Drei Zinnen Alpin Lauf 2008, Sexten (I) - nach Name "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M40         36. Gabrieucig Adriano, Udine (UD)      1963 Libertas Udine                59.52,4     14.01,4   (198)  
M40         66. Gagno Fortunato, Carbonera (TV)     1968 Sci Club Villorba           1:03.42,4     17.51,4   (199)  
MJunD       13. Gagno Michele                       2000 Carbonera (TV)                 2.34,4      0.32,1  (1332)  
M40        204. Gaisberger Franz, A-Lang            1963 www.12stundenlauf.at        1:22.16,7     36.25,7   (200)  
M30        139. Galli Marco, Kaltern an der Weinstr 1969 ASC Berg                    1:18.49,3     33.58,6   (201)  
WJunD        7. Gamper Alexandra, Ulten (BZ)        1999 SC Ulten                       2.25,0      0.09,5  (1295)  
M60         14. Garabello Carlo, Roma (RM)          1941 liberatletica aris          1:20.04,5     12.44,6   (202)  
WJunE        2. Garber Emma                         2001 Meran (BZ)                     2.13,3      0.05,7  (1232)  
MJunF        5. Garber Gregorius                    2004 Meran (BZ)                     3.39,5      0.52,8  (1233)  
WJunD        9. Garber Greta                        1999 Meran (BZ)                     2.25,6      0.10,1  (1234)  
M60          6. Gargiulo Vincenzo, Milano (MI)      1944 A.S.D. La Michetta          1:14.22,2      7.02,3   (203)  
M40         80. Gasparini Mauro, Carrè (VI)         1965 Runners Team Zanè           1:05.03,4     19.12,4   (205)  
M60         24. Gazzarri Aldis                      1946 Settimo Milanese (MI)       1:35.45,6     28.25,7   (206)  
M50         76. Gazzarri Franco, Venezia (VE)       1951 GSA Venezia                 1:21.27,3     26.30,5   (207)  
W50          5. Gellwitz Anne                       1952 D-Leipzig                   1:22.36,0      9.16,5  (1042)  
M40         14. Ghiotto Nicola, Montecchio Maggiore 1967 La Cerniera                   56.41,9     10.50,9   (209)  
M40        188. Giacomini Michele                   1965 Vittorio Veneto (TV)        1:19.06,6     33.15,6   (212)  
M40        167. Giordano Salvatore, Padova (PD)     1964 assindustria pd             1:14.30,6     28.39,6   (213)  
M30         71. Giovannetti Andrea, Scandiano (RE)  1969 Atl. Scandiano              1:06.03,4     21.12,7   (214)  
M40          8. Giovannini Fulvio, Trento (TN)      1966 Atletica Giudicarie Ester     55.22,8      9.31,8   (691)  
M40        172. Göbel Rainer, D-Kastellaun          1965 X-Sport-Kastellaun          1:15.36,0     29.45,0   (215)  
M40         51. Gorfer Hubert, I                    1965 Telmekom Team Südtirol      1:01.35,0     15.44,0   (632)  
M40        121. Gosparini Andrea, Terzo di Aquileia 1967 G.S. Aquileia               1:09.14,9     23.23,9   (216)  
M50         60. Grafen Erich                        1955 D-Dinslaken                 1:17.29,8     22.33,0   (217)  
M20         46. Granzotto Fabio, Montebelluna (TV)  1984 Montello Runners Club       1:10.50,8     23.06,7   (218)  
M40        174. Grassi Franco, Trieste (TS)         1965 Vigili del Fuoco Trieste    1:16.04,8     30.13,8   (219)  
W40         12. Gridling Andrea, A-Gaimberg         1968 Firma Solo                  1:13.25,5     17.13,4  (1095)  
M30        100. Grigat Markus, D-Neubrandenburg     1973 SV Turbine Neubrandenburg   1:11.06,8     26.16,1   (220)  
M30        140. Grigolini Simone, Vigasio (VR)      1973 LE SGALMARE COLA'           1:19.39,7     34.49,0   (221)  
M40        207. Grill Karl, A-Leutschach            1964 www.12stundenlauf.at        1:22.46,1     36.55,1   (222)  
M30        143. Grilli Gianluca                     1971 Ravenna (RA)                1:22.59,9     38.09,2   (223)  
M20          8. Grindling Thomas, A-Lienz, Osttirol 1985 Iseltal Cracks                52.53,4      5.09,3   (692)  
M40        102. Grion Adriano, Aquileia (UD)        1960 G.S. Aquileia               1:07.27,6     21.36,6   (224)  
M60         18. Groß Helmut, D-Hohenkammer          1943 LG Hohenkammer              1:24.12,9     16.53,0   (225)  
WJunD       13. Gruber Anna, Ulten (BZ)             2000 SC Ulten                       2.37,0      0.21,5  (1296)  
M40         78. Gruber Walter                       1962 Bozen (BZ)                  1:04.45,1     18.54,1   (226)  
M40         47. Gschwandtner Thomas, A-Bad Goisern  1968 Sport Lichtenegger          1:01.04,3     15.13,3   (227)  
M40        223. Guarnieri Massimo, Sesto S. Giovann 1960 Triatlhon Novara            1:29.24,2     43.33,2   (228)  
M30         59. Guatelli Francesco                  1978 Monticelli Terme (PR)       1:03.47,9     18.57,2   (229)  
M50         70. Güntzel Wieland                     1956 D-Themar                    1:19.35,6     24.38,8   (231)  
MJun         2. Gutwenger Matthias, Sexten (BZ)     1990 ASC Drei Zinnen Raiffeise     55.10,5      1.47,8   (232)  

Total 41



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.