Glacier 3000 Run 2008, Gstaad - Waadt (Schweiz)

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M40         36. Allesina Flavio                     1967 Corsier-sur-Vevey           3:22.39,2     56.27,6   (304)      7.47
F40         25. Ansermoz Armelle                    1965 Bex                         4:09.05,1   1:10.53,8    (28)      9.34
M30         27. Bize Nicolas                        1975 Treycovagnes                3:25.05,6   1:05.02,7   (374)      7.53
M40         64. Bohnenblust Thomas                  1968 Château-d'Oex               3:44.58,8   1:18.47,2    (63)      8.39
M30         58. Borgeaud Julien                     1976 Chexbres                    3:58.48,5   1:38.45,6   (311)      9.11
M50         36. Capt Gilbert                        1949 Orient                      3:49.27,1     51.50,9   (314)      8.49
M50         59. Chapalay Jacques                    1952 Puidoux                     4:23.55,2   1:26.19,0    (82)     10.09
M40          6. Correvon Michel                     1967 Crissier                    2:46.37,8     20.26,2   (379)      6.24
F30         21. Dans Anna                           1973 Pully                       4:15.52,6   1:29.43,4   (533)      9.50
M30         31. Dematraz Steve                      1978 Prilly                      3:28.43,9   1:08.41,0    (89)      8.01
M40         62. Destraz Denis                       1959 Puidoux                     3:44.05,8   1:17.54,2    (90)      8.37
M50         52. Duca Giovanni                       1953 Lausanne                    4:13.18,6   1:15.42,4   (431)      9.44
M60         23. Durgnat Jacques                     1945 Chernex                     4:57.51,2   1:39.23,0   (318)     11.27
F60          1. Durgnat Yvette                      1946 Chernex                     3:19.05,6       -----   (319)      7.39
F30         26. Frey Caroline                       1978 Lacroix sur Lutry           5:17.29,9   2:31.20,7   (322)     12.12
F40          3. Georgeot Nicole                     1962 Villars-Ste-Croix           3:10.44,6     12.33,3   (116)      7.20
M40          7. Gillieron Christophe                1967 Morges                      2:46.58,9     20.47,3   (326)      6.25
M30         24. Graf Thomas                         1973 Rougemont                   3:19.58,6     59.55,7   (126)      7.41
F30         23. Huber Sylvia                        1974 St-Triphon                  4:24.00,8   1:37.51,6   (432)     10.09
F50          4. Joye Diana                          1958 Blonay                      3:51.48,8     32.04,3   (162)      8.54
MJ           1. Lüthi Dimitri                       1989 Château-d'Oex               2:52.45,5       -----     (2)      6.38
M40         63. Lüthi Jean-Pierre                   1965 Lausanne                    3:44.09,0   1:17.57,4   (429)      8.37
M50         63. Marletaz Blaise Vincent             1958 Lausanne                    4:26.56,3   1:29.20,1   (337)     10.16
M40        105. Matti Jean-Claude                   1960 Rougemont                   4:36.47,1   2:10.35,5   (394)     10.38
M50         27. Pfister Max                         1953 St-Légier-La Chiésaz        3:36.40,1     39.03,9   (401)      8.20
M30         32. Porter Paul                         1970 Chesières                   3:30.21,1   1:10.18,2   (437)      8.05
M30         55. Pusztaszeri Marc                    1977 Lausanne                    3:51.57,2   1:31.54,3   (217)      8.55
M60          2. Richard Jean-Claude, Chesières      1944 SC Villars                  3:31.34,3     13.06,1   (405)      8.08
F40         26. Roussy Danièle                      1964 Bofflens                    4:12.57,5   1:14.46,2   (230)      9.43
F40         23. Ryf Coendet Anick                   1963 Froideville                 4:06.02,7   1:07.51,4   (233)      9.27
M50         47. Saillen André                       1951 Chexbres                    4:09.33,6   1:11.57,4   (234)      9.35
M50         20. Saugy Martial                       1954 Granges-Marnand             3:31.07,4     33.31,2   (346)      8.07
F40         29. Saugy Rita                          1959 Granges-Marnand             4:23.27,8   1:25.16,5   (347)     10.07
F30         19. Schumacher Lucie                    1977 Nyon                        4:01.14,4   1:15.05,2   (408)      9.16
M30         23. Spencer Andrew                      1975 Rolle                       3:19.53,1     59.50,2   (250)      7.41
SMix         2. Vallotton François+Tsilla Vallotton 1953 Lucens                      3:13.50,6      6.53,9   (512)      7.27
M60         17. Vetsch Erhard                       1946 Blonay                      4:26.39,2   1:08.11,0   (279)     10.15
M40        116. Vulliemin Sébastien                 1967 Yverdon                     5:11.27,8   2:45.16,2   (282)     11.58

Total 38



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.