10 Meilen Laufen 2008, Laufen - Basel-Landschaft (Schweiz)

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W50         13. Albert Marianna                     1954 Birsfelden                  1:36.03,2     19.16,7   (164)  
M40         11. Althuas Rolf                        1962 Arlesheim                   1:07.48,0     11.07,0   (342)  
WW           5. Altmann Marianne                    1962 Liesberg Dorf               2:07.11,4      9.00,4   (424)  
4JAM         5. Ammann Daniel                       1993 Laufen                        31.55,5      8.03,3    (12)  
JBM          3. Ammann Jeruel                       1995 Laufen                         7.19,3      0.17,9   (531)  
4M          11. Ammann Jürg                         1960 Laufen                        32.02,2      7.21,0    (13)  
M40          2. Appius Aeneas, Bubendorf            1960 Törli Sportsteam              59.16,4      2.35,4     (9)  
W40         10. Arpagaus-Meyer Ruth                 1967 Grellingen                  1:33.52,7     20.56,2    (15)  
M40         19. Autenried Roger                     1964 Oberdorf BL                 1:10.19,9     13.38,9   (196)  
M40         16. Avila Julio                         1964 Liestal                     1:08.50,1     12.09,1   (197)  
M60          1. Bacher Sigi                         1947 Muttenz                     1:11.18,3       -----    (16)  
M40         94. Bächler Ruedi                       1961 Liestal                     1:52.28,7     55.47,7   (199)  
WM           8. Bachmann Gilbert                    1960 Röschenz                    2:05.10,0     36.33,2   (426)  
M50         54. Bader Arthur                        1949 Seltisberg                  1:39.41,1     41.27,7    (17)  
W40         17. Bader-Baumann Eva, Binningen        1961 Laufbewegung Basel          1:49.04,5     36.08,0   (352)  
M40         52. Bader Markus                        1960 Reigoldswil                 1:18.37,1     21.56,1    (18)  
M30         24. Baier Dominik                       1971 Biel-Benken BL              1:15.18,0     17.24,1    (20)  
M40          7. Barihas Ferhat, Pratteln            1960 LSV Basel                   1:06.53,6     10.12,6   (319)  
JPM          3. Baumgartner Sina                    2002 Laufen                         1.42,2      0.08,8   (587)  
JCW         15. Beeler Ariane                       2000 Laufen                         6.28,3      1.47,6   (624)  
M40         60. Biedermann Roland                   1961 Füllinsdorf                 1:19.47,2     23.06,2    (23)  
M40         34. Biedert David                       1968 Pratteln                    1:14.58,2     18.17,2   (292)  
M30         37. Bolzern Silvio                      1975 Zwingen                     1:19.13,7     21.19,8    (29)  
W40         13. Borer Christiane                    1962 Laufen                      1:38.13,6     25.17,1   (275)  
M40         73. Borer Ralph                         1964 Laufen                      1:23.54,6     27.13,6   (258)  
4WW          3. Bos Brigitte                        1961 Laufen                        52.50,7      1.31,6   (500)  
4JAM         6. Broch Damian                        1994 Laufen                        32.19,9      8.27,7   (331)  
JCW          1. Bronca Nina                         1998 Laufen                         4.40,7       -----   (615)  
4W           6. Brun Mirjam                         1981 Frenkendorf                   37.13,3      7.52,7   (205)  
JPM          1. Brunner Aline                       2001 Münchenstein                   1.33,4       -----   (567)  
JCW          9. Brunner Laura                       1999 Münchenstein                   5.33,2      0.52,5   (570)  
JPM         17. Brunner Liliane                     2002 Röschenz                       2.08,3      0.34,9   (629)  
M40         49. Brunner Rolf                        1968 Münchenstein                1:18.16,7     21.35,7   (288)  
W20          5. Bühlmann Sabine, Birsfelden         1979 LC Basel                    1:17.09,8      6.08,8   (279)  
JCM          9. Burri Björn                         2000 Wahlen b. Laufen               4.58,6      0.50,7   (619)  
4M           6. Buser Roman                         1958 Pratteln                      30.44,7      6.03,5    (35)  
M40         84. Cairoli Lorenz                      1962 Muttenz                     1:33.53,3     37.12,3    (36)  
M50         31. Cathomas Gieri                      1956 Allschwil                   1:20.36,9     22.23,5    (38)  
W50         14. Cathomas Yvonne                     1958 Allschwil                   1:36.06,0     19.19,5    (39)  
M40         66. Christen Hansruedi                  1961 Frenkendorf                 1:20.57,7     24.16,7   (167)  
W30         18. Cina Cornelia                       1970 Sissach                     1:36.16,1     29.06,5    (42)  
4W          12. Cina Nadia                          1984 Sissach                       44.00,7     14.40,1   (168)  
M50         50. Cueni Stephan                       1950 Binningen                   1:35.20,2     37.06,8    (44)  
M40         36. Danis Serge                         1967 Oberwil BL                  1:15.28,0     18.47,0   (170)  
M20          3. De Jesus Gabriel                    1981 Arlesheim                   1:07.49,0     11.50,1    (45)  
JBM         15. Dedaj Timo                          1997 Laufen                         8.49,3      1.47,9   (586)  
JBM          8. Degiacomi Andri                     1996 Laufen                         7.42,9      0.41,5   (568)  
M50         25. Degiacomi Cuno                      1957 Laufen                      1:17.47,6     19.34,2   (289)  
JBM         13. Degiacomi Luca                      1997 Laufen                         8.20,7      1.19,3   (569)  
WM           9. Dellenbach Andi                     1960 Liesberg Dorf               2:07.15,9     38.39,1   (429)  
JPM         25. Denseham Benjamin                   2003 Muttenz                        2.19,3      0.45,9   (620)  
JCM         10. Denseham Thomas                     2000 Muttenz                        5.16,0      1.08,1   (621)  
M30         39. Densham Steve                       1970 Muttenz                     1:19.29,1     21.35,2    (46)  
M40         33. Di Matteo Antonio                   1966 Oberwil BL                  1:14.33,9     17.52,9   (369)  
JCW         14. Döbeli Lena                         2000 Laufen                         6.09,5      1.28,8   (595)  
WW          30. Draï Patricia                       1962 Pratteln                    2:32.52,6     34.41,6   (430)  
M40         15. Draï Saïd                           1961 Pratteln                    1:08.49,1     12.08,1    (48)  
M50         20. Dünnenberger Rolf                   1955 Frenkendorf                 1:16.49,3     18.35,9    (49)  
JPM         11. Eberwein Julia, Grellingen          2002 LSG                            1.56,8      0.23,4   (560)  
JCW         13. Eberwein Melina, Grellingen         2000 LSG                            6.08,2      1.27,5   (559)  
M50         42. Fesli Mehmet                        1950 Prattelen                   1:29.29,1     31.15,7   (210)  
M30         29. Fesli Salman                        1974 Muttenz                     1:16.09,4     18.15,5   (326)  
M60         10. Flück Heinz                         1947 Aesch BL                    1:26.32,5     15.14,2   (173)  
4M           4. Franchi Piero                       1952 Laufen                        29.12,8      4.31,6   (277)  
M40         35. Frank Stephan                       1966 Muttenz                     1:15.16,3     18.35,3   (296)  
M30         28. Franz Patrick                       1974 Laufen                      1:16.07,1     18.13,2   (271)  
M30         48. Frey Peter                          1970 Böckten                     1:25.06,1     27.12,2   (327)  
4JAM         8. Fringeli Dominik                    1996 Zwingen                       33.34,1      9.41,9   (334)  
4M          12. Fringeli Gaudenz                    1965 Zwingen                       33.35,1      8.53,9   (335)  
M40         88. Fritz André                         1960 Birsfelden                  1:36.10,5     39.29,5    (60)  
M50          5. Fuchs Armin                         1956 Muttenz                     1:05.13,5      7.00,1   (174)  
JBM         11. Gerber Serafin                      1995 Laufen                         8.10,2      1.08,8   (614)  
M40         23. Gerber Thomas, Frenkendorf          1966 LSVB                        1:11.10,2     14.29,2   (263)  
W50         15. Gerosa Doris, Birsfelden            1955 Lauftreff                   1:36.09,6     19.23,1   (175)  
M40         80. Giacometti Raphael                  1964 Reinach BL                  1:30.08,3     33.27,3    (63)  
4W          11. Giacometti Rita                     1972 Reinach BL                    43.51,6     14.31,0    (64)  
M50         36. Girardin Roger                      1953 Arlesheim                   1:21.55,1     23.41,7    (65)  
M50         43. Glauser Willy                       1953 Aesch BL                    1:29.41,7     31.28,3    (66)  
W30          8. Grob Claudia                        1969 Liestal                     1:19.19,5     12.09,9    (67)  
M40         40. Grob Philipp                        1968 Liestal                     1:16.27,0     19.46,0    (68)  
W50          1. Grosheny Christine                  1957 Arlesheim                   1:16.46,5       -----   (214)  
JBW          7. Grunauer Jennifer                   1996 Laufen                        10.23,8      2.35,4   (597)  
JBM         10. Grunauer Kay                        1997 Laufen                         7.59,8      0.58,4   (596)  
JCM          4. Grunauer Marc                       1998 Laufen                         4.36,3      0.28,4   (598)  
M40         31. Gsell Rene, Liestal                 1961 TOSCATOURS                  1:13.56,3     17.15,3   (264)  
M50          9. Gysin Felix                         1949 Lausen                      1:08.54,9     10.41,5   (176)  
WW          29. Häfelfinger Evelyne                 1976 Muttenz                     2:31.01,4     32.50,4   (433)  
M40         26. Hamburger Dirk                      1963 Allschwil                   1:12.06,4     15.25,4   (269)  
M20         10. Handschin Nicolas                   1990 Dittingen                   1:18.47,7     22.48,8   (324)  
M40          6. Handschin Rodolphe                  1963 Dittingen                   1:06.37,4      9.56,4   (325)  
M60          3. Hedinger Edi                        1942 Aesch BL                    1:18.19,4      7.01,1   (215)  
M40          5. Hedinger Fernand                    1966 Nenzlingen                  1:04.59,4      8.18,4   (322)  
M40         92. Heiniger André                      1962 Münchenstein                1:40.31,3     43.50,3    (70)  
M30         41. Helfenfinger Thomas                 1973 Laufen                      1:19.53,6     21.59,7   (272)  
JCW         16. Helfer Lena                         2000 Laufen                         6.34,4      1.53,7   (565)  
JPM         19. Helfer Lukas                        2004 Laufen                         2.10,7      0.37,3   (564)  
M30         13. Hennek Thomas, Birsfelden           1974 LSV Basel                   1:09.28,7     11.34,8   (293)  
JBM         18. Henz Danjo                          1995 Laufen                         9.54,0      2.52,6   (574)  
JBW          5. Henz Jasmin                         1994 Laufen                         9.07,9      1.19,5   (575)  
M60          6. Herren Kurt                         1943 Lupsingen                   1:20.49,7      9.31,4    (72)  
M50         14. Hofer Hans                          1954 Lupsigen                    1:12.08,9     13.55,5     (2)  
4W           9. Hohl Christine                      1967 Allschwil                     39.06,0      9.45,4    (76)  
M30         12. Huber Frank                         1972 Laufen                      1:09.26,6     11.32,7   (323)  
WM           2. Huber Ueli                          1959 Laufen                      1:56.40,2     28.03,4   (437)  
JCW         10. Hübscher Noemi                      2000 Laufen                         5.54,4      1.13,7   (532)  
JPM         18. Hübscher Sarah                      2002 Laufen                         2.09,2      0.35,8   (533)  
W40          8. Hübscher Ursula                     1968 Laufen                      1:29.53,4     16.56,9    (77)  
4M           5. Hügli Fabian                        1980 Wahlen b. Laufen              30.32,2      5.51,0   (248)  
JBM          1. Hügli Manuel                        1994 Brislach                       7.01,4       -----   (603)  
M50         23. Hügli Marcel                        1954 Brislach                    1:17.19,7     19.06,3    (78)  
M60          2. Hügli Werner                        1947 Laufen                      1:15.34,8      4.16,5   (252)  
W30          5. Iberg Simone                        1972 Gelterkinden                1:17.04,0      9.54,4    (79)  
M50          2. Imhof Beat                          1956 Allschwil                   1:03.38,7      5.25,3   (220)  
M40         46. Imhof Bruno                         1964 Laufen                      1:17.45,7     21.04,7   (260)  
JPM         21. Imhof Noah                          2001 Röschenz                       2.12,2      0.38,8   (608)  
JBW          3. Imhof Sabrina                       1995 Pratteln                       8.22,1      0.33,7   (534)  
M40         68. Jeger André                         1959 Liesberg Dorf               1:21.28,9     24.47,9   (348)  
JCM         13. Jeger Cedric                        1999 Liesberg Dorf                  5.30,4      1.22,5   (576)  
4JAM         7. Jeger Thierry, Liesberg Dorf        1993 Judoclub-Laufen               32.47,4      8.55,2   (349)  
JBM         12. Jeker Philippe                      1995 Laufen                         8.13,2      1.11,8   (625)  
JCM          8. Jermann Aaron                       1999 Laufen                         4.56,9      0.49,0   (566)  
WM          10. Jermann André                       1942 Zwingen                     2:09.01,4     40.24,6   (440)  
JBM         17. Jermann Damien                      1995 Laufen                         9.05,7      2.04,3   (563)  
JBW          6. Jermann Daria                       1997 Laufen                         9.46,5      1.58,1   (562)  
WW          11. Jermann Dorothée, Dittingen         1944 Nordic Walking Laufental    2:13.01,6     14.50,6   (478)  
WM          12. Jermann Franz                       1943 Dittingen                   2:13.02,7     44.25,9   (477)  
JPM          2. Jermann Leonie                      2001 Dittingen                      1.41,0      0.07,6   (584)  
JCM         15. Jermann Loic                        2000 Laufen                         5.35,0      1.27,1   (561)  
JCW          6. Jermann Sophie                      1998 Dittingen                      5.07,7      0.27,0   (585)  
WW           2. Jörg Eliane                         1978 Niederdorf                  2:00.20,3      2.09,3   (441)  
4M          13. Karlen Armin                        1963 Therwil                       37.51,6     13.10,4    (83)  
M50         52. Karrer Mathias                      1955 Röschenz                    1:38.15,0     40.01,6   (274)  
M50          4. Käser Peter, Therwil                1957 Lauftreff Birsegg           1:03.46,6      5.33,2   (364)  
M40         48. Kegreiss Martin                     1961 Muttenz                     1:17.59,0     21.18,0   (358)  
M20          5. Kessler Fabian                      1980 Laufen                      1:08.22,8     12.23,9   (249)  
JPM         22. Kielhorn Adam                       2002 Muttenz                        2.13,3      0.39,9   (536)  
M30         38. Kielhorn Adrian                     1969 Muttenz                     1:19.17,9     21.24,0    (86)  
JPM         30. Kielhorn Leila                      2004 Muttenz                        3.05,9      1.32,5   (537)  
W60          4. Klöck Jolanda                       1946 Reinach BL                  1:49.50,0     24.37,7   (182)  
W30         11. Knapp Andrea                        1976 Muttenz                     1:21.32,3     14.22,7    (88)  
M50         29. Kron Rolf, Birsfelden               1951 LSV Basel                   1:19.32,5     21.19,1   (355)  
M40         70. Küffer Hansjörg                     1968 Münchenstein                1:22.09,9     25.28,9    (89)  
4W           8. Lepre Milvia                        1964 Allschwil                     38.05,5      8.44,9    (92)  
JPM          6. Leuenberger Eric                    2001 Laufen                         1.46,9      0.13,5   (554)  
M40         93. Leuenberger Jürg                    1962 Laufen                      1:43.36,0     46.55,0   (223)  
M40         14. Lindenmann Markus                   1962 Arlesheim                   1:08.07,8     11.26,8    (96)  
M50          6. Malzach Andreas                     1956 Laufen                      1:06.29,1      8.15,7    (11)  
M30         52. Mamie Roland                        1976 Laufen                      1:29.35,6     31.41,7   (267)  
WW          14. Masin Vreni                         1955 Muttenz                     2:15.20,7     17.09,7   (448)  
M40         62. Masoch Roberto                      1962 Binningen                   1:20.18,0     23.37,0   (286)  
M60          4. Mathys Reinhold, Muttenz            1940 LSUB                        1:19.57,3      8.39,0   (321)  
M50         39. Maurer Beat                         1949 Reinach BL                  1:26.58,4     28.45,0   (310)  
W40          7. Mayer Brigitte                      1967 Therwil                     1:29.52,2     16.55,7   (101)  
M50         53. Meder Urs                           1958 Lausen                      1:39.40,5     41.27,1   (227)  
4WM          2. Meury Walter                        1933 Blauen                        51.21,7      0.01,8   (476)  
M40         85. Meyer Benjamin                      1965 Blauen                      1:34.53,6     38.12,6   (187)  
M40         58. Meyer Franz                         1962 Grellingen                  1:19.21,3     22.40,3    (10)  
M50         24. Meyer Werner                        1957 Pratteln                    1:17.22,4     19.09,0   (298)  
WW          28. Müller Anna                         1952 Füllinsdorf                 2:29.07,8     30.56,8   (466)  
M40         53. Müller Bruno                        1960 Muttenz                     1:18.41,3     22.00,3   (359)  
WM           6. Müller Erich                        1944 Zwingen                     2:03.27,3     34.50,5   (451)  
WM          11. Müller Max                          1944 Muttenz                     2:09.11,1     40.34,3   (468)  
M30         45. Müller Urs                          1975 Brislach                    1:23.55,5     26.01,6   (231)  
JCW          8. Neyerlin Johanna                    1998 Laufen                         5.32,5      0.51,8   (591)  
W20          4. Niklaus Catrina                     1983 Laufen                      1:16.40,8      5.39,8   (373)  
M40         87. Nitihardjo Marcus Suharsono         1961 Pratteln                    1:35.53,7     39.12,7   (107)  
JPM         32. Noirjean Stefanie                   2004 Laufen                         3.24,5      1.51,1   (605)  
4WW          2. Nothofer Jacqueline                 1961 Diepflingen                   52.36,7      1.17,6   (453)  
M40         39. Nothofer Karl-Heinz                 1964 Diepflingen                 1:16.00,1     19.19,1   (108)  
W40          5. Odermatt Andrea                     1967 Pratteln                    1:28.19,6     15.23,1   (290)  
M30          8. Oliphant Crawford, Münchenstein     1971 Pudsey + Bramley            1:05.49,0      7.55,1   (372)  
JPM          7. Oliphant Samuel                     2002 Münchenstein                   1.47,6      0.14,2   (583)  
W30         15. Omlin Cornelia                      1972 Zwingen                     1:30.25,5     23.15,9   (109)  
M30          9. Omlin Martin                        1969 Zwingen                     1:07.38,9      9.45,0   (110)  
M20          2. Oser Sven                           1979 Muttenz                     1:06.23,3     10.24,4   (282)  
M50         41. Pabst Stephan                       1957 Grellingen                  1:28.46,5     30.33,1   (346)  
M40         79. Pauli Roland                        1963 Grellingen                  1:27.54,2     31.13,2   (112)  
W40         11. Peterhans Sabine                    1967 Oberwil BL                  1:33.55,5     20.59,0   (232)  
M40         51. Piller Jean-Claude                  1962 Brislach                    1:18.34,3     21.53,3   (114)  
M40         74. Piller Marc                         1960 Dittingen                   1:23.59,0     27.18,0   (189)  
M20          7. Piller Mike                         1989 Brislach                    1:14.14,6     18.15,7   (115)  
4W           4. Pola Sara                           1975 Laufen                        33.59,5      4.38,9   (294)  
M60          8. Portmann Franz, Aesch BL            1946 Laufträff Birsegg           1:24.50,2     13.31,9   (345)  
M50         10. Ravagli Markus                      1954 Muttenz                     1:10.14,7     12.01,3   (119)  
M30         49. Realini Claudio                     1969 Muttenz                     1:27.18,2     29.24,3   (234)  
M40         17. Rentsch Max                         1967 Gelterkinden                1:10.16,1     13.35,1   (268)  
M30         31. Riechsteiner Rico                   1973 Muttenz                     1:17.13,1     19.19,2   (120)  
4W          10. Roemelin-Bieri Therese              1955 Liestal                       40.15,9     10.55,3   (190)  
M30         10. Ruiz Manuel                         1971 Arlesheim                   1:07.44,2      9.50,3   (122)  
M30         40. Rust Markus                         1971 Bottmingen                  1:19.37,2     21.43,3   (123)  
4W           3. Ryser Marianne                      1961 Reinach BL                    32.23,7      3.03,1   (281)  
M40         42. Ryser Roger                         1959 Reinach BL                  1:16.51,7     20.10,7   (280)  
4W          16. Sander Ilka                         1977 Laufen                        49.51,4     20.30,8   (124)  
W30         13. Schaub Martina                      1976 Rünenberg                   1:25.56,4     18.46,8   (125)  
JCM         16. Schläfli Roul                       1999 Blauen                         5.35,7      1.27,8   (628)  
M40         27. Schmidlin Marcel                    1962 Muttenz                     1:12.13,3     15.32,3   (356)  
JBM         19. Schneider Eric                      1997 Muttenz                       11.02,4      4.01,0   (540)  
JCM         18. Schneider Nico                      1999 Muttenz                        5.57,4      1.49,5   (541)  
M40         76. Schneider René                      1959 Reigoldswil                 1:24.14,0     27.33,0   (127)  
M50         21. Schneider Ruedi                     1958 Thürnen                     1:16.50,5     18.37,1   (238)  
M50         40. Schnell Peter                       1956 Muttenz                     1:28.39,6     30.26,2   (192)  
JPM         10. Schnelli Elias                      2003 Laufen                         1.50,3      0.16,9   (542)  
JCM         17. Schnelli Gabriel                    1999 Laufen                         5.37,7      1.29,8   (543)  
M40         22. Scholer Daniel                      1959 Laufen                      1:11.08,6     14.27,6   (128)  
4JAM         4. Scholer Jan                         1992 Laufen                        29.17,6      5.25,4   (129)  
M30         50. Schüpbach Christian                 1973 Arlesheim                   1:27.24,6     29.30,7   (131)  
W30         10. Schürch Fränzi                      1975 Allschwil                   1:21.19,2     14.09,6   (132)  
M50         32. Schweighauser Rolf                  1957 Pfeffingen                  1:21.04,0     22.50,6   (134)  
WM           1. Seeberger Daniel                    1958 Grellingen                  1:28.36,8       -----   (455)  
M30         11. Senn Roy                            1974 Birsfelden                  1:08.11,5     10.17,6   (318)  
JBW          4. Smith Josephine                     1995 Frenkendorf                    8.36,4      0.48,0   (547)  
M40         45. Smith William                       1960 Frenkendorf                 1:17.16,1     20.35,1   (136)  
W30         14. Sommer Cornelia                     1976 Zwingen                     1:28.16,8     21.07,2   (138)  
W50          2. Stähli Monika                       1955 Dittingen                   1:23.06,1      6.19,6   (139)  
WW          23. Stalder Franziska                   1952 Grellingen                  2:21.22,0     23.11,0   (457)  
M40         28. Steg Andreas                        1968 Münchenstein                1:13.04,3     16.23,3   (473)  
JCM          2. Steiner Andrin                      1998 Laufen                         4.18,4      0.10,5   (589)  
JBM          6. Steiner Joel                        1995 Laufen                         7.34,4      0.33,0   (590)  
JBW          1. Steiner Nadine                      1994 Laufen                         7.48,4       -----   (270)  
WW           8. Steinmann Monica                    1960 Arlesheim                   2:09.26,0     11.15,0   (460)  
M50         45. Stettler Urs                        1957 Muttenz                     1:30.46,5     32.33,1   (142)  
M40         32. Stöcklin Rolf                       1959 Laufen                      1:14.18,2     17.37,2   (143)  
JBW          8. Studer Martina, Wahlen b. Laufen    1994 VBC Laufen                    10.28,5      2.40,1   (606)  
4M           2. Supino Omar                         1974 Laufen                        28.02,8      3.21,6   (295)  
WM           5. Suter Hansjörg                      1951 Laufen                      1:58.52,9     30.16,1   (461)  
W50         12. Sutter Agathe                       1955 Laufen                      1:35.56,5     19.10,0   (250)  
M20         16. Torre Antonio                       1981 Pratteln                    1:35.43,1     39.44,2   (242)  
JBM         20. Touré André                         1995 Zwingen                       11.50,8      4.49,4   (548)  
JBM         16. Troxler Benjamin                    1996 Wahlen b. Laufen               8.50,3      1.48,9   (549)  
JCW          4. Troxler Milena                      1999 Wahlen b. Laufen               4.53,4      0.12,7   (550)  
M40         47. Troxler Thomas                      1964 Wahlen b. Laufen            1:17.50,3     21.09,3   (148)  
M40         69. Tschopp Roland                      1964 Titterten                   1:21.38,3     24.57,3   (149)  
M40         12. Uehlinger Urs                       1961 Pratteln                    1:07.56,1     11.15,1   (360)  
M50         11. Vögelin Urs                         1951 Muttenz                     1:10.24,0     12.10,6   (320)  
M60         12. Vollmar Eduard                      1935 Binningen                   1:34.10,0     22.51,7   (194)  
JBM          2. Wasem Mark                          1995 Laufen                         7.03,5      0.02,1   (594)  
JPM         20. Weiser Joana                        2003 Lampenberg                     2.11,5      0.38,1   (622)  
JPM          4. Weiser Nadja                        2001 Lampenberg                     1.43,0      0.09,6   (623)  
M40         90. Wey Marc                            1968 Reinach BL                  1:37.27,1     40.46,1   (158)  
4M           8. Wieder Armin                        1945 Zunzgen                       31.10,4      6.29,2   (332)  
4M           1. Wiedmer Andy                        1967 Rünenberg                     24.41,2       -----   (330)  
W40          2. Willin Christa, Pratteln            1968 LSVB                        1:20.18,6      7.22,1   (354)  
JPM         31. Wolf Alyssa                         2004 Oberwil BL                     3.18,9      1.45,5   (581)  
JPM         29. Wolf Nicolas                        2004 Oberwil BL                     3.03,6      1.30,2   (580)  
M30         44. Wolf Stephane                       1970 Oberwil BL                  1:23.38,8     25.44,9   (370)  
M40         20. Zbinden Felix                       1960 Reinach BL                  1:10.25,5     13.44,5   (300)  
W30         17. Zillig Sibylle                      1971 Bottmingen                  1:34.27,8     27.18,2   (161)  
WW          22. Zuber Anna                          1955 Grellingen                  2:21.21,6     23.10,6   (475)  

Total 248



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.