Drei Zinnen Alpin Lauf 2008, Sexten (I) - nach Ortschaft "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M40        145. Carlesso Andrea                     1968 Saletto (TV)                1:11.10,3     25.19,3   (109)  
M20         12. Vezzola Cristian, Salò (BS)         1979 Atletica Gavardo              55.08,1      7.24,0   (554)  
M30         79. Pasca Stefano, San Canzian d'Isonzo 1977 Running World Trieste       1:06.56,0     22.05,3   (398)  
W50         11. Zaccariotto Franca, San Canzian d'I 1953 Aquileia                    1:31.54,4     18.34,9  (1117)  
M50         41. Cereser Michele                     1958 San Donà di Piave (VE)      1:12.25,3     17.28,5   (116)  
M50         61. Camera Ottorino, San Giovanni Ilari 1949 Alpini Casteluero           1:17.43,6     22.46,8    (99)  
M20         13. Bosetti Alessio, San Lorenzo in Ban 1981 Giudicarie                    55.20,9      7.36,8   (737)  
W30         22. Pala Federica, San Martino in Rio ( 1973 Atl. Scandiano              1:19.07,9     25.15,3  (1067)  
M30         39. Pontarollo Francesco, San Nazario ( 1969 Atletica 2000                 59.11,0     14.20,3   (427)  
M40         11. Mini Gianroberto                    1967 San Pietro di Feletto (TV     55.54,4     10.03,4   (361)  
M40         22. Baldauf Erwin, San Valentino Mutta  1960 ASV Rennerclub Vinschgau      58.31,0     12.40,0    (40)  
M20         29. Lutz Christoph, San Valentino Mutta 1981 ASV Rennerclub Vinschgau    1:00.54,5     13.10,4   (322)  
M20         15. Lutz Michael, San Valentino Mutta ( 1979 ASV Rennerclub Vinschgau      55.39,8      7.55,7   (323)  
W20          5. De Filippo Cecilia, San Vito di Cad 1980 Dolomiti Ski Alp            1:10.50,2      8.16,6   (718)  
M30         54. Zimmerhofer Reinhard, Sand in Taufe 1977 LC Fochina                  1:02.22,9     17.32,2   (686)  
M30        148. Mazzolo Emanuele, Santa Lucia di Pi 1975 G.S. MERCURYUS              1:27.07,8     42.17,1   (350)  
M20          5. Piller Hoffer Matteo, Sappada       1980 U.S. ALDO MORO PALUZZA        50.19,9      2.35,8   (662)  
M30         19. Christian Moser, Sarntal (BZ)       1974 Sarntal                       54.13,2      9.22,5   (123)  
W30          5. Felderer Annelise                   1977 Sarntal (BZ)                1:07.07,5     13.14,9  (1037)  
W20          8. Sonja Stofner, Sarntal (BZ)         1980 Sarntal                     1:15.41,1     13.07,5  (1079)  
M40         93. Timpfler Josef                      1963 Sarnthein (BZ)              1:06.30,4     20.39,4   (531)  
M30        123. Tincani Giuliano                    1971 Sassuolo (MO)               1:15.37,9     30.47,2   (532)  
M20         34. Trampus Alessandro, Savogna d'Isonz 1982 Gruppo Marciatori Gorizia   1:05.04,0     17.19,9   (541)  
M30         71. Giovannetti Andrea, Scandiano (RE)  1969 Atl. Scandiano              1:06.03,4     21.12,7   (214)  
M30        120. Cavion Manuel                       1970 Schio (VI)                  1:14.55,8     30.05,1   (620)  
M30        138. Marotta Marco                       1969 Schio (VI)                  1:18.16,7     33.26,0   (335)  
M30         77. Moro Federico, Schio (VI)           1973 Sci Cai Schio               1:06.32,7     21.42,0   (731)  
M40        208. Sanson Carlo                        1968 Schio (VI)                  1:23.22,9     37.31,9   (467)  
M30         38. Bernardi Giorgio, Scomigo (TV)      1970 Atletica ValDobbiane GSA      59.10,9     14.20,2   (613)  
MJunC       11. Cesaro Ludovico                     1998 Selvazzano Dentro (PD)         4.56,8      0.49,9  (1202)  
M50         66. Cesaro Maurizio                     1956 Selvazzano Dentro (PD)      1:18.39,6     23.42,8   (119)  
M40         82. Marchesan Giorgio, Sesto (BZ)       1968 ASD Drei Zinnen Raiffeise   1:05.09,1     19.18,1   (654)  
W40         14. Bigagli Giovanna, Sesto Fiorentino  1963 bgn da nia val de fasha     1:14.41,8     18.29,7  (1013)  
M40         27. Carbone Luca, Sesto Fiorentino (FI) 1966 bgn da nia val de fasha       59.10,0     13.19,0   (108)  
M40        136. Avanzi Fabrizio, Sesto S. Giovanni  1963 Triatlhlon Milano           1:10.20,2     24.29,2    (35)  
M40        223. Guarnieri Massimo, Sesto S. Giovann 1960 Triatlhon Novara            1:29.24,2     43.33,2   (228)  
M60         24. Gazzarri Aldis                      1946 Settimo Milanese (MI)       1:35.45,6     28.25,7   (206)  
M40          9. Amhof Stefan, Sexten (BZ)           1967 ASV Niederdorf Raiffeisen     55.32,7      9.41,7   (606)  
MJunE       11. Brugger Stefan                      2001 Sexten (BZ)                    2.34,1      0.29,8  (1285)  
WJunC       10. Busin Ilenia, Sexten (BZ)           1998 ASC Drei Zinnen Raiffeise      4.35,5      0.17,3  (1289)  
W20          2. Egarter Elisabeth, Sexten (BZ)      1981 ASC Drei Zinnen Raiffeise   1:04.39,1      2.05,5  (1034)  
WJunE        7. Felderer Anna                       2002 Sexten (BZ)                    2.36,0      0.28,4  (1230)  
M30        147. Fuchs Martin                        1977 Sexten (BZ)                 1:27.02,2     42.11,5   (631)  
MJun         2. Gutwenger Matthias, Sexten (BZ)     1990 ASC Drei Zinnen Raiffeise     55.10,5      1.47,8   (232)  
M20         14. Hackhofer Arthur, Sexten (BZ)       1979 ASV Niederdorf Raiffeisen     55.22,1      7.38,0   (634)  
W30         10. Hackhofer Dora, Sexten (BZ)         1969 ASV Niederdorf              1:11.02,6     17.10,0  (1096)  
M20         10. Hackhofer Martin, Sexten (BZ)       1979 ASC Drei Zinnen Raiffeise     53.21,7      5.37,6   (235)  
MJunE        4. Happacher Moritz, Sexten (BZ)       2001 ASC Drei Zinnen Raiffeise      2.08,3      0.04,0  (1236)  
MJunA        1. Hofer Felix                         1993 Sexten (BZ)                   12.06,6       -----  (1240)  
WJunD        5. Holzer Greta, Sexten (BZ)           1999 Sexten                         2.23,3      0.07,8  (1354)  
M30         91. Innerkofler Christian, Sexten (BZ)  1969 Apres Club                  1:08.58,3     24.07,6   (265)  
W40         24. Innerkofler Katharina, Sexten (BZ)  1965 Team Dolomitenhof           1:24.57,4     28.45,3  (1047)  
MJunE       12. Kofler Jakob                        2002 Sexten (BZ)                    2.39,3      0.35,0  (1242)  
W30         13. Legorje Nadine, Sexten (BZ)         1972 ASC Drei Zinnen             1:12.31,6     18.39,0  (1051)  
M40          5. Mair Alfred, Sexten (BZ)            1967 ASV Niederdorf Raiffeisen     50.07,6      4.16,6     (5)  
WJunE       21. Mair Alicia                         2002 Sexten (BZ)                    3.21,2      1.13,6  (1245)  
WJunE       19. Marchesan Giulia, Sexten (BZ)       2001 ASC Drei Zinnen Raiffeise      3.03,4      0.55,8  (1248)  
M30         78. Ortner Roland, Sexten (BZ)          1973 SC Drei Zinnen Sexten       1:06.47,5     21.56,8   (393)  
WJunE       15. Pescoller Celine, Sexten (BZ)       2002 ASC Drei Zinnen Raiffeise      2.58,4      0.50,8  (1256)  
W20          1. Pfeifhofer Martina, Sexten (BZ)     1979 ASC Drei Zinnen Raiffeise   1:02.33,6       -----  (1070)  
W30         15. Pfeifhofer Sigrid, Sexten (BZ)      1976 Team Dolomitenhof           1:13.39,4     19.46,8  (1071)  
WJunE        9. Rainer Laura, Sexten (BZ)           ???? ASC Drei Zinnen Raiffeise      2.42,2      0.34,6  (1260)  
WJunD       10. Rainer Sophia, Sexten (BZ)          2000 ASC Drei Zinnen Raiffeise      2.27,2      0.11,7  (1261)  
WJunE       14. Rogger Aylin, Sexten (BZ)           2001 ASC Drei Zinnen Raiffeise      2.55,8      0.48,2  (1262)  
WJunC       22. Rogger Nadine, Sexten (BZ)          1998 ASC Drei Zinnen Raiffeise      5.13,6      0.55,4  (1263)  
MJunE       15. Rogger Nico, Sexten (BZ)            2002 ASC Drei Zinnen Raiffeise      2.41,5      0.37,2  (1264)  
MJunE        6. Schwienbacher Hannes, Sexten (BZ)   2001 ASC Drei Zinnen Raiffeise      2.19,3      0.15,0  (1267)  
MJunE        2. Sinner Janick, Sexten (BZ)          2001 SC Drei Zinnen                 2.07,0      0.02,7  (1321)  
WJunC       20. Strobl Sophie, Sexten (BZ)          1998 ASC Drei Zinnen Raiffeise      5.06,4      0.48,2  (1269)  
M20         59. Summerer Oskar                      1981 Sexten (BZ)                 1:27.02,1     39.18,0   (680)  
M30         35. Tschurtschenthaler Alex             1971 Sexten (BZ)                   58.13,9     13.23,2   (545)  
WJunE        4. Tschurtschenthaler Doris            2001 Sexten (BZ)                    2.22,5      0.14,9  (1271)  
WJunD        8. Tschurtschenthaler Elisa, Sexten (B 2000 ASC Drei Zinnen Raiffeise      2.25,5      0.10,0  (1272)  
MJunB        2. Tschurtschenthaler Roland           1995 Sexten (BZ)                    3.51,8      0.06,6  (1273)  
M30         16. Tschurtschenthaler Stefan           1974 Sexten (BZ)                   53.16,7      8.26,0    (18)  
MJunC        6. Villgrater Hannes, Sexten (BZ)      1997 ASC Drei Zinnen Raiffeise      4.17,4      0.10,5  (1330)  
WJunD       12. Villgrater Julia, Sexten (BZ)       2000 ASC Drei Zinnen Raiffeise      2.32,0      0.16,5  (1274)  
MJunF        4. Villgrater Manuel                   2004 Sexten (BZ)                    3.38,4      0.51,7  (1328)  
MJunD        8. Villgrater Marcel, Sexten (BZ)      2000 ASC Drei Zinnen Raiffeise      2.29,1      0.26,8  (1275)  
MJunE       13. Villgrater Pirmin, Sexten (BZ)      2001 ASC Drei Zinnen Raiffeise      2.40,3      0.36,0  (1276)  
WJunD       14. Villgrater Sabrina, Sexten (BZ)     2000 ASC Drei Zinnen Raiffeise      2.45,0      0.29,5  (1351)  
M40         10. Di Renzone Claudio, Sinalunga (SI)  1963 Atletica Sinalunga            55.51,2     10.00,2   (153)  
M50         43. Francini Sergio, Sinalunga (SI)     1956 Atletica Sinalunga          1:12.27,8     17.31,0   (195)  
M20         25. Marignani Gabriele, Sinalunga (SI)  1979 Atletica Sinalunga          1:00.29,3     12.45,2   (333)  
M20         19. Tiezzi Paolo, Sinalunga (SI)        1987 Atletica Sinalunga            58.19,7     10.35,6   (530)  
M30        117. Orlandi Andrea, Sona (VR)           1974 LE SGALMARE COLA'           1:14.11,2     29.20,5   (390)  
M50         53. Borghi Emilio, Spilamberto (MO)     1949 casa modena atletica        1:15.31,6     20.34,8    (83)  
M40        219. Bursi Alessandro, Spilamberto (MO)  1966 Casamodena Atletica         1:26.55,1     41.04,1    (96)  
WJunF        2. Novello Giorgia                     2003 Spinea (VE)                    3.20,5      0.16,8  (1250)  
MJunD       16. Novello Riccardo                    1999 Spinea (VE)                    2.44,2      0.41,9  (1251)  
MJunD       15. Rampazzo Riccardo                   1999 Spinea (VE)                    2.36,8      0.34,5  (1352)  
W30         26. Brugger Ulrike, St. Georgen (BZ)    1969 Macki Nacki                 1:22.31,6     28.39,0  (1021)  
W40          6. Pramstaller Monika, St. Georgen (BZ 1964 Südtiroler Laufverein       1:07.21,6     11.09,5  (1103)  
M30         33. Insam Christian                     1976 St.Christina (BZ)             57.34,1     12.43,4   (642)  
M30         31. Oberleiter Christoph                1976 St.Georgen (BZ)               57.22,0     12.31,3   (386)  
W40         18. Toniatti Christine                  1961 St.Lorenzen (BZ)            1:18.30,0     22.17,9  (1083)  
M50          9. Toniatti Hubert                     1955 St.Lorenzen (BZ)            1:02.11,0      7.14,2   (538)  
W30         21. Mitterstieler Brunhilde, St.Ulrich  1972 Atletica Gardena            1:19.02,2     25.09,6  (1120)  
M40         18. Rabanser Georg                      1968 St.Ulrich (BZ)                57.46,4     11.55,4   (667)  
M20         23. Kramer Jens, Steinegg (BZ)          1979 LC Bozen                      59.44,0     11.59,9   (647)  
M30         73. Lantschner Gerhard, Steinegg (BZ)   1972 Team Steinegg               1:06.10,2     21.19,5   (303)  
M40         26. Psenner Alfred, Steinegg (BZ)       1966 Team Steinegg                 58.57,9     13.06,9   (433)  
M40         42. Weger Hubert, Steinhaus (BZ)        1963 Mountain Team Pustertal     1:00.25,8     14.34,8   (566)  
WJunC       19. Egger Nadine, Sterzing (BZ)         1997 ASV Ridnaun                    5.00,5      0.42,3  (1229)  
WJunC       11. Schatzer Anna, Sterzing (BZ)        1997 ASV Ridnaun                    4.37,2      0.19,0  (1266)  

Total 105



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.