Drei Zinnen Alpin Lauf 2008, Sexten (I) - nach Name "P"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W30         22. Pala Federica, San Martino in Rio ( 1973 Atl. Scandiano              1:19.07,9     25.15,3  (1067)  
M20         36. Palma Riccardo, Limana (BL)         1981 co coron fon fin fum        1:05.15,8     17.31,7   (394)  
M40        201. Palombarini Francesco, Padova (PD)  1968 Caffè del Doge              1:21.33,2     35.42,2   (395)  
MJunB       13. Paris Marian, Ulten (BZ)            1995 SC Ulten                       4.41,4      0.56,2  (1311)  
M30        110. Parolotto Marino, Lazise (VR)       1970 LE SGALMARE COLA'           1:12.49,0     27.58,3   (397)  
M30         79. Pasca Stefano, San Canzian d'Isonzo 1977 Running World Trieste       1:06.56,0     22.05,3   (398)  
M50         18. Paset Alois                         1951 A-Kottingbrunn              1:05.10,6     10.13,8   (399)  
M30         87. Pasian Mattia, Nogara (VR)          1974 LE SGALMARE COLA'           1:08.20,1     23.29,4   (400)  
M30         80. Pasqualin Marco                     1970 Vicenza (VI)                1:07.04,6     22.13,9   (401)  
M40        193. Pasqualini Danilo                   1967 Breda di Piave (TV)         1:20.13,8     34.22,8   (402)  
M30        133. Pasquardini Attilio, Lazise (VR)    1969 LE SGALMARE COLA'           1:17.14,6     32.23,9   (403)  
WJunC        6. Passler Greta, I                    1997 ASV Antholzertal               4.28,5      0.10,3  (1255)  
M50         83. Patz Wilfried                       1958 D-Moorgrund                 1:26.48,2     31.51,4   (405)  
M40        176. Paul Dietmar, D-Alpen               1965 Viktoria Alpen              1:16.17,2     30.26,2   (406)  
WJunF        4. Paul Johanna, D-Alpen               2005 Viktoria Alpen                 5.15,8      2.12,1  (1331)  
M40        206. Pellegrini Michele, Nova Milanese ( 1965 As. Atletica Cinisello      1:22.23,2     36.32,2   (407)  
M50         69. Pelos Ado, Cervignano del Friuli (U 1956 G.S. Aquileia               1:19.29,0     24.32,2   (408)  
M30         74. Persico Nicola, Valdobbiadene (TV)  1973 ATL. Valdobbiadene GSA      1:06.10,3     21.19,6   (409)  
M30         21. Pertinger Simon, Muhlbach (BZ)      1977 S.G. Eisacktal                55.13,9     10.23,2   (661)  
WJunE       15. Pescoller Celine, Sexten (BZ)       2002 ASC Drei Zinnen Raiffeise      2.58,4      0.50,8  (1256)  
M40        149. Peterlini Antonio, Pineta di Laives 1963 M40                         1:12.06,1     26.15,1   (410)  
M20         17. Pezzato Giovanni, Torrebelvicino (V 1982 CAI ROVERETO                  57.29,3      9.45,2   (412)  
M20         16. Pezzato Guido, Torrebelvicino (VI)  1982 CAI ROVERETO                  57.13,7      9.29,6   (413)  
M40        175. Pfeiffer Klaus                      1966 CH-Adligenswil              1:16.14,8     30.23,8   (414)  
M30         94. Pfeiffer Marcel, D-Aying            1977 SF Aying                    1:09.58,7     25.08,0   (415)  
W20          1. Pfeifhofer Martina, Sexten (BZ)     1979 ASC Drei Zinnen Raiffeise   1:02.33,6       -----  (1070)  
W30         15. Pfeifhofer Sigrid, Sexten (BZ)      1976 Team Dolomitenhof           1:13.39,4     19.46,8  (1071)  
M40         68. Piccotini Claudio, Lazise (VR)      1961 LE SGALMARE COLA'           1:03.54,5     18.03,5   (416)  
M40         70. Pichorner Herfried, A-Kerms in Kärn 1963 OEAV Gmünd                  1:04.14,0     18.23,0   (417)  
M40        217. Picottini Rolando, Lazise (VR)      1968 LE SGALMARE COLA'           1:26.05,5     40.14,5   (418)  
M20         21. Piemonte Giuseppe, Treviso (TV)     1981 Granfondo Pinarello           58.49,4     11.05,3   (726)  
MJun         1. Pierantoni Davide, Torrebelvicino ( 1990 Caprioli San Vito             53.22,7       -----   (699)  
M40         75. Pilla Alvise, Venezia (VE)          1963 Body Studio Bofrost         1:04.27,1     18.36,1   (720)  
M60          5. Pillan Ampelio, Vicenza (VI)        1939 G.S. Alpini Vicenza         1:12.46,0      5.26,1   (420)  
M20          5. Piller Hoffer Matteo, Sappada       1980 U.S. ALDO MORO PALUZZA        50.19,9      2.35,8   (662)  
M40        118. Pinggera Hansi, Laas (BZ)           1959 ASV Rennerclub Vinschgau    1:09.01,1     23.10,1   (663)  
M40        194. Pissera Riccardo, Parma (PR)        1967 Minerva                     1:20.38,0     34.47,0   (421)  
WJunB        9. Pitscheider Mirjam, I               1995 SC Gardena Raiffeisen          5.04,2      0.42,8  (1257)  
WJunB        2. Plaikner Julia, I                   1995 ASV Antholzertal               4.26,8      0.05,4  (1258)  
M40         20. Planötscher Markus                  1967 Bozen (BZ)                    58.01,9     12.10,9   (422)  
M30          9. Pleticha Richard, CZ                1975 Salomon Team Czech            48.41,5      3.50,8    (10)  
M40         34. Ploner Kurt, Niederdorf (BZ)        1961 ASV Niederdorf Raiffeisen     59.44,1     13.53,1     (8)  
M40         28. Poiana Ezio, Faedis (UD)            1964 Talmicco Corse                59.10,6     13.19,6   (423)  
M30         11. Poletto Roberto, Fara Vicentino (VI 1972 G.S.A Vicenza                 50.58,9      6.08,2   (424)  
M70          3. Polidoro Salvatore, Roma (RM)       1930 CAT Sport                   2:04.15,6     29.34,8   (425)  
M30         60. Pomarico Cosimo, Oria (BR)          1976 atletica oria               1:04.09,0     19.18,3   (426)  
M30         39. Pontarollo Francesco, San Nazario ( 1969 Atletica 2000                 59.11,0     14.20,3   (427)  
M30         57. Pontoglio Alberto, Coccaglio (BS)   1971 ASD Freezone                1:03.16,3     18.25,6   (428)  
M40        159. Posch Jakob, A-Ratten               1960 LC Ratten                   1:13.24,9     27.33,9    (85)  
W40          6. Pramstaller Monika, St. Georgen (BZ 1964 Südtiroler Laufverein       1:07.21,6     11.09,5  (1103)  
MJunF        3. Pranter Patrick                     2003 Innichen (BZ)                  3.26,7      0.40,0  (1205)  
WJunA        6. Preiss Nadine, Martell (BZ)         1994 ASV Martell Raiffeisen        15.49,0      1.46,0  (1312)  
M40        110. Preto Mauro, Costabissara (VI)      1968 La Cerniera                 1:08.13,5     22.22,5   (429)  
M40          6. Preuß Georg, D-Albaching            1961 SC Haag                       53.56,7      8.05,7   (430)  
M50         26. Pröll Manfred, A-Freistadt, Oberöst 1952 SK Voest                    1:07.15,5     12.18,7   (666)  
W50         10. Pröll Roswitha, A-Freistadt, Oberös 1953 SK Voest                    1:31.06,8     17.47,3  (1104)  
MJunB       12. Prucker Jan Pierre, I               1995 SC Gardena Raiffeisen          4.21,3      0.36,1  (1259)  
M40         26. Psenner Alfred, Steinegg (BZ)       1966 Team Steinegg                 58.57,9     13.06,9   (433)  
M50          8. Pugnetti Maurizio, Tolmezzo (UD)    1955 CARNIATLETICA               1:00.40,4      5.43,6   (435)  
M30        137. Puerari Giuliano                    1972 Pescarolo (CR)              1:18.16,0     33.25,3   (434)  

Total 60



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.