1. Teilstrecke Frauen

Bieler Lauftage 2008 - 1. Teilstrecke Frauen

Ränge: Rang 1-500 (ab 3:39.02,9)

  Rang Name                      Jg   Land/Ort                         Zeit   Rückstand    Stnr  Kat/Rang       Schnitt ¦   Oberramsern ¦    Kirchberg ¦       Bibern ¦
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Hildebrand Carmen         1969 D-Dossenheim                3:39.02,9       -----    (22)  TS1/W35  1.       5.41 ¦  3:39.02    1.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    2. Birrer Gaby               1950 Nidau                       3:49.00,0      9.57,1    (27)  TS1/W55  1.       5.56 ¦  3:49.00    2.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    3. Purga-Henz Silvia         1967 Laufen                      4:25.19,8     46.16,9  (2844)  TS1/W40  1.       6.53 ¦  4:25.19    3.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    4. Francescutto Karin        1964 Biel/Bienne                 4:31.47,2     52.44,3  (2571)  TS1/W40  2.       7.03 ¦  4:31.47    4.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    5. Siebe Birte               1977 D-Lübbecke                  4:48.17,8   1:09.14,9  (2755)  TS1/W30  1.       7.29 ¦  4:48.17    5.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    6. Münch Sabine              1959 D-Ottersheim                4:50.11,1   1:11.08,2  (2689)  TS1/W45  1.       7.32 ¦  4:50.11    6.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    7. Sutter Monika             1962 Zürich                      4:51.58,4   1:12.55,5  (2878)  TS1/W45  2.       7.35 ¦  4:51.58    7.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    8. Caluori Doris             1952 Dübendorf                   5:04.02,3   1:24.59,4  (2831)  TS1/W55  2.       7.53 ¦  5:04.02    8.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    9. Gianaroli Daniela         1950 I-Modena (MO)               5:14.14,4   1:35.11,5  (2585)  TS1/W55  3.       8.09 ¦  5:14.14    9.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   10. Kittlova Ruzena           1949 CZ-Teplice                  5:15.00,1   1:35.57,2  (2638)  TS1/W55  4.       8.10 ¦  5:15.00   10.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   11. Guldimann Gertrud         1965 Schönenwerd                 5:23.55,1   1:44.52,2  (2596)  TS1/W40  3.       8.24 ¦  5:23.55   11.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   12. Raffinatore Samira        1976 Biel/Bienne                 5:33.02,9   1:54.00,0  (2707)  TS1/W30  2.       8.39 ¦  5:33.02   12.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   13. Krieg Sandra              1974 Grenchen                    5:33.03,3   1:54.00,4  (2653)  TS1/W30  3.       8.39 ¦  5:33.03   13.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   14. Wittur-Riemer Carmen      1961 D-Sinsheim                  5:33.51,5   1:54.48,6  (2797)  TS1/W45  3.       8.40 ¦  5:33.51   14.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   15. Antonelli Rossana         1973 I-Concorezzo (MI)           5:35.07,4   1:56.04,5  (2537)  TS1/W35  2.       8.42 ¦  5:35.07   15.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   16. Füllemann Margrith        1951 Hüttikon                    5:47.10,5   2:08.07,6  (2934)  TS1/W55  5.       9.01 ¦  5:47.10   16.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   17. Géneau Marie              1958 F-Chatenoy le Royal         5:56.00,9   2:16.58,0  (2579)  TS1/W50  1.       9.14 ¦  5:56.00   17.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   18. Lötscher Margrit          1948 Eptingen                    5:57.12,4   2:18.09,5  (2666)  TS1/W60  1.       9.16 ¦  5:57.12   18.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   19. Hagelauer Birgit          1952 D-Trier                     5:58.57,5   2:19.54,6  (2855)  TS1/W55  6.       9.19 ¦  5:58.57   19.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   20. Gattlen Djazira           1963 Vernier                     6:08.02,4   2:28.59,5  (2854)  TS1/W45  4.       9.33 ¦  6:08.02   20.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   21. Picard Elke               1955 D-Berlin                    6:08.14,7   2:29.11,8  (2903)  TS1/W50  2.       9.33 ¦  6:08.14   21.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   22. Vidimova Ivana            1951 CZ-Praha                    6:17.45,7   2:38.42,8  (2825)  TS1/W55  7.       9.48 ¦  6:17.45   22.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   23. Zunker Anita              1939 D-Kelkheim                  6:19.49,9   2:40.47,0  (2804)  TS1/W65  1.       9.51 ¦  6:19.49   23.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   24. Breitenmoser Annemarie    1963 Kappelen                    6:36.15,9   2:57.13,0  (2536)  TS1/W45  5.      10.17 ¦  6:36.15   24.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   25. Crelier Elisabeth         1959 Bure                        6:45.48,1   3:06.45,2  (2548)  TS1/W45  6.      10.32 ¦  6:45.48   25.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   26. Bögel Karin               1943 D-Lengerich                 6:48.42,4   3:09.39,5  (2532)  TS1/W65  2.      10.36 ¦  6:48.42   26.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   27. Munari Paronitti Giovanna 1967 Biel/Bienne                 6:56.30,2   3:17.27,3  (2901)  TS1/W40  4.      10.49 ¦  6:56.30   27.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   28. Agostini Daniela          1970 St. Gallen                  7:17.18,0   3:38.15,1  (2504)  TS1/W35  3.      11.21 ¦  7:17.18   28.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   29. Hildebrandt Henny         1954 D-Brandenburg               7:26.24,9   3:47.22,0  (2614)  TS1/W50  3.      11.35 ¦  7:26.24   29.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   30. Graf Nicole Y.            1982 Belp                        7:35.42,1   3:56.39,2  (2590)  TS1/W20  1.      11.50 ¦  7:35.42   30.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   31. Bühler Patricia           1960 Küssnacht am Rigi           7:46.55,0   4:07.52,1  (2914)  TS1/W45  7.      12.07 ¦  7:46.55   31.¦    ----  ----¦    ----  ----¦



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.