10 Meilen Laufen 2008, Laufen - Land "D"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M40         37. Hilfinger Edgar                     1963 D-Bad Krozingen             1:15.36,7     18.55,7   (180)  
M20          8. Michler Felix, D-Bad Säckingen      1990 Lotte                       1:15.25,4     19.26,5   (306)  
W20          9. Michler Lena, D-Bad Säckingen       1989 Lotte                       1:24.30,7     13.29,7   (309)  
W40         15. Michler Sonja, D-Bad Säckingen      1963 Lotte                       1:42.19,1     29.22,6   (311)  
4WW          1. Roth-Fehren Kornelia, D-Bad Säcking 1959 SV 1967 Harpolingen           51.19,1       -----   (480)  
M20          4. Entzian Hans, D-Berlin              1986 Für meine Michko!           1:07.52,9     11.54,0   (171)  
M50         35. Mormin Gerard                       1954 D-Freiburg                  1:21.45,4     23.32,0   (103)  
M30         43. Weier Jürgen                        1970 D-Freiburg                  1:22.11,9     24.18,0   (154)  
M40         67. Köhler Lutz, D-Fuchshain            1961 LFV Oberholz                1:21.20,0     24.39,0   (366)  
W20         14. Hess Caroline                       1981 D-Grenzach-Wyhlen           1:33.56,1     22.55,1   (216)  
W20         10. Lederer Kathrin                     1979 D-Leipzig                   1:24.58,6     13.57,6    (91)  
M30         27. Schönichen Nico                     1977 D-Leipzig                   1:15.43,3     17.49,4   (130)  
M40         83. Arnold Christian                    1965 D-Lörrach                   1:33.18,7     36.37,7    (14)  
M50         49. Brunner Florian                     1949 D-Lörrach                   1:35.03,0     36.49,6    (30)  
M50         17. Fischer Jürgen                      1957 D-Lörrach                   1:16.03,0     17.49,6   (284)  
JPM         14. Müller Alina                        2001 D-Lörrach                      2.02,3      0.28,9   (578)  
JPM         16. Müller Justian                      2003 D-Lörrach                      2.04,3      0.30,9   (579)  
M30         17. Furrer Stefan                       1969 D-Rheinfelden               1:12.00,0     14.06,1    (61)  
M40         71. Gölz Andreas                        1968 D-Schopfheim                1:22.19,5     25.38,5   (315)  
JPM         24. Gölz Max                            2001 D-Schopfheim                   2.14,8      0.41,4   (571)  
4M           3. Landgraf Mattias, D-Schorndorf      1979 Lotte                         28.17,4      3.36,2   (307)  
4WW          6. Lindgens Annelies                   1955 D-Steinen                   1:03.21,7     12.02,6   (444)  
4JAM         2. Lindgens Dennis                     1991 D-Steinen                     26.33,7      2.41,5    (97)  
4WM          1. Lindgens Hans-Juergen               1952 D-Steinen                     51.19,9       -----   (445)  
4JAM         3. Lindgens Marcel                     1989 D-Steinen                     28.42,3      4.50,1    (98)  
W40         14. Zobel Sabine                        1967 D-Sulzberg                  1:41.11,1     28.14,6   (265)  
M60          7. Burda Franz                         1941 D-Weil am Rhein             1:24.22,4     13.04,1    (33)  
W30         20. Deichert-Müller Andrea              1970 D-Weil am Rhein             1:39.01,2     31.51,6   (207)  
M50          3. Greenwood Tony                      1957 D-Weil am Rhien             1:03.44,4      5.31,0   (213)  
M40         55. Ebner Christian, D-Welmingen        1968 TV Grenzach                 1:18.51,4     22.10,4   (257)  

Total 30



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.