Drei Zinnen Alpin Lauf 2008, Sexten (I) - nach Name "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MJunE       10. Bacher Jonas                        2002 Gsies (BZ)                     2.30,8      0.26,5  (1216)  
M20         32. Bacher Stefan, Rein in Taufers (BZ) 1981 ASV Rein                    1:02.28,3     14.44,2   (608)  
M40        101. Bachmann Herbert, A-Anras           1966 mode shooters               1:07.24,6     21.33,6    (38)  
M30        134. Balasso Marco, Marano Vicentino (VI 1969 Runners Team Zanè           1:17.44,9     32.54,2    (39)  
M40         22. Baldauf Erwin, San Valentino Mutta  1960 ASV Rennerclub Vinschgau      58.31,0     12.40,0    (40)  
M50         28. Banfi Paolo, Campogalliano (MO)     1955 polisportiva madonnina      1:09.08,2     14.11,4    (42)  
M20          1. Barizza Filippo, Mira (VE)          1981 Atletica Brugnera Friul I     47.44,1       -----    (15)  
M60          1. Barizza Giuliano, Mirano (VE)       1948 Cassa Risparmio di Venezi   1:07.19,9       -----   (610)  
M30        113. Bätz Udo                            1974 D-Steinach                  1:13.37,9     28.47,2    (45)  
M20         50. Baumann Armin                       1979 D-Drackenstein              1:14.03,8     26.19,7    (46)  
M50         32. Baumann Franz, A-Ostermiething      1956 TG-SAlzachtal               1:09.48,2     14.51,4    (47)  
M40         40. Baur Robert                         1965 Toblach (BZ)                1:00.15,2     14.24,2   (688)  
M30         61. Bazzi Luca                          1972 Melara (RO)                 1:04.15,4     19.24,7   (611)  
M30        122. Bazzoni Emanuele, Colà di Lazise (V 1976 LE SGALMARE COLA'           1:15.23,4     30.32,7    (49)  
M30         36. Bellitto Daniele, Claut (PN)        1969 Pol. Montreale                58.37,6     13.46,9   (738)  
M30         47. Benamati Michele, Dro (TN)          1970 Triathlon Trentino          1:01.14,9     16.24,2    (50)  
M30         18. Benatti Andrea, Reggio Emilia (RE)  1976 self atletica                 53.47,9      8.57,2    (51)  
M30         17. Benedetto Erik                      1976 Ivrea (TO)                    53.33,7      8.43,0    (53)  
WJunF        1. Benetton Eleonora                   2003 Udine (UD)                     3.03,7       -----  (1217)  
M60         23. Benini Beniamino, Lazise (VR)       1942 LE SGALMARE COLA'           1:35.21,2     28.01,3    (54)  
W20          7. Benkenstein Monique                 1984 D-Jena                      1:14.48,3     12.14,7  (1011)  
M40        177. Benussi Alberto, Monfalcone (GO)    1961 A.S.D. Marathon U.O.E.I.    1:16.24,2     30.33,2    (56)  
M60         21. Benvenuti Eddy, Monfalcone (GO)     1944 Gruppo Marciatori Gorizia   1:33.21,3     26.01,4    (57)  
W40         16. Berchtold Angelika                  1963 D-Weilheim                  1:15.23,5     19.11,4  (1012)  
M40        203. Berger Johann, Pfalzen (BZ)         1959 Südtiroler Laufverein       1:21.59,1     36.08,1    (58)  
M30        125. Bergmair Thomas                     1974 A-Linz                      1:15.55,0     31.04,3    (60)  
M50         59. Bergmann Johannes, Gais (BZ)        1955 Rennsteiglaufverein         1:16.38,6     21.41,8    (61)  
M40         32. Bergmann Josef, A-Strassen          1964 SU Raika Strassen             59.26,1     13.35,1   (612)  
M40        189. Berlin Andrea                       1966 Mestre (VE)                 1:19.06,9     33.15,9    (62)  
WJunE        8. Berlin Elena, Mestre (VE)           2001 La Fenice                      2.39,9      0.32,3  (1348)  
M30         38. Bernardi Giorgio, Scomigo (TV)      1970 Atletica ValDobbiane GSA      59.10,9     14.20,2   (613)  
M30         62. Bernardi Paolo Riccardo, Valdagno ( 1970 g.s. zane'                  1:04.34,2     19.43,5    (63)  
M30         95. Bertani Paolo, Reggio Emilia (RE)   1970 UDOR                        1:10.21,3     25.30,6    (64)  
M30         13. Bettoni Francesco, Pisogne (BS)     1976 G.P.LEGNAMI PELLEGRINELLI     52.21,3      7.30,6    (67)  
M30         41. Bianchi Agostino, Pianico (BG)      1971 G.P.LEGNAMI PELLEGRINELLI     59.49,6     14.58,9    (69)  
M30         58. Bianchini David, Martignacco (UD)   1970 Maratona Magnano            1:03.30,4     18.39,7    (71)  
W40         14. Bigagli Giovanna, Sesto Fiorentino  1963 bgn da nia val de fasha     1:14.41,8     18.29,7  (1013)  
M30        111. Blasi Graziano, Trieste (TS)        1969 Vigili del Fuoco Trieste    1:13.04,7     28.14,0    (73)  
M40        132. Blotta Frank                        1968 D-Wipperfürth               1:09.54,0     24.03,0    (75)  
M50         49. Böcksteiner Werner, A-Lang          1950 www.12stundenlauf.at        1:14.17,7     19.20,9    (76)  
M40        129. Boghetto Andrea                     1965 Tonadico (TN)               1:09.46,6     23.55,6    (77)  
M30          8. Bolkhovitin Alexandre               1971 RUS                           48.08,1      3.17,4    (16)  
W30          4. Bombardelli Susanna, Arco (TN)      1975 Atletica Alto Garda e Led   1:04.35,6     10.43,0  (1015)  
M40        226. Bonamini Pietro, Domegliara (VR)    1960 Le Sgalmare Colà            1:33.05,4     47.14,4    (79)  
M50          5. Bonetti Giuliano, Castelnuovo del G 1958 LE SGALMARE COLA'             58.15,4      3.18,6    (82)  
M30         66. Bonzanin Sergio, Cembra (TN)        1972 Atletica Valle di Cembra    1:05.16,3     20.25,6   (615)  
M50         53. Borghi Emilio, Spilamberto (MO)     1949 casa modena atletica        1:15.31,6     20.34,8    (83)  
M40        221. Borghi Michele                      1964 Milano (MI)                 1:28.25,8     42.34,8    (84)  
WJunE       10. Boscoscuro Elisabetta               2001 Torrebelvicino (VI)            2.45,9      0.38,3  (1218)  
M30         98. Boscoscuro Emanuele                 1976 Torrebelvicino (VI)         1:10.53,2     26.02,5    (87)  
MJunD       11. Boscoscuro Francesco                2000 Torrebelvicino (VI)            2.31,2      0.28,9  (1219)  
MJunF        2. Boscoscuro Gabriele                 2004 Torrebelvicino (VI)            3.24,6      0.37,9  (1220)  
M20         13. Bosetti Alessio, San Lorenzo in Ban 1981 Giudicarie                    55.20,9      7.36,8   (737)  
M40        170. Bottone Giulio, Reggio Emilia (RE)  1968 Galileo Triathlon           1:15.29,2     29.38,2    (88)  
W40         27. Brachetti Grazia, Trieste (TS)      1960 Atletica Trieste            1:26.40,1     30.28,0  (1018)  
W60          1. Brancaleone Evelina, Agordo (BL)    1946 atletica agordina           1:17.01,4       -----  (1019)  
M50         23. Brancaleone Massimo                 1956 Agordo (BL)                 1:06.27,8     11.31,0   (616)  
MJunC        8. Braunhofer Patrick, Ridnaun (BZ)    1998 ASV Ridnaun                    4.38,6      0.31,7  (1221)  
M20         41. Breda Francesco, Limena (PD)        1979 Domenicali                  1:07.43,1     19.59,0    (90)  
M50         74. Breda Oscar, Limena (PD)            1956 ALCOL TEAM                  1:20.44,4     25.47,6    (91)  
MJunD        2. Breitenberger Hannes, Ulten (BZ)    2000 SC Ulten                       2.03,5      0.01,2  (1284)  
M30         24. Brugger Christoph, Bruneck (BZ)     1970 Macki Nacki                   55.53,7     11.03,0    (92)  
MJunE       11. Brugger Stefan                      2001 Sexten (BZ)                    2.34,1      0.29,8  (1285)  
W30         26. Brugger Ulrike, St. Georgen (BZ)    1969 Macki Nacki                 1:22.31,6     28.39,0  (1021)  
W30          8. Brugnara Giorgia                    1973 Giovo (TN)                  1:10.03,5     16.10,9  (1022)  
WJunC        2. Brunner Franziska, I                1997 ASV Antholzertal               4.18,8      0.00,6  (1222)  
WJunE       22. Brunner Laura                       2002 Niederdorf (BZ)                3.58,9      1.51,3  (1347)  
WJunC        5. Brunner Teresa, I                   1997 ASV Antholzertal               4.28,1      0.09,9  (1223)  
WJunE        6. Bucher Johanna, A-Obertilliach      2001 Sportunion Obertilliach        2.32,3      0.24,7  (1286)  
MJunA        2. Bucher Simon, A-Obertilliach        1994 Sportunion Obertilliach       12.08,9      0.02,3  (1287)  
MJunC       12. Bucher Thomas, A-Obertilliach       1997 Sportunion Obertilliach        5.01,6      0.54,7  (1288)  
W40          1. Buckley Anne, GB-North Yorkshire    1967 Bingley Harriers              56.12,1       -----  (1005)  
M30         65. Buratti Giovanni Paolo, Parma (PR)  1978 santa elena                 1:05.13,9     20.23,2    (94)  
M20         26. Buratti Marco                       1981 Lomaso (TN)                 1:00.41,1     12.57,0   (617)  
M30        131. Burgmann Martin                     1971 Olang (BZ)                  1:17.05,6     32.14,9    (95)  
M40        219. Bursi Alessandro, Spilamberto (MO)  1966 Casamodena Atletica         1:26.55,1     41.04,1    (96)  
WJunC       10. Busin Ilenia, Sexten (BZ)           1998 ASC Drei Zinnen Raiffeise      4.35,5      0.17,3  (1289)  

Total 77



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.