52. Brienzerseelauf 2008, Bönigen - nach Ortschaft "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
WALK       ---  Rod Marie                           1947 Gals                          54.07,5       -----  (2072)   ¦ 
WALK       ---  Schweizer Ursula                    1954 Gals                          47.47,5       -----  (2087)   ¦ 
7-F40       11. Thomi Muriel, Gattikon              1963 SMRUN                       3:18.39,6     41.29,1   (225)   ¦ 
1-M20        5. Oldani Lukas                        1980 Gelterkinden                2:30.32,4     23.36,0   (186)   ¦ 
3-M40        7. Giger Roland                        1965 Gerzensee                   2:31.51,5     23.18,8    (52)   ¦ 
WALK       ---  Feuz Margrit                        1952 Gimmelwald                    53.41,9       -----  (2016)   ¦ 
8-F50        1. Aeschlimann Heidi                   1956 Gippingen                   2:50.35,8       -----   (226)   ¦ 
16-H-F20    40. Fischer Marion                      1970 Gippingen                   1:58.57,8     31.44,6   (547)   ¦ 
12-H-M20    71. Fischer Michael                     1969 Gippingen                   1:58.57,4     48.10,1   (548)   ¦ 
13-H-M40    18. Mossi Roberto                       1964 Giubiasco                   1:25.57,6     10.53,3   (720)   ¦ 
1-M20       11. Müller Inigo                        1983 Glattbrugg                  2:41.51,2     34.54,8   (101)   ¦ 
13-H-M40    33. Frankiny Beni                       1964 Glis                        1:35.26,9     20.22,6   (780)   ¦ 
17-H-F40    13. Braun Yolanda                       1963 Goldiwil (Thun)             1:52.55,9     20.24,1   (531)   ¦ 
11-St-M     46. Gloor Michael+Balmer Karin+Caldurii ???? Just for fun                3:16.06,0   1:06.42,0  (1034)   ¦ 
WALK       ---  Isch Margrit                        1955 Goldswil b. Interlaken        46.49,8       -----  (2044)   ¦ 
5-M60       12. Ninck Martin                        1944 Goldswil b. Interlaken      3:26.19,9     56.17,0   (256)   ¦ 
20-Pic-K    36. Zysset Remo                         2001 Goldswil b. Interlaken         4.04,1      1.04,8  (2102)   ¦ 
WALK       ---  Bamert Claudia                      1967 Gommiswald                    54.14,9       -----  (2004)   ¦ 
13-H-M40    14. Colella Andy, Gommiswald            1968 TTG                         1:23.57,9      8.53,6   (540)   ¦ 
4-M50        8. Zweifel Max                         1957 Gossau SG                   2:48.01,8     25.23,4   (185)   ¦ 
2-M30       15. Olbrecht Willi                      1972 Grafenried                  2:34.40,0     28.07,8   (106)   ¦ 
18-H-F50     3. Haberstock Kathrin                  1956 Grasswil                    1:45.39,9     18.48,8   (723)   ¦ 
16-H-F20    51. Brawand Doris                       1982 Grindelwald                 2:23.10,0     55.56,8   (532)   ¦ 
3-M40        4. Brawand Ulrich                      1963 Grindelwald                 2:24.56,7     16.24,0   (189)   ¦ 
11-St-M     30. Brunner Andreas+Jaggi Monika+Zurbuc 1981 Eiger Runners               2:58.05,6     48.41,6  (1014)   ¦ 
12-H-M20    66. Steiner René                        1985 Grindelwald                 1:55.12,7     44.25,4   (673)   ¦ 
5-M60        4. Hommann Edgar                       1946 Grossaffoltern              3:03.52,0     33.49,1    (67)   ¦ 
12-H-M20    28. Sumi Bruno                          1973 Grund b. Gstaad             1:31.26,5     20.39,2   (684)   ¦ 
17-H-F40    16. Perreten Heidi                      1960 Gstaad                      1:57.08,5     24.36,7   (779)   ¦ 
21-Pic-M    12. Heimberg Michelle                   2000 Gsteigwiler                    3.47,5      0.28,0  (2124)   ¦ 
21-Pic-M    13. Heimberg Ramona                     2000 Gsteigwiler                    3.47,8      0.28,3  (2123)   ¦ 
10-St-H     28. Soche Tobias+Soche Florian+Frautsch 1988 Around the lake             2:51.24,3     48.01,6  (1070)   ¦ 
11-St-M     11. Aeschbacher Beat+Aeschlimann Katrin ???? Gümligen                    2:37.17,3     27.53,3  (1106)   ¦ 
16-H-F20    11. Amato Elita                         1975 Gümligen                    1:40.46,4     13.33,2   (509)   ¦ 
2-M30       13. Simmen Stephan                      1973 Gümligen                    2:33.24,2     26.52,0   (143)   ¦ 
10-St-H     25. Weber André+Aeschlimann Andreas+Wen 1963 Fun Runners Team            2:49.45,6     46.22,9  (1004)   ¦ 
17-H-F40    29. Wenger Evelyn                       1968 Gündlischwand               2:11.57,4     39.25,6   (749)   ¦ 
10-St-H     32. Brand Markus+Beat Gottier+Beat Brun 1954 Mooshüpfer I                2:56.05,7     52.43,0  (1013)   ¦ 

Total 38



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.