(47) Jugend Piccolo

10 Meilen Laufen 2008, Laufen - (47) Jugend Piccolo

  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Brunner Aline                       2001 Münchenstein                   1.33,4       -----   (567)  
    2. Jermann Leonie                      2001 Dittingen                      1.41,0      0.07,6   (584)  
    3. Baumgartner Sina                    2002 Laufen                         1.42,2      0.08,8   (587)  
    4. Weiser Nadja                        2001 Lampenberg                     1.43,0      0.09,6   (623)  
    5. Eggenschwiler Simon                 2001 St. Pantaleon                  1.45,5      0.12,1   (612)  
    6. Leuenberger Eric                    2001 Laufen                         1.46,9      0.13,5   (554)  
    7. Oliphant Samuel                     2002 Münchenstein                   1.47,6      0.14,2   (583)  
    8. Heinz Joëlle                        2001 Breitenbach                    1.49,2      0.15,8   (553)  
    9. Wyss Mike                           2002 Breitenbach                    1.49,8      0.16,4   (604)  
   10. Schnelli Elias                      2003 Laufen                         1.50,3      0.16,9   (542)  
   11. Eberwein Julia, Grellingen          2002 LSG                            1.56,8      0.23,4   (560)  
   12. Jeker Simon                         2001 Urdorf                         2.00,2      0.26,8   (535)  
   13. Saner Philippe                      2001 Büsserach                      2.00,7      0.27,3   (539)  
   14. Müller Alina                        2001 D-Lörrach                      2.02,3      0.28,9   (578)  
   15. Ette Noa                            2003 F-Hegenheim                    2.03,6      0.30,2   (617)  
   16. Müller Justian                      2003 D-Lörrach                      2.04,3      0.30,9   (579)  
   17. Brunner Liliane                     2002 Röschenz                       2.08,3      0.34,9   (629)  
   18. Hübscher Sarah                      2002 Laufen                         2.09,2      0.35,8   (533)  
   19. Helfer Lukas                        2004 Laufen                         2.10,7      0.37,3   (564)  
   20. Weiser Joana                        2003 Lampenberg                     2.11,5      0.38,1   (622)  
   21. Imhof Noah                          2001 Röschenz                       2.12,2      0.38,8   (608)  
   22. Kielhorn Adam                       2002 Muttenz                        2.13,3      0.39,9   (536)  
   23. Plumey Crystelle                    2002 Courfaivre                     2.14,1      0.40,7   (626)  
   24. Gölz Max                            2001 D-Schopfheim                   2.14,8      0.41,4   (571)  
   25. Denseham Benjamin                   2003 Muttenz                        2.19,3      0.45,9   (620)  
   26. Eggenschwiler Lena                  2003 St. Pantaleon                  2.23,4      0.50,0   (613)  
   27. Roth Sara                           2002 Himmelried                     2.23,8      0.50,4   (572)  
   28. Plumey Maryline                     2004 Courfaivre                     2.38,8      1.05,4   (627)  
   29. Wolf Nicolas                        2004 Oberwil BL                     3.03,6      1.30,2   (580)  
   30. Kielhorn Leila                      2004 Muttenz                        3.05,9      1.32,5   (537)  
   31. Wolf Alyssa                         2004 Oberwil BL                     3.18,9      1.45,5   (581)  
   32. Noirjean Stefanie                   2004 Laufen                         3.24,5      1.51,1   (605)  

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.