Drei Zinnen Alpin Lauf 2008, Sexten (I) - nach Ortschaft "M"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M30        144. Roncaglia Massimo, Magreta - Modena 1969 Atletica Ghirlandina        1:24.56,8     40.06,1   (455)  
M30        127. Sinicato Marco, Malo (VI)           1973 G.S.A Vicenza               1:16.09,0     31.18,3   (494)  
M30         14. Erhard Alexander, Mals (BZ)         1978 ASV Rennerclub Vinschgau      52.24,6      7.33,9   (173)  
M40         37. Hölbling Rudi, Mals (BZ)            1968 Rennerclub Vinschgau Raif     59.58,4     14.07,4   (638)  
M20          2. Niederegger Thomas, Mals (BZ)       1983 ASV Rennerclub Vinschgau      48.36,0      0.51,9   (697)  
M40         72. Dallagnese Denis, Mansue            1965 nuova atletica 3 comuni     1:04.20,3     18.29,3   (143)  
M30        134. Balasso Marco, Marano Vicentino (VI 1969 Runners Team Zanè           1:17.44,9     32.54,2    (39)  
M40         38. Hillebrand Othmar, Marling (BZ)     1968 SC Meran Marathon           1:00.05,8     14.14,8   (249)  
MJunB        4. De Becker Jonas, Martell (BZ)       1995 ASV Martell Raiffeisen         3.54,4      0.09,2  (1292)  
MJunB       11. Eberhöfer Andreas, Martell (BZ)     1996 ASV Martell Raiffeisen         4.18,3      0.33,1  (1293)  
WJunD       11. Eberhöfer Annalena, Martell (BZ)    1999 ASV Martell Raiffeisen         2.28,2      0.12,7  (1294)  
WJunD        3. Kuenz Elisa, Martell (BZ)           1999 ASV Martell Raiffeisen         2.18,3      0.02,8  (1301)  
WJunB        8. Ladurner Andrea, Martell (BZ)       1996 ASV Martell Raiffeisen         4.40,0      0.18,6  (1302)  
WJunA        2. Oberhofer Dorothea, Martell (BZ)    1994 ASV Martell Raiffeisen        14.11,3      0.08,3  (1310)  
WJunA        6. Preiss Nadine, Martell (BZ)         1994 ASV Martell Raiffeisen        15.49,0      1.46,0  (1312)  
WJunC       13. Ratschiller Lisa, Martell (BZ)      1997 ASV Martell Raiffeisen         4.47,3      0.29,1  (1313)  
MJunD        3. Stricker Andrik, Martell (BZ)       1999 ASV Martell Raiffeisen         2.07,2      0.04,9  (1322)  
WJunC       14. Stricker Lea, Martell (BZ)          1997 ASV Martell Raiffeisen         4.47,4      0.29,2  (1323)  
WJunB        7. Theiner Larissa, Martell (BZ)       1995 ASV Martell Raiffeisen         4.39,9      0.18,5  (1324)  
WJunC       21. Theiner Natascha, Martell (BZ)      1998 ASV Martell Raiffeisen         5.12,6      0.54,4  (1325)  
M30         58. Bianchini David, Martignacco (UD)   1970 Maratona Magnano            1:03.30,4     18.39,7    (71)  
M30         61. Bazzi Luca                          1972 Melara (RO)                 1:04.15,4     19.24,7   (611)  
M30          2. Frick Gerd, Meran (BZ)              1974 Telmekom Team                 45.38,5      0.47,8     (3)  
WJunE        2. Garber Emma                         2001 Meran (BZ)                     2.13,3      0.05,7  (1232)  
MJunF        5. Garber Gregorius                    2004 Meran (BZ)                     3.39,5      0.52,8  (1233)  
WJunD        9. Garber Greta                        1999 Meran (BZ)                     2.25,6      0.10,1  (1234)  
M40         55. Töchterle Niklas, Meran (BZ)        1966 Sport Club Meran            1:02.15,9     16.24,9   (534)  
W30         32. Introcaso Isabella, Merone (CO)     1976 Pol. Cittanova              1:39.05,4     45.12,8  (1100)  
M40        189. Berlin Andrea                       1966 Mestre (VE)                 1:19.06,9     33.15,9    (62)  
WJunE        8. Berlin Elena, Mestre (VE)           2001 La Fenice                      2.39,9      0.32,3  (1348)  
M40         52. De Angeli Gianpietro, Mestre (VE)   1965 Cassa Risparmio di Venezi   1:01.45,9     15.54,9   (624)  
M30        119. Di Sanzo Francesco, Mestre (VE)     1970 Essetre Running             1:14.45,0     29.54,3   (154)  
M40        158. Orlandi Luca, Mestre (VE)           1965 ESSETRE RUNNING             1:13.24,2     27.33,2   (391)  
M40         96. Tagliapietra Carlo                  1960 Mestre (VE)                 1:06.34,5     20.43,5   (741)  
W30         29. Zirti Silvia, Mestre (VE)           1969 Essetre Running             1:27.26,3     33.33,7  (1088)  
M40         53. Amedeo Aureliano, Milano (MI)       1961 G.S. Zelofora Magno         1:01.46,4     15.55,4    (27)  
M40        221. Borghi Michele                      1964 Milano (MI)                 1:28.25,8     42.34,8    (84)  
M40        221. Draghi Marco                        1967 Milano (MI)                 1:28.25,8     42.34,8   (162)  
M60          6. Gargiulo Vincenzo, Milano (MI)      1944 A.S.D. La Michetta          1:14.22,2      7.02,3   (203)  
M70          2. Macchi Giovanni, Milano (MI)        1932 A.S.D. La Michetta          1:51.01,7     16.20,9   (714)  
M50         78. Motta Antonino, Milano (MI)         1957 Il Corso di Corsa           1:22.58,0     28.01,2   (371)  
M20          1. Barizza Filippo, Mira (VE)          1981 Atletica Brugnera Friul I     47.44,1       -----    (15)  
M30        149. Mazzoli Luca, Mirandola (MO)        1975 Cai Carpi                   1:28.37,1     43.46,4   (349)  
M60          1. Barizza Giuliano, Mirano (VE)       1948 Cassa Risparmio di Venezi   1:07.19,9       -----   (610)  
M50         42. Corsini Ivan, Modena (MO)           1958 Atletica Ghirlandina        1:12.27,3     17.30,5   (132)  
M50         33. Luppi Claudio, Modena (MO)          1955 polisportiva madonnina      1:10.20,2     15.23,4   (321)  
W50         12. Manzana Luigia, Modena (MO)         1950 Atletica Ghirlandina        1:33.33,2     20.13,7  (1055)  
M30         85. Rizzello Rocco, Modena (MO)         1970 Fratellanza 1874            1:08.14,5     23.23,8   (618)  
M60          9. Seeber Renato, Modena (MO)          1947 Atletica Ghirlandina        1:19.05,0     11.45,1   (488)  
W30         31. Tarozzi Giorgia, Modena (MO)        1972 Cai Carpi                   1:28.36,9     34.44,3  (1082)  
M40        166. Sante Pierpaolo, Mogliano Veneto (T 1964 essetre sport               1:14.28,7     28.37,7   (468)  
W40         11. Corradini Maria Rita, Molina di Fie 1961 Triathlon Trentino          1:12.30,7     16.18,6  (1026)  
W30         16. Delladio Elisabetta, Molina di Fiem 1972 G-S. Castello di Fiemme     1:15.30,4     21.37,8  (1031)  
M40         35. Moser Sandro, Molina di Fiemme (TN) 1966 G-S Castello di Fiemme        59.44,3     13.53,3   (369)  
M40        144. Ventura Giuseppe, Molina di Fiemme  1961 Triathlon Trentino          1:11.10,2     25.19,2   (552)  
M30          7. Mamleev Mikhail, Molten (BZ)        1975 Sportler Team                 47.22,2      2.31,5   (653)  
M40        177. Benussi Alberto, Monfalcone (GO)    1961 A.S.D. Marathon U.O.E.I.    1:16.24,2     30.33,2    (56)  
M60         21. Benvenuti Eddy, Monfalcone (GO)     1944 Gruppo Marciatori Gorizia   1:33.21,3     26.01,4    (57)  
M40          2. Fregona Lucio, Monfumo (TV)         1964 Corpo Forestale dello Sta     47.55,8      2.04,8     (7)  
M50         48. Tinello Agostino, Monselice (PD)    1949 Podisti Monselicensi        1:13.38,6     18.41,8   (533)  
M20         46. Granzotto Fabio, Montebelluna (TV)  1984 Montello Runners Club       1:10.50,8     23.06,7   (218)  
M20         55. Somenzi Michele                     1984 Montebelluna (TV)           1:18.15,5     30.31,4   (501)  
M40         14. Ghiotto Nicola, Montecchio Maggiore 1967 La Cerniera                   56.41,9     10.50,9   (209)  
M40         87. Maculan Marco, Montecchio Maggiore  1960 Runners Team Zanè           1:05.42,5     19.51,5   (325)  
M30         89. Massignan Massimo                   1975 Montecchio Maggiore (VI)    1:08.52,5     24.01,8   (342)  
M30        136. Fedrigo Roberto                     1969 Montereale Valcellina (PN   1:18.06,4     33.15,7   (183)  
M30         59. Guatelli Francesco                  1978 Monticelli Terme (PR)       1:03.47,9     18.57,2   (229)  
M40        179. Trevisan Costante                   1962 Monza (MI)                  1:16.29,7     30.38,7   (543)  
M20          6. Fischer Michael, Moos in Passeier ( 1980 Telmekom Team Südtirol        51.08,4      3.24,3   (188)  
M30         34. Schweigl Alexander, Moos in Passeie 1974 Telmekomteam Südtirol         58.03,3     13.12,6   (744)  
M50          2. Trompedeller Elmar, Moos in Passeie 1956 passeier                      55.45,7      0.48,9   (682)  
W30         14. Feller Manola                       1975 Mori (TN)                   1:13.18,9     19.26,3  (1111)  
M60         17. Altamura Angelo, Morro d'Oro (TE)   1940 Atl. Vomano                 1:24.11,0     16.51,1   (709)  
M40        119. Anselmi Carlo, Motta di Livenza (TV 1960 Atletica Mottense           1:09.07,4     23.16,4   (724)  
W40         19. De Bon Marina, Motta di Livenza (TV 1960 Atletica Mottense           1:19.38,5     23.26,4  (1116)  
M40         73. Artioli Luciano, Motteggiana (MN)   1959 A.S.D. Avis Suzzara         1:04.20,8     18.29,8    (32)  
WJunE       16. Artioli Sara, Motteggiana (MN)      2001 G. P. Avis Suzzara             3.00,2      0.52,6  (1350)  
M20         24. Matthias Niedermair                 1979 Muhlbach (BZ)                 59.50,3     12.06,2   (656)  
M30         21. Pertinger Simon, Muhlbach (BZ)      1977 S.G. Eisacktal                55.13,9     10.23,2   (661)  
M40         61. Marcellino Rosin, Musile di Piave ( 1967 nuova atletica 3 comuni     1:03.12,1     17.21,1   (745)  

Total 80



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.