Bürenlauf, Büren an der Aare 2008 - nach Ortschaft "K"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
B-D20        5. Probst Marianne                     1984 Kammersrohr                   57.49,3      9.14,7   (378)  
B-H20        7. Wyss Patrick                        1979 Kammersrohr                   49.22,0      8.23,5   (649)  
B-D40       15. Buchser Daniela                     1966 Kappelen                    1:01.37,3     12.47,2   (391)  
B-H50       24. Hiltbrand Hans                      1955 Kappelen                      53.21,8     10.47,4   (763)  
B-H40       67. Huebscher Jürg                      1967 Kappelen                    1:03.28,7     23.55,4   (620)  
B-D30       22. Huebscher Petronella                1969 Kappelen                    1:09.58,4     17.35,2   (364)  
B-H50       41. Otti Martin                         1952 Kappelen                    1:00.32,1     17.57,7   (547)  
B-H30       13. Baumgartner Bernhard                1972 Kerzers                       46.26,2      5.06,3   (559)  
K-K2         8. Baumgartner Maurice                 1999 Kerzers                        6.55,8      1.20,7   (229)  
K-M4         2. Kluser Sarah, Kerzers               1995 STBern                         5.45,9      0.16,4    (82)  
W-N_Walk   ---  Bürgi Esthi                         1974 Kestenholz                  1:12.08,7       -----  (1024)  
K-K1         6. Bürgi Janik                         2000 Kestenholz                     4.26,3      0.32,7   (223)  
B-H30       29. Bürgi Niklaus, Kestenholz           1971 Witschi Electronic AG         55.05,3     13.45,4   (570)  
K-M1        25. Bürgi Sina                          2002 Kestenholz                     5.26,9      1.37,7    (24)  
K-M1         3. Schabs Delia                        2000 Kirchberg BE                   3.59,4      0.10,2    (77)  
K-M1         5. Sclabs Silia                        2000 Kirchberg BE                   4.24,7      0.35,5    (76)  
W-N_Walk   ---  Zahnd Silvia                        1966 Kirchberg BE                1:23.04,4       -----  (1083)  
B-H50       11. Jauner Geri                         1956 Kleinandelfingen              49.04,8      6.30,4   (596)  
B-D60        4. Forster Helen, Kloten               1941 smrun                       1:08.33,7     17.13,4   (348)  
W-N_Walk   ---  Kundert Ueli, Kloten                1925 smrun                       1:04.26,0       -----  (1219)  
B-H50        1. Stuber Robert                       1955 Kriegstetten                  42.34,4       -----   (679)  
B-H50       16. Wyss Martin                         1949 Kriegstetten                  51.00,3      8.25,9   (788)  
B-D70        4. Dahinden Marianne, Kriens           1924 SMRUN                       1:35.43,4     29.29,8   (400)  
B-H60       31. Bühlmann Ernst                      1943 Küsnacht ZH                 1:03.32,1     15.39,4   (615)  
B-H50        5. Bürgi Georges, Küssnacht am Rigi    1957 Team Tempo-Sport              47.27,8      4.53,4   (565)  
W-N_Walk   ---  Bürgi Nicola                        1963 Küssnacht am Rigi           1:10.33,8       -----  (1086)  

Total 26



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.