Bürenlauf, Büren an der Aare 2008 - Solothurn (Schweiz)

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W-N_Walk   ---  Aebi Lilian                         1957 Grenchen                    1:08.01,9       -----  (1018)  
K-M1        33. Aeschlimann Jennifer                2002 Schnottwil                     6.11,1      2.21,9    (52)  
B-H30       35. Amacker Beat                        1972 Grenchen                      59.46,5     18.26,6   (680)  
B-D20        7. Anderegg Jasmin                     1983 Gretzenbach                 1:01.22,4     12.47,8   (407)  
W-N_Walk   ---  Arn Robert, Selzach                 1946 Witschi Electronic AG       1:10.07,1       -----  (1232)  
W-N_Walk   ---  Badertscher Arthur                  1957 Gunzgen                     1:07.03,3       -----  (1234)  
W-N_Walk   ---  Behrens Irene, Bellach              1957 Damenriege Bellach          1:13.05,7       -----  (1052)  
W-N_Walk   ---  Beyeler Verena                      1954 Solothurn                   1:22.54,9       -----  (1045)  
W-Walk     ---  Bider Elda, Grenchen                1956 Schwab-Feller Team          1:38.03,6       -----  (1067)  
K-M3        17. Blaser Jeanine                      1997 Bellach                        9.08,2      3.35,0    (66)  
W-N_Walk   ---  Blaser Karin, Bellach               1970 Damenriege Bellach          1:13.03,7       -----  (1053)  
W-N_Walk   ---  Bläsi Andreas, Gossliwil            1961 Witschi Electronic AG       1:04.16,8       -----  (1213)  
W-N_Walk   ---  Bläsi Lorella                       1960 Gossliwil                   1:15.50,2       -----  (1030)  
B-H20        5. Boscaini Matthias                   1982 Gretzenbach                   46.54,6      5.56,1   (730)  
B-H40       34. Bossi Juerg                         1966 Aetingen                      53.25,0     13.51,7   (544)  
K-M4         6. Bossi Nathalie                      1994 Aetingen                       6.37,5      1.08,0    (46)  
B-D30       21. Bubendorf Irene                     1969 Dornach                     1:09.50,5     17.27,3   (415)  
B-D50        4. Bucher Annelise                     1955 Langendorf                    59.10,4     10.02,5   (359)  
W-N_Walk   ---  Bucher Madeleine                    1953 Solothurn                   1:18.18,8       -----  (1042)  
W-N_Walk   ---  Bürgi Esthi                         1974 Kestenholz                  1:12.08,7       -----  (1024)  
K-K1         6. Bürgi Janik                         2000 Kestenholz                     4.26,3      0.32,7   (223)  
B-H30       29. Bürgi Niklaus, Kestenholz           1971 Witschi Electronic AG         55.05,3     13.45,4   (570)  
K-M1        25. Bürgi Sina                          2002 Kestenholz                     5.26,9      1.37,7    (24)  
B-H40       35. Burkhard Roger                      1968 Oekingen                      53.47,4     14.14,1   (528)  
K-M3        15. Christen Lara, Biezwil              1997 Schwab-Feller Team             7.19,1      1.45,9     (1)  
B-D40       29. Christen Ursula, Biezwil            1966 Schwab-Feller Team          1:14.40,3     25.50,2   (301)  
B-H50       34. Clavien Serge                       1958 Zuchwil                       57.33,6     14.59,2   (560)  
W-N_Walk   ---  Dürig Ursula                        1954 Grenchen                    1:14.21,4       -----  (1020)  
W-N_Walk   ---  Falk Barbara, Solothurn             1967 Damenriege Bellach          1:13.37,0       -----  (1054)  
B-H50       30. Fankhauser Walter                   1958 Lohn-Ammannsegg               55.45,3     13.10,9   (718)  
B-H50       19. Fluri Toni, Oensingen               1951 LG Matzendorf                 52.01,2      9.26,8   (756)  
B-H30        3. Gerber Roger                        1970 Biberist                      42.52,6      1.32,7   (760)  
W-N_Walk   ---  Grimm Simone, Bellach               1974 Damenriege Bellach          1:16.36,8       -----  (1055)  
B-D40        6. Häfeli Zita, Olten                  1962 LG Niederamt/SM-Run           56.05,1      7.15,0   (411)  
B-H40       44. Häfliger René                       1964 Oberdorf SO                   55.38,4     16.05,1   (784)  
W-N_Walk   ---  Hänzi Schmid Irene, Bellach         1968 Damenriege Bellach          1:13.54,1       -----  (1056)  
B-H40       48. Hess Stefan                         1966 Lostorf                       56.19,7     16.46,4   (700)  
W-N_Walk   ---  Hofer Anna-Rosa, Solothurn          1953 Weissensteinrunners         1:18.17,8       -----  (1090)  
B-H40       59. Hug Martin, Gerlafingen             1964 Witschi Electronic AG         59.06,7     19.33,4   (660)  
B-H40       72. Jäggi Beat                          1964 Lostorf                     1:10.16,6     30.43,3   (699)  
W-N_Walk   ---  Kissling Cécile, Zuchwil            1972 Schwab-Feller Team          1:32.24,8       -----  (1069)  
W-Walk     ---  Kopp Franziska                      1967 Nennigkofen                 1:19.51,5       -----  (1066)  
B-D40        1. Le Tourneur Ingrid, Gerlafingen     1967 R. Schlierholz AG             48.50,1       -----   (409)  
B-H30       32. Leuenberger Marco                   1972 Oensingen                     57.42,2     16.22,3   (740)  
W-N_Walk   ---  Liechti Kathrin, Solothurn          1964 Damenriege Bellach          1:13.37,8       -----  (1057)  
B-H60        8. Lindner Willi, Riedholz             1947 HFT-SO.ch                     53.16,6      5.23,9   (713)  
B-D30       23. Lüscher Judith, Biezwil             1973 Schwab-Feller Team          1:10.26,5     18.03,3   (302)  
K-M1        21. Lüscher Leandra, Biezwil            2000 Schwab-Feller Team             5.20,5      1.31,3     (3)  
B-H30       37. Lüscher Martin, Biezwil             1970 Schwab-Feller Team          1:00.14,7     18.54,8   (504)  
K-M3        14. Lüscher Raphaela, Biezwil           1997 Schwab-Feller Team             6.57,3      1.24,1     (4)  
B-D16        4. Lüthi Lara, Solothurn               1991 Tropical Tri Solothutn      1:02.25,6     12.10,3   (388)  
B-H20        2. Makos Nils                          1984 Weissenstein b. Solothurn     41.01,0      0.02,5   (705)  
W-N_Walk   ---  Marti Barbara, Lohn-Ammannsegg      1953 Schwab-Feller Team          1:32.24,0       -----  (1004)  
B-H70        5. Meier Xaver                         1933 Balsthal                    1:03.28,0     12.12,3   (526)  
W-Walk     ---  Meister Monika                      ???? Grenchen                    1:07.32,4       -----  (1029)  
W-N_Walk   ---  Meyer Susanne, Bellach              1963 Damenriege Bellach          1:16.37,3       -----  (1058)  
W-N_Walk   ---  Minder Therese                      1955 Deitingen                   1:17.50,9       -----  (1026)  
W-N_Walk   ---  Müller Rosemarie                    1958 Brügglen                    1:20.00,9       -----  (1034)  
B-H40        3. Nobs Thomas, Solothurn              1964 Tear Tropical Solothurn       42.44,0      3.10,7   (703)  
B-H40       43. Probst Jürg                         1965 Bettlach                      55.37,2     16.03,9   (709)  
B-D20        5. Probst Marianne                     1984 Kammersrohr                   57.49,3      9.14,7   (378)  
K-M1        35. Reinhart Elina, Biezwil             2003 LG Easy                        6.17,5      2.28,3    (64)  
K-M1        34. Reinhart Livia, Biezwil             2001 LG Easy                        6.15,2      2.26,0    (62)  
W-N_Walk   ---  Roelli Heidi                        1953 Deitingen                   1:17.52,0       -----  (1028)  
B-H40       61. Roth Andreas                        1961 Bellach                     1:00.12,4     20.39,1   (577)  
B-H40       66. Roth Christian                      1963 Lommiswil                   1:02.35,6     23.02,3   (759)  
W-Walk     OUT  Rothenbühler Natascha               1970 Luterbach                   1:11.28,0   aus.Konk.  (1089)  
W-N_Walk   ---  Rudolf Karin                        1966 Selzach                     1:21.27,4       -----  (1048)  
W-N_Walk   ---  Rudolf Sepp                         1951 Selzach                     1:22.56,8       -----  (1220)  
B-H50        3. Schacher Christian, Däniken SO      1955 LG Niederamt/SM-Run           45.58,1      3.23,7   (755)  
B-H60       23. Schaller Hermann, Luterbach         1946 TV Luterbach                  59.14,8     11.22,1   (754)  
B-D50        5. Scheuss Evelyne, Däniken SO         1955 LG Niederamt / SM-Run       1:01.18,2     12.10,3   (412)  
B-H50       53. Schild Peter                        1953 Grenchen                    1:12.05,6     29.31,2   (517)  
B-H30       21. Schneider Reto                      1978 Derendingen                   52.03,7     10.43,8   (586)  
B-H20       13. Schori Patrick                      1980 Gerlafingen                   58.16,1     17.17,6   (523)  
B-H40       69. Schwarz Manfred                     1965 Bettlach                    1:08.20,2     28.46,9   (597)  
B-D40       20. Schwarz Marianne                    1967 Bettlach                    1:08.19,7     19.29,6   (353)  
B-H50        7. Schwiete Peter, Bettlach            1954 Free Runners Grenchen         48.18,0      5.43,6   (567)  
W-N_Walk   ---  Seiler Neema                        1971 Grenchen                    1:10.32,7       -----  (1072)  
W-N_Walk   ---  Somaini Charly, Bellach             1948 Weissenstein Runners        1:18.20,1       -----  (1235)  
B-D30       13. Stettler Claudia                    1974 Grenchen                    1:04.46,8     12.23,6   (314)  
B-H60        3. Stocker Toni                        1948 Rickenbach SO                 50.35,4      2.42,7   (552)  
B-H50        1. Stuber Robert                       1955 Kriegstetten                  42.34,4       -----   (679)  
W-N_Walk   ---  Stucki Theres                       1963 Etziken                     1:12.30,8       -----  (1009)  
B-D40       14. Tschanz-Gerber Anita                1962 Bettlach                    1:01.21,0     12.30,9   (305)  
B-H16        3. Tschumi Patrick, Riedholz           1991 LG Niederbipp                 46.40,0      2.58,3   (729)  
B-H40        4. von Gunten Markus                   1965 Bettlach                      43.05,5      3.32,2   (761)  
W-N_Walk   ---  Wälti Jolanda, Bellach              1963 Damenriege Bellach          1:22.17,7       -----  (1060)  
W-N_Walk   ---  Weber Claudia                       1964 Lohn-Ammannsegg             1:19.52,3       -----  (1041)  
W-N_Walk   ---  Weingart Nelly, Langendorf          1957 Damenriege Bellach          1:22.18,4       -----  (1061)  
B-H30       11. Wullimann Markus                    1976 Grenchen                      45.54,7      4.34,8   (643)  
B-H50       16. Wyss Martin                         1949 Kriegstetten                  51.00,3      8.25,9   (788)  
B-H20        7. Wyss Patrick                        1979 Kammersrohr                   49.22,0      8.23,5   (649)  
B-D30       18. Zimmermann Esther                   1970 Grenchen                    1:08.02,2     15.39,0   (374)  
W-N_Walk   ---  Zingg Marianne                      1952 Biberist                    1:12.32,5       -----  (1010)  

Total 95



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.