Overall Männer

Drei Zinnen Alpin Lauf 2008, Sexten (I) - Overall Männer

  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  Kat/Rang      
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Schiessl Helmut, D-Buchenberg       1972 BLT Saukel/Haglöfs            44.50,7       -----     (9)  M30      1.   
    2. Frick Gerd, Meran (BZ)              1974 Telmekom Team                 45.38,5      0.47,8     (3)  M30      2.   
    3. Molinari Antonio, Civezzano (TN)    1967 Atl. Trento CMB               45.51,0      1.00,3     (4)  M40      1.   
    4. Cassi Claudio, Lastreghe (BL)       1970 Atletica Dolomiti Belluno     46.12,7      1.22,0    (12)  M30      3.   
    5. Cox Martin, GB-Leicester            1969 Ateltica Gherdeina            46.38,5      1.47,8     (1)  M30      4.   
    6. Skalsky Roman, CZ                   1975 Salomon Team Czech            46.48,6      1.57,9     (6)  M30      5.   
    7. Dlugosz Andrzej                     1978 PL-Rytro                      46.55,9      2.05,2     (2)  M30      6.   
    8. Mamleev Mikhail, Molten (BZ)        1975 Sportler Team                 47.22,2      2.31,5   (653)  M30      7.   
    9. Barizza Filippo, Mira (VE)          1981 Atletica Brugnera Friul I     47.44,1      2.53,4    (15)  M20      1.   
   10. Fregona Lucio, Monfumo (TV)         1964 Corpo Forestale dello Sta     47.55,8      3.05,1     (7)  M40      2.   
   11. Bolkhovitin Alexandre               1971 RUS                           48.08,1      3.17,4    (16)  M30      8.   
   12. Niederegger Thomas, Mals (BZ)       1983 ASV Rennerclub Vinschgau      48.36,0      3.45,3   (697)  M20      2.   
   13. Pleticha Richard, CZ                1975 Salomon Team Czech            48.41,5      3.50,8    (10)  M30      9.   
   14. Angerer Günther, I                  1970 ASV Rennerclub Vinschgau      48.44,5      3.53,8    (19)  M30      10.  
   15. Obexer Martin, I                    1964 Telmekom Team Südtirol        49.08,2      4.17,5   (660)  M40      3.   
   16. Steiner Anton, Laas (BZ)            1965 ASV Rennerclub Vinschgau      49.20,3      4.29,6   (507)  M40      4.   
   17. Miskowiec Tomasz, PL-Sucha Beskidzk 1981 Kkl Kielce                    49.50,8      5.00,1   (719)  M20      3.   
   18. Strobl Jochen, Toblach (BZ)         1979 ASV Niederdorf                49.56,6      5.05,9   (740)  M20      4.   
   19. Mair Alfred, Sexten (BZ)            1967 ASV Niederdorf Raiffeisen     50.07,6      5.16,9     (5)  M40      5.   
   20. Piller Hoffer Matteo, Sappada       1980 U.S. ALDO MORO PALUZZA        50.19,9      5.29,2   (662)  M20      5.   
   21. Poletto Roberto, Fara Vicentino (VI 1972 G.S.A Vicenza                 50.58,9      6.08,2   (424)  M30      11.  
   22. Fischer Michael, Moos in Passeier ( 1980 Telmekom Team Südtirol        51.08,4      6.17,7   (188)  M20      6.   
   23. Innerhofer Paul, I                  1974 Telmekom Team Südtirol        51.30,1      6.39,4   (641)  M30      12.  
   24. Bettoni Francesco, Pisogne (BS)     1976 G.P.LEGNAMI PELLEGRINELLI     52.21,3      7.30,6    (67)  M30      13.  
   25. Erhard Alexander, Mals (BZ)         1978 ASV Rennerclub Vinschgau      52.24,6      7.33,9   (173)  M30      14.  
   26. Cozzini Enrico, Lasino (TN)         1985 Atletica Trento CMB           52.41,4      7.50,7   (134)  M20      7.   
   27. Grindling Thomas, A-Lienz, Osttirol 1985 Iseltal Cracks                52.53,4      8.02,7   (692)  M20      8.   
   28. De Zordo Alessandro, Domegge di Cad 1988 Atletica Caprioli S. Vito     53.05,9      8.15,2   (625)  M20      9.   
   29. Klocker Wolfgang, A-Lienz, Osttirol 1971 Iseltal Cracks                53.09,5      8.18,8   (695)  M30      15.  
   30. Tschurtschenthaler Stefan           1974 Sexten (BZ)                   53.16,7      8.26,0    (18)  M30      16.  
   31. Hackhofer Martin, Sexten (BZ)       1979 ASC Drei Zinnen Raiffeise     53.21,7      8.31,0   (235)  M20      10.  
   32. Pierantoni Davide, Torrebelvicino ( 1990 Caprioli San Vito             53.22,7      8.32,0   (699)  MJun     1.   
   33. Benedetto Erik                      1976 Ivrea (TO)                    53.33,7      8.43,0    (53)  M30      17.  
   34. Benatti Andrea, Reggio Emilia (RE)  1976 self atletica                 53.47,9      8.57,2    (51)  M30      18.  
   35. Preuß Georg, D-Albaching            1961 SC Haag                       53.56,7      9.06,0   (430)  M40      6.   
   36. Christian Moser, Sarntal (BZ)       1974 Sarntal                       54.13,2      9.22,5   (123)  M30      19.  
   37. Kirchler Helmuth, Ahornach (BZ)     1974 LC Fochina                    54.30,8      9.40,1   (646)  M30      20.  
   38. Rainer Eberhard, Antholz (BZ)       1964 ASV Niederdorf Raiffeisen     54.42,5      9.51,8   (668)  M40      7.   
   39. Manfrini Luigi, Bologna (BO)        1979 Pontelungo                    54.49,6      9.58,9   (328)  M20      11.  
   40. Steinhauser Peter, I                1953 Telmekom Team Südtirol        54.56,8     10.06,1   (679)  M50      1.   
   41. Vezzola Cristian, Salò (BS)         1979 Atletica Gavardo              55.08,1     10.17,4   (554)  M20      12.  
   42. Gutwenger Matthias, Sexten (BZ)     1990 ASC Drei Zinnen Raiffeise     55.10,5     10.19,8   (232)  MJun     2.   
   43. Pertinger Simon, Muhlbach (BZ)      1977 S.G. Eisacktal                55.13,9     10.23,2   (661)  M30      21.  
   44. Bosetti Alessio, San Lorenzo in Ban 1981 Giudicarie                    55.20,9     10.30,2   (737)  M20      13.  
   45. Hackhofer Arthur, Sexten (BZ)       1979 ASV Niederdorf Raiffeisen     55.22,1     10.31,4   (634)  M20      14.  
   46. Zanatta Andrea, Ponzano (TV)        1973 PlayLife Sports Runners       55.22,5     10.31,8   (587)  M30      22.  
   47. Giovannini Fulvio, Trento (TN)      1966 Atletica Giudicarie Ester     55.22,8     10.32,1   (691)  M40      8.   
   48. Steiner Herbert, Latzfons (BZ)      1970 Gummibären                    55.29,6     10.38,9   (739)  M30      23.  
   49. Amhof Stefan, Sexten (BZ)           1967 ASV Niederdorf Raiffeisen     55.32,7     10.42,0   (606)  M40      9.   
   50. Lutz Michael, San Valentino Mutta ( 1979 ASV Rennerclub Vinschgau      55.39,8     10.49,1   (323)  M20      15.  
   51. Trompedeller Elmar, Moos in Passeie 1956 passeier                      55.45,7     10.55,0   (682)  M50      2.   
   52. Di Renzone Claudio, Sinalunga (SI)  1963 Atletica Sinalunga            55.51,2     11.00,5   (153)  M40      10.  
   53. Brugger Christoph, Bruneck (BZ)     1970 Macki Nacki                   55.53,7     11.03,0    (92)  M30      24.  
   54. Mini Gianroberto                    1967 San Pietro di Feletto (TV     55.54,4     11.03,7   (361)  M40      11.  
   55. Cucchiaro Livio, Tolmezzo (UD)      1970 US Aldo Moro                  56.06,8     11.16,1   (622)  M30      25.  
   56. Franceschini Luca, Trento (TN)      1961 G.S. Fraveggio                56.13,6     11.22,9   (711)  M40      12.  
   57. Riva Gabriele, Voltago Agordino (BL 1975 Atletica Agordina             56.30,5     11.39,8   (448)  M30      26.  
   58. Dorfmann Nikolaus                   1965 Natz Schabs (BZ)              56.36,3     11.45,6   (628)  M40      13.  
   59. Kantioler Markus                    1978 Latzfons (BZ)                 56.38,6     11.47,9   (276)  M30      27.  
   60. Fontanive Claudio, Agordo (BL)      1972 ATLETICA AGORDINA             56.41,5     11.50,8   (192)  M30      28.  
   61. Ghiotto Nicola, Montecchio Maggiore 1967 La Cerniera                   56.41,9     11.51,2   (209)  M40      14.  
   62. Huber Hans, D-Bad Kohlgrub          1966 SC Haag                       56.45,2     11.54,5   (256)  M40      15.  
   63. Ferrari Marcello, Arco (TN)         1970 U.S. Tenno                    56.50,0     11.59,3   (185)  M30      29.  
   64. Winkler Andreas, Dietenheim (BZ)    1967 Mountain Team Pustertal       56.51,1     12.00,4   (580)  M40      16.  
   65. Strobl Günther, Toblach (BZ)        1974 SV Niederdorf                 56.53,5     12.02,8   (728)  M30      30.  
   66. Urh Ivan                            1956 SLO-Stahovica                 57.07,0     12.16,3   (550)  M50      3.   
   67. Krenn Walter, A-Bad Goisern         1961 Sport Lichtenegger            57.12,2     12.21,5   (295)  M40      17.  
   68. Pezzato Guido, Torrebelvicino (VI)  1982 CAI ROVERETO                  57.13,7     12.23,0   (413)  M20      16.  
   69. Oberleiter Christoph                1976 St.Georgen (BZ)               57.22,0     12.31,3   (386)  M30      31.  
   70. Irsara Oskar, Badia (BZ)            1977 Badiasport                    57.26,1     12.35,4   (694)  M30      32.  
   71. Pezzato Giovanni, Torrebelvicino (V 1982 CAI ROVERETO                  57.29,3     12.38,6   (412)  M20      17.  
   72. Insam Christian                     1976 St.Christina (BZ)             57.34,1     12.43,4   (642)  M30      33.  
   73. Rabanser Georg                      1968 St.Ulrich (BZ)                57.46,4     12.55,7   (667)  M40      18.  
   74. Farenzena Giorgio, Agordo (BL)      1962 Atletica Agordina             57.49,0     12.58,3   (180)  M40      19.  
   75. Planötscher Markus                  1967 Bozen (BZ)                    58.01,9     13.11,2   (422)  M40      20.  
   76. Schweigl Alexander, Moos in Passeie 1974 Telmekomteam Südtirol         58.03,3     13.12,6   (744)  M30      34.  
   77. Kalousek Josef, A-Altlengbach       1986 Team Lengbachhof              58.11,6     13.20,9   (274)  M20      18.  
   78. Tschurtschenthaler Alex             1971 Sexten (BZ)                   58.13,9     13.23,2   (545)  M30      35.  
   79. Schöpf Rudolf, Latsch (BZ)          1958 ASV Rennerclub Vinschgau      58.14,4     13.23,7   (677)  M50      4.   
   80. Bonetti Giuliano, Castelnuovo del G 1958 LE SGALMARE COLA'             58.15,4     13.24,7    (82)  M50      5.   
   81. Tiezzi Paolo, Sinalunga (SI)        1987 Atletica Sinalunga            58.19,7     13.29,0   (530)  M20      19.  
   82. Kerschbaumer Florian, A-Krumbach    1983 Bike the Bugles MTB Club      58.28,9     13.38,2   (283)  M20      20.  
   82. Lunelli Diego, Civezzano (TN)       1966 Atletica Trento CMB           58.28,9     13.38,2   (319)  M40      21.  
   84. Baldauf Erwin, San Valentino Mutta  1960 ASV Rennerclub Vinschgau      58.31,0     13.40,3    (40)  M40      22.  
   85. Ronzani Maurizio, Caltrano (VI)     1966 G.S. Alpini Vicenza           58.35,8     13.45,1   (457)  M40      23.  
   86. Renner Rudi, I                      1958 Amateur - LC Kaltern          58.36,7     13.46,0   (672)  M50      6.   
   87. Bellitto Daniele, Claut (PN)        1969 Pol. Montreale                58.37,6     13.46,9   (738)  M30      36.  
   88. Meier-Echtler Heinz, D-Reichertshei 1969 SC Haag                       58.49,2     13.58,5   (353)  M30      37.  
   89. Piemonte Giuseppe, Treviso (TV)     1981 Granfondo Pinarello           58.49,4     13.58,7   (726)  M20      21.  
   90. Amhof Robert, Innichen (BZ)         1966 ASC Drei Zinnen               58.54,3     14.03,6    (28)  M40      24.  
   91. Moser Paul, Terenten (BZ)           1963 Zehnkampfgruppe Vintl         58.56,2     14.05,5   (696)  M40      25.  
   92. Psenner Alfred, Steinegg (BZ)       1966 Team Steinegg                 58.57,9     14.07,2   (433)  M40      26.  
   93. Carbone Luca, Sesto Fiorentino (FI) 1966 bgn da nia val de fasha       59.10,0     14.19,3   (108)  M40      27.  
   94. Poiana Ezio, Faedis (UD)            1964 Talmicco Corse                59.10,6     14.19,9   (423)  M40      28.  
   95. Bernardi Giorgio, Scomigo (TV)      1970 Atletica ValDobbiane GSA      59.10,9     14.20,2   (613)  M30      38.  
   96. Pontarollo Francesco, San Nazario ( 1969 Atletica 2000                 59.11,0     14.20,3   (427)  M30      39.  
   97. Moser Arnold, A-Ainet               1966 Union Raika Compedal          59.12,3     14.21,6   (368)  M40      29.  
   98. Lesina Debiasi Stephan, Kastelbell  1979 Kastlbell-Tschars             59.12,4     14.21,7   (311)  M20      22.  
   99. Dogali Lino Francesco               1968 Pian Camuno (BS)              59.15,7     14.25,0   (156)  M40      30.  
  100. Neuschitzer Gerhard                 1965 A-Trebesing                   59.25,3     14.34,6   (379)  M40      31.  
  101. Bergmann Josef, A-Strassen          1964 SU Raika Strassen             59.26,1     14.35,4   (612)  M40      32.  
  102. Fischli Alois                       1971 CH-Mels                       59.27,9     14.37,2   (189)  M30      40.  
  103. Fantini Luca, Prato (PO)            1965 A.S.D. Cometa                 59.37,0     14.46,3   (179)  M40      33.  
  104. Kramer Jens, Steinegg (BZ)          1979 LC Bozen                      59.44,0     14.53,3   (647)  M20      23.  
  105. Ploner Kurt, Niederdorf (BZ)        1961 ASV Niederdorf Raiffeisen     59.44,1     14.53,4     (8)  M40      34.  
  106. Moser Sandro, Molina di Fiemme (TN) 1966 G-S Castello di Fiemme        59.44,3     14.53,6   (369)  M40      35.  
  107. Bianchi Agostino, Pianico (BG)      1971 G.P.LEGNAMI PELLEGRINELLI     59.49,6     14.58,9    (69)  M30      41.  
  108. Matthias Niedermair                 1979 Muhlbach (BZ)                 59.50,3     14.59,6   (656)  M20      24.  
  109. Gabrieucig Adriano, Udine (UD)      1963 Libertas Udine                59.52,4     15.01,7   (198)  M40      36.  
  110. Silvanti Luca, CH-Tenero            1971 CAS                           59.56,3     15.05,6   (492)  M30      42.  
  111. Hölbling Rudi, Mals (BZ)            1968 Rennerclub Vinschgau Raif     59.58,4     15.07,7   (638)  M40      37.  
  112. Hillebrand Othmar, Marling (BZ)     1968 SC Meran Marathon           1:00.05,8     15.15,1   (249)  M40      38.  
  113. Werth Roman                         1969 D-Tholey                    1:00.06,4     15.15,7   (572)  M30      43.  
  114. Dallacosta Mauro                    1959 Besenello (TN)              1:00.09,2     15.18,5   (690)  M40      39.  
  115. Schoner Martin, D-Fischbachau       1970 SF Fischbachau              1:00.10,6     15.19,9   (483)  M30      44.  
  116. Baur Robert                         1965 Toblach (BZ)                1:00.15,2     15.24,5   (688)  M40      40.  
  117. Weidlich Fritz                      1961 D-Sonthofen                 1:00.16,8     15.26,1   (568)  M40      41.  
  118. Weger Hubert, Steinhaus (BZ)        1963 Mountain Team Pustertal     1:00.25,8     15.35,1   (566)  M40      42.  
  119. Ferrazzi Aldo, Valstagna (VI)       1957 G.S.A. Montegrappa Bassan   1:00.28,2     15.37,5   (186)  M50      7.   
  120. Marignani Gabriele, Sinalunga (SI)  1979 Atletica Sinalunga          1:00.29,3     15.38,6   (333)  M20      25.  
  121. Holzer Josef, A-Kals am Großglockne 1968 Iseltal Cracks              1:00.30,9     15.40,2   (693)  M40      43.  
  122. Savoi Fabio, Cembra (TN)            1965 Atletica Valle di Cembra    1:00.39,0     15.48,3   (676)  M40      44.  
  123. Pugnetti Maurizio, Tolmezzo (UD)    1955 CARNIATLETICA               1:00.40,4     15.49,7   (435)  M50      8.   
  124. Buratti Marco                       1981 Lomaso (TN)                 1:00.41,1     15.50,4   (617)  M20      26.  
  125. Linder Reinhold, Kaltern a.d.Weinst 1961 Läuferclub Kaltern          1:00.52,3     16.01,6   (652)  M40      45.  
  126. Huber Andreas, Gsies (BZ)           1980 ASV Niederdorf Raiffeisen   1:00.52,6     16.01,9   (254)  M20      27.  
  127. Redo David, L-Dudelange             1984 Armee LUX                   1:00.52,8     16.02,1   (442)  M20      28.  
  128. Lutz Christoph, San Valentino Mutta 1981 ASV Rennerclub Vinschgau    1:00.54,5     16.03,8   (322)  M20      29.  
  129. Lunelli Umberto, Civezzano (TN)     1969 Atletica Trento CMB         1:00.55,9     16.05,2   (320)  M30      45.  
  130. Larch Martin, Brixen (BZ)           1966 Südt.Gehörlosen SG          1:00.56,9     16.06,2   (650)  M40      46.  
  131. Gschwandtner Thomas, A-Bad Goisern  1968 Sport Lichtenegger          1:01.04,3     16.13,6   (227)  M40      47.  
  132. Kettner Patrick                     1971 A-Lassing                   1:01.09,7     16.19,0   (285)  M30      46.  
  133. Alber Martin, I                     1967 Telmekom Team Südtirol      1:01.10,0     16.19,3   (605)  M40      48.  
  134. Benamati Michele, Dro (TN)          1970 Triathlon Trentino          1:01.14,9     16.24,2    (50)  M30      47.  
  135. Löw Torsten, D-Breuberg             1977 SG Sandbach                 1:01.17,4     16.26,7   (315)  M30      48.  
  136. Weiss Christoph, Lajen (BZ)         1978 ASC Lajen                   1:01.21,9     16.31,2   (570)  M30      49.  
  137. Turolla Simone, Campodarsego (PD)   1972 DNA RUN BIKE TEAM PADOVA    1:01.26,9     16.36,2   (547)  M30      50.  
  138. Hawle Manfred, A-Altlengbach        1965 Team Lengbachhof            1:01.34,5     16.43,8   (243)  M40      49.  
  139. Muck Erich, A-Altlengbach           1965 Team Lengbachhof            1:01.34,8     16.44,1   (373)  M40      50.  
  140. Gorfer Hubert, I                    1965 Telmekom Team Südtirol      1:01.35,0     16.44,3   (632)  M40      51.  
  141. Kendler Christian, D-Kirchanschörin 1976 TG Salzachtal               1:01.43,2     16.52,5   (282)  M30      51.  
  142. De Angeli Gianpietro, Mestre (VE)   1965 Cassa Risparmio di Venezi   1:01.45,9     16.55,2   (624)  M40      52.  
  143. Amedeo Aureliano, Milano (MI)       1961 G.S. Zelofora Magno         1:01.46,4     16.55,7    (27)  M40      53.  
  144. Hochwieser Reinhold, Welsberg (BZ)  1966 S.C. Welsberg               1:01.46,6     16.55,9   (637)  M40      54.  
  145. Seeber Anton, Rein in Taufers (BZ)  1974 ASV Rein                    1:01.55,1     17.04,4   (678)  M30      52.  
  146. Nagler Daniel                       1979 Bressanone (BZ)             1:02.08,1     17.17,4   (376)  M20      30.  
  147. Toniatti Hubert                     1955 St.Lorenzen (BZ)            1:02.11,0     17.20,3   (538)  M50      9.   
  148. Ardenghi Manuel                     1976 Nembro (BG)                 1:02.12,9     17.22,2    (31)  M30      53.  
  149. Dalla Pasqua Matteo, Agordo (BL)    1980 Atletica Agordina           1:02.15,6     17.24,9   (142)  M20      31.  
  150. Töchterle Niklas, Meran (BZ)        1966 Sport Club Meran            1:02.15,9     17.25,2   (534)  M40      55.  
  151. Zimmerhofer Reinhard, Sand in Taufe 1977 LC Fochina                  1:02.22,9     17.32,2   (686)  M30      54.  
  152. Zandegiacomo Giuseppe, Auronzo di C 1963 Auronzo                     1:02.25,3     17.34,6   (589)  M40      56.  
  153. Bacher Stefan, Rein in Taufers (BZ) 1981 ASV Rein                    1:02.28,3     17.37,6   (608)  M20      32.  
  154. Dalsass Giovanni, Cembra (TN)       1961 Atletica Valle di Cembra    1:02.29,5     17.38,8   (623)  M40      57.  
  155. Capitelli Valerio, Cinisello Balsam 1960 As. Atletica Cinisello      1:02.32,6     17.41,9   (106)  M40      58.  
  156. Ortner Cristian, Niederdorf (BZ)    1975 AC 2000 Toblach Dobbiaco    1:02.45,6     17.54,9   (698)  M30      55.  
  157. Jaekel Peter                        1956 D-Suhl                      1:02.50,6     17.59,9   (271)  M50      10.  
  158. Theurl Hans, A-Assling              1960 Union Raika Compedal        1:03.01,2     18.10,5   (526)  M40      59.  
  159. Klemenc Tone                        1955 SLO-Kamnik                  1:03.04,8     18.14,1   (287)  M50      11.  
  160. Menin Andrea, Valdobbiadene (TV)    1970 ATL. Valdobbiane GSA        1:03.06,6     18.15,9   (356)  M30      56.  
  161. Eisenauer Franz, D-Haag             1961 SC Haag                     1:03.09,5     18.18,8   (168)  M40      60.  
  162. Marcellino Rosin, Musile di Piave ( 1967 nuova atletica 3 comuni     1:03.12,1     18.21,4   (745)  M40      61.  
  163. Lancini Sergio, Vobarno (BS)        1965 Atletica Gavardo 90         1:03.15,6     18.24,9   (302)  M40      62.  
  164. Pontoglio Alberto, Coccaglio (BS)   1971 ASD Freezone                1:03.16,3     18.25,6   (428)  M30      57.  
  165. Turrini Giancarlo, Bussolengo (VR)  1963 LE SGALMARE COLA'           1:03.18,2     18.27,5   (548)  M40      63.  
  166. Kegler Helmut, A-Marchtrenk         1964 LG Kirchdorf                1:03.27,8     18.37,1   (644)  M40      64.  
  167. Karlegger Leo, Terenten (BZ)        1957 Z.K.G. Vintl                1:03.27,9     18.37,2   (277)  M50      12.  
  168. Bianchini David, Martignacco (UD)   1970 Maratona Magnano            1:03.30,4     18.39,7    (71)  M30      58.  
  169. Villiger Markus                     1968 CH-Tamins                   1:03.40,2     18.49,5   (556)  M40      65.  
  170. Gagno Fortunato, Carbonera (TV)     1968 Sci Club Villorba           1:03.42,4     18.51,7   (199)  M40      66.  
  171. Iurada Edoardo, Trieste (TS)        1968 Federclub TS                1:03.47,7     18.57,0   (269)  M40      67.  
  172. Guatelli Francesco                  1978 Monticelli Terme (PR)       1:03.47,9     18.57,2   (229)  M30      59.  
  173. Piccotini Claudio, Lazise (VR)      1961 LE SGALMARE COLA'           1:03.54,5     19.03,8   (416)  M40      68.  
  174. Ofner Josef, A-Innermanzing         1956 Team Lengbachhof            1:03.59,1     19.08,4   (389)  M50      13.  
  175. Sartori Dino, Giovo (TN)            1954 Triathlon Trentino          1:04.03,8     19.13,1   (472)  M50      14.  
  176. Pomarico Cosimo, Oria (BR)          1976 atletica oria               1:04.09,0     19.18,3   (426)  M30      60.  
  177. Magynar Silvo                       1962 SLO-Kamnik                  1:04.09,4     19.18,7   (326)  M40      69.  
  178. Pichorner Herfried, A-Kerms in Kärn 1963 OEAV Gmünd                  1:04.14,0     19.23,3   (417)  M40      70.  
  179. Bazzi Luca                          1972 Melara (RO)                 1:04.15,4     19.24,7   (611)  M30      61.  
  180. Kerschbaumer Stefan, A-Salzburg     1979 Bike the Bugles MTB Club    1:04.17,8     19.27,1   (284)  M20      33.  
  181. Kafka Horst, A-Krumbach             1961 Bike the bugles             1:04.18,3     19.27,6   (273)  M40      71.  
  182. Dallagnese Denis, Mansue            1965 nuova atletica 3 comuni     1:04.20,3     19.29,6   (143)  M40      72.  
  183. Artioli Luciano, Motteggiana (MN)   1959 A.S.D. Avis Suzzara         1:04.20,8     19.30,1    (32)  M40      73.  
  184. Huck Jörg                           1967 D-Groß-Gerau                1:04.25,3     19.34,6   (258)  M40      74.  
  185. Pilla Alvise, Venezia (VE)          1963 Body Studio Bofrost         1:04.27,1     19.36,4   (720)  M40      75.  
  186. Ranzi Konrad, Leifers (BZ)          1958 A. LC Kaltern               1:04.28,3     19.37,6   (438)  M50      15.  
  187. Vuk Toma?                           1968 SLO-Nova Gorica             1:04.33,0     19.42,3   (560)  M40      76.  
  188. Lora Pierangelo, Valdagno (VI)      1968 c.s. bassano                1:04.33,9     19.43,2   (312)  M40      77.  
  189. Bernardi Paolo Riccardo, Valdagno ( 1970 g.s. zane'                  1:04.34,2     19.43,5    (63)  M30      62.  
  190. Marconi Luca, Reggio Emilia (RE)    1978 galileo triathlon           1:04.37,4     19.46,7   (331)  M30      63.  
  191. Gruber Walter                       1962 Bozen (BZ)                  1:04.45,1     19.54,4   (226)  M40      78.  
  192. Katholing Hans-Joachim              1956 D-München                   1:04.57,2     20.06,5   (279)  M50      16.  
  193. Lechner Franz, Issing (BZ)          1958 Macki Nacki                 1:04.59,5     20.08,8   (308)  M50      17.  
  194. Calgaro Massimo, Arborio (VC)       1960 Atletica Vercelli 78        1:05.00,2     20.09,5    (98)  M40      79.  
  195. Wibmer Florian, A-Kals am Großglock 1990 Sportunion St. Johann i.    1:05.01,2     20.10,5   (685)  MJun     3.   
  196. Gasparini Mauro, Carrè (VI)         1965 Runners Team Zanè           1:05.03,4     20.12,7   (205)  M40      80.  
  197. Trampus Alessandro, Savogna d'Isonz 1982 Gruppo Marciatori Gorizia   1:05.04,0     20.13,3   (541)  M20      34.  
  198. Steinle Frieder                     1980 D-Schlier                   1:05.05,1     20.14,4   (509)  M20      35.  
  199. Daubenschütz Jürgen                 1964 D-Bad Ditzenbach            1:05.05,5     20.14,8   (145)  M40      81.  
  200. Fabris Manuel                       1974 Bolzano Vicentino (VI)      1:05.07,5     20.16,8   (175)  M30      64.  
  201. Marchesan Giorgio, Sesto (BZ)       1968 ASD Drei Zinnen Raiffeise   1:05.09,1     20.18,4   (654)  M40      82.  
  202. Paset Alois                         1951 A-Kottingbrunn              1:05.10,6     20.19,9   (399)  M50      18.  
  203. Buratti Giovanni Paolo, Parma (PR)  1978 santa elena                 1:05.13,9     20.23,2    (94)  M30      65.  
  204. Palma Riccardo, Limana (BL)         1981 co coron fon fin fum        1:05.15,8     20.25,1   (394)  M20      36.  
  205. Bonzanin Sergio, Cembra (TN)        1972 Atletica Valle di Cembra    1:05.16,3     20.25,6   (615)  M30      66.  
  206. Schmitt Benjamin, D-Donzdorf        1979 Sportstudio Marcusinsel     1:05.18,6     20.27,9   (481)  M20      37.  
  207. Niedermaier Anton, D-Bad Wiessee    1961 Wanderfreunde Oberland      1:05.20,4     20.29,7   (380)  M40      83.  
  208. Lingner Hans, A-Ohlsdorf            1950 TVN Ohlsdorf                1:05.22,4     20.31,7   (729)  M50      19.  
  209. Andergassen Franz, Kaltern a.d.Wein 1951 Läuferclub Kaltern          1:05.25,8     20.35,1   (607)  M50      20.  
  210. Martucci Antonio, Varedo (MI)       1963 As. Atletica Cinisello      1:05.27,1     20.36,4   (336)  M40      84.  
  211. Ziniti Giacomo                      1976 Forlì (FC)                  1:05.30,1     20.39,4   (600)  M30      67.  
  212. Caldara Fabrizio                    1965 Cortina d'Ampezzo (BL)      1:05.31,0     20.40,3   (736)  M40      85.  
  213. Cavallini Alberto, Fanano (MO)      1962 fanano                      1:05.31,4     20.40,7   (689)  M40      86.  
  214. Hainzl Gerhard                      1973 A-Lassing                   1:05.35,7     20.45,0   (238)  M30      68.  
  215. Maculan Marco, Montecchio Maggiore  1960 Runners Team Zanè           1:05.42,5     20.51,8   (325)  M40      87.  
  216. Trenker Georg, Olang (BZ)           1957 ASV Niederdorf              1:05.48,0     20.57,3   (542)  M50      21.  
  217. Trevisan Nicola, Quinto di Treviso  1976 Sci Fondo Treviso           1:05.50,8     21.00,1   (727)  M30      69.  
  218. Lazovic Sergio, Oderzo (TV)         1962 nuova atletica 3 comuni     1:05.53,7     21.03,0   (306)  M40      88.  
  219. Luft Enrico, D-Kahla                1975 Triathlon Jena e.V.         1:05.57,2     21.06,5   (317)  M30      70.  
  220. Wölscher Kurt                       1965 A-Trebesing                 1:05.59,9     21.09,2   (581)  M40      89.  
  221. Giovannetti Andrea, Scandiano (RE)  1969 Atl. Scandiano              1:06.03,4     21.12,7   (214)  M30      71.  
  222. Estner Marinus, D-Warngau           1962 Wanderfreunde Oberland      1:06.04,0     21.13,3   (174)  M40      90.  
  223. Mattiuzzo Marco, Valdobbiadene (TV) 1977 Alt. Valdobbiadene GSA      1:06.08,2     21.17,5   (344)  M30      72.  
  224. Lantschner Gerhard, Steinegg (BZ)   1972 Team Steinegg               1:06.10,2     21.19,5   (303)  M30      73.  
  225. Persico Nicola, Valdobbiadene (TV)  1973 ATL. Valdobbiadene GSA      1:06.10,3     21.19,6   (409)  M30      74.  
  226. Morandell Helmut, Kaltern a.d.Weins 1951 Läuferclub Kaltern          1:06.11,3     21.20,6   (658)  M50      22.  
  227. Campigotto Ignazio, Oderzo (TV)     1967 nuova atletica 3 comuni     1:06.11,7     21.21,0   (103)  M40      91.  
  228. Ortner Mario                        1986 A-Außervillgraten           1:06.18,1     21.27,4   (392)  M20      38.  
  229. Maramlom Nicola                     1970 Bassano del Grappa (VI)     1:06.19,5     21.28,8   (710)  M30      75.  
  230. Hammer Norbert, A-Kammern im Liesin 1961 X-triteam-Zeltweg           1:06.20,6     21.29,9   (239)  M40      92.  
  231. Nonino Alberto, Porcia (PN)         1969 Podisti Cordenons           1:06.22,9     21.32,2   (382)  M30      76.  
  232. Brancaleone Massimo                 1956 Agordo (BL)                 1:06.27,8     21.37,1   (616)  M50      23.  
  233. Timpfler Josef                      1963 Sarnthein (BZ)              1:06.30,4     21.39,7   (531)  M40      93.  
  234. Moro Federico, Schio (VI)           1973 Sci Cai Schio               1:06.32,7     21.42,0   (731)  M30      77.  
  235. Rosà Vittorio, Nago (TN)            1965 Bicinago                    1:06.33,7     21.43,0   (458)  M40      94.  
  236. Sieder Sepp, Toblach (BZ)           1968 AC 2000 Toblach Dobbiaco    1:06.33,8     21.43,1   (702)  M40      95.  
  237. Tagliapietra Carlo                  1960 Mestre (VE)                 1:06.34,5     21.43,8   (741)  M40      96.  
  238. Ridolfi Nicola, Bussolengo (VR)     1980 Brigata Bengasi             1:06.37,1     21.46,4   (446)  M20      39.  
  239. Mittermaier Wolfgang, D-Gars am Inn 1958 SC Haag                     1:06.41,0     21.50,3   (362)  M50      24.  
  239. Schleicher Jürgen, D-Sulzbach-Rosen 1964 SV Amberg                   1:06.41,0     21.50,3   (479)  M40      97.  
  241. Sartori Christian                   1967 A-Innsbruck                 1:06.42,6     21.51,9   (471)  M40      98.  
  242. Tait Lorenzo, Trento (TN)           1968 GS Fraveggio                1:06.46,5     21.55,8   (520)  M40      99.  
  243. Ortner Roland, Sexten (BZ)          1973 SC Drei Zinnen Sexten       1:06.47,5     21.56,8   (393)  M30      78.  
  244. Pasca Stefano, San Canzian d'Isonzo 1977 Running World Trieste       1:06.56,0     22.05,3   (398)  M30      79.  
  245. Pasqualin Marco                     1970 Vicenza (VI)                1:07.04,6     22.13,9   (401)  M30      80.  
  246. Zanoni Claudio, Vobarno (BS)        1953 Polisportiva S. Felice D/   1:07.07,7     22.17,0   (593)  M50      25.  
  247. Sech Nicola                         1976 Cison di Valmarino (TV)     1:07.09,4     22.18,7   (746)  M30      81.  
  248. Pröll Manfred, A-Freistadt, Oberöst 1952 SK Voest                    1:07.15,5     22.24,8   (666)  M50      26.  
  249. Barizza Giuliano, Mirano (VE)       1948 Cassa Risparmio di Venezi   1:07.19,9     22.29,2   (610)  M60      1.   
  250. Hellweger Markus, Antholz (BZ)      1966 Antholz                     1:07.23,0     22.32,3   (742)  M40      100. 
  251. Mucin Michele, Udine (UD)           1971 Atletica Buia               1:07.24,2     22.33,5   (372)  M30      82.  
  252. Bachmann Herbert, A-Anras           1966 mode shooters               1:07.24,6     22.33,9    (38)  M40      101. 
  253. Grion Adriano, Aquileia (UD)        1960 G.S. Aquileia               1:07.27,6     22.36,9   (224)  M40      102. 
  254. Leiter Andreas                      1980 Bruneck (BZ)                1:07.29,8     22.39,1   (651)  M20      40.  
  255. Muratori Massimo, Vignola (MO)      1964 Polis. Spilambertese        1:07.37,6     22.46,9   (733)  M40      103. 
  256. Kranz Jürgen                        1960 D-Herbrechtingen            1:07.38,6     22.47,9   (293)  M40      104. 
  257. Zago Alberto, Limena (PD)           1977 ALCOL TEAM                  1:07.39,9     22.49,2   (583)  M30      83.  
  258. Helgert Thomas                      1964 D-Huglfing                  1:07.42,9     22.52,2   (244)  M40      105. 
  259. Breda Francesco, Limena (PD)        1979 Domenicali                  1:07.43,1     22.52,4    (90)  M20      41.  
  260. Zandonà Moreno, Veggiano (PD)       1965 Atletica Foredil Padova     1:07.44,0     22.53,3   (591)  M40      106. 
  261. Kuester Jens                        1968 D-Dorfen                    1:07.44,1     22.53,4   (298)  M40      107. 
  262. Lanz Konrad, Toblach (BZ)           1960 ASV Niederdorf Raiffeisen   1:07.54,5     23.03,8   (649)  M40      108. 
  263. Rigatti Giovanni Battista, Nago (TN 1967 Bicinago                    1:07.54,9     23.04,2   (447)  M40      109. 
  264. Zensen Dr. Rainer                   1969 D-München                   1:08.01,5     23.10,8   (597)  M30      84.  
  265. Renner Patrik, I                    1990 Amateur - LC Kaltern        1:08.02,3     23.11,6   (671)  MJun     4.   
  266. Cao Renato                          1983 Fregona (TV)                1:08.13,4     23.22,7   (105)  M20      42.  
  267. Preto Mauro, Costabissara (VI)      1968 La Cerniera                 1:08.13,5     23.22,8   (429)  M40      110. 
  268. Rizzello Rocco, Modena (MO)         1970 Fratellanza 1874            1:08.14,5     23.23,8   (618)  M30      85.  
  269. Rongione Andrea, Gradisca d'Isonzo  1965 G. P. Olimpia Terenzano     1:08.15,7     23.25,0   (456)  M40      111. 
  270. Cavion Cristian                     1975 Vicenza (VI)                1:08.18,3     23.27,6   (619)  M30      86.  
  271. Pasian Mattia, Nogara (VR)          1974 LE SGALMARE COLA'           1:08.20,1     23.29,4   (400)  M30      87.  
  272. Canziani Stefano                    1967 Ronchi dei Legionari (GO)   1:08.23,0     23.32,3   (104)  M40      112. 
  273. Dal Corobbo Mario, Caltrano (VI)    1963 Runners Team Zanè           1:08.24,0     23.33,3   (138)  M40      113. 
  274. Mazzurana Silvano, Lazise (VR)      1980 LE SGALMARE COLA'           1:08.24,3     23.33,6   (351)  M20      43.  
  275. Innerbichler Markus                 1969 Gsies (BZ)                  1:08.26,2     23.35,5   (262)  M30      88.  
  276. Zimmermann Erich, A-Leibnitz        1961 www.12stundenlauf.at        1:08.30,1     23.39,4   (599)  M40      114. 
  277. Fisichella Nello, Padova (PD)       1967 Caffè del Doge              1:08.34,6     23.43,9   (190)  M40      115. 
  278. Scheuerecker Otto, D-Waging am See  1940 TG Salzachtal               1:08.47,2     23.56,5   (477)  M60      2.   
  279. Rienzner Anton, Gsies (BZ)          1952 ASV Niederdorf Raiffeisen   1:08.47,7     23.57,0   (673)  M50      27.  
  280. Massignan Massimo                   1975 Montecchio Maggiore (VI)    1:08.52,5     24.01,8   (342)  M30      89.  
  281. Albini Stefano, Brescia (BS)        1969 G.S. Amici Podisti BS       1:08.53,3     24.02,6    (25)  M30      90.  
  282. Schmitthammer Peter, D-Donzdorf     1964 sportstudio marcusinsel     1:08.55,0     24.04,3   (482)  M40      116. 
  283. Innerkofler Christian, Sexten (BZ)  1969 Apres Club                  1:08.58,3     24.07,6   (265)  M30      91.  
  284. Rota Negroni Giorgio, Bergamo (BG)  1967 ASD Runners Bergamo         1:08.58,4     24.07,7   (460)  M40      117. 
  285. Pinggera Hansi, Laas (BZ)           1959 ASV Rennerclub Vinschgau    1:09.01,1     24.10,4   (663)  M40      118. 
  286. Alberton Diego, Pove del Grappa (VI 1976 Chiodo Fisso                1:09.04,7     24.14,0    (24)  M30      92.  
  287. Anselmi Carlo, Motta di Livenza (TV 1960 Atletica Mottense           1:09.07,4     24.16,7   (724)  M40      119. 
  288. Banfi Paolo, Campogalliano (MO)     1955 polisportiva madonnina      1:09.08,2     24.17,5    (42)  M50      28.  
  289. Ricci Malerbi Ugo, Bologna (BO)     1958 Pontelungo                  1:09.10,7     24.20,0   (445)  M50      29.  
  290. Andreolli Stefano, Preore (TN)      1963 Atletica Giudicarie Ester   1:09.12,9     24.22,2    (30)  M40      120. 
  291. Quargnal Franco, Ruda (UD)          1946 G.S. Aquileia               1:09.13,4     24.22,7   (436)  M60      3.   
  292. Casagrande Claudio, Fiera di Primie 1945 US Primiero S.Martino       1:09.14,9     24.24,2   (112)  M60      4.   
  292. Gosparini Andrea, Terzo di Aquileia 1967 G.S. Aquileia               1:09.14,9     24.24,2   (216)  M40      121. 
  294. Jacobs Erik                         1964 NL                          1:09.16,4     24.25,7   (717)  M40      122. 
  295. Crucitti Antonino, Azzano Decimo (P 1964 Azzano Runners              1:09.16,6     24.25,9   (136)  M40      123. 
  296. Roberto Mascarin, Azzano Decimo (PN 1958 Azzano Runners              1:09.17,0     24.26,3   (451)  M50      30.  
  297. Facca Francesco, Azzano Decimo (PN) 1966 Azzano Runers               1:09.17,2     24.26,5   (176)  M40      124. 
  298. Köhler Ernst, D-Maitenbeth          1958 SC-Haag                     1:09.17,4     24.26,7   (289)  M50      31.  
  299. Lühs Thomas                         1961 D-Lauchringen               1:09.20,4     24.29,7   (318)  M40      125. 
  300. Theurl Max, A-Assling               1968 Union Raika Compedal        1:09.21,5     24.30,8   (527)  M40      126. 
  301. Testolin Maurizio, Calvene (VI)     1965 GS Alpini Vicenza           1:09.37,1     24.46,4   (524)  M40      127. 
  302. Rodeghiero Luigi, Villaverla (VI)   1972 Montagnaviva                1:09.39,9     24.49,2   (452)  M30      93.  
  303. Marco Giobbi                        1965 Nave San Felice (TN)        1:09.45,8     24.55,1   (655)  M40      128. 
  304. Boghetto Andrea                     1965 Tonadico (TN)               1:09.46,6     24.55,9    (77)  M40      129. 
  305. Baumann Franz, A-Ostermiething      1956 TG-SAlzachtal               1:09.48,2     24.57,5    (47)  M50      32.  
  306. Innerbichler Thomas                 1968 Gsies (BZ)                  1:09.48,3     24.57,6   (263)  M40      130. 
  307. Stefanoni Fabio                     1961 Valmadrera (LC)             1:09.51,4     25.00,7   (506)  M40      131. 
  308. Blotta Frank                        1968 D-Wipperfürth               1:09.54,0     25.03,3    (75)  M40      132. 
  309. Dalla Bernardina Lucio, Lazise (VR) 1959 LE SGALMARE COLA'           1:09.54,6     25.03,9   (141)  M40      133. 
  310. Pfeiffer Marcel, D-Aying            1977 SF Aying                    1:09.58,7     25.08,0   (415)  M30      94.  
  311. Mantegazza Diego                    1967 Pieve di Soligo (TV)        1:10.07,1     25.16,4   (329)  M40      134. 
  312. Massignan Adriano, Vestenanova (VR) 1962 Alpini Castelvero           1:10.15,8     25.25,1   (341)  M40      135. 
  313. Walder Simon                        1987 Toblach (BZ)                1:10.20,1     25.29,4   (563)  M20      44.  
  314. Avanzi Fabrizio, Sesto S. Giovanni  1963 Triatlhlon Milano           1:10.20,2     25.29,5    (35)  M40      136. 
  314. Luppi Claudio, Modena (MO)          1955 polisportiva madonnina      1:10.20,2     25.29,5   (321)  M50      33.  
  316. Bertani Paolo, Reggio Emilia (RE)   1970 UDOR                        1:10.21,3     25.30,6    (64)  M30      95.  
  317. Durante Marco, Ponzano (TV)         1968 Velo Club Bianchin          1:10.26,5     25.35,8   (163)  M40      137. 
  318. Teso Alessandro, Eraclea (VE)       1971 Gruppo Marciatori Bibione   1:10.33,8     25.43,1   (522)  M30      96.  
  319. Huber Dieter                        1979 Valdaora (BZ)               1:10.39,8     25.49,1   (255)  M20      45.  
  320. Avoledo Alessandro                  1967 Arzene (PN)                 1:10.40,8     25.50,1    (36)  M40      138. 
  321. Marzani Fabio, Villa di Tirano (SO) 1968 Maraton Club Livigno        1:10.43,1     25.52,4   (337)  M40      139. 
  322. Sardella Claudio                    1965 Trieste (TS)                1:10.44,6     25.53,9   (470)  M40      140. 
  323. Unterthurner Stephan                1978 Terlan (BZ)                 1:10.48,9     25.58,2   (549)  M30      97.  
  324. Granzotto Fabio, Montebelluna (TV)  1984 Montello Runners Club       1:10.50,8     26.00,1   (218)  M20      46.  
  325. Boscoscuro Emanuele                 1976 Torrebelvicino (VI)         1:10.53,2     26.02,5    (87)  M30      98.  
  326. Zurlini Franco                      1962 Parma (PR)                  1:10.58,2     26.07,5   (604)  M40      141. 
  327. Vicentini Simone                    1969 Verona (VR)                 1:10.59,9     26.09,2   (555)  M30      99.  
  328. Ellemunter Johann, Brunico (BZ)     1958 Südtiroler Laufverein       1:11.05,4     26.14,7   (170)  M50      34.  
  329. Grigat Markus, D-Neubrandenburg     1973 SV Turbine Neubrandenburg   1:11.06,8     26.16,1   (220)  M30      100. 
  330. Dezotti Giorgio, Ceggia (VE)        1962 nuova atletica 3 comuni     1:11.08,8     26.18,1   (151)  M40      142. 
  331. Massari Michele, Padova (PD)        1968 Caffè del Doge              1:11.09,9     26.19,2   (340)  M40      143. 
  332. Ventura Giuseppe, Molina di Fiemme  1961 Triathlon Trentino          1:11.10,2     26.19,5   (552)  M40      144. 
  333. Carlesso Andrea                     1968 Saletto (TV)                1:11.10,3     26.19,6   (109)  M40      145. 
  334. Deyme Paolo, Trieste (TS)           1969 Vigili del Fuoco Trieste    1:11.10,5     26.19,8   (150)  M30      101. 
  335. Acquisto Franscesco, Trieste (TS)   1956 Amici del Porto di Triest   1:11.11,3     26.20,6    (21)  M50      35.  
  336. Steinkasserer Martin, Ahrntal (BZ)  1969 Antholz                     1:11.16,8     26.26,1   (743)  M30      102. 
  337. Tornaghi Giovanni, Carate Brianza ( 1961 GS DAINI - CARATE BRIANZA   1:11.17,8     26.27,1   (540)  M40      146. 
  338. Conti Giuseppe, Cusano Milanino (MI 1950 As. Atletica Cinisello      1:11.19,3     26.28,6   (130)  M50      36.  
  339. Vezzi Fulvio, Paluzza (UD)          1955 CARNIATLETICA               1:11.21,3     26.30,6   (553)  M50      37.  
  340. Kummerer Michi, A-Annenheim         1968 KÄRNTEN LÄUFT               1:11.40,4     26.49,7   (299)  M40      147. 
  341. Del Sordi Francesco, Gorizia (GO)   1971 Gruppo Marciatori Gorizia   1:11.41,5     26.50,8   (626)  M30      103. 
  342. Mayer Michael                       1961 D-Waltershausen             1:11.43,1     26.52,4   (346)  M40      148. 
  343. De Negri Francesco                  1970 Cappella Maggiore (TV)      1:11.43,8     26.53,1   (148)  M30      104. 
  344. Hummel Helmut                       1953 D-Deggingen                 1:11.44,9     26.54,2   (260)  M50      38.  
  345. Rossato Gianluca                    1974 Verona (VR)                 1:11.55,8     27.05,1   (459)  M30      105. 
  346. Wagenblast Michael                  1975 D-Donzdorf                  1:12.03,4     27.12,7   (561)  M30      106. 
  347. Thilgen Marc                        1981 D-Trier                     1:12.05,3     27.14,6   (528)  M20      47.  
  348. Peterlini Antonio, Pineta di Laives 1963 M40                         1:12.06,1     27.15,4   (410)  M40      149. 
  349. Sartor Pierantonio, Tiezzo di Azzan 1965 Azzano Runners              1:12.07,6     27.16,9   (701)  M40      150. 
  350. Cazzola Massimo, Vicenza (VI)       1972 Italian Runner Road         1:12.14,8     27.24,1   (734)  M30      107. 
  351. Agostinetto Gianfranco              1952 Pieve di Cadore (BL)        1:12.16,0     27.25,3    (23)  M50      39.  
  352. Starnini Pietro, A-Leutasch         1964 Lautasch sky altitude       1:12.19,8     27.29,1   (504)  M40      151. 
  353. Westermann Manfred                  1949 D-Hannover                  1:12.24,5     27.33,8   (573)  M50      40.  
  354. Cereser Michele                     1958 San Donà di Piave (VE)      1:12.25,3     27.34,6   (116)  M50      41.  
  355. Corsini Ivan, Modena (MO)           1958 Atletica Ghirlandina        1:12.27,3     27.36,6   (132)  M50      42.  
  356. Francini Sergio, Sinalunga (SI)     1956 Atletica Sinalunga          1:12.27,8     27.37,1   (195)  M50      43.  
  357. Folli Andrea, Parma (PR)            1966 CUS Parma                   1:12.28,9     27.38,2   (191)  M40      152. 
  358. Conte Alessandro, Padova (PD)       1975 atletica oria               1:12.32,4     27.41,7   (129)  M30      108. 
  359. Sinner Martin                       1968 Taisten (BZ)                1:12.39,4     27.48,7   (495)  M40      153. 
  360. König Heiko                         1972 D-Ingolstadt                1:12.40,6     27.49,9   (291)  M30      109. 
  361. Pillan Ampelio, Vicenza (VI)        1939 G.S. Alpini Vicenza         1:12.46,0     27.55,3   (420)  M60      5.   
  362. Parolotto Marino, Lazise (VR)       1970 LE SGALMARE COLA'           1:12.49,0     27.58,3   (397)  M30      110. 
  363. Rastner Philipp                     1980 Gais (BZ)                   1:12.49,4     27.58,7   (439)  M20      48.  
  364. Taglietti Paolo, Cremona (CR)       1955 ASD Marathon Cremona        1:12.49,9     27.59,2   (519)  M50      44.  
  365. Cernko Helmut, A-Werndorf           1962 Seppis Lauftreff            1:12.51,7     28.01,0   (117)  M40      154. 
  366. Nora Stefano, Bagnolo in Piano (RE) 1961 Pol. Bismantova             1:13.01,7     28.11,0   (383)  M40      155. 
  367. Steinle Franz                       1949 D-Schlier                   1:13.04,6     28.13,9   (508)  M50      45.  
  368. Blasi Graziano, Trieste (TS)        1969 Vigili del Fuoco Trieste    1:13.04,7     28.14,0    (73)  M30      111. 
  369. Visintin Sergio, Gradisca d'Isonzo  1966 G. P. Olimpia Terenzano     1:13.08,0     28.17,3   (558)  M40      156. 
  370. Ciarrocchi Leonardo                 1970 Grottammare (AP)            1:13.09,9     28.19,2   (124)  M30      112. 
  371. Rodley Kim, A-Leutasch              1960 LC Mittenwald               1:13.11,3     28.20,6   (674)  M40      157. 
  372. Dal Din Pierluigi, Valdobbiadene (T 1953 Atletica Valdobbiane        1:13.24,2     28.33,5   (139)  M50      46.  
  372. Orlandi Luca, Mestre (VE)           1965 ESSETRE RUNNING             1:13.24,2     28.33,5   (391)  M40      158. 
  374. Posch Jakob, A-Ratten               1960 LC Ratten                   1:13.24,9     28.34,2    (85)  M40      159. 
  375. Mussi Danilo, Trento (TN)           1958 G.S. Fraveggio              1:13.31,5     28.40,8   (374)  M50      47.  
  376. Oblach Antonio, Ruda (UD)           1965 G.S. Aquileia               1:13.32,0     28.41,3   (388)  M40      160. 
  377. Bätz Udo                            1974 D-Steinach                  1:13.37,9     28.47,2    (45)  M30      113. 
  378. Tinello Agostino, Monselice (PD)    1949 Podisti Monselicensi        1:13.38,6     28.47,9   (533)  M50      48.  
  379. Fink Stefan, Bozen (BZ)             1963 lauferclub bozen            1:13.52,5     29.01,8   (187)  M40      161. 
  380. Mattivi Chistian, Bozen (BZ)        1968 lauferclub bozen            1:13.53,3     29.02,6   (345)  M40      162. 
  381. Kraus Jochen                        1969 D-Bad Ditzenbach            1:13.54,6     29.03,9   (294)  M30      114. 
  382. Tochtermann Tim, D-Korb             1987 higelgrebsler - gwinnen d   1:13.56,1     29.05,4   (536)  M20      49.  
  383. Baumann Armin                       1979 D-Drackenstein              1:14.03,8     29.13,1    (46)  M20      50.  
  384. Kamelger Armin, Welsberg (BZ)       1971 ASC Welsberg                1:14.04,4     29.13,7   (732)  M30      115. 
  385. Miele Riccardo, Villaverla (VI)     1974 Montagnaviva                1:14.05,5     29.14,8   (359)  M30      116. 
  386. Moda Alessandro                     1960 Firenze (FI)                1:14.10,9     29.20,2   (363)  M40      163. 
  387. Orlandi Andrea, Sona (VR)           1974 LE SGALMARE COLA'           1:14.11,2     29.20,5   (390)  M30      117. 
  388. Sandler Dominik, D-Kulmbach         1983 Kulmbacher Gipfelstürmer    1:14.12,2     29.21,5   (466)  M20      51.  
  389. Rivieri Doriano                     1964 Parma (PR)                  1:14.16,2     29.25,5   (449)  M40      164. 
  390. Böcksteiner Werner, A-Lang          1950 www.12stundenlauf.at        1:14.17,7     29.27,0    (76)  M50      49.  
  391. Gargiulo Vincenzo, Milano (MI)      1944 A.S.D. La Michetta          1:14.22,2     29.31,5   (203)  M60      6.   
  392. Ausim Maximilian, A-Klagenfurt      1965 Antenne kÄRNTEN             1:14.22,4     29.31,7    (34)  M40      165. 
  393. Infusi Claudio, Roma (RM)           1945 S.S. Lazio Atletica         1:14.22,7     29.32,0   (261)  M60      7.   
  394. Carpenè Cristian                    1977 Vittorio Veneto (TV)        1:14.28,6     29.37,9   (111)  M30      118. 
  395. Sante Pierpaolo, Mogliano Veneto (T 1964 essetre sport               1:14.28,7     29.38,0   (468)  M40      166. 
  396. Hillebrand Martin, D-Haag           1956 SC Haag                     1:14.30,4     29.39,7   (248)  M50      50.  
  397. Giordano Salvatore, Padova (PD)     1964 assindustria pd             1:14.30,6     29.39,9   (213)  M40      167. 
  398. Zanini Claudio                      1962 Villorba (TV)               1:14.32,8     29.42,1   (592)  M40      168. 
  399. Smolka Christian, D-München         1965 ForumTeam                   1:14.43,2     29.52,5   (499)  M40      169. 
  400. Di Sanzo Francesco, Mestre (VE)     1970 Essetre Running             1:14.45,0     29.54,3   (154)  M30      119. 
  401. Cavion Manuel                       1970 Schio (VI)                  1:14.55,8     30.05,1   (620)  M30      120. 
  402. Lotito Cristiano                    1969 Torri di Quartesolo (VI)    1:14.57,5     30.06,8   (313)  M30      121. 
  403. Interbartolo Andrea, Gorizia (GO)   1982 U.S. Aldo Moro Paluzza      1:14.57,9     30.07,2   (266)  M20      52.  
  404. Strle Bozo                          1952 SLO-Postojna                1:15.11,5     30.20,8   (517)  M50      51.  
  405. Scheutle Fritz                      1949 D-Bad Ditzenbach            1:15.13,4     30.22,7   (478)  M50      52.  
  406. Bazzoni Emanuele, Colà di Lazise (V 1976 LE SGALMARE COLA'           1:15.23,4     30.32,7    (49)  M30      122. 
  407. Bottone Giulio, Reggio Emilia (RE)  1968 Galileo Triathlon           1:15.29,2     30.38,5    (88)  M40      170. 
  408. Borghi Emilio, Spilamberto (MO)     1949 casa modena atletica        1:15.31,6     30.40,9    (83)  M50      53.  
  409. Trevisan Giuliano, Ceggia (VE)      1963 nuova atletica 3 comuni     1:15.32,7     30.42,0   (544)  M40      171. 
  410. Wolff Lucien                        1950 L-Uebersyren                1:15.33,2     30.42,5   (665)  M50      54.  
  411. Göbel Rainer, D-Kastellaun          1965 X-Sport-Kastellaun          1:15.36,0     30.45,3   (215)  M40      172. 
  412. Tincani Giuliano                    1971 Sassuolo (MO)               1:15.37,9     30.47,2   (532)  M30      123. 
  413. Romio Daniele, Padova (PD)          1970 Caffè del Doge              1:15.47,8     30.57,1   (454)  M30      124. 
  414. Stolzlechner Martin                 1981 Gais (BZ)                   1:15.53,1     31.02,4   (514)  M20      53.  
  415. Bergmair Thomas                     1974 A-Linz                      1:15.55,0     31.04,3    (60)  M30      125. 
  416. Simini Alberto, Trieste (TS)        1975 Amici del Tram de Opcina    1:16.01,2     31.10,5   (493)  M30      126. 
  417. Attanasio Gianangelo, Castelverde ( 1961 ASD Marathon Cremona        1:16.01,4     31.10,7    (33)  M40      173. 
  418. Furlan Roberto, Trieste (TS)        1956 Atletica Trieste            1:16.02,0     31.11,3   (450)  M50      55.  
  419. Grassi Franco, Trieste (TS)         1965 Vigili del Fuoco Trieste    1:16.04,8     31.14,1   (219)  M40      174. 
  420. Sinicato Marco, Malo (VI)           1973 G.S.A Vicenza               1:16.09,0     31.18,3   (494)  M30      127. 
  421. Jaas Lee, L-Strassen                1952 LT Hesper                   1:16.14,7     31.24,0   (270)  M50      56.  
  422. Pfeiffer Klaus                      1966 CH-Adligenswil              1:16.14,8     31.24,1   (414)  M40      175. 
  423. Paul Dietmar, D-Alpen               1965 Viktoria Alpen              1:16.17,2     31.26,5   (406)  M40      176. 
  424. Benussi Alberto, Monfalcone (GO)    1961 A.S.D. Marathon U.O.E.I.    1:16.24,2     31.33,5    (56)  M40      177. 
  425. Agarinis Aleandro, Ovaro (UD)       1968 U.S. ALDO MORO              1:16.25,0     31.34,3    (22)  M40      178. 
  426. Trevisan Costante                   1962 Monza (MI)                  1:16.29,7     31.39,0   (543)  M40      179. 
  427. Medusa Claudio                      1962 Treviso (TV)                1:16.32,3     31.41,6   (352)  M40      180. 
  428. Da Lio Fabrizio, Venezia (VE)       1956 Essetre di Mestre-Venezia   1:16.36,5     31.45,8   (137)  M50      57.  
  429. Silich Silvio                       1959 Trieste (TS)                1:16.37,1     31.46,4   (491)  M40      181. 
  430. Cereatti Roberto, Udine (UD)        1955 G.S.A. Udine                1:16.38,1     31.47,4   (115)  M50      58.  
  431. Bergmann Johannes, Gais (BZ)        1955 Rennsteiglaufverein         1:16.38,6     31.47,9    (61)  M50      59.  
  432. Cok Boris                           1969 Trieste (TS)                1:16.42,8     31.52,1   (128)  M30      128. 
  433. Fossen Loris, Rivamonte Agordino (B 1972 Atletica Agordina           1:16.48,8     31.58,1   (193)  M30      129. 
  434. Engel Peter, D-Höchberg             1961 TSV - Reichenberg           1:16.51,1     32.00,4   (171)  M40      182. 
  435. Campanini Fernando, Agordo (BL)     1946 atletica agordina           1:17.00,3     32.09,6   (101)  M60      8.   
  436. Zancanaro David, Belluno (BL)       1973 co coron fon fin fun        1:17.05,4     32.14,7   (588)  M30      130. 
  437. Burgmann Martin                     1971 Olang (BZ)                  1:17.05,6     32.14,9    (95)  M30      131. 
  438. Zanandrea Ivano, Peschiera del Gard 1969 LE SGALMARE COLA'           1:17.09,0     32.18,3   (585)  M30      132. 
  439. Moll Matthias                       1981 D-Bad Ditzenbach            1:17.12,8     32.22,1   (364)  M20      54.  
  440. Pasquardini Attilio, Lazise (VR)    1969 LE SGALMARE COLA'           1:17.14,6     32.23,9   (403)  M30      133. 
  441. Grafen Erich                        1955 D-Dinslaken                 1:17.29,8     32.39,1   (217)  M50      60.  
  442. Zennegg Peter                       1961 D-Wiesensteig               1:17.33,9     32.43,2   (596)  M40      183. 
  443. Camera Ottorino, San Giovanni Ilari 1949 Alpini Casteluero           1:17.43,6     32.52,9    (99)  M50      61.  
  444. Balasso Marco, Marano Vicentino (VI 1969 Runners Team Zanè           1:17.44,9     32.54,2    (39)  M30      134. 
  445. Netzer Johann                       1957 A-Silbertal                 1:17.49,3     32.58,6   (378)  M50      62.  
  446. Sartori Thomas                      1970 A-Innsbruck                 1:17.51,4     33.00,7   (473)  M30      135. 
  447. Rajgelj Franc, SLO-Kranj            1952 Zarica                      1:18.01,7     33.11,0   (715)  M50      63.  
  448. Marlowe Gary                        1967 Lido di Venezia (VE)        1:18.03,7     33.13,0   (334)  M40      184. 
  449. Fedrigo Roberto                     1969 Montereale Valcellina (PN   1:18.06,4     33.15,7   (183)  M30      136. 
  450. Somenzi Michele                     1984 Montebelluna (TV)           1:18.15,5     33.24,8   (501)  M20      55.  
  451. Puerari Giuliano                    1972 Pescarolo (CR)              1:18.16,0     33.25,3   (434)  M30      137. 
  452. Zanardo Enrico, Vazzola (TV)        1965 Atletica Mareno             1:18.16,6     33.25,9   (586)  M40      185. 
  453. Marotta Marco                       1969 Schio (VI)                  1:18.16,7     33.26,0   (335)  M30      138. 
  454. Stader Karl                         1955 D-Bonn                      1:18.23,9     33.33,2   (503)  M50      64.  
  455. Reinhold Herbert, D-Niesky          1954 LG Wartturm Niesky          1:18.29,3     33.38,6   (443)  M50      65.  
  456. Cesaro Maurizio                     1956 Selvazzano Dentro (PD)      1:18.39,6     33.48,9   (119)  M50      66.  
  457. Galli Marco, Kaltern an der Weinstr 1969 ASC Berg                    1:18.49,3     33.58,6   (201)  M30      139. 
  458. Wiedmann Günter                     1961 D-Deggingen                 1:18.55,8     34.05,1   (575)  M40      186. 
  459. Mosco Fabio, Pettorazza (RO)        1961 Assindustria Rovigo         1:19.00,5     34.09,8   (367)  M40      187. 
  460. Thelen Richard, D-Bonn              1954 Alfterer SC                 1:19.04,8     34.14,1   (525)  M50      67.  
  461. Seeber Renato, Modena (MO)          1947 Atletica Ghirlandina        1:19.05,0     34.14,3   (488)  M60      9.   
  462. Giacomini Michele                   1965 Vittorio Veneto (TV)        1:19.06,6     34.15,9   (212)  M40      188. 
  463. Berlin Andrea                       1966 Mestre (VE)                 1:19.06,9     34.16,2    (62)  M40      189. 
  464. Weiß Maximilian, D-Stadtsteinach    1988 Kulmbacher Gipfelstürmer    1:19.07,4     34.16,7   (571)  M20      56.  
  465. Moritz Simon, D-Kulmbach            1984 Kulmbacher Gipfelstürmer    1:19.07,5     34.16,8   (366)  M20      57.  
  466. Wieck Michael                       1954 D-Dachsenhausen             1:19.10,7     34.20,0   (574)  M50      68.  
  467. Williams Gwilym, GB                 1948 Clayton Harriers England    1:19.12,4     34.21,7   (579)  M60      10.  
  468. Ferrari Alessandro, Venezia (VE)    1960 venezia Runners Atl. Mura   1:19.15,5     34.24,8   (184)  M40      190. 
  469. Ringler Baptist                     1959 D-Forchheim                 1:19.15,9     34.25,2   (725)  M40      191. 
  470. Pelos Ado, Cervignano del Friuli (U 1956 G.S. Aquileia               1:19.29,0     34.38,3   (408)  M50      69.  
  471. Güntzel Wieland                     1956 D-Themar                    1:19.35,6     34.44,9   (231)  M50      70.  
  472. Kießling Lothar                     1948 D-Leipzig                   1:19.36,4     34.45,7   (286)  M60      11.  
  473. Grigolini Simone, Vigasio (VR)      1973 LE SGALMARE COLA'           1:19.39,7     34.49,0   (221)  M30      140. 
  474. König Gerd, D-Jena                  1940 USV Jena                    1:19.40,2     34.49,5   (290)  M60      12.  
  475. Maccadanza Giovanni, Vestenanova (V 1958 Alpini Castelvero           1:19.44,7     34.54,0   (324)  M50      71.  
  476. Oberle Nikolaus, D-Aschaffenburg    1940 Fairbanks Alaska            1:19.49,1     34.58,4   (385)  M60      13.  
  477. Cesaro Luca, Lazise (VR)            1965 LE SGALMARE COLA'           1:20.03,1     35.12,4   (118)  M40      192. 
  478. Garabello Carlo, Roma (RM)          1941 liberatletica aris          1:20.04,5     35.13,8   (202)  M60      14.  
  479. Trentini Paolo, Trento (TN)         1972 G.S. Fraveggio              1:20.11,4     35.20,7   (712)  M30      141. 
  480. Zotzeck August, A-Tillmitsch        1941 www.12stundenlauf.at        1:20.12,6     35.21,9   (601)  M60      15.  
  481. Ceolin Bruno, Pettorazza (RO)       1958 Assindustria Rovigo         1:20.13,0     35.22,3   (114)  M50      72.  
  482. Pasqualini Danilo                   1967 Breda di Piave (TV)         1:20.13,8     35.23,1   (402)  M40      193. 
  483. Sipple Walter, D-Althütte           1955 TSV Althütte                1:20.17,7     35.27,0   (496)  M50      73.  
  484. Pissera Riccardo, Parma (PR)        1967 Minerva                     1:20.38,0     35.47,3   (421)  M40      194. 
  485. Breda Oscar, Limena (PD)            1956 ALCOL TEAM                  1:20.44,4     35.53,7    (91)  M50      74.  
  486. Herker Horst, D-Pfaffing            1964 SC Haag                     1:20.44,9     35.54,2   (246)  M40      195. 
  487. Colautti Walter, Trieste (TS)       1960 Vigili del Fuoco            1:20.55,2     36.04,5   (713)  M40      196. 
  488. Damini Gabriele, Lazise (VR)        1955 LE SGALMARE COLA'           1:20.59,9     36.09,2   (144)  M50      75.  
  489. Dorlini Stefano, Udine (UD)         1960 Libertas Udine              1:21.03,5     36.12,8   (161)  M40      197. 
  490. Dal Maso Giuseppe, Thiene (VI)      1960 Runners Team Zanè           1:21.19,5     36.28,8   (140)  M40      198. 
  491. Weber Helmut                        1960 D-Mülheim-Kärlich           1:21.20,6     36.29,9   (565)  M40      199. 
  492. Duwe Volker                         1959 D-Bad Ditzenbach            1:21.22,5     36.31,8   (164)  M40      200. 
  493. Gazzarri Franco, Venezia (VE)       1951 GSA Venezia                 1:21.27,3     36.36,6   (207)  M50      76.  
  494. Palombarini Francesco, Padova (PD)  1968 Caffè del Doge              1:21.33,2     36.42,5   (395)  M40      201. 
  495. Weber Harald, D-Mülheim-Kärlich     1965 TV 05 Mülheim               1:21.47,6     36.56,9   (630)  M40      202. 
  496. Berger Johann, Pfalzen (BZ)         1959 Südtiroler Laufverein       1:21.59,1     37.08,4    (58)  M40      203. 
  497. Zandonà Massimo, Vestenanova (VR)   1974 Alpini Castelvero           1:22.07,2     37.16,5   (590)  M30      142. 
  498. Gaisberger Franz, A-Lang            1963 www.12stundenlauf.at        1:22.16,7     37.26,0   (200)  M40      204. 
  499. Schweizer Markus, D-Löchgau         1967 Team Erdinger Alkoholfrei   1:22.16,9     37.26,2   (485)  M40      205. 
  500. Pellegrini Michele, Nova Milanese ( 1965 As. Atletica Cinisello      1:22.23,2     37.32,5   (407)  M40      206. 
  501. Crosato Roberto, Treviso (TV)       1952 atletica vittorio veneto    1:22.34,9     37.44,2   (135)  M50      77.  
  502. Grill Karl, A-Leutschach            1964 www.12stundenlauf.at        1:22.46,1     37.55,4   (222)  M40      207. 
  503. Sudler Manfred, D-Butzbach          1947 ASC Marathon Friedberg      1:22.49,4     37.58,7   (518)  M60      16.  
  504. Motta Antonino, Milano (MI)         1957 Il Corso di Corsa           1:22.58,0     38.07,3   (371)  M50      78.  
  505. Grilli Gianluca                     1971 Ravenna (RA)                1:22.59,9     38.09,2   (223)  M30      143. 
  506. Notdurfter Peter                    1958 Perca (BZ)                  1:23.07,6     38.16,9   (384)  M50      79.  
  507. Sanson Carlo                        1968 Schio (VI)                  1:23.22,9     38.32,2   (467)  M40      208. 
  508. Mantelli Fabrizio, Valmadonna (AL)  1964 Libero                      1:23.32,2     38.41,5   (609)  M40      209. 
  509. Strinna Fabio, Roma (RM)            1966 Leprotti di Villa Ada       1:23.37,9     38.47,2   (516)  M40      210. 
  510. Senardi Fabio, Trieste (TS)         1953 Atletica Trieste            1:23.40,7     38.50,0   (489)  M50      80.  
  511. Dorizzi Daniele, Lazise (VR)        1966 LE SGALMARE COLA'           1:23.44,8     38.54,1   (160)  M40      211. 
  512. Strehlow Roberto                    1960 D-Coswig                    1:23.45,2     38.54,5   (515)  M40      212. 
  513. Zuin Diego, Curtarolo (PD)          1961 Anni 60'                    1:23.47,3     38.56,6   (602)  M40      213. 
  514. Altamura Angelo, Morro d'Oro (TE)   1940 Atl. Vomano                 1:24.11,0     39.20,3   (709)  M60      17.  
  515. Groß Helmut, D-Hohenkammer          1943 LG Hohenkammer              1:24.12,9     39.22,2   (225)  M60      18.  
  516. Andrea Cappellaro                   1963 Limena (PD)                 1:24.13,0     39.22,3    (29)  M40      214. 
  517. Zaccaria Nicola                     1968 Torri di Quartesolo (VI)    1:24.44,6     39.53,9   (582)  M40      215. 
  518. Roncaglia Massimo, Magreta - Modena 1969 Atletica Ghirlandina        1:24.56,8     40.06,1   (455)  M30      144. 
  519. Lazzarotto Claudio                  1965 Limena (PD)                 1:25.09,7     40.19,0   (307)  M40      216. 
  520. Wilfried Wockenfuß, D-Forst         1946 LTSV Forst 1990             1:25.30,1     40.39,4   (578)  M60      19.  
  521. Holtappels Jochen                   1951 D-Dinslaken                 1:25.33,6     40.42,9   (735)  M50      81.  
  522. Lucas Izquierdo                     1979 Ravenna (RA)                1:25.50,8     41.00,1   (316)  M20      58.  
  523. Cuoghi Giuseppe, Castelfranco Emili 1947 Atletica Santagatese        1:25.55,8     41.05,1   (730)  M60      20.  
  524. Picottini Rolando, Lazise (VR)      1968 LE SGALMARE COLA'           1:26.05,5     41.14,8   (418)  M40      217. 
  525. Faustini Mauro, Lazise (VR)         1969 LE SGALMARE COLA'           1:26.13,5     41.22,8   (181)  M30      145. 
  526. Fankhauser Richard, A-Kötschach-Mau 1972 SV Raika Kötschach-Mauthe   1:26.36,5     41.45,8   (178)  M30      146. 
  527. Lederer Peter                       1950 A-Kötschach-Mauthen         1:26.36,8     41.46,1   (309)  M50      82.  
  528. Sisto Danilo, Trieste (TS)          1962 Atletica Trieste            1:26.39,5     41.48,8   (708)  M40      218. 
  529. Patz Wilfried                       1958 D-Moorgrund                 1:26.48,2     41.57,5   (405)  M50      83.  
  530. Bursi Alessandro, Spilamberto (MO)  1966 Casamodena Atletica         1:26.55,1     42.04,4    (96)  M40      219. 
  531. Summerer Oskar                      1981 Sexten (BZ)                 1:27.02,1     42.11,4   (680)  M20      59.  
  532. Fuchs Martin                        1977 Sexten (BZ)                 1:27.02,2     42.11,5   (631)  M30      147. 
  533. Mazzolo Emanuele, Santa Lucia di Pi 1975 G.S. MERCURYUS              1:27.07,8     42.17,1   (350)  M30      148. 
  534. Tochtermann Reimund                 1961 D-Korb                      1:27.24,8     42.34,1   (535)  M40      220. 
  535. Santini Piero                       1954 Empoli (FI)                 1:27.38,5     42.47,8   (469)  M50      84.  
  536. Borghi Michele                      1964 Milano (MI)                 1:28.25,8     43.35,1    (84)  M40      221. 
  536. Draghi Marco                        1967 Milano (MI)                 1:28.25,8     43.35,1   (162)  M40      221. 
  538. Mazzoli Luca, Mirandola (MO)        1975 Cai Carpi                   1:28.37,1     43.46,4   (349)  M30      149. 
  539. Sarabon Bojan, SLO-Log              1956 Log                         1:28.42,4     43.51,7   (716)  M50      85.  
  540. Reckenthäler Georg                  1971 D-Krefeld                   1:28.49,0     43.58,3   (441)  M30      150. 
  541. Guarnieri Massimo, Sesto S. Giovann 1960 Triatlhon Novara            1:29.24,2     44.33,5   (228)  M40      223. 
  542. Reiter Andreas                      1965 A-Salzburg                  1:29.44,1     44.53,4   (669)  M40      224. 
  543. Campaci Matteo, Villafranca Padovan 1975 Domenicali                  1:30.02,2     45.11,5   (100)  M30      151. 
  544. Eickermann Helmut                   1960 D-Bad Münder                1:30.13,2     45.22,5   (167)  M40      225. 
  545. Bonamini Pietro, Domegliara (VR)    1960 Le Sgalmare Colà            1:33.05,4     48.14,7    (79)  M40      226. 
  546. Benvenuti Eddy, Monfalcone (GO)     1944 Gruppo Marciatori Gorizia   1:33.21,3     48.30,6    (57)  M60      21.  
  547. Radczinsky Thomas, D-Leipzig        1949 LWF Leipzig                 1:33.49,2     48.58,5   (437)  M50      86.  
  548. Schmidt Ingo, D-Elgersburg          1961 Läuferladen Erfurt/Jena     1:34.24,2     49.33,5   (722)  M40      227. 
  549. Lehmann Frank, D-Ballstädt          1962 Laufladen Erfurt/Jena       1:34.24,8     49.34,1   (723)  M40      228. 
  550. Sauerbrei Dieter, D-Egstedt a Steig 1939 SC Impuls Erfurt            1:34.25,3     49.34,6   (721)  M60      22.  
  551. Campiello Renzo, Udine (UD)         1935 G.S. Alpini Udine           1:34.40,8     49.50,1   (102)  M70      1.   
  552. Benini Beniamino, Lazise (VR)       1942 LE SGALMARE COLA'           1:35.21,2     50.30,5    (54)  M60      23.  
  553. Dziergwa Rene, D-Hamburg            1977 Hier ist der Volkspark-Hi   1:35.32,1     50.41,4   (165)  M30      152. 
  554. Gazzarri Aldis                      1946 Settimo Milanese (MI)       1:35.45,6     50.54,9   (206)  M60      24.  
  555. Zanoni Fabrizio, Castelverde (CR)   1962 ASD MARATHON CREMONA        1:36.41,0     51.50,3   (594)  M40      229. 
  556. Mussmann Christoph, D-Nordwalde     1967 Team Dolomitenhof           1:37.50,7     53.00,0   (375)  M40      230. 
  557. Vecchi Bruno, Reggio Emilia (RE)    1949 Pol. Cittanova              1:39.04,7     54.14,0   (683)  M50      87.  
  558. Macchi Giovanni, Milano (MI)        1932 A.S.D. La Michetta          1:51.01,7   1:06.11,0   (714)  M70      2.   
  559. Polidoro Salvatore, Roma (RM)       1930 CAT Sport                   2:04.15,6   1:19.24,9   (425)  M70      3.   

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.