4. Swiss Snow Walking Event, Arosa 2008 - Thurgau (Schweiz)

aktueller Stand von 15.01.2008 14:37:24
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr         
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NW17       ---  Albert Sonja                        1967 Braunau                     3:22.08,6       -----  (1002) Diplom  
NW11       ---  Bärlocher Johanna                   1959 Amriswil                    1:58.49,9       -----  (3096) Diplom  
NW6        ---  Baumgart Mercedes                   1948 Uttwil                      1:12.58,4       ----- (10120) Diplom  
NW17       ---  Bäzold Dietmar                      1954 Fruthwilen                  3:48.11,8       -----  (2005) Diplom  
NW11       ---  Bellini Alessandro                  1962 Kreuzlingen                 1:39.07,5       -----  (3007) Diplom  
NW11       ---  Biefer Marcel                       1961 Gunterswilen                1:59.11,2       -----  (3252) Diplom  
NW17       ---  Bommer Judith                       1958 Münchwilen TG               3:04.58,8       -----  (1019) Diplom  
NW11       ---  Bosshart Marlene, Dussnang          1963 Gruppe Thalmann             2:07.39,4       -----  (5023) Diplom  
NW17       ---  Brühlmann Caroline                  1964 Andwil TG                   3:19.07,4       -----  (2013) Diplom  
NW11       ---  Bührer Mona                         1965 Bürglen TG                  1:58.57,3       -----  (4041) Diplom  
NW11       ---  De Carli Aldo                       1957 Elgg                        1:51.23,5       -----  (5028) Diplom  
NW11       ---  De Carli Barbara                    1957 Elgg                        1:49.40,8       -----  (5032) Diplom  
NW11       ---  Diethelm Judith                     1963 Weinfelden                  2:03.05,7       -----  (5122) Diplom  
NW11       ---  Diethelm Margrit, Arbon             1944 Seehüpfer                   2:40.57,1       -----  (4053) Diplom  
NW17       ---  Dreher Bea                          1963 Tägerwilen                  3:03.08,9       -----  (1037) Diplom  
NW11       ---  Dubsky Leila                        1974 Alterswilen                 1:56.33,0       -----  (5146) Diplom  
NW11       ---  Eberle Edith                        1963 St. Margarethen TG          1:52.53,7       -----  (6183) Diplom  
NW11       ---  Ehrat Elfriede                      1960 Tägerwilen                  2:06.27,0       -----  (4242) Diplom  
NW11       ---  Engeli Agnes                        1960 Weinfelden                  1:58.51,8       -----  (4035) Diplom  
NW11       ---  Fässler Debbi, Roggwil TG           1962 Seehüpfer                   2:12.54,7       -----  (3026) Diplom  
NW17       ---  Fehr Willi                          1955 Sulgen                      3:19.42,1       -----  (1045) Diplom  
NW11       ---  Frei Alexandra                      1972 Kefikon                     2:38.07,3       -----  (7079) Diplom  
NW11       ---  Gaccioli Marianne                   1963 Illighausen                 2:25.19,9       -----  (6083) Diplom  
NW11       ---  Gächter Marion, Arbon               1982 Bewegen.Mit Spass &Jacque   2:05.34,4       -----  (5041) Diplom  
NW11       ---  Galati Silvana, Arbon               1957 Seehüpfer                   2:40.46,5       -----  (4054) Diplom  
NW17       ---  Gehrt Kathrin                       1963 Fruthwilen                  3:39.31,6       -----  (2028) Diplom  
NW11       ---  Hagen Beatrice                      1959 Hüttwilen                   2:10.29,4       -----  (6073) Diplom  
NW11       ---  Hagen Regula                        1960 Hüttwilen                   1:58.39,6       -----  (5133) Diplom  
NW17       ---  Hammann Axel                        1957 Frauenfeld                  3:48.01,6       -----  (1062) Diplom  
NW11       ---  Hammann Gisela                      1954 Frauenfeld                  2:26.22,9       -----  (5127) Diplom  
NW11       ---  Hasler Uschi, Roggwil TG            1950 Seehüpfer                   2:40.44,6       -----  (4052) Diplom  
NW6        ---  Hermans Franz                       1967 Weinfelden                  1:19.06,3       ----- (10071) Diplom  
NW11       ---  Herzog Sylvia, Wiezikon b. Sirnach  1966 DR STV Wil                  1:59.21,7       -----  (6146) Diplom  
NW11       ---  Hofer Daniela                       1976 Bissegg                     1:43.04,7       -----  (4131) Diplom  
NW6        ---  Howe Annakatharina                  1954 Romanshorn                  1:01.19,2       ----- (10117) Diplom  
NW11       ---  Hug Prisca                          1960 Bischofszell                2:09.44,4       -----  (6057) Diplom  
NW17       ---  Iseli Arthur                        1946 Münchwilen TG               3:12.52,0       -----  (1071) Diplom  
NW6        ---  Iseli Nelly                         1956 Ettenhausen TG                59.02,0       -----  (9011) Diplom  
NW11       ---  Iubatti Beatrice                    1967 Weinfelden                  2:01.55,8       -----  (4039) Diplom  
NW11       ---  Keller Esther                       1960 Kreuzlingen                 1:53.38,8       -----  (3036) Diplom  
NW11       ---  Knobelspiess Astrid                 1971 Weinfelden                  2:17.48,1       -----  (6115) Diplom  
NW11       ---  Kreis Maria                         1962 Kümmertshausen              2:02.50,5       -----  (4061) Diplom  
NW11       ---  Kurath Hans                         1971 Rickenbach b. Wil           2:12.16,2       -----  (6220) Diplom  
NW11       ---  Ledergerber Jeanette                1968 Alterswilen                 1:52.34,2       -----  (4130) Diplom  
W6         ---  Liebherr-Fuchs Margarita            1953 Müllheim Dorf                 56.03,4       -----  (8039) Diplom  
NW6        ---  Lötscher Edith                      1957 Romanshorn                  1:01.20,1       ----- (10127) Diplom  
NW11       ---  Mächler Luzia, Eschlikon TG         1956 Gruppe Thalmann             2:07.42,0       -----  (5026) Diplom  
NW11       ---  Maier Gabriele                      1967 Kreuzlingen                 2:15.03,6       -----  (5086) Diplom  
NW11       ---  Marti Elisabeth                     1958 Graltshausen                2:17.46,8       -----  (6114) Diplom  
NW11       ---  Mauchle Bea                         1957 Bischofszell                2:11.02,1       -----  (6102) Diplom  
NW11       ---  Meier Elisabeth                     1949 Alterswilen                 1:52.32,3       -----  (4165) Diplom  
NW11       ---  Meister Bernhard                    1958 Bichelsee                   2:02.28,2       -----  (6181) Diplom  
NW11       ---  Meister Monika                      1961 Bichelsee                   1:54.53,3       -----  (6150) Diplom  
NW17       ---  Messerli Iris                       1966 Amriswil                    3:05.54,8       -----  (1096) Diplom  
NW11       ---  Obrist Uschi                        1954 Dotnacht                    1:52.27,7       -----  (4134) Diplom  
W11        ---  Paoli Gisela                        1959 Müllheim Dorf               2:11.36,7       -----  (6022) Diplom  
W6         ---  Rickenbach Irene                    1959 Müllheim Dorf               1:01.27,4       -----  (8053) Diplom  
NW11       ---  Rodel Irene                         1953 Frauenfeld                  2:39.30,2       -----  (6142) Diplom  
NW11       ---  Röst Hochstrasser Margaretha        1944 Kreuzlingen                 2:06.15,6       -----  (5126) Diplom  
NW11       ---  Roth Claudia                        1963 Bischofszell                2:09.32,5       -----  (6084) Diplom  
NW11       ---  Rubi Jinni                          1967 Märstetten                  1:51.38,1       -----  (5121) Diplom  
NW11       ---  Rutishauser Hansjörg                1949 Landschlacht                1:53.47,8       -----  (3037) Diplom  
NW11       ---  Schaffert Ruth                      1959 Engwang                     2:04.13,3       -----  (6208) Diplom  
NW11       ---  Schär Andrea                        1955 Horn                        2:29.38,6       -----  (7054) Diplom  
NW11       ---  Schenk Marianne                     1960 Romanshorn                  2:01.25,4       -----  (5099) Diplom  
NW11       ---  Schmid Bernd, Arbon                 1960 Seehüpfer                   2:12.59,6       -----  (3029) Diplom  
NW11       ---  Schmid Gaby, Arbon                  1956 Seehüpfer                   2:40.58,9       -----  (4048) Diplom  
W11        ---  Schoch Susanne                      1955 Müllheim Dorf               2:11.35,1       -----  (6023) Diplom  
NW11       ---  Schönholzer Margrit                 1949 Bischofszell                2:11.03,0       -----  (6116) Diplom  
NW11       ---  Shoshi Agnes                        1966 Bischofszell                2:06.23,6       -----  (3133) Diplom  
NW11       ---  Spühler Monika                      1966 Märstetten                  1:57.42,1       -----  (5094) Diplom  
NW17       ---  Stacher Ruth                        1958 Arbon                       3:24.26,1       -----  (2104) Diplom  
NW11       ---  Stäheli Liselotte                   1955 Hüttwilen                   2:16.03,0       -----  (6086) Diplom  
NW11       ---  Strässle Bruno                      1949 Bischofszell                1:49.48,7       -----  (4162) Diplom  
NW11       ---  Strässle Susanna                    1957 Bischofszell                2:03.19,2       -----  (4172) Diplom  
NW6        ---  Sturzenegger Doris                  1966 Tägerwilen                  1:06.25,4       ----- (10123) Diplom  
NW11       ---  Stutz Beatrice                      1948 Frauenfeld                  2:39.31,6       -----  (6138) Diplom  
NW17       ---  Traunig Jürgen                      1972 Bischofszell                2:58.40,2       -----  (1143) Diplom  
NW17       ---  Tschann Vreni                       1968 Ottoberg                    2:58.38,7       -----  (1144) Diplom  
NW11       ---  Vetterli Margrit                    1967 Alterswilen                 1:56.29,7       -----  (5145) Diplom  
NW11       ---  Volkart Priska, Wängi               1979 Gruppe Thalmann             2:07.40,8       -----  (5025) Diplom  
NW11       ---  Walther Brigitte                    1970 Kreuzlingen                 2:15.08,1       -----  (5083) Diplom  
NW11       ---  Willener Doris                      1963 Romanshorn                  2:01.23,6       -----  (5199) Diplom  
NW11       ---  Winkler Angelina, Arbon             1967 Seehüpfer                   2:10.51,7       -----  (3030) Diplom  
NW11       ---  Winkler René, Arbon                 1967 Seehüpfer                   2:10.50,9       -----  (3024) Diplom  
NW11       ---  Wüthrich Monique, Hosenruck         1966 DR STV Wil                  1:58.00,4       -----  (6148) Diplom  
NW11       ---  Zürcher Gaby                        1965 Schönholzerswilen           1:58.53,5       -----  (4040) Diplom  

Total 87



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.