Bürenlauf, Büren an der Aare 2008 - nach Ortschaft "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
B-H40       41. Jenni Hansruedi, Safnern            1962 Laufträff Büren               55.23,7     15.50,4   (667)  
B-H60       30. Matter Martin                       1945 Safnern                     1:03.13,0     15.20,3   (522)  
B-H40       51. Steiner Markus                      1966 Safnern                       56.47,2     17.13,9   (590)  
B-H30       10. Trachsler Tobias, Safnern           1972 SM-Run                        45.36,8      4.16,9   (767)  
B-H60        1. Staehli Ueli, Säriswil              1945 smrun                         47.52,7       -----   (589)  
B-H40        5. Künzler Rene, Savièse               1966 LSV Biel                      44.08,8      4.35,5   (747)  
B-D20        4. Brunner Fabienne                    1981 Schaffhausen                  56.32,2      7.57,6   (322)  
B-H40       14. Gutjahr Rolf, Schenkon              1967 SVSS                          46.16,6      6.43,3   (688)  
B-D50        9. Bühler Dora                         1956 Scheuren                    1:04.07,7     14.59,8   (394)  
K-K2        10. Kern Silvan                         1999 Schlatt b. Winterthur          7.12,9      1.37,8   (273)  
B-H60       29. Dörr Ludwig, Schliern b. Köniz      1940 SM-Run                      1:02.57,3     15.04,6   (693)  
K-M1        33. Aeschlimann Jennifer                2002 Schnottwil                     6.11,1      2.21,9    (52)  
K-M1        10. De Martin Alessia                   2002 Schöftland                     4.34,6      0.45,4    (72)  
K-M3         1. De Martin Loriana, Schöftland       1996 BTV Aarau                      5.33,2       -----    (74)  
K-M4         7. De Martin Sabrina, Schöftland       1994 LAR Satus Oberentfelden        7.03,1      1.33,6    (73)  
K-M3         6. Kaderli Deborah                     1997 Schüpfen                       6.13,7      0.40,5    (57)  
B-H30        2. Schlüchter Roland                   1978 Schüpfen                      42.33,1      1.13,2   (566)  
W-N_Walk   ---  Arn Robert, Selzach                 1946 Witschi Electronic AG       1:10.07,1       -----  (1232)  
W-N_Walk   ---  Rudolf Karin                        1966 Selzach                     1:21.27,4       -----  (1048)  
W-N_Walk   ---  Rudolf Sepp                         1951 Selzach                     1:22.56,8       -----  (1220)  
K-K1        11. Hofmann Jonas                       2000 Siselen BE                     4.45,6      0.52,0   (270)  
B-H30        8. Hofmann Reto                        1973 Siselen BE                    45.04,5      3.44,6   (779)  
B-H30       34. Hofmann Rolf                        1970 Siselen BE                    59.17,3     17.57,4   (670)  
B-H70       11. Borer Egon                          1937 Sissach                     1:15.45,4     24.29,7   (612)  
W-N_Walk   ---  Beyeler Verena                      1954 Solothurn                   1:22.54,9       -----  (1045)  
W-N_Walk   ---  Bucher Madeleine                    1953 Solothurn                   1:18.18,8       -----  (1042)  
W-N_Walk   ---  Falk Barbara, Solothurn             1967 Damenriege Bellach          1:13.37,0       -----  (1054)  
W-N_Walk   ---  Hofer Anna-Rosa, Solothurn          1953 Weissensteinrunners         1:18.17,8       -----  (1090)  
W-N_Walk   ---  Liechti Kathrin, Solothurn          1964 Damenriege Bellach          1:13.37,8       -----  (1057)  
B-D16        4. Lüthi Lara, Solothurn               1991 Tropical Tri Solothutn      1:02.25,6     12.10,3   (388)  
B-H40        3. Nobs Thomas, Solothurn              1964 Tear Tropical Solothurn       42.44,0      3.10,7   (703)  
B-H70       10. Stricker Albert                     1923 St. Gallen                  1:12.39,7     21.24,0   (564)  
B-D30       11. Hofer Simone                        1971 St-Imier                    1:01.17,2      8.54,0   (408)  
B-H40       58. Koeppel Hans-Joerg                  1968 St-Imier                      58.53,4     19.20,1   (736)  
B-H30       20. Wainsenker Serge                    1971 St-Imier                      51.51,1     10.31,2   (731)  
B-H60       47. Gremund Gerald, St-Martin FR        1939 CARC Romont/FR              1:26.35,5     38.42,8   (764)  
B-D50        2. Gremund Lise-Louise, St-Martin FR   1949 CARC Romont/FR                57.59,2      8.51,3   (413)  
B-H60        4. Bührer Paul, Stäfa                  1942 LC Meilen/smrun               50.42,1      2.49,4   (569)  
B-H16        4. Rehmann Joel                        1995 Stettlen                      52.18,1      8.36,4   (639)  
B-H60       22. Bächli Sepp, Studen BE              1941 TV Studen                     59.11,8     11.19,1   (726)  
B-H20        6. Gehri Adrian                        1981 Studen BE                     47.42,8      6.44,3   (571)  
K-M1        12. Jobin Lara, Studen BE               2000 LG Easy                        4.37,4      0.48,2    (63)  
K-K1        16. Jobin Nicolas, Studen BE            2002 LG Easy                        4.56,3      1.02,7   (263)  
B-H40       56. Siegenthaler Daniel                 1965 Studen BE                     58.18,1     18.44,8   (588)  
B-H60       21. Huber Erwin, Sulz AG                1941 Swiss Runners                 58.56,6     11.03,9   (769)  

Total 45



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.