52. Brienzerseelauf 2008, Bönigen - nach Ortschaft "U"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11-St-M     37. Kottmann Helena+Thomas Flück+Roger  1971 Ächz,Chniep&Japps           3:06.28,8     57.04,8  (1045)   ¦ 
13-H-M40    32. Hofer Markus                        1966 Uetendorf                   1:35.08,3     20.04,0   (724)   ¦ 
9-St-F       3. Meyer Andrea+Lauber Jasianne+Dähler ???? All Blacks Thun 2           2:30.39,7      6.21,8  (1052)   ¦ 
5-M60        1. Scholl Hans                         1946 Uetendorf                   2:30.02,9       -----   (132)   ¦ 
3-M40       70. Zumbrunn Robert                     1959 Uetendorf                   3:42.35,3   1:34.02,6   (182)   ¦ 
15-H-M60     5. Aeschlimann Jean-Daniel             1943 Uettligen                   1:43.48,1      9.21,1   (504)   ¦ 
3-M40       58. Cantanna Grazio                     1962 Unterseen                   3:22.24,8   1:13.52,1   (211)   ¦ 
20-Pic-K    35. Darioli Luca                        2001 Unterseen                      4.03,4      1.04,1  (2011)   ¦ 
10-St-H     34. Fuchs Andreas+Inäbnit Ruben+Stähli  1966 Bödelifreaks                2:58.04,8     54.42,1  (1029)   ¦ 
21-Pic-M     7. Fuchs Anna, Unterseen               1999 TVU                            3.40,6      0.21,1  (2110)   ¦ 
20-Pic-K    20. Fuchs Balz                          2001 Unterseen                      3.40,2      0.40,9  (2109)   ¦ 
2-M30       10. Gertsch Marcel, Unterseen           1978 Eiger Sport Laufteam        2:25.35,6     19.03,4   (230)   ¦ 
14-H-M50    12. Götz Ernst                          1952 Unterseen                   1:37.46,9     17.31,6   (800)   ¦ 
21-Pic-M     4. Götz Jessica                        1999 Unterseen                      3.24,2      0.04,7  (2027)   ¦ 
15-H-M60    17. Gysin Peter                         1948 Unterseen                   2:06.59,9     32.32,9   (568)   ¦ 
20-Pic-K    38. Hoegel Dominique-Yves               2000 Unterseen                      4.05,7      1.06,4  (2157)   ¦ 
17-H-F40    19. Hoegel Elisabeth                    1968 Unterseen                   1:58.43,5     26.11,7    (65)   ¦ 
16-H-F20    12. Joss Fuchs Nicole                   1971 Unterseen                   1:41.14,2     14.01,0   (740)   ¦ 
14-H-M50    33. Kneubühl Roland                     1954 Unterseen                   1:59.19,5     39.04,2   (764)   ¦ 
1-M20       13. Lauener Bruno, Unterseen            1979 TV Matten                   2:52.14,4     45.18,0    (83)   ¦ 
13-H-M40    49. Lauener Ueli                        1959 Unterseen                   1:42.56,6     27.52,3   (600)   ¦ 
16-H-F20    28. Mühlheim Dominique                  1972 Unterseen                   1:52.37,9     25.24,7   (770)   ¦ 
2-M30        1. Seiler Christoph, Unterseen         1969 TV Bönigen                  2:06.32,2       -----     (3)   ¦ 
20-Pic-K     5. Wanner Levin                        2000 Unterseen                      3.14,0      0.14,7  (2160)   ¦ 
1-M20        1. Weiler Simon, Unterseen             1982 SG Spiezathlon              2:06.56,4       -----   (170)   ¦ 
1-M20       15. Zurbrügg Pascal                     1980 Unterseen                   2:58.52,7     51.56,3   (255)   ¦ 
10-St-H     37. Derungs Daniel+Simon Strässler+Domi 1983 BernNord 83er               3:03.53,6   1:00.30,9  (1019)   ¦ 
12-H-M20     3. Hubacher Christoph                  1974 Urtenen-Schönbühl           1:11.16,6      0.29,3   (725)   ¦ 
9-St-F       8. Marti Alena+Pfister Ruth+Hilfiker E 1955 Zyschtigclub 1              2:49.03,3     24.45,4  (1050)   ¦ 
1-M20        4. Rohr Stephan                        1980 Urtenen-Schönbühl           2:27.09,6     20.13,2   (120)   ¦ 
12-H-M20    23. Thüler Christian, Urtenen-Schönbühl 1987 Urtener Speed               1:26.48,7     16.01,4   (690)   ¦ 
14-H-M50    25. Zehnder Rolf                        1957 Uster                       1:49.06,1     28.50,8   (711)   ¦ 
1-M20        9. Erian Tom                           1979 Utzenstorf                  2:40.22,1     33.25,7   (267)   ¦ 
WALK       ---  Liechti Silvia                      1950 Utzenstorf                  1:00.25,2       -----  (2152)   ¦ 
WALK       ---  Liechti Walter                      1945 Utzenstorf                    50.35,9       -----  (2151)   ¦ 
WALK       ---  Meier Ruth                          1950 Utzenstorf                    52.19,9       -----  (2150)   ¦ 
13-H-M40     8. Schwab Rolf, Utzenstorf             1966 LG Hofer                    1:22.28,2      7.23,9   (784)   ¦ 
WALK       ---  Weber Christine                     1959 Utzenstorf                    51.21,5       -----  (2148)   ¦ 

Total 38



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.