Internationaler Greifenseelauf 2008, Uster - Uri (Schweiz)

Kategorie  Rang Name                      Jg   Land/Ort                         Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt ¦               ¦
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
K-W40      101. Arnold Claire             1961 Bürglen UR                    57.37,3     14.24,9 (19399)      5.45 ¦     ----  ----¦
K-M50       49. Arnold Hanspeter          1954 Bürglen UR                    54.19,5     18.55,9 (18062)      5.25 ¦     ----  ----¦
H-M60       46. Danioth Franz             1948 Andermatt                   1:48.35,7     14.39,3  (3632)      5.08 ¦   48.47    35.¦
H-M50      518. Egli Guido                1955 Schattdorf                  2:06.59,8     49.44,9 (10381)      6.01 ¦ 1:01.23   558.¦
H-W50      114. Egli Nicole               1956 Schattdorf                  2:13.44,6     42.43,1 (10311)      6.20 ¦ 1:03.16   128.¦
H-M30       58. Epp Stefan                1974 Schattdorf                  1:27.50,6     22.20,4   (317)      4.09 ¦   40.03    47.¦
H-M35      576. Fröhlich René             1969 Altdorf UR Rynächt          1:52.06,6     46.13,5  (7613)      5.18 ¦   52.41   643.¦
H-M60       23. Furrer Karl               1944 Schattdorf                  1:44.25,9     10.29,5  (3125)      4.56 ¦   47.28    22.¦
H-M35      451. Gisler Heinz              1969 Schattdorf                  1:46.53,2     41.00,1  (3388)      5.03 ¦   50.21   526.¦
H-W35      243. Gisler-Indergand Sonja    1972 Erstfeld                    2:03.21,6     45.04,2 (10610)      5.50 ¦   57.00   246.¦
H-M30      239. Gisler Urs                1977 Schattdorf                  1:41.29,1     35.58,9  (5477)      4.48 ¦   50.21   401.¦
H-M45      267. Grossmann Frank           1963 Erstfeld                    1:39.53,8     29.00,8  (6247)      4.44 ¦   46.19   283.¦
K-W40       68. Huser Romy                1960 Seelisberg                    55.18,1     12.05,7 (17234)      5.31 ¦     ----  ----¦
H-M35      170. Ilg Daniel                1973 Altdorf UR                  1:35.51,1     29.58,0   (727)      4.32 ¦   44.44   212.¦
K-W20       13. Kempf Anita               1983 Seedorf UR                    48.24,2      7.06,0 (17068)      4.50 ¦     ----  ----¦
H-M50      150. Sacher Christian          1956 Altdorf UR Rynächt          1:40.22,4     23.07,5  (2252)      4.45 ¦   45.18   129.¦
H-M55      105. Spizzi Loris              1952 Altdorf UR                  1:47.12,7     29.35,3  (5123)      5.04 ¦   48.13    85.¦
H-W35      189. Tresch Karin              1969 Altdorf UR                  1:58.02,6     39.45,2  (9348)      5.35 ¦   53.06   148.¦
H-W50      125. Wagner Annamarie          1954 Erstfeld                    2:17.58,0     46.56,5 (10557)      6.32 ¦ 1:02.02   125.¦
H-M40      262. Walker Josef              1966 Schattdorf                  1:36.36,9     22.07,4  (7521)      4.34 ¦   45.54   355.¦
K-W20        4. Zgraggen Patricia         1983 Altdorf UR                    42.49,9      1.31,7 (17008)      4.16 ¦     ----  ----¦
H-M40      210. Ziegler Emil              1965 Altdorf UR Rynächt          1:34.41,4     20.11,9  (2312)      4.29 ¦   43.53   223.¦

Total 22



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.