4. Blüemlisalp-Lauf 2008, Reichenbach - nach Name "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F30         24. Gabelmann Ursula                    1976 Adelboden                   1:56.23,4     36.57,9   (198)      7.13
M50         29. Gafner Bruno                        1958 Oberhofen am Thunersee      1:38.37,9     21.47,9   (199)      6.07
M40         43. Gafner Roland                       1961 Gasel                       1:34.26,6     24.34,1   (200)      5.52
M20         11. Gassner Rolf                        1980 Thun                        1:49.09,5     37.20,3    (45)      6.46
M40         27. Gauch Beat                          1966 Alterswil FR                1:28.00,6     18.08,1   (287)      5.28
NordicF    ---  Geber Christine                     1969 Därstetten                  1:25.42,8       -----   (783)     10.39
M60          6. Geiger Christoph                    1942 Biel/Bienne                 1:47.03,1     25.29,8   (380)      6.39
M30         23. Gempeler Peter                      1974 Bellmund                    1:27.31,6     18.54,0   (374)      5.26
TeamM        1. Genna Sandro                        1981 Thun                        1:14.58,0       -----   (504)      4.39
NordicF    ---  Gerber Barbara                      1963 Därstetten                  1:31.48,7       -----   (714)     11.24
F40          7. Gerber Brigitte                     1965 Sumiswald                   1:37.30,7     11.37,5    (47)      6.03
NordicM    ---  Gerber Hansueli                     1961 Reichenbach im Kandertal    1:16.33,0       -----   (764)      9.30
M30         31. Gerber Marcel                       1969 Schöfflisdorf               1:29.39,0     21.01,4    (48)      5.34
M30         56. Gerber Martin                       1970 Reichenbach im Kandertal    1:44.40,4     36.02,8   (276)      6.30
M40         53. Germann Daniel                      1962 Frutigen                    1:37.52,7     28.00,2   (335)      6.04
M30         16. Germann Gerhard                     1975 Spiez                       1:22.30,9     13.53,3    (49)      5.07
M30         12. Gertsch Marcel                      1978 Unterseen                   1:19.38,4     11.00,8   (310)      4.56
M60         11. Gerwer Armin                        1947 Münchenbuchsee              1:57.26,9     35.53,6   (376)      7.17
M50         26. Giacometti Mario                    1949 Gsteigwiler                 1:38.03,1     21.13,1   (201)      6.05
M30          5. Glogger Daniel                      1972 Frutigen                    1:13.44,5      5.06,9   (202)      4.34
M40         11. Glogger Urs, Münsingen              1968 LV 95 Burgdorf              1:22.43,7     12.51,2    (50)      5.08
M40         68. Gloor Michael                       1968 Goldswil b. Interlaken      1:43.21,1     33.28,6    (51)      6.25
M40         66. Gnaegi Erhard                       1959 Jens                        1:42.38,1     32.45,6   (375)      6.22
M40         28. Gosteli Hansjörg                    1967 Worb                        1:28.15,1     18.22,6   (203)      5.29
TeamM        2. Graf Urs                            1975 Aeschi b. Spiez             1:18.56,3      3.58,3   (512)      4.54
M40         57. Greber Urs                          1966 Reichenbach im Kandertal    1:38.55,2     29.02,7    (52)      6.08
M40         59. Grella Antonio                      1967 Grosshöchstetten            1:39.15,5     29.23,0   (292)      6.10
M40         62. Gretener Urs                        1966 Unterseen                   1:39.51,8     29.59,3    (53)      6.12
TeamF        7. Gretener Ursi                       1964 Unterseen                   2:04.09,4     20.47,3   (513)      7.42
M30         21. Gross Urs                           1970 Oberönz                     1:26.07,5     17.29,9   (377)      5.21
NordicF    ---  Grossen Andrea                      1964 Leissigen                   1:21.41,8       -----   (715)     10.09
M30         48. Grossen Samuel                      1972 Aeschi b. Spiez             1:40.14,5     31.36,9   (345)      6.13
NordicF    ---  Grossen Veronika, Aeschi b. Spiez   1963 Sauvakävely                 1:30.21,2       -----   (716)     11.13
M60          2. Grütter Christian                   1947 Niederönz                   1:26.34,5      5.01,2   (371)      5.22
NordicF    ---  Guex Cornelia                       1964 Grenchen                    1:31.07,8       -----   (717)     11.19
NordicM    ---  Guex Roland                         1961 Grenchen                    1:28.51,3       -----   (718)     11.02
NordicF    ---  Gyger Marlies, Brienz BE            1963 Nordic Walking Brienz       1:26.05,9       -----   (719)     10.42

Total 37



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.