Drei Zinnen Alpin Lauf 2008, Sexten (I) - nach Name "R"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M40         18. Rabanser Georg                      1968 St.Ulrich (BZ)                57.46,4     11.55,4   (667)  
M50         86. Radczinsky Thomas, D-Leipzig        1949 LWF Leipzig                 1:33.49,2     38.52,4   (437)  
M40          7. Rainer Eberhard, Antholz (BZ)       1964 ASV Niederdorf Raiffeisen     54.42,5      8.51,5   (668)  
WJunE        9. Rainer Laura, Sexten (BZ)           ???? ASC Drei Zinnen Raiffeise      2.42,2      0.34,6  (1260)  
WJunD       10. Rainer Sophia, Sexten (BZ)          2000 ASC Drei Zinnen Raiffeise      2.27,2      0.11,7  (1261)  
M50         63. Rajgelj Franc, SLO-Kranj            1952 Zarica                      1:18.01,7     23.04,9   (715)  
MJunD       15. Rampazzo Riccardo                   1999 Spinea (VE)                    2.36,8      0.34,5  (1352)  
M50         15. Ranzi Konrad, Leifers (BZ)          1958 A. LC Kaltern               1:04.28,3      9.31,5   (438)  
M20         48. Rastner Philipp                     1980 Gais (BZ)                   1:12.49,4     25.05,3   (439)  
WJunC       13. Ratschiller Lisa, Martell (BZ)      1997 ASV Martell Raiffeisen         4.47,3      0.29,1  (1313)  
M30        150. Reckenthäler Georg                  1971 D-Krefeld                   1:28.49,0     43.58,3   (441)  
M20         28. Redo David, L-Dudelange             1984 Armee LUX                   1:00.52,8     13.08,7   (442)  
M50         65. Reinhold Herbert, D-Niesky          1954 LG Wartturm Niesky          1:18.29,3     23.32,5   (443)  
M40        224. Reiter Andreas                      1965 A-Salzburg                  1:29.44,1     43.53,1   (669)  
W50          7. Rejc Franja, SLO-Tolmin             1957 Tminski Migavci             1:23.41,1     10.21,6  (1073)  
WJunE       17. Rejc Krebs Katja                    2002 SLO-Tolmin                     3.01,3      0.53,7  (1327)  
MJun         4. Renner Patrik, I                    1990 Amateur - LC Kaltern        1:08.02,3     14.39,6   (671)  
M50          6. Renner Rudi, I                      1958 Amateur - LC Kaltern          58.36,7      3.39,9   (672)  
MJunD       14. Ricci Malerbi Marco                 2000 Bologna (BO)                   2.35,7      0.33,4  (1335)  
M50         29. Ricci Malerbi Ugo, Bologna (BO)     1958 Pontelungo                  1:09.10,7     14.13,9   (445)  
M20         39. Ridolfi Nicola, Bussolengo (VR)     1980 Brigata Bengasi             1:06.37,1     18.53,0   (446)  
M50         27. Rienzner Anton, Gsies (BZ)          1952 ASV Niederdorf Raiffeisen   1:08.47,7     13.50,9   (673)  
M40        109. Rigatti Giovanni Battista, Nago (TN 1967 Bicinago                    1:07.54,9     22.03,9   (447)  
M40        191. Ringler Baptist                     1959 D-Forchheim                 1:19.15,9     33.24,9   (725)  
M30         26. Riva Gabriele, Voltago Agordino (BL 1975 Atletica Agordina             56.30,5     11.39,8   (448)  
M40        164. Rivieri Doriano                     1964 Parma (PR)                  1:14.16,2     28.25,2   (449)  
M30         85. Rizzello Rocco, Modena (MO)         1970 Fratellanza 1874            1:08.14,5     23.23,8   (618)  
W40          8. Rizzotto Michela, Vicenza (VI)      1963 Italian Runner Road         1:09.23,9     13.11,8  (1118)  
M50         30. Roberto Mascarin, Azzano Decimo (PN 1958 Azzano Runners              1:09.17,0     14.20,2   (451)  
M30         93. Rodeghiero Luigi, Villaverla (VI)   1972 Montagnaviva                1:09.39,9     24.49,2   (452)  
W40         25. Rodley Imke, A-Leutasch             1965 LC Mittenwald               1:25.09,0     28.56,9  (1105)  
M40        157. Rodley Kim, A-Leutasch              1960 LC Mittenwald               1:13.11,3     27.20,3   (674)  
WJunE       14. Rogger Aylin, Sexten (BZ)           2001 ASC Drei Zinnen Raiffeise      2.55,8      0.48,2  (1262)  
WJunC       22. Rogger Nadine, Sexten (BZ)          1998 ASC Drei Zinnen Raiffeise      5.13,6      0.55,4  (1263)  
MJunE       15. Rogger Nico, Sexten (BZ)            2002 ASC Drei Zinnen Raiffeise      2.41,5      0.37,2  (1264)  
M30        124. Romio Daniele, Padova (PD)          1970 Caffè del Doge              1:15.47,8     30.57,1   (454)  
M30        144. Roncaglia Massimo, Magreta - Modena 1969 Atletica Ghirlandina        1:24.56,8     40.06,1   (455)  
M40        111. Rongione Andrea, Gradisca d'Isonzo  1965 G. P. Olimpia Terenzano     1:08.15,7     22.24,7   (456)  
M40         23. Ronzani Maurizio, Caltrano (VI)     1966 G.S. Alpini Vicenza           58.35,8     12.44,8   (457)  
M40         94. Rosà Vittorio, Nago (TN)            1965 Bicinago                    1:06.33,7     20.42,7   (458)  
M30        105. Rossato Gianluca                    1974 Verona (VR)                 1:11.55,8     27.05,1   (459)  
M40        117. Rota Negroni Giorgio, Bergamo (BG)  1967 ASD Runners Bergamo         1:08.58,4     23.07,4   (460)  

Total 42



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.