52. Brienzerseelauf 2008, Bönigen - nach Name "A"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
16-H-F20    51. Abegglen Heidi, Wilderswil          1981 HEDOKU                      2:23.10,0     55.56,8   (502)   ¦ 
21-Pic-M    17. Abegglen Nadine, Interlaken         2000 Jugendriege Satus Interla      3.58,1      0.38,6  (2001)   ¦ 
21-Pic-M    31. Abplanalp Maria                     2001 Ringgenberg BE                 4.19,8      1.00,3  (2126)   ¦ 
13-H-M40     1. Abplanalp Michael, Bern             1964 LSV Bern                    1:15.04,3       -----   (503)   ¦ 
24-S-M-B    15. Ackermann Arne                      1998 Meiringen                      8.27,4      1.11,2  (2117)   ¦ 
9-St-F      17. Ackermann Iris+Ghelma Marta+Burkhar 1965 Laufbörse SMI               3:11.58,0     47.40,1  (1094)   ¦ 
20-Pic-K    11. Ackermann Lars                      2000 Meiringen                      3.26,7      0.27,4  (2119)   ¦ 
13-H-M40    11. Ackermann Patrick, Oberhofen Thun's 1966 SC Belp                     1:23.43,9      8.39,6   (295)   ¦ 
3-M40       48. Ackermann Thomas                    1963 Meiringen                   3:11.58,2   1:03.25,5   (208)   ¦ 
7-F40        4. Aeberhardt Regine                   1967 Kirchberg BE                3:02.16,9     25.06,4   (231)   ¦ 
13-H-M40    71. Aeberhardt Stephan                  1965 Kirchberg BE                2:03.25,6     48.21,3   (773)   ¦ 
WALK       ---  Aebersold Susanne                   1962 Ringgenberg BE                50.48,8       -----  (2114)   ¦ 
14-H-M50    38. Aebersold Thomas                    1957 Ringgenberg BE              2:15.32,5     55.17,2   (748)   ¦ 
25-S-F-B     6. Aebi Céline                         1996 Wynigen                        7.48,3      0.36,1  (2002)   ¦ 
7-F40        5. Aepli Marie-France                  1962 Bern                        3:03.27,2     26.16,7     (5)   ¦ 
11-St-M     11. Aeschbacher Beat+Aeschlimann Katrin ???? Gümligen                    2:37.17,3     27.53,3  (1106)   ¦ 
4-M50       30. Aeschbacher Jakob                   1958 Wasen im Emmental           3:23.44,8   1:01.06,4   (188)   ¦ 
11-St-M      9. Aeschbacher Roland+Brudermann Claud 1966 Bremer Runners              2:34.25,5     25.01,5  (1002)   ¦ 
10-St-H     12. Aeschimann Riccardo+Spieler Simon+M 1986 Ähä                         2:31.20,0     27.57,3  (1003)   ¦ 
8-F50        1. Aeschlimann Heidi                   1956 Gippingen                   2:50.35,8       -----   (226)   ¦ 
15-H-M60     5. Aeschlimann Jean-Daniel             1943 Uettligen                   1:43.48,1      9.21,1   (504)   ¦ 
10-St-H     18. Aeschlimann Matthias+Rothenbühler A 1986 TSV Frauenkappelen 1        2:40.46,6     37.23,9  (1005)   ¦ 
13-H-M40    38. Affolter Urs                        1961 Derendingen                 1:37.38,7     22.34,4   (505)   ¦ 
13-H-M40     9. Albrecht Donald                     1964 Visp                        1:23.19,4      8.15,1   (506)   ¦ 
12-H-M20    32. Albrecht Marc                       1992 Visp                        1:34.29,3     23.42,0   (507)   ¦ 
7-F40       15. Alioth Catherine                    1960 Basel                       3:37.10,0     59.59,5     (6)   ¦ 
3-M40       57. Allemann Thierry                    1963 Wil SG                      3:22.07,9   1:13.35,2   (209)   ¦ 
16-H-F20    47. Altmeyer Simone                     1969 Bottmingen                  2:11.03,6     43.50,4   (508)   ¦ 
16-H-F20    11. Amato Elita                         1975 Gümligen                    1:40.46,4     13.33,2   (509)   ¦ 
10-St-H     16. Ammann Roland+Ammann Andy+Ammann Ma 1992 Ammann Brothers             2:39.14,0     35.51,3  (1006)   ¦ 
20-Pic-K    25. Amon Noth                           2000 Laupen BE                      3.44,0      0.44,7  (2165)   ¦ 
10-St-H     11. Andenmatten Johannes+Germann Lukas+ 1991 üf und wäg                  2:30.25,0     27.02,3  (1007)   ¦ 
19-H-F60     4. Andermatt Bertha                    1944 Baar                        2:09.53,5     18.18,5   (510)   ¦ 
13-H-M40    10. Andermatt Melk                      1966 Lungern                     1:23.28,2      8.23,9   (511)   ¦ 
20-Pic-K    18. Andermatt Sven                      2001 Lungern                        3.38,5      0.39,2  (2167)   ¦ 
20-Pic-K    26. Andrey Alan                         2001 Bönigen b. Interlaken          3.46,4      0.47,1  (2122)   ¦ 
4-M50       39. Angelelli Alvaro                    1956 Bern                        3:53.43,8   1:31.05,4     (7)   ¦ 
11-St-M     29. Arnold Peter+Denkinger Helen+Arnold 1953 Team kein Stress            2:57.54,2     48.30,2  (1085)   ¦ 
21-Pic-M    34. Artuk Lidya, Interlaken             2000 Jugendriege Satus Interla      4.33,0      1.13,5  (2003)   ¦ 
2-M30       40. Äschlimann Hans                     1974 Häutligen                   3:41.05,0   1:34.32,8     (8)   ¦ 

Total 40



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.