                   1956 Rupperswil                         26.18,0      5.46,7   (644)      4.41
Ober         2. Vontobel Jonathan, Rupperswil       1992 Klasse 3C                          11.07,1      0.12,6  (1691)      4.07
Ober        82. Wenk Julia, Rupperswil              1992 Klasse 3D                          15.30,9      4.36,4  (1695)      5.44
Ober       188. Zivanovic Kristina, Rupperswil      1995 Klasse 1D                          20.02,1      9.07,6  (1706)      7.25
Ober        27. Zobrist Patrick, Rupperswil         1995 Klasse 1D                          12.55,5      2.01,0  (1707)      4.47
Ober        50. Zoller Simon, Rupperswil            1995 Klasse 1D                          14.03,0      3.08,5  (1708)      5.12
WF40         5. Kreienbühl Anna                     1954 Rüti ZH                          1:38.49,1     28.21,8  (1073)      6.25
WM50        10. Kreienbühl Fridolin                 1954 Rüti ZH                          1:17.42,6     15.05,6  (1072)      5.02

Total 72



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.