Lenzburger Lauf 2008 - nach Ortschaft "A"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                        Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F20          2. Addea Jasmin                        1981 Aarau                              57.18,3      8.16,6   (908)      4.37
F40         15. Beuret Monika                       1966 Aarau                            1:14.11,6     26.29,5   (801)      5.59
F20          5. Boucherle Lyndsey                   1983 Aarau                            1:05.37,9     16.36,2   (910)      5.17
M30          1. Burgherr Martin                     1975 Aarau                              40.36,0       -----   (664)      3.16
M30         30. Hofer Beat                          1973 Aarau                            1:02.22,2     21.46,2   (707)      5.01
M30          5. Joller Simon                        1969 Aarau                              45.22,8      4.46,8   (731)      3.39
F40         13. Kuhn Sabine                         1967 Aarau                            1:10.32,7     22.50,6   (889)      5.41
M40         42. Vogel Markus                        1963 Aarau                              55.00,2     13.50,1   (714)      4.26
WM50        18. Breitenmoser Walter                 1946 Adetswil                         1:25.43,8     23.06,8  (1077)      5.34
M30          7. Koch Christoph                      1974 Aesch ZH                           47.18,3      6.42,3   (527)      3.48
M40         10. Steinger Adrian                     1968 Alberswil                          47.55,7      6.45,6   (665)      3.51
F30          1. Breitschmid Jenny, Allschwil        1978 Goldwurst-Power                    45.59,2       -----   (880)      3.42
M60         10. Gabathuler Heinrich, Allschwil      1943 smrun                            1:05.10,8     11.24,4   (515)      5.15
M30         15. Schuler Roland, Altdorf UR          1969 RMV Klausen                        49.07,0      8.31,0   (720)      3.57
WM40        26. Bieri Niklaus                       1968 Altishofen                       1:24.29,0     25.45,9  (1080)      5.29
M40         55. Aerni Dieter, Ammerswil AG          1963 Jugendfeuerwehr                    58.25,9     17.15,8   (667)      4.42
Ober        32. Aerni Niklas, Ammerswil AG          1995 Klasse 1A                          13.20,0      2.25,5  (1403)      4.56
Ober        31. Barmettler Christophe, Ammerswil AG 1992 Turbo-Schnecken                    13.13,7      2.19,2  (1417)      4.53
Ober        23. Berchtold Matthias, Ammerswil AG    1992 Turbo-Schnecken                    12.46,1      1.51,6  (1423)      4.43
M50         25. Blumenstein Dieter                  1958 Ammerswil AG                       58.11,0     13.47,2   (503)      4.41
Ober        18. Dian Marko, Ammerswil AG            1994 Klasse 2C                          12.24,2      1.29,7  (1457)      4.35
Ober       135. Herren Silvia, Ammerswil AG         1994 Klasse 2B                          17.22,0      6.27,5  (1512)      6.25
Ober        17. Herren Stefan, Ammerswil AG         1991 S4b Riegler, Riniker               12.18,0      1.23,5  (1513)      4.33
Ober       177. Hürzeler Fabienne, Ammerswil AG     1992 Goldläufer                         19.02,9      8.08,4  (1524)      7.03
Ober        25. Koller Pascal, Ammerswil AG         1992 Klasse 4C                          12.53,0      1.58,5  (1553)      4.46
Ober       108. Leemann Sacha, Ammerswil AG         1993 Klasse 4C                          16.41,6      5.47,1  (1562)      6.10
Ober        65. Leemann Sandra, Ammerswil AG        1995 Klasse 2B                          14.49,9      3.55,4  (1563)      5.29
Ober        80. Meyer Fabian, Ammerswil AG          ???? Klasse 2C                          15.19,3      4.24,8  (1577)      5.40
Ober       145. Pfund Nora, Ammerswil AG            1995 Klasse 1A                          17.56,0      7.01,5  (1595)      6.38
Ober       197. Prampolini Lisa, Ammerswil AG       1994 Klasse 3B                          20.20,5      9.26,0  (1598)      7.32
Ober        38. Rüegsegger Colin, Ammerswil AG      1996 Klasse 1A                          13.34,1      2.39,6  (1615)      5.01
Ober       162. Scheuchzer Luca, Ammerswil AG       1994 Klasse 2C                          18.38,4      7.43,9  (1629)      6.54
Ober       138. Schweizer Nathalie, Ammerswil AG    1995 Klasse 2B                          17.26,6      6.32,1  (1638)      6.27
Ober       127. Umiker Corinne, Ammerswil AG        1993 Klasse 3B                          17.04,5      6.10,0  (1682)      6.19
Ober        71. Umiker Janine, Ammerswil AG         1992 Klasse 4C                          15.05,1      4.10,6  (1683)      5.35
WM50        37. Gwerder Urs, Arth                   1949 WSG Schwyz                       1:47.04,5     44.27,5  (1048)      6.57
Walk       ---  Roner René                          1936 Au ZH                            1:22.28,0       -----    (26)      6.39
Piccolo      9. Berger Dennis                       2002 Auenstein                           4.30,0      1.12,5   (211)      5.00
SBF         11. Berger Melissa                      1998 Auenstein                          11.27,2      3.31,5   (867)      4.14
M40         49. Berger Oliver                       1965 Auenstein                          57.38,2     16.28,1   (623)      4.38
SCF         10. Leffler Sarah                       2000 Auenstein                           3.57,5      1.16,6   (308)      4.23
Piccolo     10. Leffler Simon                       2003 Auenstein                           4.57,6      1.40,1   (208)      5.30
Walk       ---  Leffler Uta Susanne                 1994 Auenstein                        1:30.47,4       -----    (37)      7.19
FAM        101. Sambale Christoph, Auenstein        1970 Team Sambale                        5.40,6      3.08,8  (1282)      1.00
FAM        100. Sambale Emma, Auenstein             2003 Team Sambale                        5.40,1      3.08,3  (1281)      1.00
M60          6. Urech Ruedi                         1946 Auenstein                          57.20,8      3.34,4   (654)      4.37

Total 46



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.