Bürenlauf, Büren an der Aare 2008 - nach Ortschaft "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
B-H20       15. Holme Oliver                        1979 Genève                      1:05.17,0     24.18,5   (512)  
B-H40       59. Hug Martin, Gerlafingen             1964 Witschi Electronic AG         59.06,7     19.33,4   (660)  
B-D40        1. Le Tourneur Ingrid, Gerlafingen     1967 R. Schlierholz AG             48.50,1       -----   (409)  
B-H20       13. Schori Patrick                      1980 Gerlafingen                   58.16,1     17.17,6   (523)  
B-H50       39. Kraehenbuehl Beat                   1949 Gerolfingen                   59.31,9     16.57,5   (658)  
B-H60       37. Achermann Josef                     1944 Geuensee                    1:10.20,5     22.27,8   (631)  
B-H30       19. Achermann Roland, Geuensee          1970 smrun                         50.23,5      9.03,6   (594)  
B-H40       42. Sturdy Clive, Glis                  1963 Swiss Masters Running         55.24,3     15.51,0   (516)  
B-H16        8. Scholl Patrick, Golaten             1991 Die Mobiliar Lyss           1:00.04,9     16.23,2   (640)  
B-H40       74. Scholl Peter, Golaten               1962 Die Mobiliar Lyss           1:13.31,9     33.58,6   (641)  
W-N_Walk   ---  Bläsi Andreas, Gossliwil            1961 Witschi Electronic AG       1:04.16,8       -----  (1213)  
W-N_Walk   ---  Bläsi Lorella                       1960 Gossliwil                   1:15.50,2       -----  (1030)  
B-H50       37. Trinkler Richard                    1957 Gränichen                     58.32,2     15.57,8   (704)  
W-N_Walk   ---  Aebi Lilian                         1957 Grenchen                    1:08.01,9       -----  (1018)  
B-H30       35. Amacker Beat                        1972 Grenchen                      59.46,5     18.26,6   (680)  
W-Walk     ---  Bider Elda, Grenchen                1956 Schwab-Feller Team          1:38.03,6       -----  (1067)  
W-N_Walk   ---  Dürig Ursula                        1954 Grenchen                    1:14.21,4       -----  (1020)  
W-Walk     ---  Meister Monika                      ???? Grenchen                    1:07.32,4       -----  (1029)  
B-H50       53. Schild Peter                        1953 Grenchen                    1:12.05,6     29.31,2   (517)  
W-N_Walk   ---  Seiler Neema                        1971 Grenchen                    1:10.32,7       -----  (1072)  
B-D30       13. Stettler Claudia                    1974 Grenchen                    1:04.46,8     12.23,6   (314)  
B-H30       11. Wullimann Markus                    1976 Grenchen                      45.54,7      4.34,8   (643)  
B-D30       18. Zimmermann Esther                   1970 Grenchen                    1:08.02,2     15.39,0   (374)  
B-D20        7. Anderegg Jasmin                     1983 Gretzenbach                 1:01.22,4     12.47,8   (407)  
B-H20        5. Boscaini Matthias                   1982 Gretzenbach                   46.54,6      5.56,1   (730)  
B-D20        8. Wanzenried Claudia                  1979 Grindelwald                 1:01.52,2     13.17,6   (399)  
B-H60       10. Hommann Edgar                       1946 Grossaffoltern                54.46,3      6.53,6   (572)  
B-H50       21. Edreira Manuel                      1949 Gstaad                        52.48,0     10.13,6   (751)  
W-N_Walk   ---  Badertscher Arthur                  1957 Gunzgen                     1:07.03,3       -----  (1234)  

Total 29



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.