Bürenlauf, Büren an der Aare 2008 - nach Name "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
B-H70        2. Sablone Gregorio                    1937 Zürich                        52.12,0      0.56,3   (624)  
K-K3         8. Sahli Joel                          1997 Busswil b. Büren               5.56,4      0.45,8   (214)  
K-K3         7. Sahli Nico                          1997 Busswil b. Büren               5.55,3      0.44,7   (215)  
B-H60       45. Sahli Werner                        1941 Port                        1:24.15,4     36.22,7   (625)  
B-H50       18. Sallin Oswald                       1952 Orpund                        51.44,7      9.10,3   (721)  
W-N_Walk   ---  Sansonnens Momo                     1942 Neuchâtel                   1:18.11,1       -----  (1017)  
K-M1         3. Schabs Delia                        2000 Kirchberg BE                   3.59,4      0.10,2    (77)  
B-H50        3. Schacher Christian, Däniken SO      1955 LG Niederamt/SM-Run           45.58,1      3.23,7   (755)  
B-H50       54. Schäfer Beat                        1957 Ipsach                      1:14.23,4     31.49,0   (584)  
B-H40       32. Schaller Beat                       1965 Dotzigen                      52.51,9     13.18,6   (537)  
B-H60       23. Schaller Hermann, Luterbach         1946 TV Luterbach                  59.14,8     11.22,1   (754)  
B-D40       32. Schaller Irene                      1962 Büren an der Aare           1:32.57,8     44.07,7   (383)  
K-K4         6. Schaller Leandro                    1994 Dotzigen                       7.19,2      2.10,0   (217)  
B-D40       16. Schaer Catherine                    1961 Münchenbuchsee              1:02.21,0     13.30,9   (309)  
B-H40       25. Schär Hansueli                      1962 Büren an der Aare             51.14,5     11.41,2   (585)  
K-M2         4. Schenk Zoe                          1999 Rüti b. Büren                  6.38,0      0.18,4    (75)  
K-M1        36. Scheurer Enya, Büren an der Aare    2003 Stedtli Springers              6.35,4      2.46,2    (41)  
K-M1         8. Scheurer Leila, Büren an der Aare   2000 Stedtli Springers              4.31,1      0.41,9    (42)  
B-D50        5. Scheuss Evelyne, Däniken SO         1955 LG Niederamt / SM-Run       1:01.18,2     12.10,3   (412)  
W-N_Walk   ---  Schicker Hans                       1945 Biel/Bienne                   57.57,0       -----  (1212)  
W-N_Walk   ---  Schicker Heidi                      1953 Biel/Bienne                 1:13.32,0       -----  (1040)  
B-H50       53. Schild Peter                        1953 Grenchen                    1:12.05,6     29.31,2   (517)  
B-H40       17. Schild Thomas, Boll                 1967 SLVS                          46.49,3      7.16,0   (762)  
W-Walk     ---  Schindelholz Konrad, Dotzigen       1964 Schwab-Feller Team          1:17.14,6       -----  (1226)  
K-K1         7. Schläfli Robin                      2000 Büren an der Aare              4.30,2      0.36,6   (251)  
K-K2         5. Schläppi Ian                        1999 Büren an der Aare              6.42,3      1.07,2   (226)  
W-N_Walk   ---  Schlatter Marianne                  1954 Rüti b. Büren               1:24.43,3       -----  (1081)  
B-H30        2. Schlüchter Roland                   1978 Schüpfen                      42.33,1      1.13,2   (566)  
B-D50        6. Schlumpf Esther                     1957 Oetwil am See               1:01.20,0     12.12,1   (357)  
B-H30       17. Schlup Markus                       1970 Rüti bei Büren                49.29,6      8.09,7   (563)  
B-H50       20. Schmalz Hans                        1951 Oetwil am See                 52.37,7     10.03,3   (608)  
K-K3        16. Schmocker Joel                      1996 Busswil b. Büren               6.28,9      1.18,3   (265)  
B-H50       22. Schnegg Werner, Reconvilier         1953 GSMB                          53.11,5     10.37,1   (783)  
B-H50       29. Schneider Alfred, Münsingen         1950 Jogging Club Bern             55.39,3     13.04,9   (531)  
B-H16        1. Schneider David                     1992 Büren an der Aare             43.41,7       -----   (634)  
B-D30       24. Schneider Karin, Büren an der Aare  1970 Schwab-Feller Team          1:11.06,0     18.42,8   (303)  
B-H30       21. Schneider Reto                      1978 Derendingen                   52.03,7     10.43,8   (586)  
B-H40        8. Schneider Roger, Würenlingen        1963 LT Bad Zurzach                44.51,5      5.18,2   (776)  
W-N_Walk   ---  Schoch Olepa                        1982 Thun                        1:18.23,7       -----  (1094)  
B-H16        8. Scholl Patrick, Golaten             1991 Die Mobiliar Lyss           1:00.04,9     16.23,2   (640)  
B-H40       74. Scholl Peter, Golaten               1962 Die Mobiliar Lyss           1:13.31,9     33.58,6   (641)  
B-H20       13. Schori Patrick                      1980 Gerlafingen                   58.16,1     17.17,6   (523)  
K-M3         2. Schriber Katjana, Bern              1996 STB                            5.34,6      0.01,4    (83)  
B-D30        6. Schuler Priska                      1973 Lyss                          56.26,1      4.02,9   (310)  
W-N_Walk   ---  Schulze Anja                        1970 Lengnau BE                  1:18.37,6       -----  (1079)  
K-M2        13. Schumacher Katja                    1999 Büren an der Aare              8.18,6      1.59,0    (28)  
K-K3        11. Schumacher Robin, Büren an der Aare 1996 Schule Büren a.A. Klasse       6.11,6      1.01,0   (219)  
K-M1        26. Schüttel Robine                     2003 Büetigen                       5.27,8      1.38,6    (45)  
K-K1         5. Schüttel Thierry                    2001 Büetigen                       4.21,4      0.27,8   (237)  
K-M2        11. Schütz Lara                         1999 Büren an der Aare              7.55,7      1.36,1    (29)  
K-M1        11. Schwab Corinne, Oberwil b. Büren    2000 Schwab-Feller Team             4.36,0      0.46,8     (5)  
B-H40       76. Schwab Daniel, Oberwil b. Büren     1967 Schwab-Feller Team          1:14.18,3     34.45,0   (505)  
B-D40       22. Schwab Judith, Büren an der Aare    1967 Schwab-Feller Team          1:09.20,0     20.29,9   (304)  
K-M1        28. Schwab Linn, Büren an der Aare      2002 Schwab-Feller Team             5.31,6      1.42,4     (6)  
K-K3         6. Schwab Nick, Arch                   1996 Archersprinters                5.54,1      0.43,5   (231)  
K-K1        29. Schwab Noa, Büren an der Aare       2000 Schwab-Feller Team             6.01,8      2.08,2   (204)  
K-K3        19. Schwab Patrick, Oberwil b. Büren    1997 Schwab-Feller Team             6.48,0      1.37,4   (205)  
B-H16        7. Schwab Patrick                      1991 Busswil b. Büren              58.00,0     14.18,3   (609)  
B-H40        9. Schwab Rolf, Utzenstorf             1966 LG Hofer                      45.21,1      5.47,8   (725)  
B-H30       16. Schwab Stefan, Büren an der Aare    1973 Schwab-Feller Team            47.43,5      6.23,6   (506)  
K-K2         4. Schwab Tom, Arch                    1998 Die Archersprinters            6.21,4      0.46,3   (258)  
B-H70        1. Schwarz Hans-Rudolf, Oberhofen am T 1938 All Blacks                    51.15,7       -----   (746)  
B-H40       69. Schwarz Manfred                     1965 Bettlach                    1:08.20,2     28.46,9   (597)  
B-D40       20. Schwarz Marianne                    1967 Bettlach                    1:08.19,7     19.29,6   (353)  
B-H50       46. Schwarzmeyer Werner                 1952 Bern                        1:04.23,8     21.49,4   (587)  
B-H50        7. Schwiete Peter, Bettlach            1954 Free Runners Grenchen         48.18,0      5.43,6   (567)  
K-M1         5. Sclabs Silia                        2000 Kirchberg BE                   4.24,7      0.35,5    (76)  
W-N_Walk   ---  Seiler Neema                        1971 Grenchen                    1:10.32,7       -----  (1072)  
B-D40       19. Senn Sabine, Meilen                 1963 LC Meilen                   1:06.14,2     17.24,1   (380)  
B-H40       56. Siegenthaler Daniel                 1965 Studen BE                     58.18,1     18.44,8   (588)  
B-H50       17. Sigrist Chirstophe                  1957 Orpund                        51.09,9      8.35,5   (723)  
W-N_Walk   ---  Soldati Ives, Büren an der Aare     1970 Witschi Electronic AG       1:15.51,1       -----  (1215)  
W-N_Walk   ---  Somaini Charly, Bellach             1948 Weissenstein Runners        1:18.20,1       -----  (1235)  
B-H40       16. Somville Jean-Jacques               1961 Biel/Bienne                   46.45,7      7.12,4   (515)  
W-N_Walk   ---  Sonderegger Niklaus                 1956 Au                            54.00,1       -----  (1223)  
K-K2         2. Späti Flavio, Lyss                  1998 LAC Biel                       5.47,6      0.12,5   (252)  
K-K3         3. Späti Remo                          1997 Lyss                           5.30,2      0.19,6   (253)  
B-H50        2. Spring Hanspeter, Zollikofen        1951 Seiss Master                  44.24,6      1.50,2   (665)  
W-Walk     ---  Staehli Christine                   1960 Büren an der Aare           1:11.04,8       -----  (1082)  
B-H20       14. Stähli David                        1986 Büren a. Aare                 58.35,6     17.37,1   (598)  
K-M3        12. Stähli Helena, Büren a. Aare        1997 Schule Büren a.A. Klasse       6.46,7      1.13,5    (23)  
B-H20        8. Stähli Jan                          1982 Büren a. Aare                 50.24,3      9.25,8   (599)  
B-H16        5. Stähli Lukas                        1990 Büren a. Aare                 55.57,9     12.16,2   (600)  
B-H60        1. Staehli Ueli, Säriswil              1945 smrun                         47.52,7       -----   (589)  
B-H50       35. Stalder Heinz, Pieterlen            1949 SLSV                          58.00,4     15.26,0   (742)  
B-H60       18. Stanik Herbert, Wettingen           1940 SM-Run                        58.07,4     10.14,7   (728)  
K-K3        14. Stanojevic Milos, Arch              1996 Die Archersprinters            6.26,9      1.16,3   (233)  
W-N_Walk   ---  Stanoev Jovan, Biel/Bienne          1956 Schwab-Feller Team          1:11.27,2       -----  (1203)  
W-N_Walk   ---  Stanoev Mirianta, Biel/Bienne       1964 Schwab-Feller Team          1:22.40,5       -----  (1007)  
K-K3        18. Stauffer Michel                     1997 Rüti b. Büren                  6.47,2      1.36,6   (240)  
K-M3        16. Stauffer Nadja                      1996 Rüti b. Büren                  7.44,6      2.11,4    (48)  
K-K1         8. Stauffer Pascal                     2000 Rüti b. Büren                  4.33,4      0.39,8   (241)  
W-N_Walk   ---  Steffen Edi                         1973 Lengnau BE                  1:06.08,8       -----  (1209)  
B-H50       38. Steiner Kurt                        1953 Ittigen                       58.56,0     16.21,6   (738)  
B-H40       51. Steiner Markus                      1966 Safnern                       56.47,2     17.13,9   (590)  
K-M3         9. Steiner Romy, Worb                  1996 Schule Büren a.A. Klasse       6.43,2      1.10,0    (68)  
B-H40       63. Steiner Uwe                         1962 Bern                        1:01.43,1     22.09,8   (538)  
B-H30       27. Sterchi Samuel                      1971 Niederhünigen                 54.28,5     13.08,6   (626)  
B-D30       13. Stettler Claudia                    1974 Grenchen                    1:04.46,8     12.23,6   (314)  
B-H50       55. Stettler Werner                     1957 Büetigen                    1:17.49,7     35.15,3   (786)  
B-H60        3. Stocker Toni                        1948 Rickenbach SO                 50.35,4      2.42,7   (552)  
W-N_Walk   ---  Strahm Renate                       1978 Münsingen                   1:08.48,7       -----  (1013)  
B-D20        6. Streit Deborah                      1986 Arch                        1:01.20,6     12.46,0   (354)  
B-D50       16. Streit Renate                       1951 Arch                        1:15.35,6     26.27,7   (355)  
W-N_Walk   ---  Streun Nathalie                     1978 Münsingen                   1:13.54,9       -----  (1014)  
B-H70       10. Stricker Albert                     1923 St. Gallen                  1:12.39,7     21.24,0   (564)  
B-H50        1. Stuber Robert                       1955 Kriegstetten                  42.34,4       -----   (679)  
K-K4         5. Stücker Janik, Büren an der Aare    1995 Klasse 6b                      6.32,2      1.23,0   (220)  
K-K2        12. Stücker Nils                        1999 Büren an der Aare              8.19,5      2.44,4   (221)  
W-N_Walk   ---  Stucki Theres                       1963 Etziken                     1:12.30,8       -----  (1009)  
B-H40       42. Sturdy Clive, Glis                  1963 Swiss Masters Running         55.24,3     15.51,0   (516)  
B-H20        9. Stutzmann Aaron                     1984 Ins                           52.18,8     11.20,3   (591)  
K-K3        15. Sutter Dylan, Büren an der Aare     1996 Schule Büren a.A. Klasse       6.27,6      1.17,0   (222)  

Total 113



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.