Badener Limmat-Lauf 2008 - nach Name "R"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
WLF        ---  Rahm Claudia                        1967 Maur                        2:00.30,5       -----  (2183)      9.07
M60         15. Ramsauer Robert, Ebmatingen         1947 TV Witikon                  1:02.07,3     10.19,2   (666)      4.42
M50         20. Rando Andrés                        1955 Zürich                        55.06,6      7.53,7   (344)      4.10
F50         21. Rando Ursula                        1955 Zürich                      1:29.37,2     31.40,6  (2184)      6.47
M30         86. Rauber Axel, Villnachern            1977 Team Sensemann              1:01.18,6     20.10,9   (994)      4.38
MJog         7. Reichlin Dominik                    1975 Spreitenbach                  13.45,5      1.31,7   (652)      3.22
M40        144. Reinhardt Andy                      1968 Oberglatt ZH                1:05.53,2     22.17,9   (346)      4.59
M50         93. Rey Ueli                            1956 Oberentfelden               1:06.42,7     19.29,8   (350)      5.03
M20         58. Ric Daniel                          1981 Turgi                       1:23.48,4     42.50,1   (583)      6.20
M40         10. Richard Daniel, Burgdorf            1966 TV Längasse                   48.08,5      4.33,2   (351)      3.38
F30         22. Richard Nicole                      1977 Langenthal                  1:08.25,9     21.06,4  (2185)      5.11
M40        182. Richard Warwick                     1959 Brugg AG                    1:12.47,6     29.12,3   (352)      5.30
M30         97. Richle Peter                        1972 Dättwil AG                  1:03.25,9     22.18,2   (802)      4.48
MU14        17. Ries Thomas                         1995 Solothurn                     10.49,2      3.09,6   (354)      4.56
WKM        ---  Riesen Hans                         1943 Rüschegg Heubach            1:02.23,8       -----   (616)      7.54
F50         19. Rietsch Gisela                      1956 Baden                       1:25.08,0     27.11,4  (2584)      6.26
F40         27. Rimmele Bettina                     1962 D-Albbruck                  1:09.24,5     20.33,0  (2186)      5.15
M50         81. Rimmele Stefan                      1958 D-Albbruck                  1:05.17,7     18.04,8   (356)      4.56
F20         19. Riner Fabienne, Oberbözberg         1985 Aargauer Zeitung            1:11.26,5     19.46,1  (2187)      5.24
M50         71. Rippstein Guido, Dättwil AG         1953 LV unteres Aaretal          1:03.48,9     16.36,0   (584)      4.50
F50          5. Rippstein Hilde, Dättwil AG         1958 LV unteres Aaretal          1:05.36,7      7.40,1  (2301)      4.58
M40         82. Riz Simon, Baden                    1962 Vom Stein Baden               57.23,7     13.48,4   (357)      4.20
WLM        ---  Rizzi Giorgio, I-Como (CO)          1956 Nordic W. Deltagolf         1:49.57,2       -----   (960)      8.19
MU12         8. Rohr Vasco, Oberentfelden           1998 LAR Satus Oberentfelden        9.14,7      0.57,0   (358)      4.13
PB           6. Rohrbach Julian, Baden              2001 STV Baden GymFit KiTu          2.20,2      0.22,2   (359)      4.19
M40        161. Römer Christoph                     1967 Zürich                      1:08.33,5     24.58,2   (360)      5.11
WKF        ---  Romer Klara, Gipf-Oberfrick         1959 Verena                      1:11.50,8       -----  (2302)      9.06
WKM        ---  Romer Willi, Gipf-Oberfrick         1950 Verena                      1:11.51,9       -----   (585)      9.06
M50         53. Rossi Jürg                          1958 Neerach                     1:00.25,0     13.12,1   (674)      4.34
F30          4. Rossi Marianne, Baden               1977 Berufsbildung Baden           57.35,5     10.16,0  (2188)      4.21
WLM        ---  Roten Harald                        1961 Rohr AG                     1:42.29,2       -----   (361)      7.45
M20         51. Roth Dominik                        1979 Olten                       1:11.07,7     30.09,4   (362)      5.23
M40        134. Roth Markus                         1962 Birmensdorf ZH              1:04.04,6     20.29,3   (842)      4.51
M40         45. Roth Torsten                        1961 Baden                         54.24,4     10.49,1   (364)      4.07
F60          2. Röthele Lilo                        1947 Geroldswil                  1:08.52,0      2.42,3  (2189)      5.13
F50         12. Rother Verena                       1957 Oberdorf NW                 1:08.48,3     10.51,7  (2482)      5.12
M30         99. Röthlin Thomas, Dättwil AG          1975 Aargauer Zeitung            1:03.49,9     22.42,2   (365)      4.50
M40        136. Rotzer Urs                          1960 Koblenz                     1:04.53,6     21.18,3   (366)      4.54
WU10        12. Rub Melissa, Lengnau AG             2000 Schule Dorf Lengnau           16.14,2      6.56,5  (2191)      7.24
MU14        23. Rub Michael, Lengnau AG             1996 Schule Dorf Lengnau           16.12,4      8.32,8   (367)      7.24
MU14        14. Ruch Christian, Wettingen           1996 LV Wettingen-Baden             9.53,4      2.13,8   (368)      4.30
MU18         1. Ruder Ludwig, Frick                 1991 LC Basel                       7.06,7       -----   (661)      3.14
M20         25. Rüdisüli Martin                     1979 Baden                         57.37,4     16.39,1   (369)      4.21
M20         14. Rüede Matthias, Brugg AG            1984 Laufsportgruppe Brugg         53.47,2     12.48,9   (980)      4.04
M40         72. Rüedemann Ivo                       1964 Henggart                      56.35,7     13.00,4   (734)      4.17
M30          8. Rüedi Patrick                       1973 Zürich                        46.57,5      5.49,8  (1020)      3.33
M50         50. Rüegger Hans-Peter, Büttikon AG     1956 Easy-Runners                  59.57,2     12.44,3   (897)      4.32
MU12        27. Rüegger Joel, Wettingen             1998 Schule Margeläcker Wettin     11.32,8      3.15,1   (370)      5.16
MJog        34. Rüfenacht Marco                     1979 Untersiggenthal               22.23,6     10.09,8   (371)      5.29
F20         15. Ruffet Noelle                       1979 Zürich                      1:08.25,5     16.45,1  (2192)      5.11
PM          21. Ruffini Chiara, Baden               2000 STV Baden GymFit               2.59,1      0.57,6  (2193)      5.31
PB          39. Ruffini Matteo, Baden               2002 STV Baden GymFit               3.34,8      1.36,8   (372)      6.37
MJog        32. Ruppli Christian                    1961 Baden                         21.29,1      9.15,3   (373)      5.15
M20          3. Rybakov Nikolay                     1979 Adliswil                      47.31,5      6.33,2   (876)      3.36
M50        133. Ryf Daniel                          1957 Wettingen                   1:23.22,6     36.09,7   (714)      6.18
PB          13. Rykart Oliver                       2001 Wettingen                      2.31,9      0.33,9   (586)      4.41
PB          36. Rykart Sascha                       2004 Wettingen                      3.31,2      1.33,2   (587)      6.31
M20          8. Rymann Tobias, Brugg AG             1983 LSG Brugg                     50.15,3      9.17,0   (374)      3.48

Total 58



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.