4. Swiss Snow Walking Event, Arosa 2008 - Zürich (Schweiz)

aktueller Stand von 15.01.2008 14:37:24
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr         
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W6         ---  Adam Hafner Susanne                 1969 Knonau                      1:01.11,8       -----  (8001) Diplom  
NW11       ---  Albrecht Karin                      1968 Wädenswil                   2:09.46,5       -----  (5097) Diplom  
NW17       ---  Albrecht Sally                      1960 Neerach                     3:01.50,1       -----  (1005) Diplom  
NW11       ---  Amati Jacqueline                    1962 Neftenbach                  2:04.30,6       -----  (3216) Diplom  
NW11       ---  Ammann-Lang Claudia                 1964 Stäfa                       2:02.42,2       -----  (6013) Diplom  
NW17       ---  Ammann Michael                      1966 Stäfa                       3:11.04,9       -----  (1006) Diplom  
NW6        ---  Angehrn Monika                      1974 Winterthur                  1:00.12,7       -----  (9012) Diplom  
NW17       ---  Angst Markus                        1953 Egg b. Zürich               3:27.47,9       -----  (2002) Diplom  
NW17       ---  Angst Verena                        1955 Egg b. Zürich               3:22.34,8       -----  (2003) Diplom  
NW11       ---  Arnold Rita                         1959 Feldbach                    2:11.56,5       -----  (6004) Diplom  
W6         ---  Bachmann Claudia                    1978 Dietlikon                   1:14.31,4       -----  (8007) Diplom  
NW11       ---  Bächtold Elsbeth                    1944 Volketswil                  2:04.26,8       -----  (6111) Diplom  
W6         ---  Balenieri Tatjana                   1976 Zürich                      1:11.53,7       -----  (8008) Diplom  
NW6        ---  Barp Karin                          1967 Winterthur                  1:05.07,5       ----- (10079) Diplom  
NW6        ---  Bartels Susi                        1969 Zürich                      1:13.44,6       ----- (10004) Diplom  
NW6        ---  Battaglia Barbara                   1955 Uerikon                     1:10.36,7       -----  (9088) Diplom  
NW11       ---  Bauert Susanne                      1966 Wädenswil                   2:09.45,3       -----  (5272) Diplom  
NW6        ---  Baur Daniela, Ossingen              1955 Hitzberg                    1:16.39,5       -----  (9105) Diplom  
NW17       ---  Bernauer Eugen, Regensdorf          1958 Walk dich Fit               3:08.41,5       -----  (1016) Diplom  
NW11       ---  Bernauer Ursula, Regensdorf         1954 Walk dich Fit               2:09.35,4       -----  (6059) Diplom  
NW6        ---  Black Aline                         1995 Forch                       1:39.52,5       -----  (9143) Diplom  
NW17       ---  Bläuer Paul                         1943 Zürich                      3:19.13,7       -----  (1018) Diplom  
NW11       ---  Bless Alice                         1954 Winterthur                  1:59.20,1       -----  (5043) Diplom  
NW6        ---  Bösch-Martens Hannelore             1943 Zürich                      1:08.17,8       -----  (9078) Diplom  
NW6        ---  Both Nellie                         1937 Winterthur                  1:22.00,4       ----- (10022) Diplom  
NW6        ---  Brack Margrit                       1938 Winterthur                  1:10.25,9       -----  (9066) Diplom  
NW11       ---  Brack Theres                        1958 Winterthur                  1:54.45,1       -----  (3038) Diplom  
NW11       ---  Brechbühler Beatrice                1962 Wetzikon ZH                 2:14.12,6       -----  (5135) Diplom  
NW11       ---  Bruderer Manuela                    1964 Dachsen                     1:54.33,4       -----  (3117) Diplom  
NW11       ---  Brügger Lotti                       ???? Volketswil                  2:07.10,1       -----  (5179) Diplom  
NW11       ---  Brunold Rita                        1953 Bassersdorf                 1:55.15,3       -----  (4003) Diplom  
NW11       ---  Buff Gabriela                       1960 Zürich                      1:59.20,7       -----  (3197) Diplom  
NW11       ---  Bühler-Moreno Jasmine               1969 Schottikon                  1:55.14,3       -----  (5201) Diplom  
NW11       ---  Bühlmann Hugo                       1946 Lindau                      1:48.11,7       -----  (3088) Diplom  
NW11       ---  Bühlmann Nelly                      1946 Lindau                      1:49.41,5       -----  (3089) Diplom  
NW17       ---  Bührer Jürg                         1967 Henggart                    2:51.28,2       -----  (1026) Diplom  
NW11       ---  Bührer Silvia                       1960 Dorf                        1:57.54,2       -----  (4037) Diplom  
NW11       ---  Bürge Felix                         1949 Effretikon                  2:02.21,6       -----  (3009) Diplom  
NW11       ---  Bürgi Elvira                        1971 Zürich                      2:18.46,7       -----  (7020) Diplom  
NW11       ---  Bürgi Matthias                      1973 Zürich                      2:18.50,2       -----  (7021) Diplom  
NW11       ---  Campomori Michaela                  1977 Kloten                      2:27.25,3       -----  (7036) Diplom  
NW6        ---  Cappiello Loredana                  1974 Uster                       1:13.58,1       ----- (10057) Diplom  
NW11       ---  Cernoch Ondrej                      1960 Eschenmosen                 2:03.47,9       -----  (4094) Diplom  
W6         ---  Chevrolet Sarah                     1974 Dübendorf                   1:21.16,1       -----  (8015) Diplom  
NW11       ---  Crameri Monica                      1949 Pfäffikon ZH                2:06.03,4       -----  (4064) Diplom  
NW11       ---  Dähler Denise                       1959 Zürich                      1:54.35,8       -----  (3196) Diplom  
NW17       ---  Deck-Meier Rosemarie, Watt          1964 Walk dich Fit               3:23.45,4       -----  (1032) Diplom  
NW17       ---  Demont Angelica                     1961 Winterthur                  3:33.18,0       -----  (1035) Diplom  
NW6        ---  Dinkel Ursi                         1962 Effretikon                  1:02.57,4       -----  (9062) Diplom  
NW11       ---  Donnet Benigna                      1938 Pfäffikon ZH                2:13.05,2       -----  (7016) Diplom  
NW11       ---  Dubs Stefanie                       1985 Wetzikon ZH                 1:56.30,9       -----  (7018) Diplom  
NW6        ---  Eggimann Erich                      1967 Niederglatt ZH              1:00.33,0       ----- (10107) Diplom  
NW11       ---  Egli Carola                         1962 Embrach                     1:58.37,4       -----  (5016) Diplom  
NW11       ---  Egli Felix                          1956 Embrach                     2:09.14,9       -----  (5077) Diplom  
NW11       ---  Enzler Margret                      1948 Schönenberg ZH              2:09.38,3       -----  (5219) Diplom  
NW6        ---  Fässler Paloma                      1960 Männedorf                   1:15.32,8       -----  (9057) Diplom  
NW11       ---  Fawer Erika, Dübendorf              1958 NW Gruppe Dübendorf         2:33.33,1       -----  (5225) Diplom  
NW11       ---  Feiermuth Daniela, Humlikon         1969 NW Gruppe Humlikon          2:19.01,8       -----  (6164) Diplom  
NW6        ---  Fierz Manfred                       1937 Zürich                      1:15.29,4       ----- (10058) Diplom  
NW17       ---  Fluck Daniel                        1964 Geroldswil                  3:12.02,4       -----  (1047) Diplom  
NW11       ---  Flura Nicole, Winterthur            1970 NordicFitness Flura Winte   2:30.36,0       -----  (5010) Diplom  
NW6        ---  Fortunato Hedwig                    1953 Meilen                      1:06.36,9       -----  (9026) Diplom  
NW17       ---  Frei Manuela                        1967 Kloten                      3:52.40,8       -----  (2128) Diplom  
NW6        ---  Frischknecht Regula                 1977 Guntalingen                   57.33,4       ----- (10017) Diplom  
NW17       ---  Früh Daniela                        ???? Bassersdorf                 4:16.53,5       -----  (2135) Diplom  
NW11       ---  Furrer Monika, Zell ZH              1969 NordicFitness Flura Winte   2:16.28,3       -----  (5012) Diplom  
NW11       ---  Furrer Sonja                        1966 Zürich                      1:48.43,6       -----  (3230) Diplom  
NW11       ---  Gabriel Doris                       1965 Wädenswil                   2:08.20,4       -----  (5098) Diplom  
NW6        ---  Gasser Christoph                    1975 Wetzikon ZH                 1:02.35,6       ----- (10059) Diplom  
NW11       ---  Gerlach Mellita                     1967 Bassersdorf                 2:12.22,6       -----  (3228) Diplom  
NW11       ---  Gfeller Fritz                       1942 Hinwil                      2:04.17,3       -----  (3138) Diplom  
NW11       ---  Giudici Mauro                       1964 Dürnten                     3:36.52,6       -----  (5066) Diplom  
W11        ---  Glättli Beny                        1995 Bonstetten                  1:47.48,9       -----  (3184) Diplom  
NW11       ---  Glättli Susanne                     1968 Bonstetten                  1:48.44,8       -----  (3187) Diplom  
NW6        ---  Göldi Bettina                       1964 Hombrechtikon               1:10.49,6       ----- (10070) Diplom  
NW17       ---  Grazioli Helen                      1966 Gibswil-Ried                3:35.12,2       -----  (2032) Diplom  
NW11       ---  Gremmelmaier Wolfgang               1953 Birmensdorf ZH              2:02.18,2       -----  (5214) Diplom  
NW11       ---  Grivel Claudio                      1964 Schwerzenbach               1:51.00,1       -----  (3109) Diplom  
NW11       ---  Gröbli Elisabeth                    1955 Neftenbach                  1:54.50,0       -----  (3258) Diplom  
NW6        ---  Grotz Cathie                        1955 Bauma                       1:08.06,9       ----- (10007) Diplom  
NW11       ---  Grotz Jacqueline                    1982 Bauma                       1:57.04,3       -----  (5084) Diplom  
W6         ---  Guggenbühl Chantal                  1973 Dübendorf                   1:14.29,1       -----  (8025) Diplom  
NW6        ---  Gurt Andrea, Illnau                 1968 family.gurt@hispeed.ch      1:12.07,2       ----- (10011) Diplom  
W6         ---  Gurt Ladina                         2000 Illnau                      1:12.19,4       -----  (8027) Diplom  
W6         ---  Gurt Reto                           1962 Illnau                      1:12.21,0       -----  (8028) Diplom  
W6         ---  Gurt Simon                          1998 Illnau                      1:12.06,3       ----- (10128) Diplom  
NW11       ---  Gusset Sandra, Regensdorf           1973 Walk dich Fit               2:08.23,7       -----  (5150) Diplom  
NW11       ---  Gutknecht Grete                     1952 Dübendorf                   2:01.26,7       -----  (5183) Diplom  
NW11       ---  Gysin Helena                        1968 Rämismühle                  1:52.40,2       -----  (3160) Diplom  
W6         ---  Gysin Thomas                        1965 Rämismühle                    51.43,1       -----  (8030) Diplom  
W6         ---  Hafner Urs                          1962 Knonau                      1:01.12,8       -----  (8031) Diplom  
NW6        ---  Hagen Beatrice                      1954 Hinwil                      1:08.04,5       -----  (9038) Diplom  
NW11       ---  Hartung Françoise                   1965 Meilen                      1:54.14,2       -----  (4210) Diplom  
NW11       ---  Hefti Christa                       1957 Erlenbach ZH                2:13.14,5       -----  (6101) Diplom  
NW11       ---  Hegner Denise, Neftenbach           1963 NordicFitness Flura Winte   2:30.37,0       -----  (5013) Diplom  
NW11       ---  Heiniger Hanna                      1967 Seuzach                     2:00.44,9       -----  (4074) Diplom  
NW17       ---  Helbling Monika                     1964 Oberstammheim               2:55.31,4       -----  (2036) Diplom  
NW11       ---  Helbling Peter                      1944 Wädenswil                   1:41.04,1       -----  (3050) Diplom  
NW11       ---  Heller Esther                       1954 Lindau                      2:18.17,8       -----  (6225) Diplom  
NW11       ---  Heller Heinrich                     1947 Lindau                      2:18.19,1       -----  (6216) Diplom  
NW11       ---  Hendry Leci                         1962 Grüt (Gossau ZH)            3:24.50,3       -----  (7004) Diplom  
NW11       ---  Hendry Susi                         1962 Grüt (Gossau ZH)            3:24.47,7       -----  (7006) Diplom  
NW11       ---  Hilber Petra                        1961 Winterthur                  2:05.32,2       -----  (3112) Diplom  
NW6        ---  Hoffmann Doris                      1962 Pfungen                     1:04.16,3       -----  (9041) Diplom  
NW11       ---  Hofstetter Jacqueline               1964 Dorf                        2:27.32,1       -----  (7035) Diplom  
NW6        ---  Hollauf Denise                      1981 Uster                       1:13.08,5       ----- (10053) Diplom  
NW11       ---  Honegger Nicole                     1973 Zürich                      2:06.07,3       -----  (6093) Diplom  
NW17       ---  Hönger Monika                       1956 Neftenbach                  3:07.10,0       -----  (2040) Diplom  
NW11       ---  Hongler Franz                       1944 Richterswil                 2:07.08,9       -----  (5220) Diplom  
NW11       ---  Horath Rosmarie                     1963 Hütten                      2:03.16,9       -----  (5218) Diplom  
NW11       ---  Hostettler Monika                   1961 Seuzach                     1:54.39,6       -----  (4073) Diplom  
NW6        ---  Huber Herta                         1963 Hinwil                      1:04.47,8       ----- (10080) Diplom  
NW6        ---  Hünerwadel Peter                    1962 Winterthur                  1:21.16,5       ----- (10077) Diplom  
NW11       ---  Hunziker Käthi                      1961 Winterthur                  2:03.04,5       -----  (3246) Diplom  
NW11       ---  Hürlimann Ursula                    1957 Wetzikon ZH                 2:01.10,3       -----  (3087) Diplom  
NW11       ---  Hurni Kurt                          1949 Stadel b. Niederglatt       1:58.29,0       -----  (4089) Diplom  
NW11       ---  Hurter Rita                         1958 Rifferswil                  1:45.07,1       -----  (3115) Diplom  
NW11       ---  Huser Yvonne                        1957 Meilen                      1:59.53,3       -----  (6047) Diplom  
W6         ---  Iliev-Laudnio Sara                  1979 Zürich                      1:11.54,8       -----  (8032) Diplom  
NW11       ---  Jakob Claudia, Hittnau              1963 NordicFitness Flura Winte   2:11.31,5       -----  (5015) Diplom  
NW11       ---  Jegi Marlis                         1956 Thalheim an der Thur        2:06.49,9       -----  (6031) Diplom  
NW6        ---  Jilli Franziska                     1943 Zürich                      1:19.44,8       ----- (10084) Diplom  
NW11       ---  Josen Elisabeth                     1952 Rümlang                     2:23.45,8       -----  (5166) Diplom  
NW11       ---  Jucker Silvia, Saland               1969 NordicFitness Flura Winte   2:11.30,5       -----  (5014) Diplom  
NW11       ---  Kappeler Karin                      1969 Guntalingen                 1:38.35,7       -----  (6045) Diplom  
NW17       ---  Keller Agnes                        1951 Buch am Irchel              3:29.08,5       -----  (1075) Diplom  
NW17       ---  Keller Marion                       1976 Pfungen                     3:29.06,0       -----  (1076) Diplom  
NW11       ---  Kläy-Bührer Ruth                    1961 Stäfa                       2:03.06,7       -----  (6007) Diplom  
NW11       ---  Knecht Claudia                      1973 Bülach                      2:27.28,1       -----  (7037) Diplom  
NW6        ---  Koblet Annemarie                    1945 Winterthur                  1:21.55,2       ----- (10023) Diplom  
NW6        ---  Kohler Margrit                      1945 Bülach                      1:22.27,0       ----- (10047) Diplom  
NW6        ---  Kohler Tanja                        1974 Otelfingen                  1:22.24,5       ----- (10048) Diplom  
NW17       ---  Kolb-Hausammann Brigitte, Männedorf 1966 Zürichsee-Nordic Walker     4:16.51,9       -----  (2055) Diplom  
NW17       ---  Koning Suzan                        1948 Männedorf                   3:59.41,3       -----  (2056) Diplom  
NW17       ---  Krammer Gerda                       1949 Unterengstringen            3:11.47,3       -----  (2057) Diplom  
NW11       ---  Krebser Iris, Rümlang               1963 NW-Treff Rümlang            2:14.14,4       -----  (6008) Diplom  
NW6        ---  Kreienbühl Sandra                   1965 Wetzikon ZH                 1:14.02,9       -----  (9032) Diplom  
NW11       ---  Krienbühl Werner                    1962 Dürnten                     3:36.46,9       -----  (5074) Diplom  
NW11       ---  Kropf Maja                          1944 Zürich                      1:52.50,1       -----  (5161) Diplom  
NW11       ---  Kropf Margrit                       1944 Zürich                      1:59.02,9       -----  (5182) Diplom  
NW6        ---  Kübler Igor                         1998 Effretikon                  1:33.26,4       ----- (10035) Diplom  
NW6        ---  Kübler Larissa                      1972 Effretikon                  1:33.28,8       ----- (10034) Diplom  
NW11       ---  Kübler Pia                          ???? Neftenbach                  2:04.31,5       -----  (3195) Diplom  
NW6        ---  Kübler Roger                        1969 Effretikon                  1:33.27,3       ----- (10036) Diplom  
NW6        ---  Kunz Esther                         1964 Hinwil                      1:13.47,6       ----- (10099) Diplom  
NW6        ---  Kunz Ueli                           1965 Dürnten                       56.53,2       -----  (9003) Diplom  
NW6        ---  Kunz Ursula                         1967 Dürnten                       56.51,4       -----  (9008) Diplom  
NW11       ---  Kurath Marlene                      1956 Wetzikon ZH                 3:24.48,5       -----  (7003) Diplom  
NW11       ---  Kurath Roland                       1956 Wetzikon ZH                 3:36.51,4       -----  (5068) Diplom  
NW6        ---  Lang Heidi                          1956 Bülach                      1:12.20,9       -----  (9108) Diplom  
NW11       ---  Lauffenburger Monika                1961 Kloten                      1:50.20,1       -----  (3227) Diplom  
NW6        ---  Lindinger Gertraud                  1952 Zürich                      1:22.47,8       ----- (10109) Diplom  
NW11       ---  Loher Renata                        1956 Hinteregg                   1:44.59,9       -----  (7065) Diplom  
NW11       ---  Lorger Waugh Haidi                  1963 Zürich                      2:05.16,5       -----  (4023) Diplom  
NW11       ---  Loustalot Bettina                   1957 Pfaffhausen                 2:03.48,9       -----  (4046) Diplom  
NW11       ---  Lüchinger Vreni                     1954 Langwiesen                  1:54.30,9       -----  (4173) Diplom  
NW11       ---  Lüthi Marianne, Forch               1951 Hitzberg                    2:23.52,5       -----  (4230) Diplom  
NW6        ---  Mackay Irene                        1964 Winterthur                  1:08.22,8       -----  (9060) Diplom  
NW11       ---  Manser Manfred                      1950 Zürich                      2:04.29,4       -----  (5271) Diplom  
NW11       ---  Marbot Maria                        1957 Oberrieden                  2:02.52,6       -----  (5195) Diplom  
NW11       ---  Margreth Pascal                     1956 Adliswil                    1:30.18,7       -----  (3044) Diplom  
W6         ---  Mathys Michael                      1978 Bassersdorf                 1:21.14,9       -----  (8041) Diplom  
NW11       ---  Meier Alice                         1947 Uster                       2:00.07,3       -----  (6136) Diplom  
NW6        ---  Meier Cédric                        1991 Sihlwald                    1:23.27,6       ----- (10121) Diplom  
NW17       ---  Meier Gérard                        1952 Sihlwald                    2:26.04,5       -----  (2130) Diplom  
NW6        ---  Meier Margrit                       1957 Sihlwald                    1:23.30,9       ----- (10122) Diplom  
NW11       ---  Meier Othmar                        1947 Nürensdorf                  1:53.51,1       -----  (4002) Diplom  
NW6        ---  Meili Max                           1956 Neschwil                    1:00.30,7       ----- (10108) Diplom  
NW11       ---  Meister Franziska                   1965 Dachsen                     1:37.03,7       -----  (3025) Diplom  
NW11       ---  Menzi Gabriela                      1955 Volketswil                  1:50.00,5       -----  (3085) Diplom  
NW11       ---  Menzi Walter                        1950 Volketswil                  1:44.28,1       -----  (3082) Diplom  
NW11       ---  Merkli Monika, Rümlang              1964 NW-Treff Rümlang            2:14.18,4       -----  (6006) Diplom  
NW11       ---  Merz-Donnet Sonja                   1963 Pfäffikon ZH                2:05.46,6       -----  (7017) Diplom  
NW17       ---  Messerli Vincenza, Bassersdorf      1963 Gruppe Messerli             4:08.34,0       -----  (2069) Diplom  
NW11       ---  Misturelli Daniela                  1961 Winterthur                  2:13.44,4       -----  (3014) Diplom  
NW6        ---  Mörker Elisabeth                    1956 Bonstetten                  1:15.50,8       -----  (9037) Diplom  
NW6        ---  Mösenbacher Helene                  1937 Zürich                      1:39.51,2       -----  (9144) Diplom  
NW6        ---  Mosimann Therese                    1955 Fehraltorf                  1:18.20,0       -----  (9115) Diplom  
NW11       ---  Mühlebach Jacqueline, Watt          1968 Walk dich Fit               1:47.57,2       -----  (4081) Diplom  
NW11       ---  Müller Charlotte                    1958 Rickenbach-Attikon          1:57.53,4       -----  (4006) Diplom  
NW11       ---  Müller Désirée, Rümlang             1969 NW-Treff Rümlang            2:14.31,2       -----  (6016) Diplom  
NW11       ---  Müller Svantje                      1982 Kloten                      2:07.27,5       -----  (5184) Diplom  
NW6        ---  Müller Yvonne                       1967 Henggart                    1:02.11,4       ----- (10074) Diplom  
NW11       ---  Näf Regula, Rümlang                 1953 NW-Treff Rümlang            2:14.26,5       -----  (6025) Diplom  
NW11       ---  Näf Rolf, Rümlang                   1944 NW-Treff Rümlang            2:14.25,1       -----  (6014) Diplom  
W11        ---  Nand Uma                            1958 Winterthur                  1:38.49,0       -----  (3013) Diplom  
NW6        ---  Nietlispach Anita                   1960 Affoltern am Albis          1:14.14,5       -----  (9036) Diplom  
W6         ---  Notter Maria                        1952 Altikon                     1:14.30,4       -----  (8046) Diplom  
NW11       ---  Obi Brigitte                        1963 Zürich                      2:15.21,2       -----  (5033) Diplom  
NW6        ---  Olbrecht Mengia                     1944 Uhwiesen                    1:06.45,6       -----  (9111) Diplom  
NW11       ---  Ott Marianne                        1958 Seuzach                     2:00.28,9       -----  (4047) Diplom  
NW11       ---  Paashuis Angela                     1966 Rafz                        1:58.36,7       -----  (3123) Diplom  
NW11       ---  Peter André                         1954 Winterthur                  2:05.44,3       -----  (3092) Diplom  
NW11       ---  Peterli-Schenkel Christine          1967 Winterthur                  1:54.53,6       -----  (5204) Diplom  
NW11       ---  Piffaretti Christine, Rümlang       1969 NW-Treff Rümlang            2:06.22,3       -----  (6001) Diplom  
NW17       ---  Porrini Ursula                      1948 Wald ZH                     3:35.02,2       -----  (2077) Diplom  
NW17       ---  Pozzi Myrtha                        1956 Zumikon                     3:59.16,5       -----  (1110) Diplom  
NW6        ---  Probst Sonja                        1955 Dübendorf                   1:11.04,8       -----  (9097) Diplom  
NW6        ---  Proussalidis Evmorfia               1961 Zürich                      1:13.12,5       -----  (9092) Diplom  
NW11       ---  Rahm Claudia                        1967 Maur                        2:29.01,9       -----  (6162) Diplom  
NW11       ---  Räss Rosmarie, Humlikon             1965 NW Gruppe Humlikon          2:19.02,5       -----  (6165) Diplom  
NW6        ---  Raszborsek Aleksandra, Adlikon b. R ???? Walk dich Fit               1:08.31,9       ----- (10029) Diplom  
NW11       ---  Ribbers V. D. Waard Gerrie          1949 Egg bei Zh.                 2:20.30,9       -----  (7012) Diplom  
NW6        ---  Richner Silvia                      1964 Seuzach                     1:11.07,0       ----- (10087) Diplom  
NW11       ---  Riethmann Marie-Anne, Männedorf     1951 Hitzberg                    2:23.53,5       -----  (4231) Diplom  
NW11       ---  Rigo Irene                          1965 Zürich                      1:59.21,7       -----  (3194) Diplom  
NW17       ---  Rizzo Monica, Stallikon             1966 Gruppe Messerli             4:08.32,8       -----  (2082) Diplom  
NW11       ---  Roner René                          1936 Au ZH                       1:30.12,1       -----  (3042) Diplom  
NW11       ---  Roth Rita                           1959 Hinwil                      2:07.53,1       -----  (3162) Diplom  
NW17       ---  Röthele Lilo                        1947 Geroldswil                  3:12.01,3       -----  (1119) Diplom  
NW6        ---  Rueesch Angeles                     1961 Hombrechtikon               1:08.04,6       ----- (10025) Diplom  
NW11       ---  Ryffel Karin                        1960 Neftenbach                  2:04.29,8       -----  (3238) Diplom  
NW17       ---  Sakiewicz Jolanta                   1953 Zürich                      3:05.05,8       -----  (2088) Diplom  
NW11       ---  Sallenbach Verena                   1963 Effretikon                  1:53.50,9       -----  (3200) Diplom  
W6         ---  Salvo Alexandra                     1974 Buchs ZH                    1:01.32,9       -----  (8054) Diplom  
NW11       ---  Santmann Janine                     1963 Hombrechtikon               1:59.40,4       -----  (5067) Diplom  
NW17       ---  Sauter Esther                       1964 Uerikon                     4:16.54,4       -----  (2089) Diplom  
NW6        ---  Schaelchlin Lisa                    1959 Oetwil am See               1:04.52,8       ----- (10085) Diplom  
NW11       ---  Schaelchlin Mike                    1961 Oetwil am See               1:58.01,0       -----  (3031) Diplom  
NW11       ---  Schaerer Verena                     1955 Zumikon                     1:43.05,5       -----  (3222) Diplom  
W6         ---  Schaub Rainer T. M.                 1962 Dübendorf                   1:57.58,8       -----  (8056) Diplom  
NW11       ---  Schenkel Judith                     1956 Hinwil                      2:08.41,0       -----  (3146) Diplom  
NW11       ---  Scherer Sonja                       1963 Hinwil                      2:07.52,0       -----  (3147) Diplom  
NW6        ---  Schink Regula                       1970 Winterthur                  1:11.07,6       ----- (10086) Diplom  
NW17       ---  Schlegel Karin, Stäfa               1961 Zürichsee-Nordic Walker     4:16.51,3       -----  (2090) Diplom  
NW11       ---  Schlegel Susanne                    1966 Winterthur                  2:13.42,4       -----  (3118) Diplom  
NW11       ---  Schlosser Jacqueline                1966 Richterswil                 2:23.14,7       -----  (3254) Diplom  
NW6        ---  Schmid Anita                        1969 Oberstammheim               1:00.53,9       ----- (10051) Diplom  
NW17       ---  Schmid Barbara                      1964 Mönchaltorf                 3:23.20,3       -----  (1126) Diplom  
W17        ---  Schmitz Michael                     1975 Zürich                      2:49.09,6       -----  (2094) Diplom  
NW6        ---  Schneebeli Ruth                     1954 Affoltern am Albis          1:06.47,6       -----  (9071) Diplom  
NW6        ---  Schneider Brigitte                  1942 Uster                       1:21.27,6       -----  (9102) Diplom  
W6         ---  Schneider Hausi                     1944 Bassersdorf                 1:04.30,7       -----  (8057) Diplom  
NW11       ---  Schneider Ruth                      1952 Zürich                      2:08.06,2       -----  (5148) Diplom  
NW6        ---  Schoch Jsabelle                     1965 Bauma                       1:08.05,5       ----- (10009) Diplom  
W6         ---  Schönrock Mireille T.               1960 Dübendorf                   1:58.44,5       -----  (8059) Diplom  
NW6        ---  Schürch Martina, Regensdorf         1977 Walk dich Fit               1:08.24,2       ----- (10028) Diplom  
NW11       ---  Schürmann Romana                    ???? Dorf                        1:58.01,2       -----  (4036) Diplom  
NW11       ---  Schwarz Monika                      1958 Wetzikon ZH                 2:01.11,6       -----  (3086) Diplom  
NW11       ---  Schweizer Eduard                    1933 Männedorf                   2:36.17,0       -----  (4143) Diplom  
NW11       ---  Seeger Erika                        1965 Feldbach                    2:11.55,7       -----  (6017) Diplom  
NW11       ---  Seitz Julia                         1984 Rüti ZH                     2:07.26,0       -----  (5088) Diplom  
NW11       ---  Senn Heidi                          1950 Brüttisellen                1:53.31,6       -----  (4182) Diplom  
NW6        ---  Signorelli Sabrina                  1981 Laupen ZH                   1:18.20,7       -----  (9104) Diplom  
NW17       ---  Singh Margrith                      1955 Zürich                      4:01.13,2       -----  (2100) Diplom  
NW6        ---  Sonderegger Ruth                    1951 Bülach                      1:12.19,7       -----  (9114) Diplom  
NW11       ---  Soer Anja                           1966 Birmensdorf ZH              2:02.16,3       -----  (5155) Diplom  
NW11       ---  Spalinger Marie-Antoinette          1951 Hütten                      2:01.33,1       -----  (5217) Diplom  
NW11       ---  Späni Ruedi                         1948 Winterthur                  1:54.48,9       -----  (3027) Diplom  
NW6        ---  Spiller Bea                         1955 Winterthur                  1:20.55,6       ----- (10078) Diplom  
NW11       ---  Spirgi Werner                       1942 Dübendorf                   1:47.56,9       -----  (4090) Diplom  
NW6        ---  Spörri Kälin Barbara                1958 Neschwil                    1:25.48,8       ----- (10105) Diplom  
NW6        ---  Stadler Karin                       1972 Zürich                      1:13.43,5       ----- (10016) Diplom  
NW11       ---  Stadler Ruth                        1948 Samstagern                  2:10.33,0       -----  (5221) Diplom  
NW6        ---  Stahel Ruth                         1963 Volketswil                  1:08.21,0       -----  (9081) Diplom  
NW6        ---  Stahel Yvonne                       1972 Volketswil                  1:08.20,1       -----  (9094) Diplom  
NW6        ---  Steck Heidi                         1931 Winterthur                  1:22.02,2       ----- (10026) Diplom  
NW11       ---  Steiner Jakob                       1952 Schönenberg ZH              2:26.16,6       -----  (5223) Diplom  
NW17       ---  Stirnimann Filomena, Rüschlikon     1967 Gruppe Messerli             4:08.31,9       -----  (2106) Diplom  
NW11       ---  Stocker Beatrice                    1964 Grüt (Gossau ZH)            1:53.38,4       -----  (5057) Diplom  
NW11       ---  Stocker Cornelia                    1964 Kleinandelfingen            2:00.40,3       -----  (4075) Diplom  
W11        ---  Strassmann Susanne                  1952 Wetzikon ZH                 2:08.33,8       -----  (7084) Diplom  
NW6        ---  Stucky Martin                       1958 Birmensdorf ZH              1:04.09,0       ----- (10095) Diplom  
NW6        ---  Suter Rudolf                        1949 Mettmenstetten              1:07.35,1       -----  (9073) Diplom  
NW11       ---  Sutter Ursula                       1956 Schönenberg ZH              1:57.56,9       -----  (5222) Diplom  
NW17       ---  Thaler Karin, Stäfa                 1968 Zürichsee-Nordic Walker     4:16.40,7       -----  (2109) Diplom  
NW6        ---  Thomas Aurelia                      1975 Zürich                      1:02.33,5       ----- (10102) Diplom  
NW11       ---  Toth Marion                         1962 Dorf                        2:27.31,0       -----  (7033) Diplom  
NW11       ---  Trachsel Cornelia, Dübendorf        1976 NW Gruppe Dübendorf         2:33.27,2       -----  (5226) Diplom  
NW11       ---  Trachsel Verena, Dübendorf          1950 NW Gruppe Dübendorf         2:34.42,4       -----  (5224) Diplom  
NW6        ---  Tribelhorn Micheline                1953 Binz                        1:18.13,6       -----  (9113) Diplom  
NW11       ---  Uhlmann Renata, Hombrechtikon       1951 Hitzberg                    2:23.54,5       -----  (4240) Diplom  
NW11       ---  Ulrich Irma                         1948 Winterthur                  2:05.56,2       -----  (3245) Diplom  
NW11       ---  Ulrich Walter                       1949 Winterthur                  2:05.54,1       -----  (3247) Diplom  
NW11       ---  V.D.Waard Hans                      1944 Egg bei Zh.                 2:19.10,3       -----  (7013) Diplom  
NW6        ---  Vera Lilia                          1952 Zürich                      1:07.03,2       ----- (10106) Diplom  
NW17       ---  Vogt Brigitta, Lindau               1953 Gruppe Messerli             4:16.07,4       -----  (2112) Diplom  
NW17       ---  Vogt Peter, Lindau                  1958 Gruppe Messerli             4:16.10,9       -----  (2113) Diplom  
NW11       ---  Vogt Rebekka                        1976 Ottikon (Gossau ZH)         2:06.05,3       -----  (6092) Diplom  
NW11       ---  von Aesch Marianne                  1963 Zürich                      2:05.17,8       -----  (4021) Diplom  
NW11       ---  Vorburger Silvia                    1967 Zürich                      2:29.05,7       -----  (6163) Diplom  
NW11       ---  Wachenfeld Birgit, Adliswil         1961 Trio Waggis                 1:51.59,0       -----  (4012) Diplom  
W6         ---  Waga Frank                          1979 Zürich                      1:11.50,9       -----  (8061) Diplom  
W6         ---  Walter Martin-Peter                 1950 Wallisellen                 1:06.35,8       -----  (8064) Diplom  
W6         ---  Walter Yvonne                       1953 Wallisellen                 1:06.34,8       -----  (8063) Diplom  
NW11       ---  Wanner Monica                       1963 Zürich                      1:54.34,7       -----  (3202) Diplom  
NW6        ---  Weber Brigitte                      1961 Effretikon                  1:08.21,9       -----  (9055) Diplom  
NW11       ---  Weiss Maria                         1957 Effretikon                  2:12.10,2       -----  (4175) Diplom  
NW6        ---  Welstead Vreni                      1940 Zürich                      1:15.57,3       -----  (9045) Diplom  
NW11       ---  Werni Silvia                        1966 Uhwiesen                    1:51.00,6       -----  (6070) Diplom  
NW17       ---  Widmer Hans-Jörg                    1948 Gossau ZH                   3:11.08,4       -----  (1185) Diplom  
NW17       ---  Widmer Roland                       1953 Männedorf                   2:47.04,9       -----  (1152) Diplom  
NW11       ---  Willimann Karin                     1963 Unterengstringen            2:00.21,4       -----  (4200) Diplom  
NW11       ---  Winkelmann Iris                     1978 Zürich                      2:07.03,7       -----  (7030) Diplom  
NW11       ---  Winkelmann Silke                    1974 Zürich                      2:07.13,5       -----  (7029) Diplom  
NW11       ---  Wirth Guido                         1963 Wetzikon ZH                 2:14.14,1       -----  (5137) Diplom  
NW11       ---  Wohnlich Daniela                    1967 Sennhof (Winterthur)        2:13.20,4       -----  (4099) Diplom  
NW11       ---  Wolfensberger Annemarie             1950 Oetwil am See               2:17.12,2       -----  (4103) Diplom  
NW11       ---  Wullschleger Barbara                1960 Erlenbach ZH                2:13.17,1       -----  (6103) Diplom  
NW11       ---  Zahner Angelika                     1977 Winterthur                  1:52.35,3       -----  (4209) Diplom  
NW11       ---  Zappone Alba                        1963 Zürich                      2:05.15,4       -----  (4022) Diplom  
NW11       ---  Zeltner Helen                       1968 Hinwil                      1:56.37,2       -----  (7072) Diplom  
NW11       ---  Ziegler Esther                      1962 Rafz                        1:58.37,7       -----  (3166) Diplom  
NW11       ---  Ziernhöld Heidi                     1962 Wädenswil                   1:54.57,0       -----  (3183) Diplom  
NW6        ---  Zimmerli Regula                     1968 Zürich                      1:25.50,7       ----- (10110) Diplom  
NW11       ---  Zingre Eliane                       1953 Stäfa                       2:08.23,4       -----  (4168) Diplom  
NW11       ---  Zobl Claudia, Kilchberg             1979 Walk dich Fit               2:08.22,3       -----  (5143) Diplom  
NW11       ---  Zoller Margareta                    1952 Zürich                      1:59.49,5       -----  (4150) Diplom  
NW17       ---  Zollinger Doris                     1957 Gossau ZH                   3:11.10,1       -----  (1186) Diplom  
NW11       ---  Zuberbühler Alice                   1951 Uetikon am See              1:53.53,9       -----  (7085) Diplom  

Total 310



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.