Lenzburger Lauf 2008 - nach Name "H"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                        Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
WM50        42. Haag Arnold                         1943 Hergiswil NW                     2:03.26,9   1:00.49,9  (1016)      8.00
WM50        33. Habegger Hans, Utzigen              1953 Berna, Bern                      1:43.45,5     41.08,5  (1017)      6.44
SAM         11. Häberli Nicola                      1995 Hausen AG                           9.49,0      2.07,6   (521)      3.38
JOGM        15. Haeberli Ruedi                      1963 Hausen AG                          27.37,5      7.06,2   (659)      4.55
FAM         20. Häfliger Christian, Lenzburg        1967 FC Lenzburg                         3.08,4      0.36,6  (1249)      0.33
JOGM         5. Häfliger Christian, Lenzburg        1967 FC Lenzburg                        25.03,3      4.32,0   (648)      4.28
Ober        72. Häfliger Marc, Lenzburg             1994 Klasse 1D                          15.05,9      4.11,4  (1498)      5.35
Ober        26. Häfliger Michelle, Lenzburg         1994 Klasse 2C                          12.53,9      1.59,4  (1499)      4.46
Ober        30. Häfliger Nicole, Lenzburg           1993 Klasse 3A                          13.04,1      2.09,6  (1500)      4.50
SBM          6. Häfliger Roger                      1997 Lenzburg                            8.57,3      0.58,6   (604)      3.19
FAM         21. Häfliger Roger, Lenzburg            1998 Duo Klein&Gross                     3.11,9      0.40,1  (1250)      0.34
WM30        10. Hafner Patrick                      1971 Holderbank SO                    1:32.00,3     26.49,5  (1018)      5.58
Ober       217. Häggi Fabienne, Lenzburg            ???? Klasse 4A                          22.16,2     11.21,7  (1501)      8.14
WM40         9. Hagmann Hugues                      1965 Oberrohrdorf                     1:05.53,3      7.10,2  (1089)      4.16
JOGF        14. Haller Oser Nadia                   1968 Lenzburg                           33.18,9      9.24,9   (808)      5.56
WM40         8. Haller Thomas                       1963 Hägendorf                        1:05.46,9      7.03,8  (1019)      4.16
Ober        24. Halter Tim, Lenzburg                1995 Klasse 1B                          12.47,4      1.52,9  (1502)      4.44
M20          9. Hammer Jörg                         1982 Hohenrain                          52.28,4     15.16,5   (669)      4.13
Ober        64. Hänny Florian, Lenzburg             1993 Klasse 3B                          14.49,4      3.54,9  (1503)      5.29
Ober       163. Hasenfratz Andreas, Othmarsingen    1994 Klasse 2C                          18.38,8      7.44,3  (1504)      6.54
Ober        49. Hauri Pascal, Schafisheim           1992 Klasse 3D                          14.02,6      3.08,1  (1505)      5.12
Ober       116. Häusermann Anja, Schafisheim        1992 Klasse 3D                          16.46,2      5.51,7  (1506)      6.12
Ober       170. Häusermann Ruby, Schafisheim        ???? Klasse 3D                          18.52,3      7.57,8  (1709)      6.59
Ober        15. Häusermann Sämi, Lenzburg           ???? Klasse 4A                          12.15,7      1.21,2  (1507)      4.32
Ober        57. Hausmann Karin, Lenzburg            ???? Klasse 4A                          14.37,9      3.43,4  (1508)      5.25
Ober       148. Hausmann Ramona, Staufen            1995 Klasse 2A                          17.59,1      7.04,6  (1509)      6.39
Ober       104. Hediger Bettina, Rupperswil         1995 Klasse 1B                          16.31,3      5.36,8  (1510)      6.07
Walk       ---  Heine Josef                         1935 Eschenbach LU                    1:36.58,3       -----     (4)      7.49
WM40        20. Heini Daniel                        1961 Hellbühl                         1:20.19,3     21.36,2  (1090)      5.12
M50         37. Heiz Daniel                         1950 Schwyz                           1:09.10,8     24.47,0   (736)      5.34
M60          5. Herren Kurt                         1943 Lupsingen                          57.12,7      3.26,3   (607)      4.36
Ober       135. Herren Silvia, Ammerswil AG         1994 Klasse 2B                          17.22,0      6.27,5  (1512)      6.25
Ober        17. Herren Stefan, Ammerswil AG         1991 S4b Riegler, Riniker               12.18,0      1.23,5  (1513)      4.33
Ober        63. Herzog Dominik, Staufen             1993 Klasse 2C                          14.46,9      3.52,4  (1514)      5.28
FAM         44. Hindermann Janine, Wolfhausen       2001 Team Hindermann                     3.46,9      1.15,1  (1299)      0.40
FAM         45. Hindermann Jürg, Wolfhausen         1960 Team Hindermann                     3.48,4      1.16,6  (1300)      0.40
JOGF        11. Hindermann Kathrin                  1969 Wolfhausen                         32.20,2      8.26,2   (866)      5.46
Piccolo     13. Hindermann Nils                     2004 Wolfhausen                          7.04,3      3.46,8   (209)      7.51
Piccola      8. Hindermann Selina                   2003 Wolfhausen                          4.25,8      1.34,5   (100)      4.55
JOGM        23. Hintermann Jürg                     1960 Wolfhausen                         32.20,7     11.49,4   (611)      5.46
Ober       110. Hirt Simone, Schafisheim            1995 Klasse 1B                          16.42,6      5.48,1  (1515)      6.11
SCF          4. Hitz Céline, Oberentfelden          1999 Satus Oberentfelden                 3.05,4      0.24,5   (305)      3.26
SBF          5. Hitz Michèle, Oberentfelden         1997 Satus Oberentfelden                 9.27,3      1.31,6   (844)      3.30
JFB          3. Hitz Nadine, Oberentfelden          1994 Satus Oberentfelden                14.03,3      2.51,5   (842)      5.12
Ober       204. Hochstrasse Leonie, Rupperswil      1995 Klasse 2A                          20.38,3      9.43,8  (1516)      7.38
F50          2. Hochstrasser Anna                   1955 Egliswil                         1:01.16,4      2.01,8   (809)      4.56
M50         31. Hochstrasser Theo                   1949 Egliswil                         1:02.21,4     17.57,6   (523)      5.01
Ober         8. Hodel Carmen, Rupperswil            1993 Klasse 3C                          11.41,5      0.47,0  (1517)      4.19
M30         30. Hofer Beat                          1973 Aarau                            1:02.22,2     21.46,2   (707)      5.01
WM50        31. Hofstetter Werner, Walchwil         1945 WSG Schwyz                       1:42.47,0     40.10,0  (1020)      6.40
M30         16. Hohermuth Andy                      1978 Wettingen                          50.57,4     10.21,4   (702)      4.06
M50         38. Hohl Rolf                           1955 Gränichen                        1:10.33,4     26.09,6   (666)      5.41
Mittel       8. Hold Lily, Lenzburg                 1998 Die Wilden 13                      15.53,9      1.47,4  (1518)      5.53
Ober        74. Holzer Pascal, Othmarsingen         1992 Klasse 4B                          15.08,0      4.13,5  (1519)      5.36
FAM         70. Hostettler Corinne, Hendschiken     1972 Team Hostettler                     4.25,8      1.54,0  (1308)      0.47
FAM         69. Hostettler Lynn, Hendschiken        2003 Team Hostettler                     4.25,2      1.53,4  (1307)      0.47
SCM         13. Huber Cyrill                        2000 Schinznach Dorf                     3.18,0      0.45,3   (401)      3.40
M40         36. Huber Daniel                        1967 Schinznach Dorf                    53.29,3     12.19,2   (524)      4.18
Piccolo      2. Huber Fabrice                       2002 Schinznach Dorf                     3.26,6      0.09,1   (200)      3.49
FAM         56. Huber Martin, Ehrendingen           1966 Huber Ehrendingen                   4.16,7      1.44,9  (1203)      0.45
M40         67. Huber Martin                        1966 Ehrendingen                      1:03.01,3     21.51,2   (525)      5.04
FAM         90. Huber Patrizia, Schinznach Dorf     1970 Huber Schinznach-Dorf               4.47,2      2.15,4  (1204)      0.51
Walk       ---  Huber Peter, Lenzburg               1961 Verein Behindertensport          1:31.02,0       -----     (6)      7.20
FAM         55. Huber Philip, Ehrendingen           2001 Huber Ehrendingen                   4.15,0      1.43,2  (1205)      0.45
FAM         89. Huber Ramon, Schinznach Dorf        2004 Huber Schinznach-Dorf               4.42,2      2.10,4  (1206)      0.50
F30         12. Huber Rebecca                       1978 Tennwil                          1:12.57,1     26.57,9   (847)      5.52
Piccola      7. Huber Stefanie, Kleinwangen         2001 Jugendriege Kleinwangen             4.03,1      1.11,8   (104)      4.30
Ober        19. Hufschmid Janik, Staufen            1995 Klasse 1C                          12.33,3      1.38,8  (1520)      4.39
M50         10. Hufschmid Marcel                    1958 Schinznach Bad                     48.58,9      4.35,1   (705)      3.57
M20          7. Hugentobler Josef                   1979 Schneisingen                       44.58,5      7.46,6   (606)      3.37
M50          2. Hunziker Markus                     1954 Spreitenbach                       45.00,8      0.37,0   (693)      3.37
Ober        62. Hunziker Samuel, Staufen            1992 Klasse 3C                          14.45,6      3.51,1  (1521)      5.28
Ober       153. Hunziker Tobias, Othmarsingen       1992 Klasse 4B                          18.10,2      7.15,7  (1522)      6.43
Ober       216. Hürlemann Stefan, Lenzburg          1994 Klasse 2B                          21.30,0     10.35,5  (1523)      7.57
Ober       177. Hürzeler Fabienne, Ammerswil AG     1992 Goldläufer                         19.02,9      8.08,4  (1524)      7.03
SAM          1. Hüsler Roman, Reinach AG            1995 LG Homberg                          7.41,4       -----   (616)      2.50

Total 76



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.