10 Meilen Laufen 2008, Laufen - nach Name "A"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W50         13. Albert Marianna                     1954 Birsfelden                  1:36.03,2     19.16,7   (164)  
WM           3. Allemann Gerold                     1954 Bärschwil                   1:56.41,7     28.04,9   (421)  
4JAM         1. Allemann Jonas, Breitenbach         1991 Terra Nova Team               23.52,2       -----     (4)  
WW           3. Allemann Ursula                     1953 Bärschwil                   2:00.39,4      2.28,4   (422)  
WW          26. Altermatt Yvonne                    1959 Nunningen                   2:22.33,5     24.22,5   (423)  
M40         11. Althuas Rolf                        1962 Arlesheim                   1:07.48,0     11.07,0   (342)  
WW           5. Altmann Marianne                    1962 Liesberg Dorf               2:07.11,4      9.00,4   (424)  
4JAM         5. Ammann Daniel                       1993 Laufen                        31.55,5      8.03,3    (12)  
JBM          3. Ammann Jeruel                       1995 Laufen                         7.19,3      0.17,9   (531)  
4M          11. Ammann Jürg                         1960 Laufen                        32.02,2      7.21,0    (13)  
M40          2. Appius Aeneas, Bubendorf            1960 Törli Sportsteam              59.16,4      2.35,4     (9)  
M40         10. Arauso Victor                       1965 Kleindöttingen              1:07.29,7     10.48,7   (303)  
M40         83. Arnold Christian                    1965 D-Lörrach                   1:33.18,7     36.37,7    (14)  
W40         10. Arpagaus-Meyer Ruth                 1967 Grellingen                  1:33.52,7     20.56,2    (15)  
WM          15. Arpagaus Toni                       1940 Rodersdorf                  2:19.00,9     50.24,1   (469)  
WW          18. Augstburger Elisabeth               1971 Hubersdorf                  2:16.52,1     18.41,1   (425)  
W30         23. Aumayer Sigrid                      1975 Biel/Bienne                 1:47.17,8     40.08,2   (256)  
M40         19. Autenried Roger                     1964 Oberdorf BL                 1:10.19,9     13.38,9   (196)  
M40         16. Avila Julio                         1964 Liestal                     1:08.50,1     12.09,1   (197)  
M60          9. Azorin Diego                        1947 Bassecourt                  1:25.21,5     14.03,2   (198)  

Total 20



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.